Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο θέμα...διαβάζει την sim αλλά δεν διαβάζει τις επαφές τις, ενώ ξέρω πως έχω σίγουρα μέσα περασμένες επαφές και δεν είναι απλά περασμένες στο άλλο κινητό

 

Και όχι δεν το πάω για dispute, απλά να μου κάνουν καμιά έκπτωση στο επόμενο κινητό αποσκοπώ. Έβγαλα βιντεάκι

Link to comment
Share on other sites

Άλλο θέμα...διαβάζει την sim αλλά δεν διαβάζει τις επαφές τις, ενώ ξέρω πως έχω σίγουρα μέσα περασμένες επαφές και δεν είναι απλά περασμένες στο άλλο κινητό

 

 

Και όχι δεν το πάω για dispute, απλά να μου κάνουν καμιά έκπτωση στο επόμενο κινητό αποσκοπώ. Έβγαλα βιντεάκι

Πρέπει να του πεις εσύ ποιες να δει και να διαβάσει. Default έχει τις Google. Επέλεξε τες από το contacts και κράτα πατημένο το κάτω αριστερά virtual KEY.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα και ανέβασα το δικό μου fingerpr.mdt στο MEGA

https://mega.nz/#!cNFXgBDY!LaL1OFXs9NNTk9F5EUobQ6n4PE7tyZregPGVCoyybu0

Για να κάνει κάποιος δοκιμή είναι από χ822. 4/32

Το αποθηκεύουμε κάπου στο κινητό ή χύμα στον κεντρικό φάκελο.

Σβήνουμε και πάμε TWRP Πατάμε mount και τικαρουμε το firmware & το system.

Πάμε στο advance> file manager>firmware βρισκουμε το δικό μας και κάνουμε copy/paste κάπου να το έχουμε.Επιλέγουμε μετά το αρχείο που κατεβάσαμε και κάνουμε copy.

Βγαίνουμε αρχική και παμε πάλι advance file manager ή κάνουμε πίσω και πατάμε στο firmware και πιο κάτω βρίσκουμε το υπάρχον και πατάμε paste στον φάκελο.

Exit και reboot to system.

Το πρώτο τεστ μέσα στο σύστημα κάντε το με βρεγμένο το δαχτυλο.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris πάλι μου βγάζει σφάλμα στο recovery όταν κάνω wipes. Τίκαρα και internal, άλλαξα και από OTG σε internal και αντίστροφα και είχα το ίδιο αποτέλεσμα!! Παίζει ρόλο το TWRP? Το δικό σου έχω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

 

Θα αγοράσω και εγω το LeTV LeEco Le Max 2 .

Όμως δεν ξέρω απο που..

 

1)http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356972.html με κουπόνι 172euro

 

2)http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X822-5_7-inch-Fingerprint-4GB-32GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1101857.html?rmmds=cart με έκπτωση που έχω επειδή αγοράζω συχνά μου βγαίνει στα 185-190 με book-case και tempered glass.

 

Στο gearbest υπάρχει ένα comment από αυτους και φοβάμαι το τελωνείο

" Sorry, due to customs regulations we cannot declare a lower value on the invoice or declare the item as a gift."

 

Στο banggood το αναφέρει ως LeTV LeEco Le Max 2 X822. είναι άλλη version? 822?

 

Τι λέτε???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Cris πάλι μου βγάζει σφάλμα στο recovery όταν κάνω wipes. Τίκαρα και internal, άλλαξα και από OTG σε internal και αντίστροφα και είχα το ίδιο αποτέλεσμα!! Παίζει ρόλο το TWRP? Το δικό σου έχω!

 

Βάλε μια το Official και δοκίμασε.. https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Gearbest αρκετά πιο φθηνά εννοείται και με 2,5 ευρώ παίρνεις tempered glass και άλλα τόσα περίπου για μία θήκη και είσαι άρχοντας!

Τελωνείο φίλε μου έχω κάνει 50 αγορές από το Νοέμβριο και δεν έχει περάσει κανένα δέμα τελωνείο αν και έχω ακούσει ότι ελέγχουνε πιο πολλά τώρα. Να είσαι εσύ ο "τυχερός";;

 

LeTV λεγόταν η εταιρεία που μετονομάστηκε σε LeEco. Καμία διαφορά λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αναμενεται να παραλάβω και εγώ μέσα στην εβδομάδα (αγορά απο Grossoshop - Force Gold 6/64) και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Καταρχήν υπάρχει θέμα με το 4G και τις μπάντες και αν ναι ποιό? Τι γίνεται με το 4G+? Έχει να κάνει με το αν είναι 820/821/822 και το ποιο θα είναι εξαρτάται μόνο από το χρώμα ή και από το 6/64. Με τα στοιχεία που δίνω ποιο θα είναι?

