Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα την ρομ του Cris, την αποσυμπιέζω με το 7Ζ, σβηνω το twrp.img, root.zip, Αλλα πως Θα το συμπιεσω παλι σε αρχειο zip, για να κανω install me twrp;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και πάλι Cris!Θα ήθελα να σου ζητήσω μια χάρη αν είναι φυσικά δυνατόν!Επειδή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την προηγούμενη σου Ρομ και βαριέμαι να περνάω εφαρμογές πάλι απτήν αρχή θα ήθελα αν γίνεται να κάνεις ένα zip να το φλασάρουμε που να περνάει στη προηγούμενη Ρομ καινούργια θέματα η αυτά που έχεις προσθέσει στην επόμενη!Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Προσπαθώ να περάσω τη νέα ΡΟΜ ασρκετή ώρα τώρα, αλλά όταν πάω να τη φλασάρω μου βγάζει ότι "Zip is corrupt και Error installing zip file.

Το έχω κατεβάσει 3-4 φορές το zip αλλά συνέχεια το ίδιο αποτέλεσμα. Καμιά βοήθεια;

Ευχαριστώ!

 

Μήπως προσπαθείς με το Stock Recovery? Έχεις TWRP? Aν όχι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

Κατεβασα την ρομ του Cris, την αποσυμπιέζω με το 7Ζ, σβηνω το twrp.img, root.zip, Αλλα πως Θα το συμπιεσω παλι σε αρχειο zip, για να κανω install me twrp;;;;;;

 

ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΖΕΙΣ! Aπλα του κάνεις 2 κλικ ανοίγει να δεις μέσα, επιλέγεις αυτό που θες, πατάς delete, το κάνει και κλείνεις το winrar or 7zip.

Συγχαρητήρια και πάλι Cris!Θα ήθελα να σου ζητήσω μια χάρη αν είναι φυσικά δυνατόν!Επειδή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την προηγούμενη σου Ρομ και βαριέμαι να περνάω εφαρμογές πάλι απτήν αρχή θα ήθελα αν γίνεται να κάνεις ένα zip να το φλασάρουμε που να περνάει στη προηγούμενη Ρομ καινούργια θέματα η αυτά που έχεις προσθέσει στην επόμενη!Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ναι θα φτιάξω ένα ζιπάκι να σου το ανεβάσω να το βάλεις μέσα από το σύστημα όποτε θες.

Non rooted περνάει;

Ναι διάβασε τον οδηγό προσεκτικά..Στο βήμα 1.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μήπως προσπαθείς με το Stock Recovery? Έχεις TWRP? Aν όχι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

 

Όχι, έχω TWRP γμτ......τί μπορεί να φταίει;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Μήπως προσπαθείς με το Stock Recovery? Έχεις TWRP? Aν όχι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

 

Όχι, έχω TWRP γμτ......τί μπορεί να φταίει;

 

Άνοιξε το ζιπάκι με το 7zip ή το winrar και κάνε έλεγχος ζιπ. Το βρίσκει οκ? Βγάζει file corrupted? Μήπως σου κόβεται το Download? Για τσέκαρε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελεια μεχρι στιγμής συγχαρητηρια crisbal

την περασα απο cuoco 18s που ειχα πριν, τελειο δακτυλικο, λιγο σκοτεινη φωτο αλλα την διορθωνεις οπως θες,

μεχρι στιγμης διαπιστωσα 2 πραγματα δεν παιρνει το 3d sguare (μου λεει οτι εχει σταματησει)

και οταν εμαφανιζεται αυτο το τετραγωνακι το σκουρο δεν βλεπω τι λεει μεσα και δεν μπορω να το αλλαξω χρωμα.

 

Το 3d θέμα ok τελικά με άλλο launcher, είμαι στο 14% μπαταρία όλα άψογα, εκτός το σκούρο τετράγωνακι που δεν άλλαξε κάτι παρόλο που άλλαξα θέματα εικονίδια και ότι άλλο ήξερα, ότι δοκίμασα ήταν τέλειο, το fingerprint πιο άψογο δεν υπάρχει, και επιτέλους φουλ ελληνικά και καλή μετάφραση όχι σαν τα multilaguage. Η καλύτερη ρομ μέχρι σήμερα!!!!! Μπράβο. :lol::D;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ρομ του Cris, αφού διέγραψα το twrp.img kai root.. .Θα το στησω το βράδυ, πέρασα επίσης με twrp to pach που έχει στον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

 

Άνοιξε το ζιπάκι με το 7zip ή το winrar και κάνε έλεγχος ζιπ. Το βρίσκει οκ? Βγάζει file corrupted? Μήπως σου κόβεται το Download? Για τσέκαρε...

 

To κατέβαζα απευθείας στη συσκευή ως τώρα και δεν το φλάσαρε. Τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω στο PC αλλά μου ζητάει να πληρώσω(upgrade to pro) επειδή κατέβασα πάνω από 5 GB τελευταίο 6ωρο(πράγματι, κατέβασα τη ΡΟΜ 3-4 φορές, αλλά όπως είπα, στο κινητό μου).

