Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω το Leeco le max 2 αλλα δεν εχω ιδεα για αλλαγη ρομ που διαβαζω εδω μεσα,ουτε τι αλλο χρειαζεται αν χρειαζεται.Επισης τι να ζητησω απο το κινεζικο καταστημα να βαλει η να αφαιρεσει απο πανω πριν το στηλει.χωρις καμια παρεμβαση υστερει σαν κινητο?Σας ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Cris θυμησε μου η miui η τελευταια σου βασιζεται στην cn developer?

 

Στα "Themes" εχει και τα με πληρωμη?-εχω κατι miui credits να χαλασω γι'αυτο.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει περίπτωση στο επόμενο miui release να έχεις μέσα και το fingerprint fix?

Ρωτάω για να μη μπλέξω τώρα με fastboot και μπρικάρω κατα λάθος τη συσκευή.

Όχι δεν γίνεται αυτό

.....Δεν έχει καμία σχέση το firmware partition με το OS.:p

Cris θυμησε μου η miui η τελευταια σου βασιζεται στην cn developer?

Στα "Themes" εχει και τα με πληρωμη-εχω κατι miui credits να χαλασω γι'αυτο.

Όχι στην official 18s. Ναι τα έχει..;)

Υπομονή μεθαύριο-παραμεθαύριο θα σας φτιάξω με νέα rom αστέρι που με αυτή θα μείνουμε όλοι μου φαίνεται.....:up:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν είσαι root & full shellinux δικαιώματα και με partition ΧΩΡΙΣ encryption και μπούν σωστά ΟΛΑ τα αρχεία από το ξεζιπαρισμένο fingrprint64.mbn απο το Qfil zip θα παίξει. Τουλάχιστον αυτό ισχυρίζονται οι Ρώσσοι στο PDA ότι έτσι έπαιξε... Ή αν βάλεις την αρχική fastboot rom 16s που είχε το τηλέφωνο...;)

 

Το θεμα ειναι καταφερε κανεις με QFIL να κανει flash την Rom σε Qualcomm mode?

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας........

Έρχεται ο μουστάκιας......... :lol::p:lol:

Screenshot_20170118_181434.jpg

Screenshot_20170118_181826.jpg

Screenshot_20170118_181917.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Crisbal έκανα unboxing και σε 10 λεπτά έτρεχα τη ρομ σου. Συγχαρητήρια ειλικρινά. Άψογα τα πάντα.

 

Να είσαι καλά και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Έεε.. δεν θα την χαρείς πολύ.. Κοίτα από πάνω... Σε βλέπω από βδομάδα να αλλάζεις πάλι... :lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Crisbal έκανα unboxing και σε 10 λεπτά έτρεχα τη ρομ σου. Συγχαρητήρια ειλικρινά. Άψογα τα πάντα.

 

 

Ελα κ συ κοντα μας να τρελλαθεις στο φλασαρισμα!!:rolleyes:

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Crisbal έκανα unboxing και σε 10 λεπτά έτρεχα τη ρομ σου. Συγχαρητήρια ειλικρινά. Άψογα τα πάντα.

 

Εγώ έκανα δυο τρία backup όλων των partition του κινητού, οπότε μου πήρε λίγο παραπάνω...

 

Τα σέβη μου καταρχήν στον Έλληνα Walter White του X820/822, ChrisBal. Η 20GRs (με Nova Launcher) μου έχει κάτσει πολύ καλά, αν εξαιρέσω το doze που μου στραβώνει τις Push ειδοποιήσεις του Gmail και διαφόρων μη messaging εφαρμογών (Bleacher Report, News360 κτλ). Δεν έχω κάνει LeEco λογαριασμό, οπότε δεν ξέρω αν αυτό φταίει.

 

Το δακτυλικό, so far, so good, μερικές φορές θέλει 1-2 προσπάθειες για να μπεί, αλλά είμαι ευχαριστημένος.

 

Και πάλι Respect και περιμένω κι εγώ μαζί με την υπόλοιπη παρέα το νέο "μαγείρεμα".

 

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Alex

Edited by alex1133
Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία ρομ δε βρίσκω το εικονίδιο συλλογής φωτογραφιών και επίσης όταν έχεις ανοίξει τη κάμερα, το κάτω αριστερά κυκλάκι ενώ δείχνει τη τελευταία φωτογραφία που τράβηξα δεν την ανοίγει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία ρομ δε βρίσκω το εικονίδιο συλλογής φωτογραφιών και επίσης όταν έχεις ανοίξει τη κάμερα, το κάτω αριστερά κυκλάκι ενώ δείχνει τη τελευταία φωτογραφία που τράβηξα δεν την ανοίγει.

