Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέμε ότι καμμιά ρομ του Cribal δεν έπαιξε απροβλημάτιστα..(200 σελίδες Χ 15 ποστ η καθε σελίδα) γι αυτό ας είμαστε ρεαλιστές...και ανοιχτομάτηδες!
Link to comment
Share on other sites

Λέμε ότι καμμιά ρομ του Cribal δεν έπαιξε απροβλημάτιστα..(200 σελίδες Χ 15 ποστ η καθε σελίδα) γι αυτό ας είμαστε ρεαλιστές...και ανοιχτομάτηδες!

 

Τώρα με δύο μόλις ποστ πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα και λες ότι "Λέμε ότι καμία ρομ....." ποιοι το λέτε και εμείς δεν το βλέπουμε δλδ?

Υπάρχει κάποια από τις τελευταίες Stable και την Ιndian Stable που είχε θέματα? Μην κρίνεις τα issues των miui port roms και dev roms που πάντα είχαν έχουν και θα έχουν bugs. Στην τελική στο αρχικό ποστ υπάρχουν όλες οι Official roms και όποιος θέλει πάει με αυτές.

Εκτός και αν ΔΕΝ είσαι νέος στο νήμα και απλά Άλλαξες nickname.

Να είσαι καλά και ελπίζω να βοηθήσεις πραγματικά στην ανάπτυξη και βελτίωση του κινητού μας. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σε rooted συσκευές δεν παίζουν εφαρμογές που έχουν θέμα με την ασφάλεια ΔΕΝ είναι πρόβλημα της rom.

Τα υπόλοιπα είναι για να πούμε καμιά εξυπνάδα να περάσει η ώρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέμε ότι καμμιά ρομ του Cribal δεν έπαιξε απροβλημάτιστα..(200 σελίδες Χ 15 ποστ η καθε σελίδα) γι αυτό ας είμαστε ρεαλιστές...και ανοιχτομάτηδες!

 

Ολατιποτα αν δεν σε αρεσει μην βαζεις τις ρομ αυτες και βαλε οτι σου αρεσει δεν σε υποχρεωσε κανεις, μεινε με τις κινεζικες ;), γιατι το γραφεις δημοσια δεν ξερω και δεν καταλαβαινω. Επειδη δεν εχεις προσφερει τιποτα, σε ενοχλει που αλλος (crisbal) προσφερει απειρες ωρες απο τον χρονο του για να βοηθησει και τον πιο ασχετο απο εμας με την πιο ανοητη απορια του.

Σιγουρα καποιος μαιντανος εισαι που καταλαθος φυτρωσες σε αυτο το φορουμ., η εισαι βαλτος απο καπου,.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Λέμε ότι καμμιά ρομ του Cribal δεν έπαιξε απροβλημάτιστα..(200 σελίδες Χ 15 ποστ η καθε σελίδα) γι αυτό ας είμαστε ρεαλιστές...και ανοιχτομάτηδες!

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/096/044/trollface.jpg?1296494117

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μην ψαρώνετε, αφήστε τον να λέει...

 

ChrisBal, σου αφήνω ενα bootanimation για την 20S Reloaded (αν και δουλεύει σε κάθε ROM). Δες τη αν σου αρέσει, κι αν ναί, θα κανω Render και για τις υπόλοιπες που έχεις βγάλει ως τώρα και για μελλοντικες...

 

Boot Animation (MEGA Upload)

 

Rename σε bootanimation.zip, permissions 644 και μεταφορά στο /system/media (αν και ήδη σίγουρα το ξέρεις)...

Edited by alex1133
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με τον olatipota (πρώην lemoufa2) κλασσικό τρολάκι που τρώει μπαν μέσα σε έναν μήνα. Μάλλον έχει κρύο έξω και δεν μπορεί να κυκλοφορήσει με το leeco ποδήλατο του και κάνει βόλτες στα φόρουμ :lol: :lol:

--------------------Off topic mod off------------------

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με τον olatipota (πρώην lemoufa2) κλασσικό τρολάκι που τρώει μπαν μέσα σε έναν μήνα. Μάλλον έχει κρύο έξω και δεν μπορεί να κυκλοφορήσει με το leeco ποδήλατο του και κάνει βόλτες στα φόρουμ :lol: :lol:

--------------------Off topic mod off------------------

 

Ρε συ από το στόμα μου το πήρες κάνει μπαμ κάθε φορά που άλλαζει Accounts χι χι χι χι

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

 

ChrisBal, σου αφήνω ενα bootanimation για την 20S Reloaded (αν και δουλεύει σε κάθε ROM). Δες τη αν σου αρέσει, κι αν ναί, θα κανω Render και για τις υπόλοιπες που έχεις βγάλει ως τώρα και για μελλοντικες...

 

Boot Animation (MEGA Upload)

 

Rename σε bootanimation.zip, permissions 644 και μεταφορά στο /system/media (αν και ήδη σίγουρα το ξέρεις)...

