Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε τελικά? Συνδέθηκε? :confused:

 

Στάλθηκε από το Le X822 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανω login >>>>>unable to obtain information. please try again,,,,,,, επιχειρησα να συνδεθω με το google account, me to password κολλαει, και δεν ολοκληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

κανω login >>>>>unable to obtain information. please try again,,,,,,, επιχειρησα να συνδεθω με το google account, me to password κολλαει, και δεν ολοκληρώνεται.

 

Μηπως εισαι ηδη binded με το account?

Link to comment
Share on other sites

κανω login >>>>>unable to obtain information. please try again,,,,,,, επιχειρησα να συνδεθω με το google account, me to password κολλαει, και δεν ολοκληρώνεται.

 

Μήπως κάτι δεν γράφεις ή δεν μπαίνει σωστά? Κάνε νέο register σαν νέος χρήστης. Θα μπει? Έβαλες στην αρχή Use as new superphone ή με qr code έκανες Restore data? Δοκίμασε από περιέργεια να ορίσεις τα local σαν India.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δες εδώ για να βάλεις την Ελληνική ρομ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996793#post6996793

και εδώ για οδηγίες για τα πάντα>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

Καλορίζικο..... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Από ότι βλέπω, ο bootloader είναι ανοιχτός, οπότε οκ μέχρι εδώ!

Κατ αρχήν η εντολή δεν είναι add devices αλλά adb devices.

Επίσης από ότι βλέπω, είχες Indian επάνω (16s)? Γι αυτό το λέει [le_x2_india] άρα είχε encryption.

Μπορει κάτι να μην πέρασε σωστά στο ένα τηλεφωνο, λόγω του encryption. Αν έχεις αρχεία, φωτό κλπ, πάρτα στο pc σου και κάνε full wipe και κάνε καθαρή εγκατάσταση, από το TWRP. Δες τους οδηγούς....;)

 

γεια σας

και εμένα βγάζει εφαρμογή ui σταμάτησε και το κινητό νεκρό

και γράφει le_x2_whole_netcom

ειναι 16s

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

και εμένα βγάζει εφαρμογή ui σταμάτησε και το κινητό νεκρό

και γράφει le_x2_whole_netcom

ειναι 16s

 

Εσύ έχεις την κινεζο Official από τα κινεζομαγαζα. Δεν έχει σχέση με αυτά που συζητάμε για την greek rom. Κοίτα στην αρχική σελίδα για να βάλεις μια σωστή ρομ να χαρείς το τηλέφωνο σου.

edit Τώρα που το ξανά σκέφτομαι αυτό αφού σου έγινε εσένα με την 16s αυτή δλδ που έρχεται το κινητό, σημαίνει ότι τα "κατάλοιπα" της αρχικής ρομ μένουν στην Internal και στο ext4 partition. Άρα σαν οδηγία καλό είναι πριν βάλετε την Ελληνική να κάνετε Full Wipe και Internal και να περάσετε την ρομ μέσω TWRP. Εμένα και του @amdnikos που την βάλαμε με Full Wipe δεν έχει κάνει το παραμικρό και στο 1% της μπαταρίας. Για δείτε το..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις την κινεζο Official από τα κινεζομαγαζα. Δεν έχει σχέση με αυτά που συζητάμε για την greek rom. Κοίτα στην αρχική σελίδα για να βάλεις μια σωστή ρομ να χαρείς το τηλέφωνο σου.

 

και ποια προτείνεις? αυτή ( LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5801809292S-5.8.018S )

 

οκ θα δοκιμάσω με Full

και αυτό το έκανε στο 15% μπαταρία

ευχαριστώ

Edited by barman_p
Link to comment
Share on other sites

Sto x820 που μου βγαζει υι σταματησε εκανα wipe και τα τσεκαρα ολα. ΕΚΑΝΑ εγκατασταση της ρομ παλι στο φακελο του κινητου υπηρχε μονο το twrp. Το energy battery saving ειναι κλειστο. Μου κανει θεματα στο φινγκερ οπως και εχθες(δεν δουλευει μετα απο 2 λεπτα αδρανιας περίπου. Ενω οταν πατας το power button το πιανει κατευθείαν. Περιμένω να πεσει η μπαταρια κατω απο 20% και σας ενημερώνω ξανα αν το κανει παλι το ui stop
Link to comment
Share on other sites

και ποια προτείνεις? αυτή ( LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5801809292S-5.8.018S )

 

οκ θα δοκιμάσω με Full

και αυτό το έκανε στο 15% μπαταρία

ευχαριστώ

Αυτην εδω περνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996793#post6996793 Ειναι του Cris, παταει στην 19s και εχει παντου Ελληνικα.

Sto x820 που μου βγαζει υι σταματησε εκανα wipe και τα τσεκαρα ολα. ΕΚΑΝΑ εγκατασταση της ρομ παλι στο φακελο του κινητου υπηρχε μονο το twrp. Το energy battery saving ειναι κλειστο. Μου κανει θεματα στο φινγκερ οπως και εχθες(δεν δουλευει μετα απο 2 λεπτα αδρανιας περίπου. Ενω οταν πατας το power button το πιανει κατευθείαν. Περιμένω να πεσει η μπαταρια κατω απο 20% και σας ενημερώνω ξανα αν το κανει παλι το ui stop

Δεν εχω αντιμετωπίσει ουτε εγω το θεμα αυτο, οπως ο Cris... Νομιζα οτι επειδη παιζω με το battery save εκτος(μιας και ολοι αναφερετε οτι γινεται οταν πεφτει χαμηλα η μπαταρια), αλλα μετα απο επικοινωνια με pm's με Cris, αυτη τη στιγμη που μιλαμε power save ανοιχτο και μπαταρια στο 8%, δεν κανει κιχ. Να ρωτησω κατι ακομα, οσοι το παθαίνεται μηπως εχετε stock launcher? Δεν δουλευω stock launcher, αλλα google launcher / asus zenui. Παιζω και με τους δυο απο χθες.