 

Το κινητό το ζήτησα να έρθει με την rom 20s του Cuoco92. Ελπίζω να έρθει έτσι. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποιος είναι ο λόγος να αλλάξω rom: Bugs, Κινεζιές, υποστήριξη Ελληνικών; Από ότι διάβασα είναι rooted και έχει OTA updates.

Διαβάζω για EUI roms, για MIUI roms, official chinese roms, official indian roms, rom moded by CrisBal 20GRs, τώρα τελευταία για 566D και έχω χαθεί.... Η 20s του Cuoco92 - ας απαντήσει κάποιος που την είχε και την άλλαξε - τι θέματα έχει ακριβώς; Το συγκεκριμένο κατάστημα που αγόρασα βάζει τις Roms του Cuoco92.

CrisBal αναμένω και την δικιά σου γνώμη, την οποία και θεωρώ ιδιαίτέρως βαρύνουσα, μια και βλέπω ότι συμμετέχεις στην δημιουργία των Roms.

Δεν θέλω πειραματισμούς με δημιουργία BUGS, δεν τρελαίνομαι με τα ελληνικά, με τα αγγλικά κάνω την δουλειά μου αρκει να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο (π.χ. swift), να δουλεύει σωστά το hardware μέσω σωτού software, να είναι rooted, όχι κινεζιές και OTA updates το επιθυμητό.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

 

Θα αγοράσω και εγω το LeTV LeEco Le Max 2 .

Όμως δεν ξέρω απο που..

 

1)http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356972.html με κουπόνι 172euro

 

2)http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X822-5_7-inch-Fingerprint-4GB-32GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1101857.html?rmmds=cart με έκπτωση που έχω επειδή αγοράζω συχνά μου βγαίνει στα 185-190 με book-case και tempered glass.

 

Στο gearbest υπάρχει ένα comment από αυτους και φοβάμαι το τελωνείο

" Sorry, due to customs regulations we cannot declare a lower value on the invoice or declare the item as a gift."

 

Στο banggood το αναφέρει ως LeTV LeEco Le Max 2 X822. είναι άλλη version? 822?

 

Τι λέτε???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πάνε σε αυτό καλύτερα με τα 6gb Ram 64gb εσωτερική. Τα 32 είναι πολυ λίγα γιατί δεν πέρνει sd.

 

 

3b750fb80530170a98c8a54a3970f979.jpg

 

Είναι ελάχιστα πιο ακριβο και αξίζει με χίλια τα 20 ευρώ παραπάνω. Επίσης το πρώτο είναι ροζ το δεύτερο χρυσό.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αναμενεται να παραλάβω και εγώ μέσα στην εβδομάδα (αγορά απο Grossoshop - Force Gold 6/64) και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Καταρχήν υπάρχει θέμα με το 4G και τις μπάντες και αν ναι ποιό? Τι γίνεται με το 4G+? Έχει να κάνει με το αν είναι 820/821/822 και το ποιο θα είναι εξαρτάται μόνο από το χρώμα ή και από το 6/64. Με τα στοιχεία που δίνω ποιο θα είναι?

 

Το κινητό το ζήτησα να έρθει με την rom 20s του Cuoco92. Ελπίζω να έρθει έτσι. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποιος είναι ο λόγος να αλλάξω rom: Bugs, Κινεζιές, υποστήριξη Ελληνικών; Από ότι διάβασα είναι rooted και έχει OTA updates.

Διαβάζω για EUI roms, για MIUI roms, official chinese roms, official indian roms, rom moded by CrisBal 20GRs και έχω χαθεί.... Η 20s του Cuoco92 - ας απαντήσει κάποιος που την είχε και την άλλαξε - τι θέματα έχει ακριβώς; Το συγκεκριμένο κατάστημα που αγόρασα βάζει τις Roms του Cuoco92.

CrisBal αναμένω και την δικιά σου γνώμη, την οποία και θεωρώ ιδιαίτέρως βαρύνουσα, μια και βλέπω ότι συμμετέχεις στην δημιουργία των Roms.

