Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris Τωρα την ανεβαζεις..? Εδωσα το τερας το pc μου το meegopad και θα αργησει ο αντικαταστατης να ερθει.. μπορεις να καθυστερησεις να ανεβασεις τη ρομ καμια 20αρια μερες να την βαλουμε ολοι μαζι να μην μεινω στην απεξω? :p :p :p :p

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ο @sakels να δει το 4G+.... Είδατε που υπάρχει? ;)

Live Video έχετε δοκιμάσει στο FB?

 

Εδώ είμαι! Μες τα νεύρα! Λολ

Μονο το δικό μου δε λέει να συνδεθεί

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ασχοληθει με την εταιρεια αυτη μια ερωτηση να δω εαν εχει αυτα που θελω

 

1/// 4g band 20

2/// 2 sim ΚΑΙ καρτα μνημης

3///4g εναλαξ και στις 2 σιμ?

4/// καλη μπαταρια

5/// οταν μιλας πεφτει σε 3g(εαν υπαρχει εκει που εισαι βεβαια) για νετ η πεφτει σε 2g οποτε νετ παπαλα?

6///τα πληκτρα του μενου φωτιζονται?(εχει ρυθμιση να φωτιζονται χ δευτερολεπτα?)

 

αυτα και βλεπουμε!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Βάλτην εσύ πρώτος και γράψε το πρώτο review.... :lol::lol::p

Έφτιαξα και ένα fixaki με την κάμερα από την 18s και το μεταφρασα για πέρασμα από πάνω γιατί βλέπω κάτι ασταθειες με την κάμερα της Indian. Δεν θα έχει Root αυτή η έκδοση για τους απλούς χρήστες που θέλουν NOVA OTE GO η δεύτερη που φτιάχνω θα είναι τούμπανο και με mix Source από 18s και 19s.. ;)

Θα την ονομάσω 20Grs....

 

CrisBal, για την mix source rom πόσο καιρό υπολογίζεις ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Cat 6 4g σε band 38. Ένα χειροκρότημα για το αυτονόητο. Ωστόσο δε μπορεί να ενώσει μπάντες. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/63b339004924415979de93aebd5ca2f9.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Εσένα δηλαδή τώρα πως έχει +?? Μόνο μέσω της 38?

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ασχοληθει με την εταιρεια αυτη μια ερωτηση να δω εαν εχει αυτα που θελω

 

1/// 4g band 20

2/// 2 sim ΚΑΙ καρτα μνημης

3///4g εναλαξ και στις 2 σιμ?

4/// καλη μπαταρια

5/// οταν μιλας πεφτει σε 3g(εαν υπαρχει εκει που εισαι βεβαια) για νετ η πεφτει σε 2g οποτε νετ παπαλα?

6///τα πληκτρα του μενου φωτιζονται?(εχει ρυθμιση να φωτιζονται χ δευτερολεπτα?)

 

αυτα και βλεπουμε!

 

1.) Ναι

2.) 2 SIM ΝΑΙ> Κάρτα sd όχι

3.) Ναι

4.) Εξαρτάται από το χρήστη αλλά έχει πολλές παραμετροποιήσεις και καλό battery saver

5.) Nαι

6.) Ναι

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εσένα δηλαδή τώρα πως έχει +?? Μόνο μέσω της 38?

 

Yeah. Θα περιμένουμε Nougat. Εκεί θα πρέπει να κουμπώσει άλλα drivers. Θα γίνει το θαύμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το what's up μου να κάνω κάνα speedtest με cosmote που 100 χτυπάει άνετα σε πολλά σημεία και το μεγαλύτερο που είδα είναι 15-20

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Yeah. Θα περιμένουμε Nougat. Εκεί θα πρέπει να κουμπώσει άλλα drivers. Θα γίνει το θαύμα.

