Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σας πρόδωσα για το ΜΑΤΕ 9 Pro, αλλά αφού δεν έχει πρόβλημα πλέον έχει μεταβιβαστεί στο αγαπημένο μέλος της οικογένειάς μου, στην αδελφή μου. Να είσαι καλά Χρήστο και οι υπόλοιποι για την υποστήριξη. θα συνεχίσω να μπαίνω αφού πλέον θα υποστηρίζω το κινητό της αδελφής μου.

 

Band 38 και τα μυαλά για κάγκελα.

 

Καλά Χριστούγεννα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας πρόδωσα για το ΜΑΤΕ 9 Pro,....

Καλά Χριστούγεννα :)

Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά.. Υγεία σε όλους.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι,

 

μπαίνω να παραγγέιλω το κιν. από aliexpress με καλά σχόλια κλπ από εδώ:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Letv-Le-Max-2-4G-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon820-Quad-Core-2-15-GHz-5/100099_32662750847.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1482490874417&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=a514d981153c417790f87695b61f8a3d-1482490874417-02817-JYJQJYByj

 

Σε κάποιο σημείο λέει οτι δεν περιλαμβάνονται φόροι τελωνείου κλπ. Ξέρει κανείς για τι ποσό μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι,

 

μπαίνω να παραγγέιλω το κιν. από aliexpress με καλά σχόλια κλπ από εδώ:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Letv-Le-Max-2-4G-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon820-Quad-Core-2-15-GHz-5/100099_32662750847.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1482490874417&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=a514d981153c417790f87695b61f8a3d-1482490874417-02817-JYJQJYByj

 

Σε κάποιο σημείο λέει οτι δεν περιλαμβάνονται φόροι τελωνείου κλπ. Ξέρει κανείς για τι ποσό μιλάμε?

 

Θα το παρεις με απλο ταχυδρομειο και οχι με κουριερ και δεν θα πληρωσεις τελωνειο οπως ολοι μας, θα αργησει λιγο αλλα θα ερθει χωρις φορους

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρεις με απλο ταχυδρομειο και οχι με κουριερ και δεν θα πληρωσεις τελωνειο οπως ολοι μας, θα αργησει λιγο αλλα θα ερθει χωρις φορους

 

Σε ευχαριστώ Τάσο!

Καλές γιορτές σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρεις με απλο ταχυδρομειο και οχι με κουριερ και δεν θα πληρωσεις τελωνειο οπως ολοι μας, θα αργησει λιγο αλλα θα ερθει χωρις φορους

 

Πολύ πιθανόν να πληρωσει τελωνείο και με απλό ταχυδρομείο αφου πλέον έχει αλλάξει η κατάσταση. Και καλό είναι να μην το παραγγείλεις τώρα γιατί υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1649

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις απο Miui Crisbal

Η ρομ είναι φουλ λειτουργική και φουλ Ελληνική.Το μοναδικό που δε μου δουλεύει είναι τα δαχτυλικό αποτύπωμα αλλα μάλλον είναι πρόβλημα του αισθητήρα μου γιατί όσες ρομ και να πέρασα είχα το ίδιο θέμα.

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι οτι μου πετάει συχνά το μήνυμα πως σταμάτησαν οι υπηρεσίες play.Σε φάση που μπορεί μέσα σε 30 δευτερόλεπτα να μου το πέταξε και 6 φορές.

Η ρομ περάστηκε με clean install μετά απο όλα τα wipes και με wipe dalvik/cache πριν το πρώτο boot.

Cris υπάρχει περίπτωση με κάποιο zip μέσω twrp να λύσουμε το θέμα με τις υπηρεσίες google play?Η ρομ είναι τόσο καλή που είναι κρίμα να τη χαλάει αυτό το ενοχλητικό μήνυμα.