Καλησπέρα. Αν διαβάσεις λίγο πιο προσεκτικά το ποστ της ρομ θα δεις ότι έχει γίνει Full debloat Όλων των εφαρμογών Leeco που σημαίνει ότι ΔΕΝ υπάρχει η galerry και φυσικά ούτε το Link configuration που της δίνει την εντολή να ανοιξει την εργοστασιακή εφαρμογή φωτογραφιών από την κάμερα...... ;)

EDIT Επειδή όμως σαν νήμα είμαστε πολύ υυυυ ... μπροστά ορίστε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048916#post7048916

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι νέος στα φλασαρίσματα, το πρώτο μου μάλιστα ήταν το 2008 σε ένα sony ericsson της εποχής! Μετά ένα μικρό διάλειμμα σε huawei και πάλι εδώ τώρα! Έχω μια δυο ερωτησούλες. Στην 20άρα του crisbal δε βρίσκω στις ρυθμίσεις της κάμερας την επιλογή για να παίρνει φώτο με το αποτύπωμα. Επίσης βγάζεις έρρορ στη σύνδεση leeco account. Συγγνώμη αν έχουν ξαναναφερθεί. Καλώς σας βρήκα στην νέα παρέα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα δυο τρία backup όλων των partition του κινητού, οπότε μου πήρε λίγο παραπάνω...........

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Alex

 

Καλώς ήρθες....

Πας dialer και πληκτρολογεις *#*#4636#*#*

Ανοιγει καρτέλα πληροφορίες τηλεφώνου

Πας στην 4η καρτέλα κάτω

Απενεργοποιείς το underground resources

Έρχονται όλες οι ειδοποιησεις, βέβαια υπάρχει γενικότερα θέμα στις Leeco rom με τα notifications.

Τέλος... ;) Γενικότερα να θυμάσαι ότι Το fingerprint επειδή είναι ultrasonic δουλεύει καλύτερα εαν το δάχτυλο είναι βρεγμένο η υγρό κατά την καταχώρηση του αποτυπώματος.

]

Δεν είμαι νέος στα φλασαρίσματα, το πρώτο μου μάλιστα ήταν το 2008 σε ένα sony ericsson της εποχής! Μετά ένα μικρό διάλειμμα σε huawei και πάλι εδώ τώρα! Έχω μια δυο ερωτησούλες.

1. Στην 20άρα του crisbal δε βρίσκω στις ρυθμίσεις της κάμερας την επιλογή για να παίρνει φώτο με το αποτύπωμα.

2. Επίσης βγάζεις έρρορ στη σύνδεση leeco account. Συγγνώμη αν έχουν ξαναναφερθεί. Καλώς σας βρήκα στην νέα παρέα!

 

Καλώς ήρθες. ;)

1. Στην καρτέλα Κωδικοί & Δακτυλικα αποτύπωματα κάτω από το δακτυλικό αποτύπωμα.

2. Έχουν πέσει οι server της LeEco αν και από ότι μαθαίνω έκαναν τους λογαριασμούς με πληρωμή ή ανάλογα με την χρήση των υπηρεσιών τους στα Official site & forums. ;)

3. Μην ξεχάσεις και τα τρία φιξ που χρειάζεται η ρομ 1ο στο ποστ 2ο σκοτεινά παράθυρα 3ο scan qr code

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα εφαρμογή από play store και έφτιαξαν. Έχεις δίκιο. Τα γράφεις αλλά εμείς με 0 IQ που να τα προσέξουμε;; Σε ευχαριστώ πάντως!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα εφαρμογή από play store και έφτιαξαν. Έχεις δίκιο. Τα γράφεις αλλά εμείς με 0 IQ που να τα προσέξουμε;; Σε ευχαριστώ πάντως!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τα θες πίσω πάντως σου έδωσα το λινκ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες. ;)

1. Στην καρτέλα Κωδικοί & Δακτυλικα αποτύπωματα κάτω από το δακτυλικό αποτύπωμα.

2. Έχουν πέσει οι server της LeEco αν και από ότι μαθαίνω έκαναν τους λογαριασμούς με πληρωμή ή ανάλογα με την χρήση των υπηρεσιών τους στα Official site & forums. ;)

3. Μην ξεχάσεις και τα τρία φιξ που χρειάζεται η ρομ 1ο στο ποστ 2ο σκοτεινά παράθυρα 3ο scan qr code

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τα έκανα όλα και είναι κομπλέ. Χμ ίσως μετανιώνω που πήρα την 32άρα αλλά τα λεφτά ήταν πολύ λίγα και δελεάστικα! Μετά από ένα κουπονάκι και ένα cashback βγήκε κάτω από 175€ (2 μήνες πριν βέβαια, δοξασμένο ΕΛΤΑ)!