 

Εντω ελλαντα νομίζω καμία δεν έχει ακόμα την 38. Δηλαδή εδώ οι δικοί μας μόνο μέσω aggregation δίνουν το +? Το galaxy s6 εμφανίζει + όταν κάνει aggregation από ότι έχω καταλάβει(?)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το what's up μου να κάνω κάνα speedtest με cosmote που 100 χτυπάει άνετα σε πολλά σημεία και το μεγαλύτερο που είδα είναι 15-20

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εντω ελλαντα νομίζω καμία δεν έχει ακόμα την 38. Δηλαδή εδώ οι δικοί μας μόνο μέσω aggregation δίνουν το +? Το galaxy s6 εμφανίζει + όταν κάνει aggregation από ότι έχω καταλάβει(?)

 

Ναι, υπάρχει λόγος που δε βλέπεις παραπάνω από 15-20. Ενώ το τηλέφωνό σου δείχνει ότι υποστηρίζει aggregation (Cat 12) το δίκτυο του αναθέτει πόρους που το τηλέφωνό σου δε χρησιμοποιεί. Ουσιαστικά, όχι απλά δε πιάνεις ταχύτητες που πρέπει, αλλά κάνεις και ζημιά στο δίκτυο. Αν το τηλέφωνό σου δήλωνε για παράδειγμα cat 4 θα έπιανες γύρω στα 100Mbps. Άνετα. :)

 

Δεν έχουν κάνει integration την 38 ακόμη στην Ελλάδα. Θα γίνει κάποτε, είναι απαραίτητη όπως φαίνεται.

Στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετά schemes aggregation 20+7+3, 20+7, 20+3, 3+7... Προφανώς το ΛΕ δε παίρνει μυρωδιά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ θέμα μόνο? Δεν καταλαβαίνω...

 

Όχι, είναι γενικό πρόβλημα. Εγώ σήμερα τους στέλνω logs. Πιστεύω σε Nougat θα πάρουμε γενναίο update σε όλα. :happy:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι γενικό πρόβλημα. Εγώ σήμερα τους στέλνω logs. Πιστεύω σε Nougat θα πάρουμε γενναίο update σε όλα. :happy:

 

Χμ μάλιστα...

 

Θα περιμένω ακόμα λίγο με την 18s official και βλέπουμε... Το μόνο αρνητικό του κινητού ρε Γμτ

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο δεν υπάρχει αλλά είναι μία καλή ιδέα να του βάλω.....!!!:lol::lol::lol:

H LeEco αγόρασε την coolpad όντως και έβγαλε το Cool 1.. πολύ καλό κι αυτό....

CrisBal Υπαρχουν αξιοπιστα upgrates Cool1? (οντως ειναι καλο :happy: )

Link to comment
Share on other sites

Χμ μάλιστα...

 

Θα περιμένω ακόμα λίγο με την 18s official και βλέπουμε... Το μόνο αρνητικό του κινητού ρε Γμτ

 

http://bug.letv.com/in/ue/feedback/detail/A201624N10XIX16 όπως βλέπεις έχει γίνει χαμός από απαντήσεις. Εντάξει, άρχισα να τους λυπάμαι που τους έριξα χριστοπαναγίες. Σήμερα θα δημιουργήσω logs και θα τους δώσω feedback. Προσπαθούνε τουλάχιστον. Και αυτό λέει πολλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος σαν να ριξαν άκυρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια εσύ άλλο πρόβλημα αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος σαν να ριξαν άκυρο

 

Δες την απάντησή μου. Προφανώς συνεργάζονται με συγκεκριμένα δίκτυα, και σε όλα τα άλλα δε χρησιμοποιούν τα ΑΡΙs να τραβήξουν configuration αλλά χρησιμοποιούν cat 3 (basic configuration).

Αν είναι έτσι ούτε εσύ θα δεις LTE-A ούτε εγώ σωστή αλλαγή στο δίκτυο. Και είναι κρίμα. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάποιοι λένε ότι έχουν δει 100μβ.

 

Αρα δε βλέπω ποτέ να λυθεί το θέμα

 

Και εγώ έχω δει 180 αλλά όχι μεταξύ διαφορετικών συχνοτήτων.