Δεν θέλω πειραματισμούς με δημιουργία BUGS, δεν τρελαίνομαι με τα ελληνικά, με τα αγγλικά κάνω την δουλειά μου αρκει να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο (π.χ. swift), να δουλεύει σωστά το hardware μέσω σωτού software, να είναι rooted, όχι κινεζιές και OTA updates το επιθυμητό.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Άστο να έρθει με το καλό (πολύ σωστή επιλογή το 6/64 θα το χεις 10 χρόνια!) :lol:

Δοκίμασε την ρομ του Ιταλού και αν είσαι ευχαριστημένος μείνε εκεί.

Για εμένα και κατά την ταπεινή μου γνώμη η καλύτερη ρομ μέχρι και σήμερα που μιλάμε είναι η 19s Indian στην οποία έχω βασιστεί και φτιάξει την 19s reloaded & την 20GRs.

Δούλεψε το και θα δεις.

4G+ μην περιμένεις να δεις είναι Root με πρόγραμμα δικό του ΟΤΑ και φυσικά όχι της LeEco.

Με το καλό... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το img το ρίχνω χύμα στο κινητό ή στο φάκελο TWRP;

 

Ποιο img? :confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά τα ίδια αρχεία που ξεζιπαρες από το Fingerprint. 64.mbn του Qfil τα έβαλες στο προηγούμενο path που βρήκες? Έτσι ακριβώς μου είπε ο φιλος Γερμανία για Fingerprint.mdt και εκεί βάζουμε τα Fingerprint. mbn από το Qfil. Καντο και ποσταρε όλη την διαδικασία αλλιώς πάρε χειροκίνητα και βάλε τα δικά μου με Root Explorer που έχω ανεβάσει MEGA http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7046086#post7046086

Από τον Root Explorer μέσα από το σύστημα είναι αυτά.

]

 

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω δεν εβρισκα το Path των οδηγιων που μας εδωσες, με Root Explorer δεν δοκιμασα βεβαια γιατι δεν προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Το official twrp που μου είπες να κατεβάσω. (μορφή IMG έχει)

 

Αααα. Οκ.. Ή θα το βάλεις με fastboot εντολές ή αν δεν ξέρεις πως άνοιξε το δικό μου και στο φάκελο recovery που έχει μέσα στο ζιπ σβήσε βγάλε το υπάρχων και βάλε αυτό και φλασαρισε κανονικά με το exe που έχω μέσω fastboot. Κοίτα να το ονομάσεις με το ίδιο όνομα που έχω πχ recovery.img..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ανταπόκριση όταν γράφεις κείμενο είναι λίγο αργή και βαριά, ή εμένα μου φαίνεταΙ, ή φταίει το keyboard που έβαλα?

 

Ποια ρομ έβαλες? Έκανες το κόλπο με τα 0.5? Τι πληκτρολόγιο έβαλες? Έχω SwiftKey και δεν προλαβαίνω να γράφω... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω δεν εβρισκα το Path των οδηγιων που μας εδωσες, με Root Explorer δεν δοκιμασα βεβαια γιατι δεν προλαβα.

Κοίτα εδώ ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048130#post7048130

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατάφερε κανείς να περάσει το fingerprint fix?

Κι εσύ επάνω ^^^^^^^^^

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και πάλι μου βγάζει unable to mount storage & failed to wipe dalvik. Στην αρχή μου ζητάει password στο TWRP όπως και στο δικό σου. Νομίζω παλιότερα δεν το εμφάνιζε... Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και πάλι μου βγάζει unable to mount storage, failed to wipe dalvik & unable to mount storage. Στην αρχή μου ζητάει password στο TWRP όπως και στο δικό σου. Νομίζω παλιότερα δεν το εμφάνιζε...

 

Πεστο ντε από την αρχή αυτό για το password!

2 περιπτώσεις :

1. Έχει μείνει το encryption από την 19s Indian.

Πατάς Mount τα επιλέγεις όλα εκτός usb βγαίνεις αρχική

Πατάς Wipe data και μετά τα επιλέγεις πάλι όλα slide να γίνει

2.Εχεις part κλειδωμένο Bootloader (δεν νομίζω αλλά τσέκαρε) να είναι όλα εκτός το τελευταίο true. Αν δεις false δες στον οδηγό μου τον δεύτερο τρόπο ξεκλειδώματος.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα ακόμα rom, δεν βάζω μέχρι να μου απαντήσει η gearbest για να δω αν μπορώ να κερδίσω κάτι από το fingerprint :lol:

