Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι μόνο αυτό πρέπει να το υποστηρίζει και ο kernel.

 

Αφού το υποστηρίζει ο kernel, τότε φτιαξ το εσύ το double tap

 

(Bonus 10 μπλε...)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Αφού το υποστηρίζει ο kernel, τότε φτιαξ το εσύ το double tap

 

(Bonus 10 μπλε...)

 

Άστα αυτά Κωστάκη γιατί θα τις χάσεις τις μπύρες χαχαχαχαχα...Μη με κάνεις βραδιάτικα να γράφω κώδικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο 820 το υποστηρίζει (βλ. Hp elite x-3) HTC κλπ. Ο Kernel κάνει ότι θέλουμε αφού έχουμε τον Source code.. ... :lol::lol:

Όταν έχεις όμως fingerprint απλά το ακουμπάς και ανοίγει.. Οπότε τι το θέλουμε? ;)

Όσοι το έχουμε συνηθίσει δύσκολα το αποχωριζόμαστε,εγώ προέρχομαι από όλη την σειρά G της lg και το είχα βολευτεί όπως και ο kak13000 με το ASUS!Kαι κάτι τελευταίο βάλε ρε crisbal ένα donate να σε κεράσουμε κανα καφέ για τον κόπο σου!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. το gearbest μου την εδωσε πολυ.. αλλα δεν ξερουν σε ποιον βρηκαν να τα κανουν.. ενω πληρωσα με καρτα κατι, μου ζητανε φωτο τη καρτα και ταυτοτητα.. τη πατησαν

 

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. το gearbest μου την εδωσε πολυ.. αλλα δεν ξερουν σε ποιον βρηκαν να τα κανουν.. ενω πληρωσα με καρτα κατι, μου ζητανε φωτο τη καρτα και ταυτοτητα.. τη πατησαν

 

Γιατί το βλέπεις έτσι στραβά το θέμα; για τη δικια σου ασφαλεια το κανουν. Πριν απο δύο εβδομάδες αγόρασα απο το geekbying δυο xiaomi για τον συνεργατη μου. Πριν τα αγορασω ομως αλλαξα διεύθυνση και καρτα στο account μου. Για λογους ασφαλείας μου ζητησαν και φωτογραφίες απο την καρτα με καλυμμενο τον αριθμό, ωστε να φαίνονται μόνο τα τελευταία 3 ψηφία και φωτο της ταυτότητας μου. Τα έστειλα, ζητησαν αμεσως ευχαριστω και η αγορά προχώρησε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ταυτοτητα δινω μονο σε κρατικες υπηρεσιες.. οχι στο gearbest..

Ασε που εχω ξαναψωνισει απο αυτους με paypal..

Δηλαδη αν στειλω σε εναν αγνωστο καρτα και ταυτοτητα , δεν μπορει αυτος να τα χρησιμοποιησει αλλου?

Τους ειπα η refund η αυριο στελνουν οτι.πληρωσα..

Αλλιως εμπλεξαν..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.γ εγω δεν αλλαξα καμια διευθυνση :)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Στο nl post, έχει χαθεί ένα δέμα μου, από 10-11-2016, και από το GeekBuying μου είπαν να περιμένω μερικές μέρες. 1η φορά μου συμβαίνει, να χαθεί ένα δέμα.

 

Όταν λες έχει χαθεί; Είναι ακόμα σε status pre-advised όταν το τσεκάρεις απο 17track.net ?

Την ίδια ημέρα έκανα και εγώ παραγγελία το x822 απο GeekBuying και τελευταία ενημέρωση που έχω είναι πως στις 28-11-2016 The item has arrived in the country of destination.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγγειλα το 822 από το yeso521 στις 10/11 εεχετε με post nl. Από τις 16/11 είναι κολλημένο στο ΑΠΟΣΤΟΛΉ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχει χαθεί; Είναι ακόμα σε status pre-advised όταν το τσεκάρεις απο 17track.net ?

Την ίδια ημέρα έκανα και εγώ παραγγελία το x822 απο GeekBuying και τελευταία ενημέρωση που έχω είναι πως στις 28-11-2016 The item has arrived in the country of destination.

 

Το παρηγγελα στις 26-10-2016. Είναι στην Ολλανδια από τις 10-11-2016. Δεν ξέρω γιατί δεν το στέλνουν,,, Ή ,,,, χάθηκε το δέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Snik3, σε σένα έφτασε Αθηνα, κοίταξε στο ΕΛΤΑ, εντοπισμό μάλλον θα το δείχνει,,,, όχι ΕΛΤΑ courier.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή λίγο ακόμα, γιατί με τα tweaks είδα μερικές δυσλειτουργίες και κάνω ρετουσάρισματα...:lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή λίγο ακόμα, γιατί με τα tweaks είδα μερικές δυσλειτουργίες και κάνω ρετουσάρισματα...:lol::lol::lol:

 

Cris, δώσε φουλ σερβις στον λαό, λούσιμο - κούρεμα - κτένισμα , με ζελέδες και πιστολάκι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πιστωτική.

