Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω για το Χρήστο. Εγώ πάντως που μαγειρεύω τη baseband μόνο μακαρόνια έχω προλάβει να φάω σήμερα. Και δε κάνω πλάκα. :cry:

 

Φίλε μου καλέ αφού είδες τα διάφορα προβλήματα που υπάρχουν στο μαγείρεμα της baseband από τους XDA και όσοι το έκαναν μόνο εικονικά το κατάφεραν... Τι το πειράζεις? Άστο μέχρι τον Γενάρη που θα δούμε την Nougat και βλέπουμε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλέ αφού είδες τα διάφορα προβλήματα που υπάρχουν στο μαγείρεμα της baseband από τους XDA και όσοι το έκαναν μόνο εικονικά το κατάφεραν... Τι το πειράζεις? Άστο μέχρι τον Γενάρη που θα δούμε την Nougat και βλέπουμε.. ;)

 

Το μόνο που κατάφερα είναι να καταστρέψω τα πάντα και τώρα με το TWRP φλασάρω τα πάντα χαχα! Είναι στα bootup modules και γράφουμε τιμές μόνο πάνω στο chipset επομένως οι αλλαγές μπορεί να είναι και μη αντιστρέψιμες. Κάτσε να δούμε μετά το φλασάρισμα πως θα πάει. Ελπίζω να είναι ζωντανό το ΛεΜαξ.

 

Άθλος νούμερο 1. Κατάφερα να κλείσω την μπάντα 38. Αισθάνομαι λίγο λυπημένος γιατί δε θα δω πάλι τέτοια ταχύτητα 200mbps με LTE. Αλλά δεν άντεχα άλλο τα προβλήματα εν κινήσει.

 

Άθλος νούμερο 2. Κατάφερα να γράψω την τιμή πανω στο configuration του modem (δηλαδή ουσιαστικά το ξανά φλασαρα) και ότι ρομ και να περάσω νομίζω οτι δε θα ξανα χρειαστεί να κάνω τη διαδικασία. Όταν αναβαθμίσω σε nougat ίσως τσεκάρω ξανα αν λειτουργεί το δικτυακό κομμάτι Αλλά λίγο θα με ενδιαφέρει παλι. Ευχαριστώ τον Χρήστο για το ωραιο TWRP και όλες τις οδηγίες που δίνει.

 

 

Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμη carrier aggregation σε FDD. Δε τα κΑτάφερα να βρω την τιμή.

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161217/38026f23c0fde4e96b0787d6899c59b3.jpg

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει αποκλειστικά σε CAT 4?

Ναι. Αλλά δε θα ήθελα να κλαφτω για αυτό. Τουλάχιστον θα ξεχάσω τι σημαίνει αποσύνδεση. Είναι καλύτερα να έχεις μισή ταχύτητα παρά αποσύνδεση. Πίστεψε με...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και όχι μόνο....την Νoug γιατί ο ΜΑΓΟΣ μας φέρνει τα 3 δώρα...στην Ελλάδα (ελληνικά)!!!

20Crisbal, Miui 8, Dual Boot OS !!!!

Άντε και Χρόνια μας Πολλά (7 μέρες για τα δώρα...)

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμη carrier aggregation σε FDD. Δε τα κΑτάφερα να βρω την τιμή.]

Μπράβο για όλη την προσπάθεια καταρχήν.. Δυστυχώς η τιμή ενσωματώνεται στο baseband configuration στον Kernel του οποίου έχουμε "κουτσουρεμένο" τον κώδικα και στην αρχική του ΜΜ μορφή. Γι αυτό σου είπα παραπάνω αναμονή μήπως εάν και εφόσον.... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και όχι μόνο....την Νoug γιατί ο ΜΑΓΟΣ μας φέρνει τα 3 δώρα...στην Ελλάδα (ελληνικά)!!!

20Crisbal, Miui 8, Dual Boot OS !!!!

Άντε και Χρόνια μας Πολλά (7 μέρες για τα δώρα...)