 

ΥΓ: Antutu Score - 143767

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις απο Miui Crisbal

Η ρομ είναι φουλ λειτουργική και φουλ Ελληνική.Το μοναδικό που δε μου δουλεύει είναι τα δαχτυλικό αποτύπωμα αλλα μάλλον είναι πρόβλημα του αισθητήρα μου γιατί όσες ρομ και να πέρασα είχα το ίδιο θέμα.

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι οτι μου πετάει συχνά το μήνυμα πως σταμάτησαν οι υπηρεσίες play.Σε φάση που μπορεί μέσα σε 30 δευτερόλεπτα να μου το πέταξε και 6 φορές.

Η ρομ περάστηκε με clean install μετά απο όλα τα wipes και με wipe dalvik/cache πριν το πρώτο boot.

Cris υπάρχει περίπτωση με κάποιο zip μέσω twrp να λύσουμε το θέμα με τις υπηρεσίες google play?Η ρομ είναι τόσο καλή που είναι κρίμα να τη χαλάει αυτό το ενοχλητικό μήνυμα.

 

ΥΓ: Antutu Score - 143767

Καλησπέρα. Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα αν έκανες τα βήματα όπως τα είπα στον οδηγό. Την έχω εγκαταστήσει 4 φορές με διάφορα wipes για να δω συμπεριφορά και μετά την ολοκλήρωση του log in στο Play και το reboot δεν το ξανακανε ποτέ. Κάνε σωστά τα βήματα. Google installer > play Store account log in > reboot system > τέλος . Δεν υπήρχε περίπτωση να την ανέβαζα με ένα τόσο σοβαρό bug να εμφανίζεται. Ναι αφού ούτε και τώρα έχεις Fingerprint μάλλον είσαι και εσύ από τους τυχερούς.

ΥΓ Έχει και δύο μικρά συμβολάκια κινέζικα στο ρολόι αριστερά στις δεύτερες οθόνες μόνο.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είναι η πρώτη μου επαφή με τη miui. Φαίνεται όμορφο το περιβάλλον, παρόλο που είμαι λάτρης της αισθητικής της ASUS γενικότερα (πριν πάρω το κινητό μας, είχα το Zenfone 2).

Προς το παρόν δεν μπορώ να ρυθμίσω την εφαρμογή του καιρού + το αντίστοιχο widget.

Επίσης μια απορία που μου ήρθε μόλις τώρα :

Με τη miui θα μπορούμε να επιλέξουμε γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας;

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είναι η πρώτη μου επαφή με τη miui. Φαίνεται όμορφο το περιβάλλον, παρόλο που είμαι λάτρης της αισθητικής της ASUS γενικότερα (πριν πάρω το κινητό μας, είχα το Zenfone 2).

Προς το παρόν δεν μπορώ να ρυθμίσω την εφαρμογή του καιρού + το αντίστοιχο widget.

Επίσης μια απορία που μου ήρθε μόλις τώρα :

Με τη miui θα μπορούμε να επιλέξουμε γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας;

 

φορτιζει γρηγορα οπως και πριν κανενα προβλημα....

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είναι η πρώτη μου επαφή με τη miui. Φαίνεται όμορφο το περιβάλλον, παρόλο που είμαι λάτρης της αισθητικής της ASUS γενικότερα (πριν πάρω το κινητό μας, είχα το Zenfone 2).

Προς το παρόν δεν μπορώ να ρυθμίσω την εφαρμογή του καιρού + το αντίστοιχο widget.

Επίσης μια απορία που μου ήρθε μόλις τώρα :

Με τη miui θα μπορούμε να επιλέξουμε γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας;

 

Δουλεύει η εφαρμογή καιρού και το widget. Πατάς συνέχεια επιφάνεια εργασίας επιλέγεις widget στο καιρό ακουμπάς και ανοίγει όλα τα widgets και βάζεις όποιο σου αρέσει. Κάποιες φορές οι servers της Xiaomi αργούν να αναγνωρίσουν τοποθεσία και να ενημερώσουν.