 

Θα του πιω το αίμα αυτές τις μέρες μέχρι να βγάλεις κάτι καινούριο! Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί αλλά κάνε ένα donate button. Αφιερώνεις τόσες ώρες και βοηθάς τόσο, που φαντάζει λογικό να σου κερνάμε κάνα καφεδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Τα έκανα όλα και είναι κομπλέ. Χμ ίσως μετανιώνω που πήρα την 32άρα αλλά τα λεφτά ήταν πολύ λίγα και δελεάστικα! Μετά από ένα κουπονάκι και ένα cashback βγήκε κάτω από 175€ (2 μήνες πριν βέβαια, δοξασμένο ΕΛΤΑ)!

 

Θα του πιω το αίμα αυτές τις μέρες μέχρι να βγάλεις κάτι καινούριο! Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί αλλά κάνε ένα donate button. Αφιερώνεις τόσες ώρες και βοηθάς τόσο, που φαντάζει λογικό να σου κερνάμε κάνα καφεδάκι!

 

Να είσαι καλά και να το χαρείς!

Μην φοβάσαι δεν μασάει τίποτα! :lol:πιες του το αίμα! :ninja:

Έχει αναφερθεί πόλες φορές και εδώ και στα ξένα SITE ( xda developers, Leeco pda) που ανεβάζω τις δουλειές μου...

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω γιατί τα τελευταία 45 χρόνια της ζωής μου την έχω δει

" Ο καλός σαμαρείτης " Να είσαι καλά πάντως... :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μεγάλη παράκληση αν μπορείς να βάλεις την κάμερα της 20, η οποία θεωρείς ότι είναι καλύτερη μέχρι τώρα, σε ζιπ να την φλασαρω γιατί στην 566 Light που έχω κάποιες φορές πάω να τραβήξω και η κάμερα κλείνει (Force close). Το κάνει πάντα με την μπροστά και με την πίσω σπάνια. + ότι η ποιότητα νομίζω είναι χειρότερη. Το αστείο είναι ότι τραβάει χωρίς πρόβλημα στις συνεχόμενες λήψεις (παρατεταμένο πάτημα). Όλα καλά αυτή η ρομ και στην κάμερα μας τα χαλάει.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μεγάλη παράκληση αν μπορείς να βάλεις την κάμερα της 20, η οποία θεωρείς ότι είναι καλύτερη μέχρι τώρα, σε ζιπ να την φλασαρω γιατί στην 566 Light που έχω κάποιες φορές πάω να τραβήξω και η κάμερα κλείνει (Force close). Το κάνει πάντα με την μπροστά και με την πίσω σπάνια. + ότι η ποιότητα νομίζω είναι χειρότερη. Το αστείο είναι ότι τραβάει χωρίς πρόβλημα στις συνεχόμενες λήψεις (παρατεταμένο πάτημα). Όλα καλά αυτή η ρομ και στην κάμερα μας τα χαλάει.

 

Θα είναι κανένα bug της ρομ. Οκ θα το φτιάξουμε κι αυτό.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία ερώτηση κι ας έχω γίνει κουραστικός. Συνδέω με καλώδιο στο pc και φορτίζει μόνο. Στην μπάρα δε βγάζει την κανονική επιλογή για να διαλέξω μεταφορά αρχείων. Το έχουν μεταφέρει αλλού;

 

Καλός σαμαρείτης κι εγώ στα pc όμως αλλά τον καφέ αφήνω την παρέα να τον κεράσει!

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία ερώτηση κι ας έχω γίνει κουραστικός. Συνδέω με καλώδιο στο pc και φορτίζει μόνο. Στην μπάρα δε βγάζει την κανονική επιλογή για να διαλέξω μεταφορά αρχείων. Το έχουν μεταφέρει αλλού;

 

Καλός σαμαρείτης κι εγώ στα pc όμως αλλά τον καφέ αφήνω την παρέα να τον κεράσει!

 

Κατέβασε από πάνω προς τα κάτω σαν κουρτίνα την οθόνη και σου βγάζει όλες τις επιλογές.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από πάνω προς τα κάτω σαν κουρτίνα την οθόνη και σου βγάζει όλες τις επιλογές.

 

κι όμως δεν είναι εκεί.. αυτό το περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...