Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris κανε μου τη χάρη σε παρακαλώ και πες μου τι ακριβώς να κάνω με τα δικαιώματα. Έσβησα το 360 security γιατί πρόσεξα ότι έχει ενσωματωμένη παρόμοια εφαρμογή.Ευχαριστώ.

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλά όταν σε ρωτάει το σύστημα να επιτρέπεις την εγγραφή σε μια εφαρμογή στον αποθηκευτικό χώρο, να πατάς Ναι. Επίσης όταν βλέπεις ότι μια εφαρμογή λέει δεν έχει δικαιώματα να εγγράφει στον αποθηκ. χώρο να πηγαίνεις ρυθμίσεις> εφαρμογές> την επιλέγεις και μέσα έχει καρτέλα που λέει άδειες>δικαιώματα και να της δίνεις.

Ξέρεις μήπως τι αλλάζει στην 466D? Τι διαφορά έχει το baseband που αλλάζει σε 50 και αν έχει άλλες αλλαγές...

Ναι. Έχει αλλαγές στον kernel μικρές για δίκτυα και αλλαγές στον Launcher για modify apps.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Στο scanner QR code βγαζει και σε αλλον σφαλμα "Δυστυχως η εφαρμογη Περιηγητης εχει σταματησει"?

Καλημέρα. Η πολύ σωστή παρατήρηση του @giankis απέφερε αποτέλεσμα. Υπήρχε ένα λάθος στον Browser, το οποίο διορθώθηκε. Κατεβάστε όλοι το παρακάτω zip και βάλτε το με το TWRP. ;)

Install>>Slide>>Reboot to system ΧΩΡΙΣ WIPE

 

https://mega.nz/#!lE12FKZK!Vnr3QXgPfL9_jWwcisSO-udzJ2coX26DjNiWQPMiGIo

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλά όταν σε ρωτάει το σύστημα να επιτρέπεις την εγγραφή σε μια εφαρμογή στον αποθηκευτικό χώρο, να πατάς Ναι. Επίσης όταν βλέπεις ότι μια εφαρμογή λέει δεν έχει δικαιώματα να εγγράφει στον αποθηκ. χώρο να πηγαίνεις ρυθμίσεις> εφαρμογές> την επιλέγεις και μέσα έχει καρτέλα που λέει άδειες>δικαιώματα και να της δίνεις.

 

Ναι. Έχει αλλαγές στον kernel μικρές για δίκτυα και αλλαγές στον Launcher για modify apps.;)

 

Ok Ευχαριστώ Crisbal

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει κάδος ανακυκλωσης στο gallery για βιντεο και φωτο που σβηνεις.τσεκαρε και μηπως εχεις τιποτα 4k video εκει ...

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Ευχαριστώ Γιάννη.

Link to comment
Share on other sites

Ή επίσημη 21s ποτέ βγαίνει; :) Μας άργησε λίγο αυτή τη φορά ή LE. Ενσωμάτωση των τελευταίων patch της Qualcomm αφορούν σχεδόν αποκλειστικά το cat 12 το οποίο δεν παίζει σε εμάς εκτός χωρών κυκλοφορίας. Θα μπορέσεις να το ενεργοποιήσεις;

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ή επίσημη 21s ποτέ βγαίνει; :) Μας άργησε λίγο αυτή τη φορά ή LE. Ενσωμάτωση των τελευταίων patch της Qualcomm αφορούν σχεδόν αποκλειστικά το cat 12 το οποίο δεν παίζει σε εμάς εκτός χωρών κυκλοφορίας. Θα μπορέσεις να το ενεργοποιήσεις;

Καλημέρα.Έχεις link διαθέσιμο να το δώ??

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλαγές στον kernel μικρές για δίκτυα και αλλαγές στον Launcher για modify apps.;)

Πως μπορεις και πειραζεις τις ROM χωρις να εχουν δωσει τον πηγαιο κωδικα δε μπορω να το καταλαβω.. :confused:

Δεν ειναι απαραιτητο να τα εχουμε για να μπορεσουμε να κανουμε οποιαδηποτε αλλαγη;; Οπως και να εχει βεβαια τα μπραβο και τα :thanks: ειναι απειρα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις και πειραζεις τις ROM χωρις να εχουν δωσει τον πηγαιο κωδικα δε μπορω να το καταλαβω.. :confused:

Δεν ειναι απαραιτητο να τα εχουμε για να μπορεσουμε να κανουμε οποιαδηποτε αλλαγη;; Οπως και να εχει βεβαια τα μπραβο και τα :thanks: ειναι απειρα.

