Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Χρήστο. Ανάρτησε το λινκ σε παρακαλώ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο στο οποίο αναφέρεσαι, για να μην μπερδετευτούμε.

...και αν θέλεις ανάφερε και τυχόν διαφορές στο hardware που έχουν μεταξύ τους (ποιο είναι καλύτερο σε τι) για να μπορέσουμε να αποφασίσουμε πιο σωστά αν είναι καλό να αλλάξουμε συσκευή..

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρατε να κάνετε λογαριασμό στην LeEco για Leeco cloud support και λοιπές υπηρεσίες; Στο πρώτο βήμα του registration ζητάει αριθμό κινητού αλλά δεν έχει την Ελλάδα για ελληνικό νούμερο...

 

Κάνε από το site της leeco λογαριασμό που δεν θέλει κινητό αλλά γίνεται και με email

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το EU GREY X822 είναι θα χτυπήσω κι εγώ ένα μου φαίνεται...

Σίγουρα αυτό είναι έτσι? Ένα x820 απλά χωρίς 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Χρήστο. Ανάρτησε το λινκ σε παρακαλώ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο στο οποίο αναφέρεσαι, για να μην μπερδετευτούμε.

...και αν θέλεις ανάφερε και τυχόν διαφορές στο hardware που έχουν μεταξύ τους (ποιο είναι καλύτερο σε τι) για να μπορέσουμε να αποφασίσουμε πιο σωστά αν είναι καλό να αλλάξουμε συσκευή..

Το τηλέφωνο είναι αυτό

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

Είναι σε Presale για τέλος Φλεβάρη. Έρχεται από Γερμανία οπότε τελωνείο δεν έχει σίγουρα. Ο Χρήστος μίλησε με το κατάστημα και του είπαν ότι είναι η έκδοση x822 όχι η αμερικανική x829 που έχει άλλη οθόνη και finger Sensor. Η x822 δεν έχει 800 άρα μπάντα μόνο που βάζει σε σκέψεις τους χρήστες Wind μόνο. Πέρα από αυτό η τιμή του είναι απίστευτη μιλάμε για 6gb Ram 128gb εσωτερικη 2κ οθόνη 5.7 χορταστικές ίντσες. Θα μπορούσε να έχει λίγο παραπάνω μπαταρία αλλά με τις Rom που βγαίνουν βλέπω καλά αποτελέσματα αναλογικά με την μπαταρία πάντα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό είναι έτσι? Ένα x820 απλά χωρίς 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο είναι αυτό

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

r. Η x822 δεν έχει 800 άρα μπάντα μόνο που βάζει

ΈΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΆ 800ΑΡΑ... :) τώρα μίλησα πάλι για επαναεπιβεβαίωση... Η αποστολή εξαρτάται από το EU απόθεμα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό είναι έτσι? Ένα x820 απλά χωρίς 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο είναι αυτό

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

Είναι σε Presale για τέλος Φλεβάρη. Έρχεται από Γερμανία οπότε τελωνείο δεν έχει σίγουρα. Ο Χρήστος μίλησε με το κατάστημα και του είπαν ότι είναι η έκδοση x822 όχι η αμερικανική x829 που έχει άλλη οθόνη και finger Sensor. Η x822 δεν έχει 800 άρα μπάντα μόνο που βάζει σε σκέψεις τους χρήστες Wind μόνο. Πέρα από αυτό η τιμή του είναι απίστευτη μιλάμε για 6gb Ram 128gb εσωτερικη 2κ οθόνη 5.7 χορταστικές ίντσες. Θα μπορούσε να έχει λίγο παραπάνω μπαταρία αλλά με τις Rom που βγαίνουν βλέπω καλά αποτελέσματα αναλογικά με την μπαταρία πάντα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Παιδιά λέει ξεκάθαρα ότι αποστέλλεται από το Χονγκ-Κονγκ (Versand aus Hongkong).

Επίσης, τι συνέπειες έχει η απουσία της μπάντας 800 σε όσους έχουν wind;

Και σχετικά με την οθόνη ως hardware: φοράει την ίδια που φοράνε και τα δικά μας ή κάποια άλλη υποδεέστερη;

Είναι πολύ καλή προσφορά, αλλά είμαι πολύ επιφυλακτικός διότι τις άλλες εκδόσεις του τηλεφώνου με μικρότερες ΡΑΜ και ΡΟΜ το μαγαζί τις κοστολογεί πολύ ακριβότερα. Αυτό είναι αφύσικα φθηνό και στην ουσία ακυρώνει τη ζήτηση για τα υπόλοιπα Le Max 2. Πώς μπορεί να στέκει λογικά αυτό;

 

Να το πάρουμε σίγουρα, εφόσον εξασφαλίσουμε ότι είναι πραγματικά καλό, χωρίς κατασκευαστικά προβλήματα και αν μη τι άλλο ότι είναι καλύτερο από αυτό που ήδη έχουμε.