Oκ. Ευχαριστώ εκ μέρους όλων μας. Θα κανω δοκιμές και θα σου πω τα υπόλοιπα σε PM. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λέμε ότι καμμιά ρομ του Cribal δεν έπαιξε απροβλημάτιστα..(200 σελίδες Χ 15 ποστ η καθε σελίδα) γι αυτό ας είμαστε ρεαλιστές...και ανοιχτομάτηδες!

 

Πραγματικά φίλε μου δεν μπορούσες να βρεις καλύτερο nickname:mad:

Link to comment
Share on other sites

http://qi-wireless-charging.net/leeco-le-max-2-wireless-charging/

Αυτή είναι η απαντηση στο προηγούμενο post...ασυρματη φορτιση με προϋποθέσεις...χαχαχα!Το προτείνετε ή όχι?Χάνουμε κάτι?Κανουμε κακό στην μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ΔΕΝ έχει ενσωματωμένο Wireless charging, εκτός αν του βάλεις αυτό εδώ το τραγικό addon... To Gearbest σου βγάζει απλά προτεινόμενες αγορές (που πολλές φορές ουδεμία σχέση έχουν με το όποιο συγκεκριμένο κινητό).

 

Μείνε μακριά απο τέτοιου τύπου addons. Αν θέλεις πιο ξεκούραστη φόρτιση, πάρε ένα μη κινέζικο magnetic cable (που να δίνει κοντά στα πραγματικά Amp του Quick Charge) και θα βρείς την υγειά σου.

Edited by alex1133
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Διαβαζα σε προηγουμενες σελιδες για τα εκπληκτικα (ομολογουμενως) SOT που εχουν πετυχει καποιοι φιλοι με το κινητο μας. :X

Φορώντας απο την ημερα που βγηκε τη (φανταστικη) 20GRs :up: ειδα οντως σημαντικη βελτιωση της μπαταριας σε σχεση με τη 19s που φορουσα προηουμενως. Και πιο συγκεκριμενα σε μπαταρια 100% εως 20% που το φορτιζω και ζοριζοταν να βγαλει 2 ωρες SOT :cry: με τη 19s, τωρα ειμαι σχετικα ευκολα στις 3 και συχνα στις 3,5. Ωρες φυσιολογικες (νομιζω) δεδομενης της 3100 μπαταριας. Παρολα αυτα, προφανως δε συγκρινονται με αυτες που εχουν δει οι φιλοι παραπανω :worry: .

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι :

1) Η μπαταρια μου ειναι ελλατωματικη

2) Ειμαι Super Power User χωρις να το ξερω, χωρις να εχω ουτε ΕΝΑ παιχνιδι στο κινητο μου και χωρις επισης να βλεπω ταινιες ή βιντεο :wacko::ninja::cry::X

Υπαρχει κατι διαφορετικο που κανετε, που μαλλον εγω δεν κανω; :what: :secret: Με τη φωτεινοτητα εχω παιξει σε διαφορα σημεια. 100% και 65%, χωρις χαοτικη διαφορα στη διαχειριση της ενεργειας..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρ! Cristian27 και εγω μια απτα ιδια! Με 20Grs βλεπω κοντα στις 4.30 ωρες μ.ο. οθονη! Δοκιμασα και με ΑΚΤ τα διάφορα προφίλ ανεβηκε σε καλυτερα επιπεδα η διαχειριση αλλα οχι στις 10+ ωρες και επειδη ειχε κάποια λαγκ το παρατησα! :P οποτε μη νιωθεις μοναξια! Χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρ! Cristian27 και εγω μια απτα ιδια! Με 20Grs βλεπω κοντα στις 4.30 ωρες μ.ο. οθονη! Δοκιμασα και με ΑΚΤ τα διάφορα προφίλ ανεβηκε σε καλυτερα επιπεδα η διαχειριση αλλα οχι στις 10+ ωρες και επειδη ειχε κάποια λαγκ το παρατησα! :P οποτε μη νιωθεις μοναξια! Χαχαχαχα

 

Aν χρησιμοποιηστε και battery assistant με φουλ φωτεινοτητα, τοτε πατε 10 + ωρες :p

και εγω με 20 grs ειμαι και με AKT BATTERY fair park διαμορφωση χωρις lags.;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρ! Cristian27 και εγω μια απτα ιδια! Με 20Grs βλεπω κοντα στις 4.30 ωρες μ.ο. οθονη! Δοκιμασα και με ΑΚΤ τα διάφορα προφίλ ανεβηκε σε καλυτερα επιπεδα η διαχειριση αλλα οχι στις 10+ ωρες και επειδη ειχε κάποια λαγκ το παρατησα! :P οποτε μη νιωθεις μοναξια! Χαχαχαχα

Ένας που με καταλαβαίνει επιτέλους!! :lol:

Aν χρησιμοποιηστε και battery assistant με φουλ φωτεινοτητα, τοτε πατε 10 + ωρες :p

και εγω με 20 grs ειμαι και με AKT BATTERY fair park διαμορφωση χωρις lags.;)