Η Μπαταρία μπαίνει σε σε fast charge όταν είναι κάτω από 20 % και το διαχειρίζεται το σύστημα. Δλδ φορτίζεται γρήγορα...Γενικότερα οι miui αν δεν είχες ξανά θέλει χρόνο να τις συνηθίσεις..

IMG_20161223_181639.jpg IMG_20161223_185021.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο.Με reboot λύθηκε.Το ξέχασα το reboot.

Η αλλαγή ανάλυσης οθόνης απο 2k σε 720p για εξοικονόμηση μπαταρίας αξίζει;

Επίσης στη μπαταρία δε βρίσκω τη ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση fast charging.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο.Με reboot λύθηκε.Το ξέχασα το reboot.

1. Η αλλαγή ανάλυσης οθόνης απο 2k σε 720p για εξοικονόμηση μπαταρίας αξίζει;

2.Επίσης στη μπαταρία δε βρίσκω τη ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση fast charging.

 

1. Όχι.. Δεν θα δεις διαφορά σχεδόν καμία στο ανθρώπινο μάτι.. Ίσως σε 4κ Video θα το καταλάβεις (YouTube Discovery Channel 4k videos). Μπαταρία έχει πολλές επιλογές η miui και δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

2. Απάντησα ποιο πάνω... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Error μου βγάζει το keyboard , με το ζόρι κατέβασα SwiftKey keyboard και οκ, μου φαίνεται ότι τρώει πιο πολύ την μπαταρία σε σχέση με την 20 σου Chris. Θα το δω βέβαια είναι οι πρώτες ώρες και πρώτη επαφή με miui,..

Θενκς και πάλι για την δουλειά σου, καλές γιορτές.

PS. Νομίζω και εγώ ότι με τον φωτισμό κάτι λιγότερο στο Μαξ το έχει, αλλά μικρές διαφορές.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Error μου βγάζει το keyboard , με το ζόρι κατέβασα SwiftKey keyboard και οκ, μου φαίνεται ότι τρώει πιο πολύ την μπαταρία σε σχέση με την 20 σου Chris. Θα το δω βέβαια είναι οι πρώτες ώρες και πρώτη επαφή με miui,..

Θενκς και πάλι για την δουλειά σου, καλές γιορτές.

PS. Νομίζω και εγώ ότι με τον φωτισμό κάτι λιγότερο στο Μαξ το έχει, αλλά μικρές διαφορές.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Σίγουρα η μπαταρία θα είναι λιγότερη σε διάρκεια από την 20..Άλλη κατανάλωση έχει η miui και παίρνει λιγότερα Tweaks γύρω στα 25... Δοκίμασε με εξοικονόμηση ενέργειας.. Κάνει πολύ καλή δουλειά... Απλά βγάλε τις εφαρμογές που θες να τρέχουν σε ειδοποιήσεις... Αυτό με το Keyboard δεν μου το έκανε ποτέ και δεν ξέρω.... Ο φωτισμός ναι. Ίσως να είναι λίγο μικρότερος από της 20....Τουλάχιστον τώρα έχουμε αρκετές rom να παίζουμε... Καλές γιορτές και σε σένα. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη miui που εδώ δοκιμάσει (και τις έχω δοκιμάσει όλες...) Το μόνο θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το xposed. Γράφει ότι είναι εγκατεστημένο αλλά ανενεργό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να πληρωσει τελωνείο και με απλό ταχυδρομείο αφου πλέον έχει αλλάξει η κατάσταση. Και καλό είναι να μην το παραγγείλεις τώρα γιατί υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1649

 

Καλησπερα, γιατι ειναι πολυ πιθανο να πληρωσει τελωνειο με απλο ταχυδρομειο τι αλλαξε μπορεις να ενημερωσεις για να προσεχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γιατι ειναι πολυ πιθανο να πληρωσει τελωνειο με απλο ταχυδρομειο τι αλλαξε μπορεις να ενημερωσεις για να προσεχουμε?

