Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα και ειδικοτερα στον CrisBal που βλεπω οτι << το εχει>>.Αγορασα προσφατα το πολυ καλο LETV 910 με περασμενει ρομ ελληνικα (5.6.13S)κατα το ημιση και επειδη εχει καποια θεματακια με την αναγνωρισει δακτυλικου -θα ηθελα να γνωριζω αν ειναι εφικτο παντα επειδη

τα χαρακτησιστικα ειναι σχεδον ιδια με το 820 που εχετε αν μπορω να περασω την ρομ που θα ανεβασεις απο εβδομαδα ? Αν ναι τι πρεπει να κανω ?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι. Φτιαξτο σύμφωνα με τον οδηγό. Αυτά που περιγράφονται πρέπει να γίνουν μέσω του προγράμματος της Qualcomm και με εντολές fastboot abd shell, για την προσθήκη - ενεργοποίηση των extra bands στην NV-ram του επεξεργαστή, που σημαίνει για κάθε τηλέφωνο ξεχωριστά, και όχι από το OS, πρέπει να συνδεθεί σε εικονική COM PORT στο PC και να μπει σε διαγνωστική λειτουργία QPST Configuration για να ξεκλειδώσουν και να ενεργοποιηθούν οι έξτρα μπάντες LTE - FDD Cat 12 που κανονικά βέβαια θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένες ήδη κλπ.. Αλλάζεις - προσθέτεις τα values σύμφωνα με το παράδειγμα για ενεργοποιηση όλων των bands που υποστηρίζει το Hardware σου.

ΟΔΗΓΟΙ

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/thread-progress-please-leave-im-updating-t2871269

και εδώ http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

 

Χρήστο, αυτός ο οδηγός είναι για ενεργοποίηση μπάντας. Το πρόβλημα δεν είναι αυτό αλλά το aggregation μεταξύ διαφορετικών μη συνεχόμενων κομματιών του φάσματος. Εκεί το Le simply fails. Εγώ θα μπορούσα να απενεργοποιήσω την 38 μπάντα αλλά αμέσως αμέσως χάνω το συγκριτικό πλεονέκτημα του δικτύου 4ης γενιάς - ταχύτητες - και στην 38άρα μπάντα έχω ταχύτητες 150Mbps.:shifty:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην κοινότητα μας,

βρέθηκε ένας άνθρωπος (crisbal) με διάθεση και γνώσεις που θέλει να μας βοηθήσει,

ας τον αφήσουμε να δουλέψει με την ησυχία του (η βιασύνη μονο λάθη θα φέρει) και ας μην του βάζουμες καθε μέρα και 2-3 διαφορετικά θέματα

να επιλύσει. Ας τελιώσει με την ρομ και με ολα όσα μας ετοιμάζει και μετά όλα γίνονται.

Και για τους νέους φίλους της παρέας πρωτού αρχίζουν να ρωτάνε πράγματα που χιλιοαπαντήθηκαν,

ας πάνε στην 1η σελίδα και εκεί θα βρούν τις απαντήσεις στα περισσότερα ερωτήματα τους. :p:)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι ακριβώς όπως τα λέει το παραπάνω post. Ας αφήσουμε το chris να φτιαξει την rom με την ησυχια του και μετά θα δρομολογηθουν ολα τα υπόλοιπα θεματακια.

Για τα παιδιά που ψαχνονται για το κινητό και ενδιαφέρονται να το παρουν, νομιζω πως ολοι συμφωνουμε πως για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηρεμία παιδιά... Για όλους έχει ο μπαχτσές.. :lol::lol::p

Τελείωσα με τις σημαντικές διορθώσεις και μεταφράσεις και άλλαξα τον Launcher και την Camera με της;18s γιατί είναι ποιο σταθερά. Επίσης έβαλα το fingerprint config της 16s και δουλεύει ακαριαία το αποτύπωμα(έτσι κι αλλιώς δούλευε αλλά...) Έβγαλα και το live από την μπάρα και έβαλα επαφές, τηλέφωνο, Browser κλπ.. Υπομονή μέχρι αύριο.. Λογικά θα έχω τελειώσει... ;)

Screenshot_2016_11_28_19_44_44.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μερικά screenshots από Διαχειριστή Τηλεφώνου Super phone manager

Screenshot_2016_11_28_17_41_10.jpg Screenshot_2016_11_28_17_41_40.jpgScreenshot_2016_11_28_17_41_56.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal μας έχεις ανοίξει την όρεξη..

