Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris αν κατέβεις στις εκλογές θα σε ψηφισω.... Κάτι που παρατηρησα σχετικά με τα region στην 566 light: αν το έχω σε china ναι μεν μου έχει την ηχογράφηση αλλά δεν εμφανίζει σωστά τις ειδοποιήσεις στην μπάρα.(θερμοκρασία καιρού πχ.) Βγαζει τον κύκλο με τις τελιτσες.Αν το αλλάξω σε other regions όλα κομπλέ. Δεν ξέρω σε άλλες ρομ , δεν το είχα τσεκαρει ως τώρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

1. Cris αν κατέβεις στις εκλογές θα σε ψηφισω....

2.Κάτι που παρατηρησα σχετικά με τα region: αν το έχω σε china ναι μεν μου έχει την ηχογράφηση αλλά δεν εμφανίζει σωστά τις ειδοποιήσεις στην μπάρα.(θερμοκρασία καιρού πχ.) Βγαζει τον κύκλο με τις τελιτσες.Αν το αλλάξω σε other regions όλα κομπλέ. Δεν ξέρω σε άλλες ρομ , δεν το είχα τσεκαρει ως τώρα.

1. Είμαι ήδη εκλεγμένος!!!!!!:ninja::X

2. Καλημέρα, είπαμε γιατί συμβαίνει αυτό. Τουλάχιστον στις εκδόσεις 466D & 566D.....Σε αναγνωρίζει από το location ότι δεν είσαι Κίνα οπότε δεν έχεις πληροφορίες καιρού και ίσως και άλλα πραγματάκια που κανείς ακριβώς δεν ξέρει. Όσο ζούμε μαθαίνουμε... :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eιχε κανεις αναλλογο προβλημα στην χειροκινητη αναζητηση δυκτιου κινητης, με MIUI8_6.12.3 CrisBal και Miui8_max2_6.12.29? σε μενα βγαζei προβλημα και μου βγαζει μηνυμα να πατησω οκ η ακυρο και οτι σταματησε το android. Στο αυτοματο φυσικα δεν εχω θεμα

Μείνε στο αυτόματο.....:lol::lol: Αυτά έχουν οι port rom...Εδώ δεν δουλεύουν σωστά οι stock 100% (18s) θα δουλεύει η port που είναι βασισμένη επάνω της??:wacko::wacko:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ

Διαδικασία soft unbrick για κινητά που μπαίνουν σε fastboot mode για το Lemax2 (x820/x822)]

 

στο παράδειγμα στης ικονες δείχνεις 15ς εσύ μου έδωσες 16ς το ίδιο είναι?

και εχω το flashone 1.9 πιραζει ?

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει ευκολος τροπος για το φτιαξιμο του Fingerprint με μια απλη μεταφορα αρχειων η θελει Flash την Fastboot Rom?
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μείνε στο αυτόματο.....:lol::lol: Αυτά έχουν οι port rom...Εδώ δεν δουλεύουν σωστά οι stock 100% (18s) θα δουλεύει η port που είναι βασισμένη επάνω της??:wacko::wacko:

ειναι θεματακι οταν βρισκομαι κοντα στα συνορα ομως, εχει ως αποτελεσμα να καρφωνετε το ξενο δικτυο και αντε βγαλτο μετα;)

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

 

1. στο παράδειγμα στης ικονες δείχνεις 15ς εσύ μου έδωσες 16ς το ίδιο είναι?

2. και εχω το flashone 1.9 πιραζει ?

1. Αυτές είχαν οι κινέζοι, Βάλε την 15s αν θές....

2. Δεν νομίζω να έχει θέμα αρκεί να κάνεις τα ίδια βήματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι θεματακι οταν βρισκομαι κοντα στα συνορα ομως, εχει ως αποτελεσμα να καρφωνετε το ξενο δικτυο και αντε βγαλτο μετα;)

Βάλε INDIAN 19S Reloaded..:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτές είχαν οι κινέζοι, Βάλε την 15s αν θές....