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

ΈΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΆ 800ΑΡΑ... :)

Δεν γράφει b20 πάντως στις πληροφορίες που είναι η 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά λέει ξεκάθαρα ότι αποστέλλεται από το Χονγκ-Κονγκ (Versand aus Hongkong).

Επίσης, τι συνέπειες έχει η απουσία της μπάντας 800 σε όσους έχουν wind;

Και σχετικά με την οθόνη ως hardware: φοράει την ίδια που φοράνε και τα δικά μας ή κάποια άλλη υποδεέστερη;

Είναι πολύ καλή προσφορά, αλλά είμαι πολύ επιφυλακτικός διότι τις άλλες εκδόσεις του τηλεφώνου με μικρότερες ΡΑΜ και ΡΟΜ το μαγαζί τις κοστολογεί πολύ ακριβότερα. Αυτό είναι αφύσικα φθηνό και στην ουσία ακυρώνει τη ζήτηση για τα υπόλοιπα Le Max 2. Πώς μπορεί να στέκει λογικά αυτό;

Όχι κάτω κάτω λέει ότι σε Ελλάδα και σε κάποιες ακόμα στέλνετε από DE δηλαδή Γερμανία. Οπότε δεν έχει σίγουρα τελωνείο. Η wind το 4g της το έχει στα 800mhz. Οπότε δεν πιάνεις 4g με Wind αν δεν έχει 800αρα το τηλέφωνο. Cosmote Vodafone έχουν κανονικά και σε άλλες συχνότητες. 2600 νομίζω.

 

Και εμένα με παραξένεψε η τιμή του αλλά αν όντως είναι το 822 είναι ίδιο ακριβώς με το 820 εκτός της 800αρας αν και ο Χρήστος λέει ότι έχει 800αρα κανονικά. Στο efox δεν το γράφουν πάντως.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ανάμεσα σε LeMax 2 και Le Pro 3, αλλά κλίνω προς το LeMax2 λόγω τιμής.

Στο antelife το έχει 199$. Προτείνετε κάποιο άλλο μαγαζί?

Επειδή δεν ξέρω να περνάω ρομ και να πειράζω τηλέφωνα, να ζητήσω να μου περάσουν κάποια συγκεκριμένη ρομ? Ποια μαγαζιά το κάνουν αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτω κάτω λέει ότι σε Ελλάδα και σε κάποιες ακόμα στέλνετε από DE δηλαδή Γερμανία. Οπότε δεν έχει σίγουρα τελωνείο. Η wind το 4g της το έχει στα 800mhz. Οπότε δεν πιάνεις 4g με Wind αν δεν έχει 800αρα το τηλέφωνο. Cosmote Vodafone έχουν κανονικά και σε άλλες συχνότητες. 2600 νομίζω.

 

Και εμένα με παραξένεψε η τιμή του αλλά αν όντως είναι το 822 είναι ίδιο ακριβώς με το 820 εκτός της 800αρας αν και ο Χρήστος λέει ότι έχει 800αρα κανονικά. Στο efox δεν το γράφουν.. m

κοίτα στον πίνακα αριστερή στήλη που είναι τα χ822 International edition 20 band . δεξιά είναι τα Us . Tην έχει κανονικά ρώτησα και παιδιά από Γερμανία που το πήρανε. Άρα μόνο η οθόνη είναι διαφορετική από το Χ820 Fingerprint είναι 2nd generation ultrasonic το τσεκαρανε.. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ανάμεσα σε LeMax 2 και Le Pro 3, αλλά κλίνω προς το LeMax2 λόγω τιμής.

Στο antelife το έχει 199$. Προτείνετε κάποιο άλλο μαγαζί?

Επειδή δεν ξέρω να περνάω ρομ και να πειράζω τηλέφωνα, να ζητήσω να μου περάσουν κάποια συγκεκριμένη ρομ? Ποια μαγαζιά το κάνουν αυτό?