Τον έχουν δώσει εδώ και 2 μήνες περίπου.....;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις και πειραζεις τις ROM χωρις να εχουν δωσει τον πηγαιο κωδικα δε μπορω να το καταλαβω.. :confused:

Δεν ειναι απαραιτητο να τα εχουμε για να μπορεσουμε να κανουμε οποιαδηποτε αλλαγη;; Οπως και να εχει βεβαια τα μπραβο και τα :thanks: ειναι απειρα.

 

Ο κωδικας εχει δωθει, αν και κουτσος και με προβληματα. Δυστυχώς τα sources που εχουμε τωρα ειναι αρχικων δοκιμων της leeco με το τηλεφωνο, και δουλευουν ελαχιστα πραγματα. Για αυτο το λογο δεν εχουμε aosp της προκοπης και παρολες τις φιλοτιμες προσπαθειες καποιων developer απο xda, προσωπικα πιστευω οτι αν δεν δωσει προσφατα και λειτουργικα sources, aosp της προκοπης, δεν προκειται να δουμε ποτε. :p

Δεν χρειαζεσαι πηγαιο κωδικα για να φτιαξεις rom που παταει πανω σε stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Τον εχουν δωσει επισημα;; Γιατι μια διαρροη ειχε γινει που την ειχαν παρει πισω μετα και τα μονα source codes που εδωσαν ηταν για καποια tv boxes.

Θυμαμαι που μου ειχαν στειλει mail ολο χαρα απο το petition.org που ειχα κανει υπογραφες για το ηρωικο X800 US :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχεις link διαθέσιμο να το δώ??

 

Kαλημέρα Χρήστο. Τι ακριβώς θες να δεις;

Δυστυχώς, τα sources της Qcom δίνονται εσωτερικά σε ανθρώπους που δουλεύουν σε βελτιώσεις/προσαρμογές/configuration :ninja:

Εσύ μάλλον θες το precompiled το οποίο το έχει μόνο η ΛΕ και αν δε το δώσει δε μπορούμε να το βρούμε από κάπου.

Μακάρι να μπορούσα να δω που έχουν το configuration file να παίξουμε λίγο. Εγώ πάντως έχω συμβιβαστεί με την ιδέα ότι ίσως δε θα δω ποτέ cat 12 και άρχισα να το απολαμβάνω. Είναι πολύ καλό τηλέφωνο και σπάνια μου κάθονται καλά. Επομένως μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς cat 12. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τον εχουν δωσει επισημα;; Γιατι μια διαρροη ειχε γινει που την ειχαν παρει πισω μετα και τα μονα source codes που εδωσαν ηταν για καποια tv boxes.

Θυμαμαι που μου ειχαν στειλει mail ολο χαρα απο το petition.org που ειχα κανει υπογραφες για το ηρωικο X800 US :lol:

 

Ναι αυτα ειναι. Τα εχουμε δε τα εχουμε ομως ειναι ενα και το αυτο. Δεν δουλευουν βασικα πραγματα με αυτα τα sources, οπως καμερα, πολλοι αισθητηρες του τηλεφωνου, καθως και προβληματικα bt/wifi. Ολα καλα δηλαδη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα chris το φιξ για τον launcher θελει καποιο wipe πριν η μετα??

 

Κανενα. Το γραφει σε καθε post.

Link to comment
Share on other sites

Ή επίσημη 21s ποτέ βγαίνει; :) Μας άργησε λίγο αυτή τη φορά ή LE. Ενσωμάτωση των τελευταίων patch της Qualcomm αφορούν σχεδόν αποκλειστικά το cat 12 το οποίο δεν παίζει σε εμάς εκτός χωρών κυκλοφορίας. Θα μπορέσεις να το ενεργοποιήσεις;

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Αρα τελικά δεν είναι πρόβλημα αλλά επιλογή της εταιρίας. Με τι λογική το επέλεξαν αυτό τώρα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα καμια αλλαγη οταν το περασα...

 

Τα fix είναι δύο.