 

Καλημέρα μην διαδίδεις πράγματα που δεν είπα.... :wacko:

Miui8 6.11.25 ναι και Nougat Greek όταν με το καλό ναι.. Για Dual OS σου έδειξα παραπάνω πως... Απλά φτιαξτο μόνος σου! :lol:

Σαν τα μαγαζιά που υπάρχουν με το υλικό και οδηγίες How to... :p

 

Τέταρτη μέρα με την Miui 8! Ως τώρα Bugs :Πολύ αραιά οι υπηρεσίες Google play έχουν σταματήσει (χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα στο STORE ή σε εφαρμογές όμως), Τα επίπεδα ασφαλείας της Miui είναι σε κίνδυνο (πολύ σπάνια) ίσως γιατί δεν έχω εγγραφεί στην υπηρεσία ασφαλείας,.. Αυτά...

Screen Shot απο Χρήση μπαταρίας στην miui.. Χωρίς battery Tweaks ακόμα....

Screenshot_2016_12_18_16_40_30_249_com_letv_sett.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω βρει το 4/32 σε γκρι στο ebay και το 6/64 σε χρυσό στο aliexpress στην ίδια τιμή και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω.

Από το ebay έχω πάνω από 250 αγορές και ξέρω τι παίζει, από το aliexpress μόνο μια φορά και αυτό μικρό ποσό. Ο seller έχει καλό feedback, το εμπιστεύεστε σε γενικές γραμμές το aliexpress?

Επίσης έχει μεγάλη διαφορά το 6gb σε επιδόσεις?

Έχει κάποιος το γκρι να μας πει αν είναι πολύ σκούρο και το χρυσό αν είναι έντονο γιατί από τις διαφορές φώτο στο Web δεν μπορώ να καταλάβω τι μου αρέσει.

 

 

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω βρει το 4/32 σε γκρι στο ebay και το 6/64 σε χρυσό στο aliexpress στην ίδια τιμή και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω.

Από το ebay έχω πάνω από 250 αγορές και ξέρω τι παίζει, από το aliexpress μόνο μια φορά και αυτό μικρό ποσό. Ο seller έχει καλό feedback, το εμπιστεύεστε σε γενικές γραμμές το aliexpress?

Επίσης έχει μεγάλη διαφορά το 6gb σε επιδόσεις?

Έχει κάποιος το γκρι να μας πει αν είναι πολύ σκούρο και το χρυσό αν είναι έντονο γιατί από τις διαφορές φώτο στο Web δεν μπορώ να καταλάβω τι μου αρέσει.

 

 

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

 

Εχω παρει το χρυσο το 6/64 απο aliexpress θα το εχω πιστευω σε κανα δυο τρεις μερες . Εχω παρει 5 τηλεφωνα απο το aliexpess χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω βρει το 4/32 σε...

Πήγαινε για το 6/64 αν έχει καλό feedback ο πωλητής.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal καλησπέρα.Με το σκούρο πλαίσιο διαλόγου έχουμε κανένα νέο;;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. εκανα test μπαταριας antutu tester με τον NOStradame με ενα samsung A5 και το A5 εκει που τεσταρεται η καταναλωση με cpu στο 100℅ , αυτο δουλευε στο 5-20℅ με αποτελεσμα να μου "ριξει " σε καταναλωση μπαταριας.. του λεω να παρει le max και δε με ακουει ο NOStradame..

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση εχει κανεις προβλημα με το μικροφωνο. Οταν κανω κληση σε αλλους δεν με ακουνε πολλες φορες καλα. Γιατι γινεται αυτο? Οποιος γνωριζει κατι παρακαλω ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Crisbal καλησπέρα.Με το σκούρο πλαίσιο διαλόγου έχουμε κανένα νέο;;

Καλησπέρα. Όχι γιατί είμαι εκτός για ΣΚ από το μαγείρεμα - PC μου... :lol:

Από αύριο... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση εχει κανεις προβλημα με το μικροφωνο. Οταν κανω κληση σε αλλους δεν με ακουνε πολλες φορες καλα. Γιατι γινεται αυτο? Οποιος γνωριζει κατι παρακαλω ας βοηθησει

 

Πήγαινε επαφές ή dialer και ενεργοποίησε το Super microphone voice

Τσέκαρε και στις κάρτες το VoLTE

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε επαφές ή dialer και ενεργοποίησε το Super microphone voice

Τσέκαρε και στις κάρτες το VoLTE

 

Ειναι ενεργα και τα δυο φιλε μου απο μονα τους. Οταν δεν εχω ακριβως το κινητο στο στομα ακουγομαι σαν να ειμαι σε πηγαδι(ετσι μου λενε)

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το Χ920 ένα μεγαλύτερο 6,33 χ820 είναι. Το ίδιο hardware ακριβώς... Καλό αυτό γιατί μπορεί να του πάρουμε την Nougat και να την φορέσουμε νωρίτερα...

