Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol:Καλή χρονιά σ όλο το φόρουμ με υγεία πάνω απ'ολα και ...καλά φλασαρισματα!!:lol::lol:
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε! Πέρασα την 19s του Chris. Πως την κάνουμε ρουτ?

 

Κατεβάζεις από εδώ τον τελευταίο Stable TWRP / FlashFire installable ZIP 2.79 http://forum.xda-developers.com/apps/supersu και τον φλασαρεις από το TWRP όπως κάθε ζιπ. ;) Καλή Χρονιά.. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ τον τελευταίο Stable 2.79 http://forum.xda-developers.com/apps/supersu και τον φλασαρεις από το TWRP όπως κάθε ζιπ. ;) Καλή Χρονιά.. :)

 

Πάντα ταχύτατος. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Cris γιατί δεν δίνεις κάνα paypal για donate? Η καμια συνεργασια με κινέζους για afilliate θα σε στηριξουμε πολλοι που έχουμε le eco κανονικά θα έπρεπε να τις εχεις τζάμπα τις συσκευές για την δουλεια που κανεις μπράβο φιλέ συνέχισε έτσι ;)
Link to comment
Share on other sites

Cris γιατί δεν δίνεις κάνα paypal για donate? Η καμια συνεργασια με κινέζους για afilliate θα σε στηριξουμε πολλοι που έχουμε le eco κανονικά θα έπρεπε να τις εχεις τζάμπα τις συσκευές για την δουλεια που κανεις μπράβο φιλέ συνέχισε έτσι ;)

 

Να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια αλλά μην νομίζεις ότι δεν έχω δει τι κάνουν και οι Κινέζοι και το θεωρώ πολύ φυσιολογικό βέβαια αφού μπορούν απλά να πάρουν μια fastboot rom πχ Ιταλού και να στείλουν κινητό με κουτσό ελληνικά κλπ στις χώρες εκτός Κίνας. Με το spemall που πήγα να κάνω μια συνεργασία μέσω Leeco μου ζήτησαν εκτός τις Multilanguage rom που θα τους στέλνω να τους πηγαίνω και 300 πελάτες για να δίνουν ένα τηλέφωνο για ανάπτυξη της ρομ και όχι δωρεάν για την ρομ καθαρά. Οπότε φίλε μου καλύτερα να φτιάξω ρομ για όλους εμάς και να πληρώνω τα κινητά πάρα να έχω και υποχρεώσεις. :lol:

Φυσικά από πολλά site μου έχουν πει για donation αλλά προτιμώ να παραμείνω "ο καλός Σαμαρείτης". Καλή χρονιά να έχουμε και τα καλύτερα θα έρθουν... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Σύμφωνα με δοκιμές από Myphone, εμένα και στους XDA DEVELOPERS

-----Bugs έως τώρα ---

1. Οι κάρτες sim δεν απενεργοποιούνται πάρα μόνο με fly mode.

2. Οι διπλές εφαρμογές που θέλουν χρήση Google services χτυπάνε. (Όχι όλες)

3. Bluetooth σφάλμα σε αποστολή αρχείων αλλά στέλνει κανονικά αν κάνουμε σύζευξη πρώτα και στείλουμε χωρίς να πατήσουμε άκυρο ή οκ μόλις πετάει το μήνυμα σφάλματος.

 

Επισης εάν το άλλο κινητό φοράει και αυτό miui χρησιμοποιούμε το midrop, πραγματικά εξυπηρετικότατο, το χρησιμοποίησα με redmi note2 του γιου μου για ανταλλαγή φωτογραφιών, πραγματικά :rolleyes:.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς μου δουλεύει και εμένα. Όπως τα είπες. Αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως υπάρχει καμία διαφορά στον Kernel - drivers από πχ χ820 σε χ822. Θα το δω στην επόμενη miui rom. ;)

YΓ sorry που σου χάλασα τις διακοπές με το roaming που δεν δουλεύει... Υποτίθεται ότι θα έπαιζε...

 

Χρήστο, με το που γύρισα Ελλάδα έχω 4G κανονικότατα, το πρόβλημα πρέπει να βρίσκεται κάπου στην επιλογή διαφορετικού παρόχου, εκεί ίσως έχει κάποιες περίεργες ρυθμίσεις ο κινέζος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια οτι παρελαβα το κινητο για την κοπελα μου ποια rom (παντα απο chris μιλαμε:cool::cool::lol::lol:) να περασω μετα απο καποιες μερες χρησης που εχετε κανει?
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, με το που γύρισα Ελλάδα έχω 4G κανονικότατα, το πρόβλημα πρέπει να βρίσκεται κάπου στην επιλογή διαφορετικού παρόχου, εκεί ίσως έχει κάποιες περίεργες ρυθμίσεις ο κινέζος.

Αυτό είναι σίγουρο γι αυτό σου είπα τσέκαρε στα SITE για τις ρυθμίσεις του apn Roaming

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6523-πως-ρυθμίζουμε-το-κινητό-για-internet-και-mms/

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και καλη χρονια οτι παρελαβα το κινητο για την κοπελα μου ποια rom (παντα απο chris μιλαμε:cool::cool::lol::lol:) να περασω μετα απο καποιες μερες χρησης που εχετε κανει?

 

Καλημέρα. Αν θες σταθερή ρομ χωρίς πειράγματα την 19s αν θες πειραγμένη 20GRs αν θες πανέμορφη ρομ με 3 θεματακια αλλά όχι σημαντικά Miui8 6.12.3 ;) Εν αναμονή της τελευταίας 6.12.29 και της Nougat by CrisBalGreece.:lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης μπαταρίας έχει αρκετές επιλογές... Προτείνετε κάτι για να έχουμε περισσότερο χρόνο μέσα στη μέρα; (Πέραν της μείωσης της φωτεινότητας)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά & καλή χρονιά και από εμένα.