Ευχαριστώ

Το μαγαζί από ότι βλέπω λένε ότι δεν είναι και πολύ αξιόπιστο, ρομ στην πρώτη σελίδα έχει με το κιλό.. Δες για αλλού τιμές αν και έχω την εντύπωση ότι όλο και κάποιος θα σου προτείνει σύντομα το δικό του.. (εγώ πάντως το 128αρι αρχίζει να με καίει..)

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

κοίτα στον πίνακα αριστερή στήλη 20 band.. Tην έχει κανονικά ρώτησα και παιδιά από Γερμανία που το πήρανε. Άρα μόνο η οθόνη είναι διαφορετική από το Χ820 Fingerprint είναι 2nd generation ultrasonic το τσεκαρανε.. ;)

Χρήστο οι οθόνες τι διαφορά έχουν; Το Χ820 έχει καλύτερη οθόνη; Και πείτε μου σας παρακαλώ βρε παιδιά, πού ακριβώς λέει ότι το αποστέλλουν από Γερμανία το συγκεκριμένο τηλ.

Εγώ βλέπω από Χονγκ-Κονγκ....

 

Εντέλει, αξίζει να το πάρουμε;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ανάμεσα σε LeMax 2 και Le Pro 3, αλλά κλίνω προς το LeMax2 λόγω τιμής.

Στο antelife το έχει 199$. Προτείνετε κάποιο άλλο μαγαζί?

Επειδή δεν ξέρω να περνάω ρομ και να πειράζω τηλέφωνα, να ζητήσω να μου περάσουν κάποια συγκεκριμένη ρομ? Ποια μαγαζιά το κάνουν αυτό?

Ευχαριστώ

 

Διαβασε ποστ 4703 λιγο πριν και θα καταλαβεις.

ρομ διαβασε στην πρωτη σελιδα, με οτι ρομ και να ερθει υπαρχουν πολλες επιλογες, για μετα;)

πανευκολα θα μαθεις πως:cool:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Cris είχα κρατήσει την 18s, αλλά τώρα λέω να αλλάξω γιατί θέλω κάποια άλλη με πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Ποια μου προτείνεις? Την τελευταία φορά που ήμουν μέσα η καινούρια ήταν του μουστάκια, αλλά τώρα βλέπω κι άλλες και μπερδεύτηκα. Με ενδιαφέρει η μπαταρία και να μην χρειάζεται να περάσω τίποτα έξτρα, την 22 s λες? Επίσης πως τσεκάρω αν έχω περάσει την twrp, γιατί δεν θυμάμαι?
Link to comment
Share on other sites

κοίτα στον πίνακα αριστερή στήλη 20 band.. Tην έχει κανονικά ρώτησα και παιδιά από Γερμανία που το πήρανε. Άρα μόνο η οθόνη είναι διαφορετική από το Χ820 Fingerprint είναι 2nd generation ultrasonic το τσεκαρανε.. ;)

Μήπως είναι ολόιδια?

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/leeco-x822-le-max-2-x822-t3455466

 

Για την μπάντα είχα τη mobile έκδοση του site και δεν το έβλεπα αν και έχω cosmote οπότε δεν έχω θέμα. Για οθόνη δεν γράφουν αν είναι διαφορετικες να πάρεις τέτοια κινηταρα με κακή οθόνη θα είναι κρίμα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο οι οθόνες τι διαφορά έχουν; Το Χ820 έχει καλύτερη οθόνη; Και πείτε μου σας παρακαλώ βρε παιδιά, πού ακριβώς λέει ότι το αποστέλλουν από Γερμανία το συγκεκριμένο τηλ.

Εγώ βλέπω από Χονγκ-Κονγκ....

 

Εντέλει, αξίζει να το πάρουμε;

 

Ίδια σχεδόν τεχνολογικά είναι η οθόνη το 822 με 820 απλά του 820 είναι Sharp ενώ του 822 όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris είχα κρατήσει την 18s, αλλά τώρα λέω να αλλάξω γιατί θέλω κάποια άλλη με πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Ποια μου προτείνεις? Την τελευταία φορά που ήμουν μέσα η καινούρια ήταν του μουστάκια, αλλά τώρα βλέπω κι άλλες και μπερδεύτηκα. Με ενδιαφέρει η μπαταρία και να μην χρειάζεται να περάσω τίποτα έξτρα, την 22 s λες? Επίσης πως τσεκάρω αν έχω περάσει την twrp, γιατί δεν θυμάμαι?