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηρεμία παιδιά... Για όλους έχει ο μπαχτσές.. :lol::lol::p

Τελείωσα με τις σημαντικές διορθώσεις και μεταφράσεις και άλλαξα τον Launcher και την Camera με της;18s γιατί είναι ποιο σταθερά. Επίσης έβαλα το fingerprint config της 16s και δουλεύει ακαριαία το αποτύπωμα(έτσι κι αλλιώς δούλευε αλλά...) Έβγαλα και το live από την μπάρα και έβαλα επαφές, τηλέφωνο, Browser κλπ.. Υπομονή μέχρι αύριο.. Λογικά θα έχω τελειώσει... ;)

Screenshot_2016_11_28_19_44_44.jpg

 

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ. Είσαι ο LeEco man τις Ελλάδας! Ευχαριστούμε για όλα και κυρίως για το χρόνο που αφιερώνεις για να μας βοηθήσεις όλους εδώ μέσα! :up:

Αυτό που θα πρότεινα να μπει στη ρομ (χωρίς να ξέρω αν ζητάω υλοποιήσιμα ή όχι πράγματα) είναι ένα 2-3 modules του xposed που σίγουρα όλοι θα εκτιμήσουν και θα ήθελαν να έχουν.

 

1) YouTube ad blocker

2) YouTube background player

3) τη δυνατότητα να κινείς βίντεο και ήχο με swipe όπως στους third party players

4) να μην υπάρχει η προειδοποίηση για προστασία των αυτιών όταν ανεβάζουμε τον ήχο και φοράμε ακουστικά.

 

Πρόσφατα ανακάλυψα τα καλά του xposed και η αλήθεια είναι ότι με εντυπωσίασε! Καλή συνέχεια στο μαγείρεμα και προσοχή στο ψήσιμο! :p:D

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ. Είσαι ο LeEco man τις Ελλάδας! Ευχαριστούμε για όλα και κυρίως για το χρόνο που αφιερώνεις για να μας βοηθήσεις όλους εδώ μέσα! :up:

Αυτό που θα πρότεινα να μπει στη ρομ (χωρίς να ξέρω αν ζητάω υλοποιήσιμα ή όχι πράγματα) είναι ένα 2-3 modules του xposed που σίγουρα όλοι θα εκτιμήσουν και θα ήθελαν να έχουν.

 

1) YouTube ad blocker

2) YouTube background player

3) τη δυνατότητα να κινείς βίντεο και ήχο με swipe όπως στους third party players

4) να μην υπάρχει η προειδοποίηση για προστασία των αυτιών όταν ανεβάζουμε τον η ήχο και φοράμε ακουστικά.

 

Πρόσφατα ανακάλυψα τα καλά του xposed και η αλήθεια είναι ότι με εντυπωσίασε! Καλή συνέχεια στο μαγείρεμα και προσοχή στο ψήσιμο! :p:D

 

Συμφωνώ απόλυτα. Τα είχα και εγώ στο μυαλό μου... Cris τρέλανέ μας!!!:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρε το μάτι μου εδώ : Link και μου φαίνεται τρελή ευκαιρία για τα χρήματα που ζητάει. Θα αρχίσω να διαβαζω σιγά σιγά όλες τις σελίδες, αλλά η αλήθεια είναι οτι ψιλοβιάζομαι να το πάρω γιατί το δίκο μου πέθανε και λέω να το παραγγείλω αύριο μπααας και είμαι τυχερός και έρθει στις γιορτές. Οπότε κανα 2 ερωτησούλες,

 

Υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που να πάσχει το κινητό?

Κάμερα αξιοπρεπής? (Lenovo a806 είχα πριν :P)

Το site έχω διαβάσει ότι είναι αξιόπιστο, έτσι?

Οταν κάνω την παραγγελία τι πρέπει να τους ζητήσω σχετικά με την ρομ?

