Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris ο λόγος που δεν αφήνεις τον μαμά launcher στη GRs?

 

Γιατι αν θες μαμα launcher και γενικα μαμα rom, βαζεις την indian που εχει ηδη βγαλει. Αυτη που ετοιμαζει τωρα ας πουμε οτι ειναι για "μερακληδες" :p

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεθει κανεις με 4g+;;;σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το honorbuy. λεει 2-5 εργασιμες με DHL DPD GLS και χωρις εξοδα τελωνειου. Ισχυει για τα εξοδα; το στελνουν αεροπορικως γιατι αν ερχεται με καραβι λογω της απεργιας φοβαμαι μηπως καθυστερησει
Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεθει κανεις με 4g+;;;σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το honorbuy. λεει 2-5 εργασιμες με DHL DPD GLS και χωρις εξοδα τελωνειου. Ισχυει για τα εξοδα; το στελνουν αεροπορικως γιατι αν ερχεται με καραβι λογω της απεργιας φοβαμαι μηπως καθυστερησει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει συνδεθει κανεις με 4g+;;;σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το honorbuy. λεει 2-5 εργασιμες με DHL DPD GLS και χωρις εξοδα τελωνειου. Ισχυει για τα εξοδα; το στελνουν αεροπορικως γιατι αν ερχεται με καραβι λογω της απεργιας φοβαμαι μηπως καθυστερησει

 

Ελλαδα τουλαχιστον, δε νομιζω οτι εχει καταφερει κανεις. Ισχυει κανονικοτατα. Πληρωνεις παντα κατι παραπανω απο honorbuy αλλα η χρονοι παραδοσης ειναι παρα πολυ γρηγοροι και χωρις ρισκο τελωνειου μιας και στελνει απο ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα τουλαχιστον, δε νομιζω οτι εχει καταφερει κανεις. Ισχυει κανονικοτατα. Πληρωνεις παντα κατι παραπανω απο honorbuy αλλα η χρονοι παραδοσης ειναι παρα πολυ γρηγοροι και χωρις ρισκο τελωνειου μιας και στελνει απο ευρωπη.

 

ευχαριστω. αεροπορικως τα στελνουν; με αλλα κινητα εχω συνδεθει παντως οποτε δε θα το υποστιριζει λογικα το 4g+...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν θες μαμα launcher και γενικα μαμα rom, βαζεις την indian που εχει ηδη βγαλει. Αυτη που ετοιμαζει τωρα ας πουμε οτι ειναι για "μερακληδες" :p

 

Σαν να λέμε σαγανάκι σουτζούκι με κασέρι,ντοματα ψιλοκομενη και καυτερό ένα πράμα!!

2 πράγματα με έχουν βολεψει πολύ στον μαμά launcher:

1) το swipe down για τα notifications που γίνεται από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης το κάνεις και όχι μόνο από την κορυφή.

2) το recent button που έχει τους διακόπτες κάτω και είναι προσβάσιμο και από locked screen.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις exposed να ανεβασεις για να του κάνουμε root και να παίζει Nova μήπως crisbal?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει module που φτιάχνει το nova;

 

Edit

Νόμισα ότι έλεγες για το Nova launcher.

Edited by obscured
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το περιμενω και εγω αυριο το τουμπανακι εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες! Θα περασω τη ρομ του Cris και θελω να ρωτησω αν λυθηκε οριστικα με το fix το θεμα με το 20% της μπαταριας και αν ξαναπεταξε σφαλμα μετα απο το περασμα του fix! Και μια τελευταια ερωτηση:Αν περασω το twrp απτο official η το εελληνικό του Cris ειναι το ιδιο πραγμα? ΕΕυχαριστώ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. αεροπορικως τα στελνουν; με αλλα κινητα εχω συνδεθει παντως οποτε δε θα το υποστιριζει λογικα το 4g+...

 

Ναι αεροπορικως. Τι να σου πω, ειναι πολλοι οι παραγοντες οσο αφορα το +. Το μονο σιγουρο ειναι οτι η περιοχη οπου μενω και εργαζομαι πασχιζουν οι εταιρειες να πιασουν 3g οποτε ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να σου απαντησω για το +.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα, το περιμενω και εγω αυριο το τουμπανακι εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες! Θα περασω τη ρομ του Cris και θελω να ρωτησω αν λυθηκε οριστικα με το fix το θεμα με το 20% της μπαταριας και αν ξαναπεταξε σφαλμα μετα απο το περασμα του fix! Και μια τελευταια ερωτηση:Αν περασω το twrp απτο official η το εελληνικό του Cris ειναι το ιδιο πραγμα? ΕΕυχαριστώ πολυ!

