Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από κάμποσες ώρες ενασχόλησης, έχω να πω ότι δουλεύω μία καθαρά εργοστασιακή rom, με προσοχή στη λεπτομέρεια. (Λεγε με, "γίνομαι εξυπνότερο κάθε μέρα"!). Εξαιρετικός επίσης ο asus file explorer που μέχρι σήμερα δεν τον είχα πάρει μυρωδιά, με κερασάκι στη τούρτα το file exploring σε cloud καθώς και στα κοινόχρηστα αρχεία στο desktop μου. ΑΨΟΓΟΣ Cris!
Link to comment
Share on other sites

ρε αλάνια άσχετο, αλλά έχω παραγγείλει το κινητό, την πέμπτη μ ήρθε ο tracking number και ξεκίνησε η αποστολή αλλά κάνω αναζήτηση και μου λέει πως δεν υπάρχει. Ανησυχητικό?

Και μεγάλε cris, ποια rom να περάσω όταν μ έρθει για να καμαρώνω για το κινητό μου 20 s, ή 19s που έφτιαξες πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάμποσες ώρες ενασχόλησης, έχω να πω ότι δουλεύω μία καθαρά εργοστασιακή rom, με προσοχή στη λεπτομέρεια. (Λεγε με, "γίνομαι εξυπνότερο κάθε μέρα"!). Εξαιρετικός επίσης ο asus file explorer που μέχρι σήμερα δεν τον είχα πάρει μυρωδιά, με κερασάκι στη τούρτα το file exploring σε cloud καθώς και στα κοινόχρηστα αρχεία στο desktop μου. ΑΨΟΓΟΣ Cris!

 

Αυτά δεν τα έχει και ο es? Γενικά μ' αρέσουν πολύ τα apk της Asus αλλά όσον αφορά τον es πως τον συγκρίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Με την προσωπικη μου χρηση διαπιστωσα οτι η 16ς ηταν οι πιο γρηγορη απο ολες.antutu 145 ποτε κατω απο 130 αλλα με αργο δακτυλικο στο δικο μου χ820 και πολλες φορες δεν το επιανε.στις 19ς τροπερο δακτυλικο αποτυπομα ακαριαιο οπως και του chris αλλα πιο λιγη ελευθερη ραμ μετα απο εκκαθαριση 2 τωρα 2.3-2.4 πριν. και antutu απο 100 μεχρι 122.παρα πολυ καλη η δουλεια του κρις.Επισης δεν μου αρεσαν τα χρωματα στην πισω καμερα στο πακετο του chris σε συγκριση με το αλλο πακετο ενω στην μπροστινη νομιζω πως ηταν λιγο καλυτερα(τα κινητα διπλα διπλα για συγκριση και τα δυο χ820 με την ρομ του chris)Αυτα απο εμένα ελπιζω να ειναι χρησιμα.Αυτά ειναι αποψη και οχι κριτικη για να μην υπαρχουν παρεξησησεις.Και πάλι πολυ καλή δουλειά chris.Χιλια μπραβο
Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν τα έχει και ο es? Γενικά μ' αρέσουν πολύ τα apk της Asus αλλά όσον αφορά τον es πως τον συγκρίνεις;

Χρησιμοποιώ es από όταν κυκλοφόρησε. Δουλεύω τα παραπάνω πράγματα που ανέφερα. Μιας και ο cris αντικατεστησε τον stock file explorer με της asus, πριν περάσω es, είπα να τον δοκιμάσω. Κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα και συμφέρει, και δεν ένιωσα την ανάγκη να περάσω es.

Με την προσωπικη μου χρηση διαπιστωσα οτι η 16ς ηταν οι πιο γρηγορη απο ολες.antutu 145 ποτε κατω απο 130 αλλα με αργο δακτυλικο στο δικο μου χ820 και πολλες φορες δεν το επιανε.στις 19ς τροπερο δακτυλικο αποτυπομα ακαριαιο οπως και του chris αλλα πιο λιγη ελευθερη ραμ μετα απο εκκαθαριση 2 τωρα 2.3-2.4 πριν. και antutu απο 100 μεχρι 122.παρα πολυ καλη η δουλεια του κρις.Επισης δεν μου αρεσαν τα χρωματα στην πισω καμερα στο πακετο του chris σε συγκριση με το αλλο πακετο ενω στην μπροστινη νομιζω πως ηταν λιγο καλυτερα(τα κινητα διπλα διπλα για συγκριση και τα δυο χ820 με την ρομ του chris)Αυτα απο εμένα ελπιζω να ειναι χρησιμα.Αυτά ειναι αποψη και οχι κριτικη για να μην υπαρχουν παρεξησησεις.Και πάλι πολυ καλή δουλειά chris.Χιλια μπραβο

Screenshot_20161201_051834.jpgupload an image

Stock 19s, απο το τηλεφωνο μου.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ es από όταν κυκλοφόρησε. Δουλεύω τα παραπάνω πράγματα που ανέφερα. Μιας και ο cris αντικατεστησε τον stock file explorer με της asus, πριν περάσω es, είπα να τον δοκιμάσω. Κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα και συμφέρει, και δεν ένιωσα την ανάγκη να περάσω es.