Ο μαμά Launcher >> https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

O AsusLauncher >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7003201#post7003201

Βάλε όποιον σου αρέσει καλύτερα...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ζητησει στο bug της leeco ελληνικα στην indian , full cloud backup οπως εχει η κινεζικη, και επιλογη για encryption της storage. Οχι μονιμο encryption. Εξαρταται απο το ποσοι χρηστες θα το ζητησουν για το αν θα το κανουν.. οποτε παμε αν θελετε ενα ομαδικο αιτημα.. :)

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αρα τελικά δεν είναι πρόβλημα αλλά επιλογή της εταιρίας. Με τι λογική το επέλεξαν αυτό τώρα...

 

Compatibility :) Θα δείξει αν θα αλλάξουν κάτι στο μέλλον. Προς το παρόν CAT 12 μόνο για αγορές που κυκλοφορεί. Δε ξέρω αν μπορούμε να ξεκλειδώσουμε το configuration χρησιμοποιώντας μία σιμ από δίκτυο που συνεργάζεται.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισης οποιος θελει κατι αλλο για τη συσκευή μας ας το αναφερει να το ζηταμε πολλοί .. και θα μας το κανουν αν ειναι λογικο το αιτημα..

 

ποτε ξανα απο gearbest-

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω παραλάβει το pc ακομα και δεν εχω βαλει του Cris :(

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Compatibility :) Θα δείξει αν θα αλλάξουν κάτι στο μέλλον. Προς το παρόν CAT 12 μόνο για αγορές που κυκλοφορεί. Δε ξέρω αν μπορούμε να ξεκλειδώσουμε το configuration χρησιμοποιώντας μία σιμ από δίκτυο που συνεργάζεται.

 

Μονο ο Chris μπορεί να μας σώσει...!

Link to comment
Share on other sites

Επισης οποιος θελει κατι αλλο για τη συσκευή μας ας το αναφερει να το ζηταμε πολλοί .. και θα μας το κανουν αν ειναι λογικο το αιτημα..

 

ποτε ξανα απο gearbest-

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω παραλάβει το pc ακομα και δεν εχω βαλει του Cris :(

 

ποτε ξανα απο gearbest-

 

Γιατί ποτέ από gearbest, τι έχει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχα παρει ενα κινητο πριν καιρο, εκαναν 15 μερες να το στειλουν, παιρνω ενα pcακι τωρα τελευταια, μετα απο 6 μερες στελνουν μνμα οτι θελουν ταυτοτητα και φωτο τη visa. Τους τα χωνω, ζητανε συγνωμη, λενε οκ θα μην μας τα στειλεις , no problem, και περνανε αλλες 10και ακομη δεν το.εστειλαν. ε ακυρωσα και πηρα πισω τα χρηματα....

 

ποτε ξανα απο gearbest-

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και το ιδιο μου ελεγε οτι επαθε ενας φιλος σημερα απο gearbest. Του ζητησαν να στειλει ταυτοτητα , τους απείλησε με ακυρωση ,και τελικα το εστειλαν μετσ απο μερες.. μαλλον θελουν να κερδιζουν χρονο επειδη δεν τα εχουν stock

 

ποτε ξανα απο gearbest-

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί ποτέ από gearbest, τι έχει?

Το κυριότερο.. εστειλα 5-6 email και δεν απαντουσαν.. απαντησαν οταν ανοιξα "ticket" και οταν ξαναανοιξα για ακυρωση και επιστροφη χρηματων..

Ρε αντε γεια.. τοσα μαγαζια υπαρχουν που θα τους παρακαλαω..

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς φιλικα και συγγνωμη για το off topic πιστευω οτι το gearbest ειναι ισως το καλυτερο site αγορων απολες τις αποψεις! Τιμη... Εξυπηρέτηση....after sale!! Απλα επαγγελματιες και εεξαιρετικα τυπικοι και φιλικοι! Ισως ετυχες σε περιπτωση που εγινε κάτι στραβα!Εχω πανω απο 100 αγορες τα τελευταία δύο χρόνια! Πλέον ψωνιζω μονο απο εκει! Αυτα!! :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τις χειρότερες απο εκει.. απο.το 2007 ψωνιζω διαφορα απο εξωτερικο.. ε δεν γινεται και στις 2 αγορες απο gearbest να συμβαινει να καθυστερουν υπερβολικα ενω διπλα στο προιον λεει ημερομηνια αποστολης.. δε μπορω να ασχολουμαι μαζι τους . Εχω και αλλα να ασχοληθω..

Και σου λεω , σημερα το πρωι μου ειπε το ιδιο ενας φιλος τυχαια ! Για εμενα εφαγαν χοντρο x ασχετως οτι εχουν καλες προσφορες.. :)

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...