Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδες.Ελπιζω να γινε και εγω κατοχος του κιν και μελος της παρεας σας.Σκεφτομαι να το παρω απο εδω (http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html)

 

για να ερθει και γρηγορα αλλα κυριως για να μην περασει τελωνειο.Κομπλε ειναι το σαιτ σωστα?

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν την αγορα του?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω οτι αν καποιος εχει την επισημη ινδικη και θελει να την αλλαξει, αλλα φοβαται να κανει full wipe στο κινητο υπαρχει η 18s του Cuoco σε μορφη Fastboot. Μπορει να την εγκαταστησει δηλαδη με εντολες adb και να απαλλαγει απο το κακο encryption. Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα δε βλεπω λογο να υπαρξει καποιο προβλημα.

 

===================================================

 

Δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο το HDR της καμερας στην official 19s. Περαν του οτι αργει αρκετα να τραβηξει τη φωτογραφια, πολλες φορες την τραβαει κουνημενη παρολο που περιμενω αρκετα με το χερι σταθερο. Το OIS παιζει να δουλευει μονο στη νορμαλ ληψη φωτογραφιας;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ψάχνω για 4/32 σε Silver η gray σε λογική τιμή και δεν βρίσκω.

Έχετε καν site να προτείνετε που να είναι αξιόπιστο και να μην έχω θέμα τελωνείου

 

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Χ900+. Τι σημαίνει ο σταυρός + ; Έχει Ελληνικά, είναι root, με custom recovery!. Το πιο πιθανό, θα περάσω official rom. Είναι διαφορετικά τηλέφωνα το Χ900, και το Χ900+ ;;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ψάχνω για 4/32 σε Silver η gray σε λογική τιμή και δεν βρίσκω.

Έχετε καν site να προτείνετε που να είναι αξιόπιστο και να μην έχω θέμα τελωνείου

 

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

 

+1 και εγω αφου λετε οτι αυτο που βρηκα το εχει ακριβα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Χ900+. Τι σημαίνει ο σταυρός + ; Έχει Ελληνικά, είναι root, με custom recovery!. Το πιο πιθανό, θα περάσω official rom. Είναι διαφορετικά τηλέφωνα το Χ900, και το Χ900+ ;;

Είναι το γνήσιο China version. Μην ανησυχείς. Τα άλλα του τα βάζουν για multilanguage support...;)

καλημερα παιδες.Ελπιζω να γινε και εγω κατοχος του κιν και μελος της παρεας σας.Σκεφτομαι να το παρω απο εδω (http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html)

 

για να ερθει και γρηγορα αλλα κυριως για να μην περασει τελωνειο.Κομπλε ειναι το σαιτ σωστα?

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν την αγορα του?

Καλημέρα. Ρίξε ματιά και σε αυτό>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7003623#post7003623

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris μία ερώτηση: στο Χ900+ , μπορώ να περάσω ρομ official,, custom από Χ900;;; Φοβάμαι μην το κολλήσω το κινητό!!
Link to comment
Share on other sites

Cris μία ερώτηση: στο Χ900+ , μπορώ να περάσω ρομ official,, custom από Χ900;;; Φοβάμαι μην το κολλήσω το κινητό!!

 

Όλα τα κινέζικα letv λέγονται χ800+, χ900+, χ620+ κλπ. Ναι βάλε επίσημη...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνήσιο China version. Μην ανησυχείς. Τα άλλα του τα βάζουν για multilanguage support...;)

 

Καλημέρα. Ρίξε ματιά και σε αυτό>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7003623#post7003623

 

απο gearbest ομως δεν υπαρχει ο φοβος του τελωνειου?Ειδικα αυτη την περιοδο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

απο gearbest ομως δεν υπαρχει ο φοβος του τελωνειου?Ειδικα αυτη την περιοδο

 