2. Δεν νομίζω να έχει θέμα αρκεί να κάνεις τα ίδια βήματα..

 

τώρα κάνω dl αυτήν που μου έδωσες πάνω 16ς ! το qfil zip χρειάζεται ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Αυτές είχαν οι κινέζοι, Βάλε την 15s αν θές....

2. Δεν νομίζω να έχει θέμα αρκεί να κάνεις τα ίδια βήματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε INDIAN 19S Reloaded..:p

 

Start to unzip file C:/Users/zxcv/Desktop/X822/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.zip to folder C:\Users\zxcv\AppData\Local\Temp\Rar$EXa0.855\LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013 ...

Unzip file LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.part1.rar ...

Unzip file LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.part2.rar ...

και μετα σταματαη

Link to comment
Share on other sites

τώρα κάνω dl αυτήν που μου έδωσες πάνω 16ς ! το qfil zip χρειάζεται ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Start to unzip file C:/Users/zxcv/Desktop/X822/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.zip to folder C:\Users\zxcv\AppData\Local\Temp\Rar$EXa0.855\LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013 ...

Unzip file LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.part1.rar ...

Unzip file LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013/LETV Max 2 X822 5.8.016S 6.0.1 161013.part2.rar ...

και μετα σταματαη

Λογικο είναι να σταματάει αφού δεν ένωσες τα κομμάτια πρώτα! Κάνε πρώτα unzip here επάνω στο 1ο part να ενωθεί σε ένα ζιπ η ρομ. Όταν ξεζιπάρεις τι βλέπεις μέσα στο αρχείο ρομ ζιπ που δημιουργήθηκε?

Τελικα υπαρχει ευκολος τροπος για το φτιαξιμο του Fingerprint με μια απλη μεταφορα αρχειων η θελει Flash την Fastboot Rom?

Αν ΔΕΝ δοκιμάσεις.........ΔΕΝ θα μάθεις!!!:lol::lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικο είναι να σταματάει αφού δεν ένωσες τα κομμάτια πρώτα! Κάνε πρώτα unzip here επάνω στο 1ο part να ενωθεί σε ένα ζιπ η ρομ. Όταν ξεζιπάρεις τι βλέπεις μέσα στο αρχείο ρομ ζιπ που δημιουργήθηκε?

 

Αν ΔΕΝ δοκιμάσεις.........ΔΕΝ θα μάθεις!!!:lol::lol:

 

τι ενοης δεν καταλαβα

https://s28.postimg.org/t0gybfg9p/flashone.jpg' alt='flashone.jpg'>upload image online free[/img]

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Crisbal καλησπέρα για να περάσω την 566με clean install τι πρέπει να πατήσω στο wipe του TWRP.τωρα έχω την 20GR αλλά έχω θέμα με την μπαταρία.δεν κρατάει μέρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Crisbal καλησπέρα για να περάσω την 566με clean install τι πρέπει να πατήσω στο wipe του TWRP.τωρα έχω την 20GR αλλά έχω θέμα με την μπαταρία.δεν κρατάει μέρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

flash1.png' alt='flash1.png'>

 

sahara protocot fail αλο παλι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μου screenshot από την διαχείριση συσκευών όταν είσαι σε Qfil mode...το βλέπει σωστα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν κατεβάζουμε ζιπ σε parts σημαίνει ότι πρέπει να πατήσουμε στο part1 να του πούμε unrar here και μετά να μας φτιάξει ένα αρχείο .Εκεί μέσα λογικά θα είναι η ρομ και ίσως τα εργαλεία fastboot, adb που χρειάζονται για να μπει. Αυτό εννοώ!

 

https://s23.postimg.org/7xk5x4o63/flash2.png' alt='flash2.png'>pc screenshot[/img]

Link to comment
Share on other sites

Crisbal καλησπέρα για να περάσω την 566με clean install τι πρέπει να πατήσω στο wipe του TWRP.τωρα έχω την 20GR αλλά έχω θέμα με την μπαταρία.δεν κρατάει μέρα.