Καλημέρα Χρόνια πολλά ψαξε στην ενοτητα αποστολες απο κινα γίνεται χαμος.Ενα παρα πολύ μεγάλο ποσοστο περνάει τελωνειο με οτι αυτό συνεπαγεται δασμους φπα κτλ.

 

Στάλθηκε από το iQ9610 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω πλέον λάτρης και φανατικός της miui.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω πλέον είναι με τα μηνύματα του messenger.Όταν μου έρχεται μήνυμα ακούγεται ήχος απο notification αλλά δεν εμφανίζεται στην οθόνη το κλασσικό κυκλάκι με την εικόνα του ατόμου που έστειλε μήνυμα στο messenger.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη miui που εδώ δοκιμάσει (και τις έχω δοκιμάσει όλες...) Το μόνο θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το xposed. Γράφει ότι είναι εγκατεστημένο αλλά ανενεργό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Αν έκανες τα βήματα του οδηγού θα το είχες ενεργό ήδη. βλ. Screenshot

Βγαίνεις TWRP κάνεις wipe cache art Dalvik cache. Βρίσκεις το ζιπ xposed.zip είναι εκεί και το κάνεις Install θα κάνεις reboot to system χωρίς wipe θα κάνει λίγη ώρα να μπει θα βγάλει και την μπάρα που Patch άρει το xposed μπαίνεις σύστημα πατάς στην εφαρμογή Xposed Installer και θα δεις ότι έχει ενεργοποιηθεί. Πατάς στην καρτέλα των modules και κάνεις κατέβασμα - ενεργοποίηση τικάρισμα αυτών που θες...reboot ξανά και όταν μπει είναι ενεργά αυτά που έχεις διαλέξει...

Screenshot_2016_12_24_08_50_03_903_de_robv_andro.png

Δηλώνω πλέον λάτρης και φανατικός της miui.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω πλέον είναι με τα μηνύματα του messenger.Όταν μου έρχεται μήνυμα ακούγεται ήχος απο notification αλλά δεν εμφανίζεται στην οθόνη το κλασσικό κυκλάκι με την εικόνα του ατόμου που έστειλε μήνυμα στο messenger.

 

Διαχείριση αδειών. Δώσε τις απαιτούμενες που λέει εμφάνιση ειδοποίηση οθόνης και από μπαταρία κόψε την εξοικονόμηση ενέργειας για την εφαρμογή που θες. :rolleyes:

Screenshot_2016_12_24_08_42_59_300_com_miui_powe.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονια πολλα σε ολους! Cris περασα τελικα την 20s για δοκιμή και το μονο προβλημα ως τωρα ειναι οτι δε δουλεύει ο φακος! Ειναι μαυρισμενο το κουτακι του στο sustemui! Εχω περασει με twrp τον stock launcher!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονια πολλα σε ολους! Cris περασα τελικα την 20s για δοκιμή και το μονο προβλημα ως τωρα ειναι οτι δε δουλεύει ο φακος! Ειναι μαυρισμενο το κουτακι του στο sustemui! Εχω περασει με twrp τον stock launcher!

 

Καλημέρα χρόνια πολλά. Πέρασες και το fixaki που λέει στην ρομ ποστ και το τελευταίο που φτιάχνει τα dark dialogue Windows? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7016709#post7016709

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, πέρασα και εγώ τη miui (τα συγχαρτήρια μου chrisbal), αλλά απο χτες δεν φορτίζει εντελώς. Πηγαίνει μέχρι το 81% και αποσυνδέεται από φόρτιση, δοκίμασα και με διαφορετικό φορτιστή αλλά με ίδιο καλώδιο αλλά τίποτα, ο φορτιστής φορτίζει άλλο τηλέφωνο, το δοκίμασα αυτό. Εύχομαι να είναι το καλώδιο όπως ενός φίλου παραπάνω, θα ψάξω να βρώ να αγοράσω ένα καινούριο......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...