 

Να'στε καλα παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρε το μάτι μου εδώ : Link και μου φαίνεται τρελή ευκαιρία για τα χρήματα που ζητάει. Θα αρχίσω να διαβαζω σιγά σιγά όλες τις σελίδες, αλλά η αλήθεια είναι οτι ψιλοβιάζομαι να το πάρω γιατί το δίκο μου πέθανε και λέω να το παραγγείλω αύριο μπααας και είμαι τυχερός και έρθει στις γιορτές. Οπότε κανα 2 ερωτησούλες,

 

Υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που να πάσχει το κινητό?

Κάμερα αξιοπρεπής? (Lenovo a806 είχα πριν :P)

Το site έχω διαβάσει ότι είναι αξιόπιστο, έτσι?

Οταν κάνω την παραγγελία τι πρέπει να τους ζητήσω σχετικά με την ρομ?

 

Να'στε καλα παίδες.

 

Φίλος σόρυ που στο χαλάω και εγώ το έψαχνα το κινητό αλλά το Χ822 σε γκρί δε παίζει πουθενά. Είναι σε in stock notice αν το δείς καλύτερα. Αν δε σε χαλάει το ροζουλί θα βρείς άφθονα..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Κι εγώ όταν παρήγγειλα δεν είχε εμφανιστεί ακόμα το γκρι.. Πάντως το ροζ χρυσό υποφέρεται μια χαρά. Δε φαίνεται άσχημο και λίγοι είναι αυτοί που καταλαβαίνουν ακριβώς το χρώμα. Μην το φοβηθείς κατά τη γνώμη μου. ;)
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν κινηθεις απο το AliExpress , να αποφύγετε τον συγκεκριμένο σελερ

http://s.aliexpress.com/ja6JNRrI

,

μου ζήτησε να αφξισει την τιμή μετά την παραγγελία ,και χωρις να εχει stock κομμάτια, κ έτσι εχω μπλέξει με refund τώρα...

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εχμμ.. Υπαρχουν εκατονταδες γκρι x822 στο aliexpress σε αρκετα καλυτερη τιμη...

 

Θα είναι σαν αυτόν που ακύρωσα χθές, που έλεγε το χει σε stock και μετά απο 10 μέρες ζήταγε και άλλο χρόνο να το στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρήγγειλα το κινητό, έκανα καλά? Μία ερώτηση γιατί έχω φρικάρει, τώρα που θα το πάρω θα έχει ελληνική γλώσσα? Δεν με νοιάζει το μενού, με νοιάζει να μην γράφω greeklish και στο ίντερνετ πχ να μπορώ να πληκτρολογώ ελληνικά

Η ρομ μπαίνει εύκολα? Είμαι λίγο άσχετος, αλλά για πιο αναλυτικά όταν το παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρήγγειλα το κινητό, έκανα καλά? Μία ερώτηση γιατί έχω φρικάρει, τώρα που θα το πάρω θα έχει ελληνική γλώσσα? Δεν με νοιάζει το μενού, με νοιάζει να μην γράφω greeklish και στο ίντερνετ πχ να μπορώ να πληκτρολογώ ελληνικά

Η ρομ μπαίνει εύκολα? Είμαι λίγο άσχετος, αλλά για πιο αναλυτικά όταν το παραλάβω

 

Η rom μπαίνει πολύ εύκολα. Υπάρχουν οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Όσο για το πληκτρολόγιο, δεν θυμάμαι αν είχε ελληνικά, αλλά ακόμη κι αν δεν έχει, μπορείς να κατεβάσεις το Google Keyboard από το playstore ή οποιοδήποτε άλλο από τα πολλά που υπάρχουν. Αυτό για το οποίο παλεύει ο CrisBal είναι το ελληνικό μενού, όχι το πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι λίγο off topic, αλλά οποίος μπορεί να μου πει δύο σύντομες κουβέντες - συμβουλές θα το εκτιμούσα.