Δεν είπαν όχι οι άνθρωποι, θα το κοιτάξουν λογικά. Αν όχι, θα προσπαθήσουμε να χώσουμε κανένα κονφιγκιουρέισιον στο μόντεμ και ελπίζω να μη το μπρικάρουμε άσχημα.

Απλά ο παπ@ρ@ς που έκανε binding τους οδηγούς της Qualcomm δεν επέλεξε υποστήριξη generic API αλλά basic. Υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο options. Το ένα λειτουργεί με όλα τα δίκτυα στο κόσμο και το άλλο μόνο με τα συνεργαζόμενα - δηλαδή σε όποια βάζουν μέσα configuration. :wacko: Σαν το iPhone ένα πράγμα, basic + carrier settings. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δες την απάντησή μου. Προφανώς συνεργάζονται με συγκεκριμένα δίκτυα, και σε όλα τα άλλα δε χρησιμοποιούν τα ΑΡΙs να τραβήξουν configuration αλλά χρησιμοποιούν cat 3 (basic configuration).

Αν είναι έτσι ούτε εσύ θα δεις LTE-A ούτε εγώ σωστή αλλαγή στο δίκτυο. Και είναι κρίμα. :cry:

 

Ότι είναι κρίμα είναι, και μακάρι να καλύψουν όλα τα configuration δικτύων και όλους τους πιθανούς συνδυασμούς μπαντων, σε όλες τις χώρες/όλα τα δίκτυα του κόσμου μέχρι και την Ζιμπάμπουε. Αυτό που κατάλαβες χθες σαν προσωπική αντιπαράθεση, (κακώς) και που προσπαθούσα όσο πιο απλά να στο εξηγήσω, στο δίνει ξεκάθαρα μέσα από την απάντηση του εκπρόσωπος της εταιρείας, λέγοντας σου "As our product market has not expand to the Sweden, so we have no clearly acquaintance about the local network, our product has no demand and software aim to this area!" Για αυτό σου εξηγώ εξαρχής ότι, εάν η εταιρία καποια στιγμή μπει επίσημα ευρωπη, προφανως εκτός από τις ευρωπαϊκές γλώσσες θα διαθέτει και σωστό baseband configuration, ώστε να καλύψει με την baseband τέλεια όλες τις χώρες της Ευρώπης καθώς και τους πιθανούς συνδυασμούς δικτύων αυτών. Απλα και σωστά ο άνθρωπος σου εξήγησε ότι η εταιρεία δεν έχει άνοιγμα στην Σουηδική αγορά ( καθώς και σε όλη την Ευρώπη προφανως) και δεν έχουν καθαρή εικόνα το τι παίζει με τα τοπικά δίκτυα (εξ ου και το πρόβλημα σου με το συνδυασμό τον bands, μιας και έχει basic configuration για τα υπόλοιπα δίκτυα του κόσμου εκτός Κίνας) καθώς το κινητό, δεν έχει προσανατολισμο στην περιοχή σου και γενικότερα σε καμια ευρωπαϊκή χώρα. Θα ήταν καλό να ασχοληθούν με το θέμα σου όπως σου έγραψα σε ένα ιδανικο κόσμο, αλλά εάν δε κάνει τη κίνηση να βγει εκτός κινας το τηλέφωνο, προφανως και δε πρόκειται να σπαταλήσουν χρόνο ανάπτυξης, καθώς και χρήμα για ένα τηλέφωνο που έχει κατεξοχήν target group τον πληθυσμό της Κίνας. :)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την παραπάνω απάντησή μου. Προφανώς το πρόβλημα έγγειται σε πολιτική της εταιρείας και όχι σε κάτι που δε ξέρουν.