 

Μπορεί να κάνει αντιγραφή απο και προς σε ,USB OTG flash disk με NTFS σύστημα; Γιατί ως τώρα το μόνο που είχα βρει ήταν το stock! Ούτε καν ο es!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει αντιγραφή απο και προς σε ,USB OTG flash disk με NTFS σύστημα; Γιατί ως τώρα το μόνο που είχα βρει ήταν το stock! Ούτε καν ο es!

 

Δεν το εχω δοκιμασει καθολου, θα κανω μια δοκιμη αυριο το πρωι και ποσταρω νεα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την 18ς εβαλλα με ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ROM ME STOCK RECOVERY την 19ς.

παω να βαλω την cris και μου γραφει αυτο... failed to update cause: apk not found

πάω να την βάλω την ρομ από το system update local update κάνει όλη την διαδικασία και μπαίνει recovery και μου λέει αυτό.. failed to update cause: corrupted

Την έχω κατεβάσει 3 φόρες μήπως δεν κατέβηκε σωστά τα ίδια..τι κάνω λάθος ρε παιδια..;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την 18ς εβαλλα με ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ROM ME STOCK RECOVERY την 19ς.

παω να βαλω την cris και μου γραφει αυτο... failed to update cause: apk not found

πάω να την βάλω την ρομ από το system update local update κάνει όλη την διαδικασία και μπαίνει recovery και μου λέει αυτό.. failed to update cause: corrupted

Την έχω κατεβάσει 3 φόρες μήπως δεν κατέβηκε σωστά τα ίδια..τι κάνω λάθος ρε παιδια..;

Πιστεύω ότι την ονόμασες πρώτα update.zip . Προσοχή στην κατάληξη .zip δεν το πειράζεις αυτό, μόνο το μπροστινό όνομα πειράζεις και το κάνεις update. Δοκίμασε με το stock recovery να τικάρεις και τα δύο κουμπάκια μαζί και το clear & update (όχι ξεχωριστά ένα-ένα) και μετά πάτα start. Αν δεν μπει και πάλι, με TWRP.;)

 

εκανα factory reset και μπηκεε οκ..θα το δουλεψω λιγο και θα δω...μηπως παιζει ρολο οτι δεν εβαλα ινδια ααν χωρα στην αρχη;ασχετο λιγο αλλα μου ηρθε..οπως και να χει το τηλ ειναι σουπερ...εν αναμονη της σουπερ ρομ που θα ανεβασεις λοιπον...σευχαριστω και παλι crisbal

Ναι για να παίρνει τις αναβαθμίσεις στα onboard apks και να παίζουν τα video LeView κλπ,νομίζω ότι θέλει region India. Δεν το τσέκαρα, δεν πρόλαβα.....;)

 

......>>παρα πολυ καλη η δουλεια του κρις.Επισης δεν μου αρεσαν τα χρωματα στην πισω καμερα στο πακετο του chris σε συγκριση με το αλλο πακετο ενω στην μπροστινη νομιζω πως ηταν λιγο καλυτερα(τα κινητα διπλα διπλα για συγκριση και τα δυο χ820 με την ρομ του cris.Αυτα απο εμένα ελπιζω να ειναι χρησιμα.Αυτά ειναι αποψη και οχι κριτικη για να μην υπαρχουν παρεξησησεις.Και πάλι πολυ καλή δουλειά chris.Χιλια μπραβο

Εννοείτε ότι δεν παρεξηγούμε... Άλλωστε με την χρήση και τις γνώμες όλων μας θα κάνουμε τις βελτιώσεις που πρέπει.

Όσο αφορά την κάμερα, επειδή δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς, με το πακέτο του Cris θα εννοείς το φιξάκι και με το άλλο πακέτο θα εννοείς το on board Indian? Πιθανόν να έχει διαφορές, γιατί το φιχ είναι από την 18s.