Όσο για το Dual boot OS... Be my guest... >>

http://www.alltechfeed.com/install-windows-8-1-7-xp-android-mobile-tablet-dual-boot-change-my-software/ ;)

 

ρε σεις..αυτο με το dual boot με το ''change my software'' το χα δοκιμασει και παλαιοτερα,το δοκιμασα και τωρα αλλα η εγω κανω κατι λαθος η ειναι εντελως fake...βρισκω το προγραμμα,το κατεβαζω,το τρεχω,παταω την επιλογη που πρεπει..αλλα απο εκει και υστερα,οτι συσκευη και να συνδεσω δε βρισκει ποτε συνδεδεμενη συσκευη.το εχω δοκιμασει εχοντας τη συσκευη και κανονικα αναμενη,και σβηστη,και σε fastboot mode..το εχει δοκιμασει κανεις αλλος να μας πει εμπειρια??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργα και τα δυο φιλε μου απο μονα τους. Οταν δεν εχω ακριβως το κινητο στο στομα ακουγομαι σαν να ειμαι σε πηγαδι(ετσι μου λενε)

Viber ή κανονικές κλήσεις; τι δίκτυο έχεις;

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, παρελαβα πριν μερικες μέρες το Le Eco Pro 3 και φοράει την 17s (stable). Παρόλα αυτά τα παιδιά από το άλλο thread μου συστήσαν τη δική σας συζήτηση γιατι κάνει μαγικά κάποιος crisbal, χεχε. Το δικό μου Le Eco φοραει τον Snap dragon 821 στα 2,35MHz. Εχετε να μου προτείνετε κάποια rom αντι του stock? Σε κάποια forum προτείνουν CM13, άλλοι εναν Ιταλό αλλα φυσικα και του crisbal, απλα δεν ξέρω αν ειναι έτοιμος και αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στο Le pro 3. Βεβαια μεχρι στιγμής με το stock δεν εχω διαπιστώσει προβλήματα πουθενά, απλά ενώ στο GSM arena ελεγε οτι εχει FM radio στην πραξη δεν το βρηκα. Αυτό όμως δεν νομιζω οτι είναι θέμα rom αφου είτε υπαρχε, είτε δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

13.Σε μερικά παράθυρα διαλόγου θα δείτε σκούρο φόντο ανάλογα με το πακέτο θεμάτων που έχετε βάλει στον νέο Nougat Launcher που έχω ενσωματώσει. Βάλτε το 3D δουλεύει οκ αλλά και τα υπόλοιπα 20 που σας έχω ενσωματώσει!;)

 

Καλησπερα στην παρέα και από εμένα :)

Επειδή δεν μπορώ να καταφέρω να διώξω το σκούρο φόντο από τα παράθυρα διαλόγου

( και μέσα στα games, οπως στο Mortal Kombat X δεν φαίνετε τίποτα )

και με το να ενεργοποιήσω τα 3D Icons ή κάποιο άλλο Theme , πάλι δεν αλλάζει το σκούρο χρώμα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ; :)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για fix zip από τον crisbal είναι θεματάκι αυτό με τα σκούρα πλαίσια διαλόγου λόγω tweaks.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικες κλησεις μονο και ο recorder ηχογραφει κανονικα αυτο το κανει με ολες τις ρομ που χρησιμοποιησα.cosmote εχω

 

Εφόσον ο recorder λειτουργεί κανονικά τσέκαρε τα εξής:

1) με handsfree έχεις το ίδιο πρόβλημα; Δοκίμασε και ενσύρματο και ΒΤ.

2) Δοκίμασε με άλλο πάροχο. Η ΚΟΣΜΟΤΕ δε φημίζεται και για την ποιότητα συνομιλίας της.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...