Ο Snap 820 Global υποστηρίζει APIs για να τραβάει το configuration από IMS/APN αυτόματα χωρίς να προ-υπάρχει αυτό εγκατεστημένο. Το 99% των παρόχων παγκοσμίως παρέχουν αυτά τα ΑΡΙs χωρίς κάποια whitelist. Απλά η LeEco ουσιαστικά κλείδωσε αυτή τη δυνατότητα για λόγους που αυτή μόνο ξέρει. Μάλλον την είδε Apple. :lol:

 

Αυτό σημαίνει ότι:

1) Δε θα δείτε ποτέ VoLTE χωρίς αυτό το API

2) Δε θα δείτε ποτέ carrier aggregation - LTE-A - σε δύο η περισσότερα carriers

 

Τουλάχιστον να ξέρουμε να πάμε σε αγορά άλλου τηλεφώνου και όχι να παίζουμε με τις λέξεις.

 

Εγώ δε το πήρα σαν προσωπική αντιπαράθεση αλλά εσύ υποβίβασες το πρόβλημα - το οποίο όντως είναι υπαρκτό και πάρα μα ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό - και για αυτό απάντησα αναλόγως.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την παραπάνω απάντησή μου. Προφανώς το πρόβλημα έγγειται σε πολιτική της εταιρείας και όχι σε κάτι που δε ξέρουν.

Ο Snap 820 Global υποστηρίζει APIs για να τραβάει το configuration από IMS/APN αυτόματα χωρίς να προ-υπάρχει αυτό εγκατεστημένο. Το 99% των παρόχων παγκοσμίως παρέχουν αυτά τα ΑΡΙs χωρίς κάποια whitelist. Απλά η LeEco ουσιαστικά κλείδωσε αυτή τη δυνατότητα για λόγους που αυτή μόνο ξέρει. Μάλλον την είδε Apple. :lol:

 

Αυτό σημαίνει ότι:

1) Δε θα δείτε ποτέ VoLTE χωρίς αυτό το API

2) Δε θα δείτε ποτέ carrier aggregation - LTE-A - σε δύο η περισσότερα carriers

 

Τουλάχιστον να ξέρουμε να πάμε σε αγορά άλλου τηλεφώνου και όχι να παίζουμε με τις λέξεις.

 

Εγώ δε το πήρα σαν προσωπική αντιπαράθεση αλλά εσύ υποβίβασες το πρόβλημα - το οποίο όντως είναι υπαρκτό και πάρα μα ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό - και για αυτό απάντησα αναλόγως.

 

Όποιος ζει με αυτό (οι περισσότεροι εύκολα στην Ελληνική αγορά) το κρατάει, οι υπόλοιποι πάνε παρακάτω πληρώνοντας τα διπλά+ λεφτά. Τόσο απλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ζει με αυτό (οι περισσότεροι εύκολα στην Ελληνική αγορά) το κρατάει, οι υπόλοιποι πάνε παρακάτω πληρώνοντας τα διπλά+ λεφτά. Τόσο απλά. :)

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια το γούσταρα σαν συσκευή πολύ λόγω CDLA - το οποίο πλέον υποστηρίζεται και από Huawei -, λόγω οθόνης (Vivid combo just awesome) το οποίο πήρε και η Ηuawei, λόγω κάμερας - το οποίο τελικά κατάφερε καλύτερα η Ηuawei - και πλέον δεν έχω κάποιο λόγο να μείνω με προβληματική συσκευή.

Η αξία των πραγμάτων δεν αντικατροπτίζεται στο κόστος τους αλλά στο πόσο χρηστικά είναι. Αν για κάποιον η χρηστικότητα είναι οκ για αυτή τη συσκευή τότε μπορεί να την κρατήσει. Εγώ προσωπικά πλήρωσα 400Ε και θα μπορούσα με άλλα 100Ε να έχω πάρει κάτι που δε προκαλλεί πονοκέφαλο καθημερινό. Και πραγματικά το έχω μετανιώσει. Η φθήνια τρώει τον παρά είναι μια παροιμία που εμπέδωσα καλά με αυτή την αγορά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα όντως υπάρχει θέμα γιατί μερικοί εδώ θα μας τρελανουν. Το 4g δηλαδή είναι σε επίπεδό 3g και χειρότερο άκου εκεί cat3!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μόνη ελπίδα δηλαδή είναι η Nougat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...