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από aliexpress μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι το ότι δεν έχει PayPal και ότι κυκλοφορούν περισσότεροι σε σχέση με το eBay απατεώνες (από όσο έχω διαβάσει). Πως πληρώνετε στο aliexpress και τι ασφάλεια υπάρχει;

Ευχαριστώ όποιον προσφερθεί να με φωτίσει σε αυτό και ξανά συγνώμη για το off topic.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι λίγο off topic, αλλά οποίος μπορεί να μου πει δύο σύντομες κουβέντες - συμβουλές θα το εκτιμούσα.

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από aliexpress μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι το ότι δεν έχει PayPal και ότι κυκλοφορούν περισσότεροι σε σχέση με το eBay απατεώνες (από όσο έχω διαβάσει). Πως πληρώνετε στο aliexpress και τι ασφάλεια υπάρχει;

Ευχαριστώ όποιον προσφερθεί να με φωτίσει σε αυτό και ξανά συγνώμη για το off topic.

 

Από την μικρή εμπειρία που έχω...ΜΑΚΡΙΑ! Κυκλοφορούν πολλοί απατεώνες, είναι το πιο αναξιόπιστο. Για μένα geekbuying,vickmall και gearbest τα πιο φθηνά και αξιόπιστα.

 

Τώρα μπορεί να απαντήσει και κανένας άλλος που ξέρει ακόμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι λίγο off topic, αλλά οποίος μπορεί να μου πει δύο σύντομες κουβέντες - συμβουλές θα το εκτιμούσα.

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από aliexpress μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι το ότι δεν έχει PayPal και ότι κυκλοφορούν περισσότεροι σε σχέση με το eBay απατεώνες (από όσο έχω διαβάσει). Πως πληρώνετε στο aliexpress και τι ασφάλεια υπάρχει;

Ευχαριστώ όποιον προσφερθεί να με φωτίσει σε αυτό και ξανά συγνώμη για το off topic.

 

Το κινητό το αγόρασα εγώ από εδώ:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-X822-FDD-4G-Mobile-Phone-Snapdragon-820-Quad-Core/32659208033.html

 

Ήταν η πρώτη μου αγορά από το Ali. Δίπλα στο όνομα του μαγαζιού έχει κάποια διαμαντάκια αυτός. Αυτό δηλώνει την αξιοπιστία ένα πράγμα. Αν πατήσεις επάνω τους έχει περισσότερες πληροφορίες. Άλλο που καλό είναι να κοιτάξεις, είναι το feedback που αφήνουν για το προϊόν.

 

Σχετικά με το paypal. Απ' όσα έχω διαβάσει και κατάλαβα, τον ρόλο της paypal τον παίζει το Ali. Σαν site, είναι αξιόπιστο. Ακόμη κι αν ο άλλος είναι απατεώνας, όταν αγοράσεις το κινητό, τα λεφτά θα τα πάρει σε πρώτη φάση το Ali και θα τα μεταφέρει μετά αυτό στον πωλητή χωρίς να έχει πρόσβαση στα στοιχεία πληρωμής που δίνεις ο ίδιος.

 

Έτυχε η δική μου παραγγελία να χαθεί. Επικοινώνησα με τον κινέζο, είδε κι αυτός ότι πήρε όντως track number κι ότι δεν έφυγε ποτέ από την αποθήκη και το ξαναέστειλε μέσα σε 2-3 μέρες χωρίς να χρειαστεί να τον πιέσω και χωρίς να έχω κάποιο θέμα. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση του Ali και μου είπαν μην αγχώνομαι κι ότι αν δεν παραλάβω το προϊόν θα επιστρέψουν οι ίδιοι τα χρήματα κι όχι ο πωλητής.

 

Επίσης ακόμη κάτι που γίνεται με τα track numbers. Όταν ένα προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ή δεν προλαβαίνει να το κάνει αποστολή στην ώρα του ο πωλητής, δίνει ψεύτικο truck number, δικό του κι εμφανίζεται αυτό στην παραγγελία. Όταν όμως στείλει πραγματικά την παραγγελία, το track number αλλάζει. Αν χαθεί το προϊόν -όπως έγινε μ' εμένα, ο αριθμός μένει ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ. Είσαι ο LeEco man τις Ελλάδας! Ευχαριστούμε για όλα και κυρίως για το χρόνο που αφιερώνεις για να μας βοηθήσεις όλους εδώ μέσα! :up:

Αυτό που θα πρότεινα να μπει στη ρομ (χωρίς να ξέρω αν ζητάω υλοποιήσιμα ή όχι πράγματα) είναι ένα 2-3 modules του xposed που σίγουρα όλοι θα εκτιμήσουν και θα ήθελαν να έχουν.