Διάβασε στις οδηγίες εγκατάστασης. Απλή εγκατάσταση factory reset

Σωστή εγκατάσταση >wipe>advance wipe>

επιλογή όλων όλα εκτος internal & usb

clean installation> όλα εκτός usb

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά το βλέπει.Αυτό είναι qfil dead phone σωστά? Κάτι θα λείπει από το ζιπ γι αυτό δεν προχωράει σωστα.

Με fastboot mode το δοκίμασες?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στις οδηγίες εγκατάστασης. Απλή εγκατάσταση factory reset

Σωστή εγκατάσταση >wipe>advance wipe>

επιλογή όλων όλα εκτος internal & usb

clean installation> όλα εκτός usb

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά το βλέπει.Αυτό είναι qfil dead phone σωστά? Κάτι θα λείπει από το ζιπ γι αυτό δεν προχωράει σωστα.

Με fastboot mode το δοκίμασες?

δοκίμασα βγάζει άλω ερρορ που είχα ποσταρι πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα βγάζει άλω ερρορ που είχα ποσταρι πιο πάνω

Kοίτα εδώ >> http://www.leeco.re/topic/1880-tutorialx800-x820-x900-x910-x620-c106-hard-brick-fix/?page=1

κι εδώ>> https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-hard-brick-fix-qualcomm-hs-usb-t3492949

και δοκίμσε και με fastboot installation

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

λιπών δεν ξέρω τι έγινε πέρασα με stock recovery my official rom τιν 19s alla malon oxi indian exei to live button και το κινητό bootare πως ?

Link to comment
Share on other sites

λιπών δεν ξέρω τι έγινε πέρασα με stock recovery my official rom τιν 19s alla malon oxi indian exei to live button και το κινητό bootare πως ?

 

Μάλλον κάτι θα γινόταν λάθος στην εγκατάσταση ή κάτι φλάσαρε (χλωμό) το Qfil και το είδε. Αφού άναψε μην το πεις πουθενά! :lol: ΤΟ αποτύπωμα δουλεύει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι θα γινόταν λάθος στην εγκατάσταση ή κάτι φλάσαρε (χλωμό) το Qfil και το είδε. Αφού άναψε μην το πεις πουθενά! :lol: ΤΟ αποτύπωμα δουλεύει?

Οπός πάλια κολλάει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπός πάλια κολλάει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να του κάνεις βαθμονόμηση με βρεγμένο δακτυλικό. Σβήσε ότι προηγούμενο είχες. Όταν τελειώσει έτσι από περιέργεια πήγαινε να δεις το αρχείο fingerprin. mdt είναι αυτό που Άλλαξες δλδ το δικό μου (δες ημερ/νια) ή μπήκε άλλο?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με την Light rom του Cris.

Ουαου! Ποιος είναι αυτός ο rom Cris βρε παιδιά?? :lol::lol::wacko::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις βαθμονόμηση με βρεγμένο δακτυλικό. Σβήσε ότι προηγούμενο είχες. Όταν τελειώσει έτσι από περιέργεια πήγαινε να δεις το αρχείο fingerprin. mdt είναι αυτό που Άλλαξες δλδ το δικό μου (δες ημερ/νια) ή μπήκε άλλο?

Δουλεύει το fingerprint αλλά με απενεργοποίημενο το source απο το *#*#4663... Άκυρο πάλι σταματισε να δουλεύη

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το fingerprint αλλά με απενεργοποίημενο το source απο το *#*#4663...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ουσιαστικά είναι μύθος και η δουλειά που κάνει είναι για το μπλοκάρισμα ειδοποιήσεων αλλά αφού σου δούλεψε μία χαρά! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ουσιαστικά είναι μύθος και η δουλειά που κάνει είναι για το μπλοκάρισμα ειδοποιήσεων αλλά αφού σου δούλεψε μία χαρά! ;)

 

Άκυρο πάλι σταματισε να δουλεύη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...