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

 

To κατέβαζα απευθείας στη συσκευή ως τώρα και δεν το φλάσαρε. Τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω στο PC αλλά μου ζητάει να πληρώσω(upgrade to pro) επειδή κατέβασα πάνω από 5 GB τελευταίο 6ωρο(πράγματι, κατέβασα τη ΡΟΜ 3-4 φορές, αλλά όπως είπα, στο κινητό μου).

 

Δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό. Βάλε την ρομ στο Pc από το κινητό. Αντιγραφή επικόλληση. Ελεγξε την με το 7zip μήπως είναι Corrupted. Αν δεν είναι και την βγάζει οκ μάλλον πας για Full Wipe kai internal και μετά να την ξαναβάλεις στο κινητό για φλασάρισμα. Υπάρχει και άλλη μία λύση να σου φτιάξω ένα διαφορετικό updater.script με οδηγίες που θα το βάλεις και θα την πάρει κανονικά. Αύριο όμως... ;) Αρκεί να μην είναι Corrupted πάντα.....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχάριου.. Στον οδηγό για το ελληνικό twpr λέει "Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> adb drivers LeEco_X820_LeMAX2".

Όσοι έχετε Linux, τι κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχάριου.. Στον οδηγό για το ελληνικό twpr λέει "Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> adb drivers LeEco_X820_LeMAX2".

Όσοι έχετε Linux, τι κάνατε;

Αν κάνεις έρευνα Google θα βρεις πιστεύω adb universal drivers for Ubuntu

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό. Βάλε την ρομ στο Pc από το κινητό. Αντιγραφή επικόλληση. Ελεγξε την με το 7zip μήπως είναι Corrupted. Αν δεν είναι και την βγάζει οκ μάλλον πας για Full Wipe kai internal και μετά να την ξαναβάλεις στο κινητό για φλασάρισμα. Υπάρχει και άλλη μία λύση να σου φτιάξω ένα διαφορετικό updater.script με οδηγίες που θα το βάλεις και θα την πάρει κανονικά. Αύριο όμως... ;) Αρκεί να μην είναι Corrupted πάντα.....

 

Χίλια ευχαριστώ! Θα προσπαθήσω να κάνω ό,τι μπορώ απόψε και θα σε ενημερώσω σχετικά αύριο. Να είσαι καλά!:)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Χίλια μπράβο για τις ρομ Χρήστο. Υπάρχει δυνατότητα να έχω την κλασική κουρτίνα notification με wifi, data, rotation etc?
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Χίλια μπράβο για τις ρομ Χρήστο. Υπάρχει δυνατότητα να έχω την κλασική κουρτίνα notification με wifi, data, rotation etc?

 

Αυτά υπάρχουν και είναι του SystemUI και όχι του Launcher. ;)

 

Χίλια ευχαριστώ! Θα προσπαθήσω να κάνω ό,τι μπορώ απόψε και θα σε ενημερώσω σχετικά αύριο. Να είσαι καλά!:)

 

Ok τσέκαρε αυτά που σου είπα, κάνε προσπάθεια και μιλάμε πάλι.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το xposed, έκανα reboot και μόλις το κινητό άνοιξε μου έβγαζε ότι N launcher σταμάτησε χωρίς να με αφήνει να κάνω και, παρά μόνο να δώσω feedback. Μπήκα ξανά recovery εγκατέστησα το uninstaller, έκανα reboot και το πρόβλημα του launcher παρέμεινε! Έκανα ξανά full wipe και εγκατάσταση της ROM από την αρχή.

Το μόνο που έχω να σημειώσω για τη διαδικασία είναι ότι δεν έσβησα dalvik and cache ούτε στην εγκατάσταση, ούτε στην απεγκατάσταση του xposed. Δεν ξέρω αν μπορεί να φταίει αυτό.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το xposed, έκανα reboot και μόλις το κινητό άνοιξε μου έβγαζε ότι N launcher σταμάτησε χωρίς να με αφήνει να κάνω και, παρά μόνο να δώσω feedback. Μπήκα ξανά recovery εγκατέστησα το uninstaller, έκανα reboot και το πρόβλημα του launcher παρέμεινε! Έκανα ξανά full wipe και εγκατάσταση της ROM από την αρχή.

Το μόνο που έχω να σημειώσω για τη διαδικασία είναι ότι δεν έσβησα dalvik and cache ούτε στην εγκατάσταση, ούτε στην απεγκατάσταση τύπου xposed. Δεν ξέρω αν μπορεί να φταίει αυτό.

 

Ναι... Ίσως να το δω αύριο καλύτερα και να σου πω...

Δοκίμασε να φλασαρεις τον Official Launcher και δοκίμασε αν όλα είναι οκ.

Μπορεί να έχει να κάνει με τον Launcher καθαρά... Και εγώ με τον Official περναγα xposed..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

To κατέβαζα απευθείας στη συσκευή ως τώρα και δεν το φλάσαρε. Τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω στο PC αλλά μου ζητάει να πληρώσω(upgrade to pro) επειδή κατέβασα πάνω από 5 GB τελευταίο 6ωρο(πράγματι, κατέβασα τη ΡΟΜ 3-4 φορές, αλλά όπως είπα, στο κινητό μου).