 

1) YouTube ad blocker

2) YouTube background player

3) τη δυνατότητα να κινείς βίντεο και ήχο με swipe όπως στους third party players

4) να μην υπάρχει η προειδοποίηση για προστασία των αυτιών όταν ανεβάζουμε τον ήχο και φοράμε ακουστικά.

 

Πρόσφατα ανακάλυψα τα καλά του xposed και η αλήθεια είναι ότι με εντυπωσίασε! Καλή συνέχεια στο μαγείρεμα και προσοχή στο ψήσιμο! :p:D

Καλημέρα. Όπως ξαναείπαμε η rom θα μείνει όσο ποιο stock μπορεί, εκτός από τις απαιτούμενες αλλαγές σε launcher, camera, encryption κλπ για να έχει σταθερότητα και διάρκεια. Τα υπόλοιπα πολύ εύκολα τα βάζετε εσείς και το στήνετε όπως σας αρέσει.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σαν αυτόν που ακύρωσα χθές, που έλεγε το χει σε stock και μετά απο 10 μέρες ζήταγε και άλλο χρόνο να το στείλει.

 

παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, υποθέτω πως είναι σημαντικό από ποιον πωλητή παραγγέλνεις στο αλι. εγώ παρήγγειλα από εδώ https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-X820-4G-Cell-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Octa-Core-5/32655134118.html?spm=2114.01010208.0.0.kQvMmf Παρασκευή βράδυ και ο πωλητής το έστειλε δευτέρα πρωί πρωί και το κινητό ήρθε ελλάδα σε 14 ημέρες. Καμιά μου παραγγελία από geekbying και gearbest δεν ήρθε τόσο γρήγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μόλις παρήγγειλα το κινητό, έκανα καλά? Μία ερώτηση γιατί έχω φρικάρει, τώρα που θα το πάρω θα έχει ελληνική γλώσσα? Δεν με νοιάζει το μενού, με νοιάζει να μην γράφω greeklish και στο ίντερνετ πχ να μπορώ να πληκτρολογώ ελληνικά

Η ρομ μπαίνει εύκολα? Είμαι λίγο άσχετος, αλλά για πιο αναλυτικά όταν το παραλάβω

 

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι για τόσο απλά πράγματα . Μην ανησυχείς καθόλου. Ακόμα και αν δεν αλλάξεις ρομ (αν και οι οδηγοί της πρώτης σελίδας από τον chris είναι αναλυτικότατοι) κατεβάζεις ένα καλό πληκτρολόγιο το swiftkey ας πούμε, κατεβάζεις την ελληνική γλώσσα μέσα από αυτό και γράφεις ελληνικά όπου θέλεις!

 

Έκανες πολύ καλά που παρήγγειλες το κινητό. Αξίζει πολύ περισσότερο από τα λεφτά που έδωσες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μόλις παρήγγειλα το κινητό, έκανα καλά? Μία ερώτηση γιατί έχω φρικάρει, τώρα που θα το πάρω θα έχει ελληνική γλώσσα? Δεν με νοιάζει το μενού, με νοιάζει να μην γράφω greeklish και στο ίντερνετ πχ να μπορώ να πληκτρολογώ ελληνικά

Η ρομ μπαίνει εύκολα? Είμαι λίγο άσχετος, αλλά για πιο αναλυτικά όταν το παραλάβω

 

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι για τόσο απλά πράγματα . Μην ανησυχείς καθόλου. Ακόμα και αν δεν αλλάξεις ρομ (αν και οι οδηγοί της πρώτης σελίδας από τον chris είναι αναλυτικότατοι) κατεβάζεις ένα καλό πληκτρολόγιο το swiftkey ας πούμε, κατεβάζεις την ελληνική γλώσσα μέσα από αυτό και γράφεις ελληνικά όπου θέλεις!