 

Ναι λυθηκε. Βασανιζω για αλλη μια μερα το κινητο. Απο το 85% που γυρισα σπιτι το μεσημερι, τερμα φωτεινοτητα και youtube non stop, οπου και εσβησε πριν 2 ωρες χωρις κανενα θεμα. Οποια και απο τις 2 twrp και να βαλεις θα κανεις την ιδια δουλεια. Αυτο που εχει σαν εξτρα η twrp του Cris ειναι υποστηριξη f2fs.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική rom cris μπράβο ρε φίλε,έχω θέμα όμως παρόλο που έβαλα το Fix κρασάρει όταν φτάνω στο 20%
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική rom cris μπράβο ρε φίλε,έχω θέμα όμως παρόλο που έβαλα το Fix κρασάρει όταν φτάνω στο 20%

Εβαλες το δευτερο fix να φανταστω?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το δευτερο fix να φανταστω?

Ωχ!! Κάτσε γιατί έχουμε πιει ένα φορτηγό μπύρες με τον kat13000, πιο λες;

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! Κάτσε γιατί έχουμε πιει ένα φορτηγό μπύρες με τον kat13000, πιο λες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6999294#post6999294

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έβαλα αλλά μια απ τα ίδια δυστυχώς.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έβαλα αλλά μια απ τα ίδια δυστυχώς.

 

 

Το θέμα είναι ότι την έβαλα κι εγώ και περιμένω το κραςςς τώρα... :(

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις πέρασα την ρομ του chrisbal. Όλα καλά έβαλα και τα 2φιξακια. Μου εμφανιζει 2φορες το εικονίδιο ρυθμισεις. Έτυχε σε αλλον; Δεν μπορώ να το σβησω κιολας το ενα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης η γραμμή πανω με την μπαταρία και το σήμα φαίνεται αχνη. Στρώνει με επανεκκίνηση

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161206/0d16fbf22378a42830b93be9e53fd42e.jpg

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι οι ρυθμίσεις το άλλο είναι συντόμευση και μπορείς να το σβήσεις

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να επιλεξω δεν βγάζει τον κάδο επάνω όπως οταν διαλεξω πχ το viber

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το δευτερο fix να φανταστω?

 

Καλημέρα παιδιά. Προς ενημέρωση(αλλά και ταυτόχρονη έκκληση για βοήθεια), στο 20% της μπαταρίας, πράγματι χτύπησε και σε μένα ο Zenui(που προτιμώ να χρησιμοποιώ), παρόλο τη χρήση του fix. Χτες χτύπησε κατά τον ίδιο τρόπο και στον hall2001 που χρησιμοποιεί Nova.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις πέρασα την ρομ του chrisbal. Όλα καλά έβαλα και τα 2φιξακια. Μου εμφανιζει 2φορες το εικονίδιο ρυθμισεις. Έτυχε σε αλλον; Δεν μπορώ να το σβησω κιολας το ενα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης η γραμμή πανω με την μπαταρία και το σήμα φαίνεται αχνη. Στρώνει με επανεκκίνηση

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161206/0d16fbf22378a42830b93be9e53fd42e.jpg

 

Καλημέρα. Και σε μένα μετά από εγκατάσταση εφαρμογών από play store, μου εμφάνιζε 2 εικονίδια και αναγκαζόμουν να τα σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με το δεύτερο ζιπ διορθώθηκε, χρησιμοποιώ launcher zeui

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με το δεύτερο ζιπ διορθώθηκε, χρησιμοποιώ launcher zeui

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακυρο αλλα ειναι καλός launcher??να τον βάλω?/

mi8
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά φίλε. Τον δοκιμάζεις κι αν σε βολεύει τον κρατάς
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Προς ενημέρωση(αλλά και ταυτόχρονη έκκληση για βοήθεια), στο 20% της μπαταρίας, πράγματι χτύπησε και σε μένα ο Zenui(που προτιμώ να χρησιμοποιώ), παρόλο τη χρήση του fix. Χτες χτύπησε κατά τον ίδιο τρόπο και στον hall2001 που χρησιμοποιεί Nova.

Καλημέρα. Το σωστό φιξ είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6999294#post6999294

Υπήρχε άλλο πρώτα στο ίδιο ποστ, που αλλάχθηκε..... μήπως λέω μήπως....είχες βάλει το πρώτο? Δοκίμασε να κατεβάσεις να περάσεις αυτό.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το σωστό φιξ είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6999294#post6999294

Υπήρχε άλλο πρώτα στο ίδιο ποστ, που αλλάχθηκε..... μήπως λέω μήπως....είχες βάλει το πρώτο? Δοκίμασε να κατεβάσεις να περάσεις αυτό.;)

 

Αυτό βάλαμε και εγώ και ο kak13000 τέλος πάντων μην αγχώνεσαι θα το ψάξω και εγώ και θα σου πω, ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...