Όχι αν ζητηθεί flight rate shipping via SP or NL post και ΕΛΤΑ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το Χ900 το πήρα από etotalk, με sp express, πληρρωσα 30 δολλάρια μεταφορικά, ήρθε μέσω Γαλλιας με chronopost.fr. ήμουν προετοιμασμένος να πληρώσω τελωνείο. Θεωρώ βέβαιο ότι θα κλείσει και αυτός ο διάδρομος κλπ. Cris, προσπάθησα να κατεβάσω από το σάιτ της leeco, την official rom για το Χ 900, δεν μπόρεσα. Έχω διαβάσει ότι οι Κινέζικοι server είναι προβληματικοι , θα προσπαθήσω ξανά το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Το Χ900 το πήρα από etotalk, με sp express, πληρρωσα 30 δολλάρια μεταφορικά, ήρθε μέσω Γαλλιας με chronopost.fr. ήμουν προετοιμασμένος να πληρώσω τελωνείο. Θεωρώ βέβαιο ότι θα κλείσει και αυτός ο διάδρομος κλπ. Cris, προσπάθησα να κατεβάσω από το σάιτ της leeco, την official rom για το Χ 900, δεν μπόρεσα. Έχω διαβάσει ότι οι Κινέζικοι server είναι προβληματικοι , θα προσπαθήσω ξανά το βράδυ.

 

Μισό να σου φτιάξω και να σου στείλω MEGA Link...

Εδώ είσαι. Stock Official LE MAX X900+ 5.9.20s https://mega.nz/#!OBcVHSYR!0LZOPoJdkG0B78n0hUtM8jpWN8Rs-3AwIdy7WNHpokY

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δεν με πειραζει να το παρω 260 τελικη απο honorbuy.230 to εχει τελικη το etotalk.για 20-30 δεν με καιει ασε που απο honorbuy-eu warehouse γενικα θα ερθει πιο γρηγορα και στανταρ χωρις τελωνειο.Αλλο ειναι που με προβληματιζει ακομα και δεν το κανω.Θα το παρω και θα μου παει ενα χρονο?Δεν εννοω μονο απο εγγυηση (αληθεια τι παιζει απο εγυυηση?) εννοω οτι θα ειναι απροβληματιστο?Αξιοπιστο?Καμερα κομπλε?μενου κομπλε?ολα κομπλε?Η για να δουλεψει σωστα θα πρεπει να μαθω προγραμματισμο?Η θα πρεπει να συμβιβαστω με κατι?Πχ χαμηλο ακουστικο , χαλια σημα , χαλια καμερα ?Ειχα το lg g4 εβαλα sim και για ενα χρονο δουλεψε αψογα , πριν απο αυτο ειχα το s5 το ιδιο πραγμα απλα εβαλα την sim και ολα κομπλε.Δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

δεν με πειραζει να το παρω 260 τελικη απο honorbuy.230 to εχει τελικη το etotalk.για 20-30 δεν με καιει ασε που απο honorbuy-eu warehouse γενικα θα ερθει πιο γρηγορα και στανταρ χωρις τελωνειο.Αλλο ειναι που με προβληματιζει ακομα και δεν το κανω.Θα το παρω και θα μου παει ενα χρονο?Δεν εννοω μονο απο εγγυηση (αληθεια τι παιζει απο εγυυηση?) εννοω οτι θα ειναι απροβληματιστο?Αξιοπιστο?Καμερα κομπλε?μενου κομπλε?ολα κομπλε?Η για να δουλεψει σωστα θα πρεπει να μαθω προγραμματισμο?Η θα πρεπει να συμβιβαστω με κατι?Πχ χαμηλο ακουστικο , χαλια σημα , χαλια καμερα ?Ειχα το lg g4 εβαλα sim και για ενα χρονο δουλεψε αψογα , πριν απο αυτο ειχα το s5 το ιδιο πραγμα απλα εβαλα την sim και ολα κομπλε.Δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα

Κοίτα Leeco και χωρίς χέρι ΔΕΝ υπάρχει! Είναι τούμπανο το κινητό και σε σχέση τιμής Hardware είναι Vfm. Απλά θα βάλεις την ρομ που έφτιαξα και δεν θα κάνεις κάτι μέχρι να βγει η nougat. Αλλα τα 260 τα θεωρώ αρκετά γιατί δεν πας για το Xiaomi mi5 Plus. Ίδιο επεξεργαστή και καλή υποστήριξη από την xiaomi-miui.gr. Ότι νομίζεις. Κοίτα και αλλού για πιο φθηνά πάντως.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από εγγύηση ένα έτος. Αν το αλλάξει ρομ, χάνεται ή εγγύηση. Αν το έχει το honorbuy Ευρωπη, παρτο από Ευρωπη, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, από τελωνείο κλπ. Η official rom έχει Μόνο αγγλοκινεζικα. Θα χρειαστεί να περάσεις custom rom, για να έχεις Ελληνικά. Το μόνο πρόβλημα που έχω στο Χ 820, είναι με το αποτύπωμα, δεν λειτουργεί ακαριαία, Αλλά αυτό δεν συμβαίνει σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Αν αποδέχεσαι να είναι τα μενού στ' αγγλικά και το αγοράσεις σφραγισμένο θα είσαι μια χαρά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

20GR έχουμε;;;;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτοιμη είναι και πάει σφαίρα! Την δουλεύω από το 22% και με 3,5 ώρες οθόνη, Data, WiFi έπεσε στο 13%. :p

Έβαλα τον μονταρισμενο Launcher Nougat του έβαλα Ελληνικά φυσικά και τραβάει μόνο 11mb Ram!;)

Το αποτύπωμα απλά ακαριαία φουλ debloated καμία κινέζικη μέσα , όλες οι εφαρμογές Google έχουν γίνει χρήστη και τις βγάζετε όποτε θέλετε, έκανα 55 περίπου Tweaks pre-rooted, busybox, xposed extra install zip, 4 launcher για να διαλέξετε και πολλά άλλα που θα τα δείτε μόλις την ανεβάσω! ;)

Screenshot_2016_12_08_19_44_41.jpg

Screenshot_2016_12_08_19_42_39.jpg

Screenshot_2016_12_08_19_39_25.jpg

Screenshot_2016_12_11_10_21_23.jpg

Screenshot_2016_12_11_11_06_11.jpg

Screenshot_2016_12_11_11_11_30.jpg

Από εγγύηση ένα έτος. Αν το αλλάξει ρομ, χάνεται ή εγγύηση. Αν το έχει το honorbuy Ευρωπη, παρτο από Ευρωπη, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, από τελωνείο κλπ. Η official rom έχει Μόνο αγγλοκινεζικα. Θα χρειαστεί να περάσεις custom rom, για να έχεις Ελληνικά. Το μόνο πρόβλημα που έχω στο Χ 820, είναι με το αποτύπωμα, δεν λειτουργεί ακαριαία, Αλλά αυτό δεν συμβαίνει σε όλους.

 

Η ρομ αλλάζει και ξαναμπαινει αυτή που είχε όποτε θέλουμε. Ας είναι καλά το TWRP. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ανεβάσεις crisbal??

Δεν έχω Internet τώρα γιατί κάνει Upload έναν minecraft programmer server που έφτιαξε ο 9 χρόνος γιος μου με δικό του πρόγραμμα ασφαλείας και τραβάει όλο το Upload.. :lol::lol: Από αύριο... Μάλλον

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ησασταν κατατοπιστικοτατοι.Θα μπω λοιπον (honorbuy Λογω ευρωπης-τελωνειου) και αν καταληξω σε αυτο θα με εχετε συχνο εδω μεσα.Σας ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Στα βήματα το υιός.......

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο γιός..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη είναι και πάει σφαίρα! Την δουλεύω από το 22% και με 3,5 ώρες οθόνη, Data, WiFi έπεσε στο 13%. :p

Έβαλα τον μονταρισμενο Launcher Nougat του έβαλα Ελληνικά φυσικά και τραβάει μόνο 11mb Ram!;)

Το αποτύπωμα απλά ακαριαία και πολλά άλλα που θα τα δείτε μόλις την ανεβάσω! ;)

 

 

Η ρομ αλλάζει και ξαναμπαινει αυτή που είχε όποτε θέλουμε. Ας είναι καλά το TWRP. ;)

 

ανυπομονουμε λεμε....:D

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...