Πάντως όσο αφορά τη rom είναι η stock India χωρίς πολλά πειράγματα και με τις προσθήκες που έχω αναφέρει.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris καλημέρα, έχω το κινητό απειραχτο με ΟΤΑ αναβάθμιση από 16 σε 18, δεν έχω πειράξει ούτε bootloader ούτε recovery, το κινητό μου φοράει τα εργοστασιακα, παίζει να γίνει εγκατάσταση με το stock recovery εάν μετονομασω τη ρομ σε update.zip; Πάντα φιλικά ρωτώντας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris καλημέρα, έχω το κινητό απειραχτο με ΟΤΑ αναβάθμιση από 16 σε 18, δεν έχω πειράξει ούτε bootloader ούτε recovery, το κινητό μου φοράει τα εργοστασιακα, παίζει να γίνει εγκατάσταση με το stock recovery εάν μετονομασω τη ρομ σε update.zip; Πάντα φιλικά ρωτώντας.

Καλημέρα. Αν διαβάσεις ένα ποστ παραπάνω θα δεις ότι το ίδιο απαντάω, απλά δεν το έκανα και δεν ξέρω αν παίξει. Δοκίμασε το και πες μας να ξέρουμε. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους φίλους.... νέος άπειρος και χωρίς γνώσεις..... θέλω την βοήθεια σας... πρίν τρείς ημέρες παρέλαβε την συσκευή le Max2(820) όμορφη και πολύ ενθουσιασμένος από χρώματα μουσική εικόνες αλλά έως εδώ τά ελληνικά είναι ψευτοελληνικα καί δέν μπορώ νά κστεβασω το google apps ενώ το σήμα υπάρχει στην πρώτη σελίδα δεν ανοίγει τι να κάνω για να μπορέσει να λειτουργήσει καλά ή συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους φίλους.... νέος άπειρος και χωρίς γνώσεις..... θέλω την βοήθεια σας... πρίν τρείς ημέρες παρέλαβε την συσκευή le Max2(820) όμορφη και πολύ ενθουσιασμένος από χρώματα μουσική εικόνες αλλά έως εδώ τά ελληνικά είναι ψευτοελληνικα καί δέν μπορώ νά κστεβασω το google apps ενώ το σήμα υπάρχει στην πρώτη σελίδα δεν ανοίγει τι να κάνω για να μπορέσει να λειτουργήσει καλά ή συσκευή

Καλημέρα.Δες εδώ για να βάλεις την Ελληνική ρομ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996793#post6996793

και εδώ για οδηγίες για τα πάντα>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

Καλορίζικο..... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά έχω δύο χ820 και πέρασα τη εάν του Chris. Στο ένα απλά όλα τέλεια στο άλλο μετά από μια ώρα χρήσης μου βγάζει το η εφαρμογή ui σταμάτησε και το κινητό νεκρό. Επίσης ξαναβαζω τη ροή από την αρχή τα ίδια πάλι. Τι να κάνω sos

και τα δυο ειναι ετσι με twrp του chris.

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>add devices

'add' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>fastboot devices

ee474c3b fastboot

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device product name: [le_x2_india]

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Device critical unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: false

(bootloader) Serial console enabled: false

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.066s]

finished. total time: 0.066s

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>

Καλημέρα. Από ότι βλέπω, ο bootloader είναι ανοιχτός, οπότε οκ μέχρι εδώ!

Κατ αρχήν η εντολή δεν είναι add devices αλλά adb devices.

Επίσης από ότι βλέπω, είχες Indian επάνω (16s)? Γι αυτό το λέει [le_x2_india] άρα είχε encryption.