 

Έκανες πολύ καλά που παρήγγειλες το κινητό. Αξίζει πολύ περισσότερο από τα λεφτά που έδωσες.

Η αλήθεια είναι ότι αν κάνεις τη βλακεία που έκανα εγώ που πλήρωσα 5$ παραπάνω για να μην το πειράξουν καθόλου, το κινητό έρχεται με την κινέζικη ρομ όπου πραγματικά τα κινέζικα δεν παλεύονται με τίποτα. Πολύ εύκολα όμως, μπορείς να περάσεις την ινδική ρομ με την οποία εξαφανίζονται τα 3/4 των κινέζικων προγραμμάτων. Άσε που αν το παρήγγειλες με multi language θα είναι ξεκλείδωτος ο bootloader και όλα θα είναι ακόμα πιο εύκολα σε αλλαγή ρομ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, υποθέτω πως είναι σημαντικό από ποιον πωλητή παραγγέλνεις στο αλι. εγώ παρήγγειλα από εδώ https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-X820-4G-Cell-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Octa-Core-5/32655134118.html?spm=2114.01010208.0.0.kQvMmf Παρασκευή βράδυ και ο πωλητής το έστειλε δευτέρα πρωί πρωί και το κινητό ήρθε ελλάδα σε 14 ημέρες. Καμιά μου παραγγελία από geekbying και gearbest δεν ήρθε τόσο γρήγορα.

 

Ο πωλητής που linkαρες έχει πλέον το Χ822 grey στα 1000+ ευρώ. Ξαναλέμε λοιπόν μιά χαρά είναι οι πωλητές και Le Max 2 ρόζ σου στέλνουν όλοι. Σήμερα το παραγγέλνεις,χθές στο στέλνουν! Το πρόβλημα είναι πλέον με το γκρί που δεν υπάρχει ή θα το έχουν σε εξωπραγματική τιμή ή θα μπλέξεις όπως εγώ και θα λένε ψέμματα οτι το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, υποθέτω πως είναι σημαντικό από ποιον πωλητή παραγγέλνεις στο αλι. εγώ παρήγγειλα από εδώ https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-X820-4G-Cell-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Octa-Core-5/32655134118.html?spm=2114.01010208.0.0.kQvMmf Παρασκευή βράδυ και ο πωλητής το έστειλε δευτέρα πρωί πρωί και το κινητό ήρθε ελλάδα σε 14 ημέρες. Καμιά μου παραγγελία από geekbying και gearbest δεν ήρθε τόσο γρήγορα.

 

Ο πωλητής που linkαρες έχει πλέον το Χ822 grey στα 1000+ ευρώ. Ξαναλέμε λοιπόν μιά χαρά είναι οι πωλητές και Le Max 2 ρόζ σου στέλνουν όλοι. Σήμερα το παραγγέλνεις,χθές στο στέλνουν! Το πρόβλημα είναι πλέον με το γκρί που δεν υπάρχει ή θα το έχουν σε εξωπραγματική τιμή ή θα μπλέξεις όπως εγώ και θα λένε ψέμματα οτι το έχουν.

 

αδελφέ έχεις δίκιο! έκανα κι εγώ μια πρόχειρη έρευνα και το γκρί έχει εξαφανισθεί. Προφανώς έχουν ξεστοκάρει όλοι. Μόνο ένα link που έβαλε ένας φίλος πιο πάνω δείχνει να το έχει σε γκρι αλλά σε τσιμπημένη τιμή. Να φανταστείς ότι εγώ το πήρα το γκρι 196 ευρώ και αυτό λέει για 240. Είδαν οι κινέζοι ότι έχει ζήτηση το συγκεκριμένο κινητό και άρχισαν τις κινεζιές. Πάντως το geekbying το γκρι το έχει και στο es warehouse στα 250. Φυσικά βλέπω ότι το έχει σε stock notice αλλά εγώ θα το έπαιρνα από εδώ, έστω και με καπέλο, 40 ευρώ γιατί θα γλίτωνα το άγχος με το τελωνείο και με το που στοκάρουν θα το είχα σε 4 ημέρες. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...