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκιμασε με nova launcher kai επισης με zenui. Στη δεύτερη απο τις πολλες φορες που περασα τη ρομ ειχα κατο απο 20 % μπαταρία και με το που ανοιξε το κινητο μου εβγαλε λριν φορτωσει ο launcher και η συσκευη eι στοπ. Σας ευχαριστώ για τη βοηθεια και το χρονο
Link to comment
Share on other sites

Tο δοκιμασε με nova launcher kai επισης με zenui. Στη δεύτερη απο τις πολλες φορες που περασα τη ρομ ειχα κατο απο 20 % μπαταρία και με το που ανοιξε το κινητο μου εβγαλε λριν φορτωσει ο launcher και η συσκευη eι στοπ. Σας ευχαριστώ για τη βοηθεια και το χρονο

 

Δεν μπορω να το αναπαραγω με τιποτα. εβαλα στοκ launcher, εκανα μερικα reboot απο το 7% της μπαταριας, και τωρα στο 4% ολα δουλευουν οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την ρομ του Cris. Θα στησω το κινητο το απόγευμα. από μια πρωτη ματια, Δεν μπορω να ενεργοποιησω τον λογαριασμο μου στην le eco.

αλλαξε το region σε mainland China κάνε reboot και δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καθαρη εγκατασταση μολις επεσε απο 20 & το ξαναεκανε.θα δοκιμασω αυτο με το region αλλιως θα δοκιμασω 19ς .Πριν ετρεχε την 15ς.Το αλλο χ820 λειτουργει αψογα
Link to comment
Share on other sites

Και μένα 20℅ ακριβώς.γυρισα recovery το έβαλα φόρτιση και μόλις πήγε 22℅ το ξανααναψα.τι να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα 20℅ ακριβώς.γυρισα recovery το έβαλα φόρτιση και μόλις πήγε 22℅ το ξανααναψα.τι να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασες άλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το τηλ το εβαλα σε battery saver κατω απο 20% για πρωτη φορα, θα δοκιμασω μετα τη φορτιση που του κανω τωρα (οπου και εχω το battery saver ενεργο) να δω τι θα γινει οταν μπαινω στο 20%. Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το τηλ το εβαλε σε battery saver κατω απο 20% για πρωτη φορα, θα δοκιμασω μετα τη φορτιση που του κανω τωρα (οπου και εχω το battery saver ενεργο) να δω τι θα γινε οταν θα μπαινω στο 20%.ι

 

Αν βρεις λυση σε παρακαλω ενημερωσε με.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες άλλη ρομ?

Όχι με του chris μόνο.δεν βλέπω κάτι ποιό καλό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν διαβάσεις ένα ποστ παραπάνω θα δεις ότι το ίδιο απαντάω, απλά δεν το έκανα και δεν ξέρω αν παίξει. Δοκίμασε το και πες μας να ξέρουμε. :)

 

Δεν προχωράει η ενημέρωση, εμφανίζει λάθος! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παίρνοντας αφορμή από το μεγάλο θέμα που έγινε προχθές με το 4G κλπ κλπ θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για τα Xiaomi τι παίζει. Μόνο οι international εκδόσεις φαντάζομαι θα παίζουν 4G; Έστω λειψό σαν το δικό μας κινητό;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. όσοι έχουν πρόβλημα με το ShutDown από το SystemUI στο 20% (και όχι μόνο αυτοί) ας βάλουν με το TWRP αυτό το .zip.

Εγκατάσταση με Install στο TWRP και χωρίς WIPE στην έξοδο. Κατευθείαν reboot to system.

Τσεκάρετε και με ενημερώνετε. Άφησα κάποια εργοστασιακά στοιχεία στις εφαρμογές και έκανα μερικές ακόμα βελτιώσεις, στις μεταφράσεις.

https://mega.nz/#!ER9SkA6T!LxKg74S--UcRVkSAuiC-2xCzgNIeU08-RFUEK2UnKvY

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχεις ρε παιχτη αληθεια...πιο αμεσες ενεργειες δν φανταζομουν στην υποστηριξη..πραγματικα...

ετσι ενημερωτικα παντως μετα το factory reset που εκανα με τα το κολλημα που εφαγε εβαλα zenui και το κινητο παει πυραυλος ...μπραβο ρε φιλε

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ στείλε το βιογραφικό σου στη Le. Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 7 το πρωι μεχρι τωρα φορτιζω μεχρι το 25%, βαζω να τρεχει απαιτητικα παχνιδια με τερμα φωτεινοτητα, πεφτει μεχρι και στο 2% οπου και σβηνει, και παμε παλι απο την αρχη! Το προβλημα παντως σε εμενα δεν το εβγαλε ποτε, και για να μη παρω τη μπαταρια στο χερι μετα απο 3-4 απανωτα ξελιγωματα, νομιζω δεν εχει νοημα να το συνεχισω. :p

 

 

 

****Και ναι μιση ωρα μετα μου συνεβει το παραλογο, αφου φλασαρα το fix! :lol:

Το φλασαρα με μπαταρια στο 18% και πηρα το γνωστο μηνυμα, μεχρι που το εβαλα πριζα και σταματησε επι τοπου. :)

Ξαναφλασαρω τωρα απο πανω τη main rom να δουμε τι γινεται.

 

****Δεν το εσωσα, στο 20% θελει τη πριζα του παλι. :p

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Chrisbal για ροοτ έχεις το zip;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal για ροοτ έχεις το zip;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://download.chainfire.eu/999/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.77-20160827190633.zip%EF%BB%BF/

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...