Παρήγγειλα και εγώ χθες το κινητό για την κοπέλα μου, από προσφορά στο Gearbest στα 190 €.

Εν αναμονή λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης μπαταρίας έχει αρκετές επιλογές... Προτείνετε κάτι για να έχουμε περισσότερο χρόνο μέσα στη μέρα; (Πέραν της μείωσης της φωτεινότητας)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Αν ενεργοποιησεις την αυτόματη λειτουργία απλά θα σου ελέγχει κάθε 10 λεπτά και θα σου κλείνει οποία εφαρμογή δεν βλέπεις. Απλά τσέκαρε να είναι εκτός αυτές που θες να παίρνεις ειδοποιησεις και αναδυόμενα παράθυρα. Δοκίμασε με παραμετροποίηση και θα δεις. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά & καλή χρονιά και από εμένα.

Παρήγγειλα και εγώ χθες το κινητό για την κοπέλα μου, από προσφορά στο Gearbest στα 190 €.

Εν αναμονή λοιπόν!!

Με το καλό... ;) Κι εσύ Χριστουγεννιάτικο δώρο λοιπόν..... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά & καλή χρονιά και από εμένα.

Παρήγγειλα και εγώ χθες το κινητό για την κοπέλα μου, από προσφορά στο Gearbest στα 190 €.

Εν αναμονή λοιπόν!!

 

το gearbest με ποια ρομ βάζει;

τι ταχυδρομείο επέλεξες; γιατί το gearbest εχει αρκετές επιλογές

Link to comment
Share on other sites

το gearbest με ποια ρομ βάζει;

τι ταχυδρομείο επέλεξες; γιατί το gearbest εχει αρκετές επιλογές

 

Λογικά την 18s fastboot του Ιταλού. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το gearbest με ποια ρομ βάζει;

τι ταχυδρομείο επέλεξες; γιατί το gearbest εχει αρκετές επιλογές

Θεωρητικά το καλύτερο είναι NL POSt registered, αλλά έχει πολλά θεματάκια τελευταία. Εγώ ήδη περιμένω 32 μέρες από την παραγγελία και συνεχίζω ακάθεκτος. Άλλοι έχουν παραπάνω, αλλά κάποιοι τελευταίοι που παρήγγειλαν προχωράει, άντε βρες άκρη

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το καλύτερο είναι NL POSt registered, αλλά έχει πολλά θεματάκια τελευταία. Εγώ ήδη περιμένω 32 μέρες από την παραγγελία και συνεχίζω ακάθεκτος. Άλλοι έχουν παραπάνω, αλλά κάποιοι τελευταίοι που παρήγγειλαν προχωράει, άντε βρες άκρη

 

Μην αγχώνεσαι και μένα σε 35 ήρθε.. Θα έρθει.. Που θα πάει? :p:lol:

Το έχω ξαναπεί.. Με NL post σφραγίζεται στην Ολλανδία και ουσιαστικά φαίνεται εντός EU άρα δεν περνάει και τελωνείο... Απλά αργεί παραπάνω από SP post. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, ήρθε μετά από ενάμιση μήνα, από geekbuying, me NL post. Νόμιζα ότι χάθηκε το δέμα , και έστειλα email sto geekbuying, και τους είπα,, χάθηκε το δέμα,, και μου απάντησαν να περιμένω. Πραγματικά μετά από ένα μήνα, κολλημένο στην Ολλανδία, ήρθε Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Με NL Registered το παρήγγειλα, ήταν η default επιλογή και δεν την άλλαξα.

Για την rom δεν έχω ιδέα, οτι και να είναι λογικά θα βάλω κάποια του chris:)

 

Το είχα βρει με 172 από aliexpress αλλά τελευταία στιγμή προτίμησα το Gearbest, ίσως έκανα βλακεία θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Με NL Registered το παρήγγειλα, ήταν η default επιλογή και δεν την άλλαξα.

Για την rom δεν έχω ιδέα, οτι και να είναι λογικά θα βάλω κάποια του chris:)

 

Το είχα βρει με 172 από aliexpress αλλά τελευταία στιγμή προτίμησα το Gearbest, ίσως έκανα βλακεία θα δείξει.

Το είπα και σε άλλα παιδιά. Αν σας έρθει με την 19s Indian θα φτιάξω από βδομάδα ένα πακέτο γλώσσας Ελληνικών να το περάσετε από πάνω και να έχετε και Ελληνικά και την Official 19s μέχρι να βγει η Nougat ή να βαρεθείτε.... :lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από honorbuy και λογικά αύριο μου έρχεται. Ξέρετε καπου που να κάνουν skins για το κινητό, να το βάλω πάνω από το ροζ;
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από honorbuy και λογικά αύριο μου έρχεται. Ξέρετε καπου που να κάνουν skins για το κινητό, να το βάλω πάνω από το ροζ;

 

Μια θήκη πάρε σε γκρι λευκό ή μαύρο να προστατεύσει και το πίσω μέρος και θα είσαι οκ... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη πάρε σε γκρι λευκό ή μαύρο να προστατεύσει και το πίσω μέρος και θα είσαι οκ... ;)

 

πήρα μια μαζί με το κινητό και θα αγοράσω μια custom made από aliexpress, αλλά το ροζάκι μπροστά είναι που με ψιλοχαλάει. To le1s είδα skin για μπροστά έχει, το le max 2 ψάχνω, αλλά δε βρήκα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...