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ ή οδηγίες να το δοκιμάσω κι εγώ;; Θέλει xposed;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δε θελει τιποτα! Περνας με twrp το ζιπακι που έχει δωσει παραπανω ο cris κανεις εγκατασταση την εφαρμογή ΑΚΤ που επισης εδωσε ο Cris δίνεις δικαιώματα root και διαλεγεις το προφιλ που θες μεσα απτην εφαρμογη!;)
Link to comment
Share on other sites

Δε θελει τιποτα! Περνας με twrp το ζιπακι που έχει δωσει παραπανω ο cris κανεις εγκατασταση την εφαρμογή ΑΚΤ που επισης εδωσε ο Cris δίνεις δικαιώματα root και διαλεγεις το προφιλ που θες μεσα απτην εφαρμογη!;)

 

:up::happy:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

:up::happy:

 

Κατευθείαν το ΑΤΚ 1.2.2 ΖΙP μέσα από το σύστημα βάλε. ΔΕΝ θέλει πια από το TWRP. Το έχουμε μοντάρει και παίζει στο σύστημα απευθείας! ;)

Με το xtreme battery έχει τις 10ωρες αλλά λογικά κόβει και το μικρό κ το μεγάλο cluster του CPU γι αυτό έχει και τα lag. Burnout στο performance profile έχει 6 περίπου με καμία περικοπή σε επιδόσεις .Η στο FairPark για παραπάνω ώρες.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Διαβαζα σε προηγουμενες σελιδες για τα εκπληκτικα (ομολογουμενως) SOT που εχουν πετυχει καποιοι φιλοι με το κινητο μας. :X

Φορώντας απο την ημερα που βγηκε τη (φανταστικη) 20GRs :up: ειδα οντως σημαντικη βελτιωση της μπαταριας σε σχεση με τη 19s που φορουσα προηουμενως. Και πιο συγκεκριμενα σε μπαταρια 100% εως 20% που το φορτιζω και ζοριζοταν να βγαλει 2 ωρες SOT :cry: με τη 19s, τωρα ειμαι σχετικα ευκολα στις 3 και συχνα στις 3,5. Ωρες φυσιολογικες (νομιζω) δεδομενης της 3100 μπαταριας. Παρολα αυτα, προφανως δε συγκρινονται με αυτες που εχουν δει οι φιλοι παραπανω :worry: .

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι :

1) Η μπαταρια μου ειναι ελλατωματικη

2) Ειμαι Super Power User χωρις να το ξερω, χωρις να εχω ουτε ΕΝΑ παιχνιδι στο κινητο μου και χωρις επισης να βλεπω ταινιες ή βιντεο :wacko::ninja::cry::X

Υπαρχει κατι διαφορετικο που κανετε, που μαλλον εγω δεν κανω; :what: :secret: Με τη φωτεινοτητα εχω παιξει σε διαφορα σημεια. 100% και 65%, χωρις χαοτικη διαφορα στη διαχειριση της ενεργειας..

 

Μην ξεχνάς ότι στο SOT παίζει μεγάλο ρόλο και ο χρόνος που το κινητό είναι σε αναμονή. Μπορείς να βγάλεις 10+ ώρες, αλλά μονοκόματες και όχι με full φωτισμό.. Δεν μπορείς να έχεις Δυο μέρες το κινητό αφόρτιστο και να περιμένεις τέτοιους χρόνους.

 

Με ATK Projet X.A.N.A. battery, rom LeMax2_CN-5.9.020S_Xposed_Edition_CrisBalGreece και αυτόματο φωτισμό, το μεγαλύτερο SOT που έχω πιάσει είναι 5 ώρες και 20 λεπτά μέσα σε 37 ώρες και ποσοστό μπαταρίας από το 100% στο 5%. Και η χρήση ήταν 1 ώρα και 10 λεπτά Score hero, 55 λεπτά gps και here wego maps, Throwdown 1 ώρα και 50 λεπτά και τηλεφωνήματα 1 ώρα και 30 λεπτά.

 

Δεν φανταζόμουν ότι μπορεί να πιάσει τέτοιες ώρες λειτουργίας κινητό με 3100 μπαταρία και 5,7 οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι στο SOT παίζει μεγάλο ρόλο και ο χρόνος που το κινητό είναι σε αναμονή>>>>>>>

Δεν φανταζόμουν ότι μπορεί να πιάσει τέτοιες ώρες λειτουργίας κινητό με 3100 μπαταρία και 5,7 οθόνη...

 

Καλημέρα. Ωραίο review με λεπτομέρειες. Ας ποστάρουμε όλοι να δούμε με ποιο πάει καλύτερα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ωραίο review με λεπτομέρειες. Ας ποστάρουμε όλοι να δούμε με ποιο πάει καλύτερα. ;)

 

Δεν θέλουμε ούτε review ούτε λεπτομέρειες:mad: ........ για τέτοιες αυτονομίες

Κάποιοι είμαστε ακομα με miui:shifty:........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...