 

Την ειχα κατεβασει και εγω στο κινητο μου την περασα μετα στο PC και ανοιξα το Zip και εβγαζε Error μαλλον δεν κατεβαινει σωστα στο κινητο παρολο που κατεβηκε 100% και ηταν σωστο το μεγεθος του Zip, δοκιμασε να την κατεβασεις μεσω υπολογιστη! Και στο Mega κανε λογαριασμο για να μην σου εχει περιορισμους στο Download..

Link to comment
Share on other sites

 

To κατέβαζα απευθείας στη συσκευή ως τώρα και δεν το φλάσαρε. Τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω στο PC αλλά μου ζητάει να πληρώσω(upgrade to pro) επειδή κατέβασα πάνω από 5 GB τελευταίο 6ωρο(πράγματι, κατέβασα τη ΡΟΜ 3-4 φορές, αλλά όπως είπα, στο κινητό μου).

 

Κάνε μια επανεκκίνηση το router και δοκίμασε να κατεβάσεις πάλι. Θα σ' αφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω στον φιλο μου αφου περασα πρωτα την επισημη Ινδικη για να φτιαξω το Fingerprint και να σιγουρευτω οτι δουλευει, εβαλα μετα την 20S με ολα τα Wipes και ολα δουλευουν εξαισια, ο χρηστης μου λεει βεβαια οτι δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο ηταν ουτε το Fingerprint ουτε το κινητο, δοκιμασα να του βαλω Stock LEUI Launcher και πηγαινε λιγο καλυτερα αλλα το προβλημα που εχει και ο @tasosguru το εχω και εγω, ενω αλλαξα Launcher το παραθυρο που πεταγεται για να αποδεχτεις κατι ειναι σκουρο και ισα που φαινονται.

 

Κατα τα αλλα αξαιρετικη δουλεια χιλια μπραβο! Ισως εχει παρα πολλα APK για Icon pack κλπ κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Την ειχα κατεβασει και εγω στο κινητο μου την περασα μετα στο PC και ανοιξα το Zip και εβγαζε Error μαλλον δεν κατεβαινει σωστα στο κινητο παρολο που κατεβηκε 100% και ηταν σωστο το μεγεθος του Zip, δοκιμασε να την κατεβασεις μεσω υπολογιστη! Και στο Mega κανε λογαριασμο για να μην σου εχει περιορισμους στο Download..

 

Πολύ σωστός... Συμφωνώ... Κάνε λογαριασμό να έχεις και δωρεάν cloud χώρο 50GB.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει παρα πολλα APK για Icon pack κλπ κατα την γνωμη μου.

 

Γι'αυτό είπε ο Cris ότι τα έχει βάλει όλα σε user app μορφή ώστε να μπορούν να τα απεγκαταστήσουν όλοι, οποία δεν τους αρέσουν. ;)

 

=========================================================================

 

Χρηστάρα δοκιμάζω και με τα άλλα launchers αν γίνεται και αναφέρω. :D

Ερώτηση: dalvik and cache θα σβήσουμε ποτέ ξανά ή θα χαθεί το greek pack;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπε ο Cris ότι τα έχει βάλει όλα σε user app μορφή ώστε να μπορούν να τα απεγκαταστήσουν όλοι, οποία δεν τους αρέσουν. ;)

 

=========================================================================

 

Χρηστάρα δοκιμάζω και με τα άλλα launchers αν γίνεται και αναφέρω. :D

Ερώτηση: dalvik and cache θα σβήσουμε ποτέ ξανά ή θα χαθεί το greek pack;

 

Ευχαριστώ γιατί με τον Νougat δεν το δοκίμασα είναι η αλήθεια.. Το έβαλα και στο ποστ της ρομ να το ξέρουν τα παιδιά. Επίσης αυτό με τα σκοτεινά παράθυρα διαλόγου μάλλον είναι από το πουσαρισμα του boot.img με το SU και πειράζει τα φόντα ή από τα πολλά Tweaks.. Δεν μπόρεσα να το δω γιατί Φοράω τώρα την Miui 8.. ;)

Dalvik cache δεν έχει σχέση με τα on-board rom apk's αν περάσεις άλλο system apk σου χάνεται η γλώσσα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όπα!!Miui ...!! Καλομελετα και ερχεται!

 

Η πιο stable κατα τη γνωμη μου ειναι αυτη "Miui 8 Nanny", http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=771113&st=4060#entry55653790

ποστ 4064.

 

Δοκιμασα και τις 3 διαθεσιμες..

 

Ριξε μια ματια.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

 

Κάνε μια επανεκκίνηση το router και δοκίμασε να κατεβάσεις πάλι. Θα σ' αφήσει.

 

Πράγματι, έτσι έγινε. Σε ευχαριστώ πολύ! Την κατέβασα

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...