 

Πάτα vol+ & power κι αν γράψει twrp θα το καταλάβεις. Ρομ 20s + update ή 22s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίδια σχεδόν τεχνολογικά είναι η οθόνη το 822 με 820 απλά του 820 είναι Sharp ενώ του 822 όχι.

Κατάλαβα βγάλαμε κάποια άκρη. Τώρα αν δεν τις βάλουμε δίπλα δίπλα άκρη δεν βλέπω να βγαίνει πια είναι καλύτερη.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ολόιδια?

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/leeco-x822-le-max-2-x822-t3455466

 

Για την μπάντα είχα τη mobile έκδοση του site και δεν το έβλεπα αν και έχω cosmote οπότε δεν έχω θέμα. Για οθόνη δεν γράφουν αν είναι διαφορετικες να πάρεις τέτοια κινηταρα με κακή οθόνη θα είναι κρίμα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Σας τις είπα αναλυτικά τις διαφορές... :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίδια σχεδόν τεχνολογικά είναι η οθόνη το 822 με 820 απλά του 820 είναι Sharp ενώ του 822 όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάτα vol+ & power κι αν γράψει twrp θα το καταλάβεις. Ρομ 20s + update ή 22s.

 

Μπαίνει recovery και μου έχει τις επιλογές update system, clear data να φανταστώ πως δεν είναι περασμένη ε? Γιατί θυμάμαι πως την πέρασα

Link to comment
Share on other sites

Σας τις είπα αναλυτικά τις διαφορές... :wacko:

Ναι το είδα μετα το μήνυμα. Για αυτό και η χαμηλότερη τιμή λογικά λόγο οθόνης.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να το πάρουμε; και πού ακριβώς λέει ότι το στέλνουν εδώ από Γερμανία; μπορείς να βάλεις ένα screenshot για να το βρω;
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το σκέφτεσαι και χτυπήστε την προσφορά που σας δίνεται. Οι διαφορές ανάμεσα στα Χ822 και χ820 είναι κατά την άποψή μου από αδιάφορες έως αμελητέες από την στιγμή που υπάρχει η 800αρα και στα δύο η διαφορά στην οθόνη δεν είναι τραγική ή αιτία για να το απορρίψει κάποιος όπως και στο δακτιλικο αποτύπωμα. Το μόνο αρνητικό είναι το κατάστημα, ο χρόνος αναμονής καθώς είναι presale και δεν είναι κανείς σίγουρος ότι το κατάστημα θα τηρήσει την ημερομηνία και θα το στείλει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να το πάρουμε; και πού ακριβώς λέει ότι το στέλνουν εδώ από Γερμανία; μπορείς να βάλεις ένα screenshot για να το βρω;

Κάτω κάτω στη σελίδα του προϊόντος

Απο μετάφραση

 

011b98405d7ff0c0d2d3de5df0eebb32.jpg

 

Απο Γερμανία λένε ότι στέλνει.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εδώ έχει πέσει η τιμή δραματικά και είναι το 29αρι από ότι λέει..

http://s.aliexpress.com/7FZRBFzE

 

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει recovery και μου έχει τις επιλογές update system, clear data να φανταστώ πως δεν είναι περασμένη ε? Γιατί θυμάμαι πως την πέρασα

 

Δεν το έχεις άρα. Κοίτα αρχική και πέρασε το σωστά. Μετά backup τα πάντα και μετά ρομ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω στη σελίδα του προϊόντος

Απο μετάφραση

 

011b98405d7ff0c0d2d3de5df0eebb32.jpg

 

Απο Γερμανία λένε ότι στέλνει.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Αυτό νομίζω είναι μια γενική παρατήρηση και δεν αφορά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Αν βάλεις ως γλώσσα της σελίδας τα αγγλικά, σου λέει για αποστολή από Αγγλία, αλλά νομίζω αναφέρεται σε γενικό πλαίσιο....

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχεις άρα. Κοίτα αρχική και πέρασε το σωστά. Μετά backup τα πάντα και μετά ρομ. ;)

 

Σόρρυ για την χαζή ερώτηση, αλλά εννοείς backup φωτό κλπ, ή κανένα άλλο αρχείο? Και πως το κάνω, με κάποιο πρόγραμμα ή απλά τα περνάω σε κάποιο φάκελο στον υπολογιστή μου?

Edited by Johnny_Spec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...