Μπορει κάτι να μην πέρασε σωστά στο ένα τηλεφωνο, λόγω του encryption. Αν έχεις αρχεία, φωτό κλπ, πάρτα στο pc σου και κάνε full wipe και κάνε καθαρή εγκατάσταση, από το TWRP. Δες τους οδηγούς....;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά chris.Χθες το βράδυ κατά την εγκατάσταση των εφαρμογών(200 περίπου)τρώει ενα σκαλωμα και βγάζει system in stooped.δεν με άφηνε ούτε επανεκκίνηση να κάνω.με τα πολλά πολλά μπαίνω στο recovery και μετα το λογότυπο και χωρίς να κάνω οτιδήποτε αρχίζει τραβάει ανάλυση και κρατάει feedback!!! System reboot και απο τότε....βράχος.Είναι κάτι που έχεις δει πάλι;σημειωτέον έκανα 2 factory reset προερχόμενος από την 21s.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά chris.Χθες το βράδυ κατά την εγκατάσταση των εφαρμογών(200 περίπου)τρώει ενα σκαλωμα και βγάζει system in stooped.δεν με άφηνε ούτε επανεκκίνηση να κάνω.με τα πολλά πολλά μπαίνω στο recovery και μετα το λογότυπο και χωρίς να κάνω οτιδήποτε αρχίζει τραβάει ανάλυση και κρατάει feedback!!! System reboot και απο τότε....βράχος.Είναι κάτι που έχεις δει πάλι;σημειωτέον έκανα 2 factory reset προερχόμενος από την 21s.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Το ότι έκανες factory reset σημαίνει ότι στην Internal έμειναν όλα όσα είχες από την προηγούμενη. Τώρα αν εγκαθιστώντας 200!!!:wacko::wacko: apk's πήρε φωτιά, δεν ξέρω!!:lol::lol: Δοκίμασε την και θα δείξει. Πάντως το είπα και το ξαναλέω. Η stock Indian είναι με πολύ λίγες αλλαγές και τα Ελληνικά φυσικά. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ευχαριστουμε ολοι το chrisball

 

εχω την cuoco92 17s me recovery teamspain ακολουθω τις οδηγιεςσ για install κανονικα?θα σβηστει κατι απο το κινητο??

 

ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ευχαριστουμε ολοι το chrisball

 

εχω την cuoco92 17s me recovery teamspain ακολουθω τις οδηγιεςσ για install κανονικα?θα σβηστει κατι απο το κινητο??

 

ευχαριστω

 

Λογικά όχι αν κάνεις μόνο τα 2 wipe [WIPE>ADVANCE WIPE>(επιλέγεις μόνο) Dalvik/ART Cache και πιο κάτω και το Cache]

Δοκιμάζεις και ποστάρεις....;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι αν κάνεις μόνο τα 2 wipe [WIPE>ADVANCE WIPE>(επιλέγεις μόνο) Dalvik/ART Cache και πιο κάτω και το Cache]

Δοκιμάζεις και ποστάρεις....;)

 

 

δηλαδη κανω κατευθειαν αυτα τα βηματα??

 

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά.

mi8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω προλάβει ακόμα να την περάσω, ελπίζω μέσα στην ημέρα να τα καταφέρω και να σας πω εντυπώσεις!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κανω κατευθειαν αυτα τα βηματα??

 

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά.

 

Όχι. Πριν να κάνεις εγκατάσταση, μπαίνεις TWRP και κάνεις μόνο τα 2 wipe [WIPE>ADVANCE WIPE>(επιλέγεις μόνο) Dalvik/ART Cache και πιο κάτω και το Cache] .Μετά κανεις εγκατάσταση και αφού τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά. ;) Αυτό που είπες να κάνεις κατευθείαν λέγεται dirty flash και το κάνουμε ΜΟΝΟ σε ίδιες rom.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα παρελαβα το κινητο και απο το λιγο που το ειδα μ αρεσει.

περασα CM13 μεσα

αλλα δεν μου δειχνει τις αναπαντητες κλεισεις.ξερει καποιος να μου πει πως να το φτιαξω ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πριν να κάνεις εγκατάσταση, μπαίνεις TWRP και κάνεις μόνο τα 2 wipe [WIPE>ADVANCE WIPE>(επιλέγεις μόνο) Dalvik/ART Cache και πιο κάτω και το Cache] .Μετά κανεις εγκατάσταση και αφού τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά. ;) Αυτό που είπες να κάνεις κατευθείαν λέγεται dirty flash και το κάνουμε ΜΟΝΟ σε ίδιες rom.

 

ολα δειχνουν μια χαρα δεν σβηστηκε τιποτα ευχαριστω φιλε μ να εισαι καλα για το χρονο σου

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα παρελαβα το κινητο και απο το λιγο που το ειδα μ αρεσει.

περασα CM13 μεσα

αλλα δεν μου δειχνει τις αναπαντητες κλεισεις.ξερει καποιος να μου πει πως να το φτιαξω ?

Ευχαριστω

 

Μετά από οσα γράφονται εδώ μέσα τόσο καιρό για την την ρομ του crisbal και ολα τα σχετικά, με φουλ ελληνικα, κ.τ.λ. κ.τ.λ.

κατάληξες να βάλεις cm13 :X ?????

τι να σου πω ελπίζω να ξέρεις τι κανεις ????

Αν ξέρει καποιος θα σε βοηθήσει, αλλιώς γυρνα στην 1η σελίδα και δες τι πρεπει να κανεις τα εχει ολα αναλυτικά.:p

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...