Στην 20 gr ας πούμε σου πάει σφαίρα? Γιατί στην 18s δεν είναι καλή η αίσθηση, αλλά θα δω πως θα ναι με τα κόλπα σου. Σαν πρώτη αίσθηση του νεοφερμένου που είναι λίγο βαρύ. Από αύριο λογικά θα βάλω και την rom

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Κι εσύ επάνω ^^^^^^^^^

Cris τον φάκελο firmware δεν τον βρίσκω για να κανω copy πρέπει να είμαι ροοτ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Κι εσύ επάνω ^^^^^^^^^

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris τον φάκελο firmware δεν τον βρίσκω για να κανω copy

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επέλεξες πρώτα το mount & firmware? Καντο και θα εμφανιστεί δεύτερο στην σειρά αν θυμάμαι καλά. Από το TWRP πάντα.. Μ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Sto mount πατησα βγάζει cache data system usb-oTg to firmware πουθενά μήπως πρέπει να είμαι ροοτ

βρήκα ένα φάκελο firmware μέσα στο system/otc/firmware δεν ξερό αν είναι αυτός

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος από παραλαβής. Μάλλον είχε μείνει το encryption αν και είχα περάσει άλλες 2 νομίζω rom μετά τη 19s official και είχα κάνει full wipe!! Δε ξέρω.. Λύθηκε το πρόβλημα αφού έκανα αρχικά wipe dalvik & cache & data γιατί όταν επέλεγα full wipe μου έβγαζε το ίδιο!! Δε ξέρω... Αφού το έκανα αυτό ξανά προσπάθησα full wipe με επιτυχία!

 

Cris thanks a lot!!

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψυχραιμια τον εχετε τρελανει τον ανθρωπο, ειστε 100 και ειναι ενας που απανταει σε ολους. Διαβαστε προσεχτικα τις οδηγιες εγκαταστασης, εγω με 822 εβαλα την 20αρα του crisbal εδω και 1 μηνα και ολα δουλευουν αψογα μετα τα φιξακια για σκοτεινα παραθυρα και qr code. Μπαταρια αψογη γυρω στις 6 ωρες με wifi κα ολα τελεια κολημα δεν ξερω τι θα πει antutu 143.000 και κατι. Μην ρωτατε συνεχεια τα ιδια διαβατε και λιγο πιο λριν εχουν χιλιοειπωθει ολα αυτα που ρωτατε, και επειδη μας εφτιαξε το κινητο, αυτος ο αγιος (crisbal :cool:) μην αλλαζετε καθε βδομαδα ρομ, θα μας τον τρελανετε στο τελος.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Sto mount πατησα βγάζει cache data system usb-oTg to firmware πουθενά μήπως πρέπει να είμαι ροοτ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο TWRP έχεις? Κοίτα παραπάνω και βάλε το Official. Έχω λινκ και οδηγίες. Πατάς mount και είναι το 4ο στη σειρά. Μετά πας πίσω και εμφανίζεται το partition firmware και μέσα εκεί κάνεις paste τα αρχεία που ξεζιπαρεις από το mbn ή το δικό μου mdt. Υπάρχουν άλλα 6 αρχεία fingepr με νούμερα. Τα έχει το mbn εγώ ανέβασα μόνο το δικό μου mdt. Δοκίμασε... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψυχραιμια τον εχετε τρελανει τον ανθρωπο, ειστε 100 και ειναι ενας που απανταει σε ολους. Διαβαστε προσεχτικα τις οδηγιες εγκαταστασης, εγω με 822 εβαλα την 20αρα του crisbal εδω και 1 μηνα και ολα δουλευουν αψογα μετα τα φιξακια για σκοτεινα παραθυρα και qr code. Μπαταρια αψογη γυρω στις 6 ωρες με wifi κα ολα τελεια κολημα δεν ξερω τι θα πει antutu 143.000 και κατι. Μην ρωτατε συνεχεια τα ιδια διαβατε και λιγο πιο λριν εχουν χιλιοειπωθει ολα αυτα που ρωτατε, και επειδη μας εφτιαξε το κινητο, αυτος ο αγιος (crisbal :cool:) μην αλλαζετε καθε βδομαδα ρομ, θα μας τον τρελανετε στο τελος.

 

Χαχα δεν εχεις και αδικο, αλλα δεν φταινε και αυτοι που ρωτανε, οι ανθρωποι του Forum πρεπει να κανουν καλυτερη οργανωση η να δωσουν δικαιωματα στον CrisBal ωστε στην αρχικη σελιδα να βαλει ενα FAQ και να απανταει στις πιο συχνες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...