 

Το εμπιστεύτηκες λοιπόν.. Θα το δοκιμάσω.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

Όταν λες έχει χαθεί; Είναι ακόμα σε status pre-advised όταν το τσεκάρεις απο 17track.net ?

 

Αυτό έδειχνε και σε μένα όταν χάθηκε το δέμα μου τον Ιούνιο. Ακόμα και τώρα να τσεκάρω το tracking number το ίδιο γράφει :lol:

 

Μέχρι να ετοιμάσει ο Cris την rom, για πείτε κανένα tempered glass καλό να αγοράσω?

 

Την πιο φθηνή από eBay έχω πάρει και φαίνεται μια χαρά. Frederic1313 ο πωλητής με 99,4% αξιολόγηση. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγγειλα το 822 από το yeso521 στις 10/11 εεχετε με post nl. Από τις 16/11 είναι κολλημένο στο ΑΠΟΣΤΟΛΉ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ

 

Αυτό απλά σημαίνει ότι ο πωλητής δεν το είχε σε στοκ και έδωσε έναν fake track Id μέχρι να το στείλει. Μόλις φύγει πραγματικά θα αλλάξει το status. Αν όχι τα λεφτά σου πίσω.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγγειλα το 822 από το yeso521 στις 10/11 εεχετε με post nl. Από τις 16/11 είναι κολλημένο στο ΑΠΟΣΤΟΛΉ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ

 

επικοινώνησε με το κατάστημα και ρώτησε τους εάν όντως έχει φυγει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο status της vf sim πολλές φορές στο network μου εμφανίζει Iwlan. Τι είναι ακριβώς?

 

Σημαίνει LTE- Interlocking Wlan : καλύπτει τεχνολογίες LTE - 3GPP Release-12 PERSPECTIVE.

Κοίτα εδώ για την εταιρεία από Ινδία που φτιάχνει τους δέκτες για το Χ820 και πως ακριβώς δουλεύει https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://standards.ieee.org/events/last_mile/NadeemAkhtar.pdf&ved=0ahUKEwiEqNOe_dDQAhXClCwKHQ3SBgsQFggjMAQ&usg=AFQjCNFDoscvhUvAEGODjYcOIZvgX4HF7w&sig2=AiPkRd3BLNOk00Gk1c_5yw

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic..

Τελικά το gearbest μετα απο αυτα που τους ειπα (φυσικα δεν έστειλα καμια ταυτοτητα η φωτο κάρτας) ζητησε συγνώμη και προχωρά στην αποστολη της παραγγελίας.. το γραφω για να γνωριζουμε τα δικαιωματα μας και τις υποχρεωσεις μας..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/cfe1477730c85c476269adff46e50f6f.jpg

 

*#07#

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Καλά το SAR μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα. Είναι πολύ ειδικές οι συνθήκες στις οποίες μετράται. Για καλό και για κακό πάντα handsfree + BT και αν μπορείτε να έχετε WiFi ακόμα καλύτερα. Δυστυχώς κινούμαι απίστευτα και το wifi δε με βολεύει. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό. Επηρεάζεται και από την ισχύ του σήματος παρόχου, μπαταρία κτλ.. Ενδεικτικά το έστειλα για όσους αναρωτιουνται για το δείκτη στο Le max 2

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδεα κανεις που εχει εξοδο ή που κοντα πανω στη συσκευη ειναι η κεραια;

Στα προηγουμενα ηξερα οτι μαλλον εβγαζε μεσα απο το jack.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδεα κανεις που εχει εξοδο ή που κοντα πανω στη συσκευη ειναι η κεραια;

Στα προηγουμενα ηξερα οτι μαλλον εβγαζε μεσα απο το jack.

 

Δεν έχει μια κεραία αλλά πολλές. Εφόσον είναι Cat 12 θα πρέπει να υποστηρίζει ΜΙΜΟ 4Χ4 οπότε υποθέτω ότι έχει 4 κεραίες τουλάχιστον για το δίκτυο. Για το WiFi φαντάζομαι άλλες 4 εφόσον έχει 802.11ac. Plus Bluetooth antenna... Οι κεραίες είναι στο πάνω και στο κάτω μέρος της συσκευής - εκεί δεν έχει μέταλλο. Οι γραμμές μπορείς να δεις κάποια ανοίγματα κοντά στο μέταλλο πάνω και κάτω.

Από λήψη είναι καλό. Από Baseband μούφα. Πότε οι Κινέζοι θα αρχίσουν να φτιάχνουν σωστό λογισμικό ΔΕ ΞΕΡΩ. Πάντως έχουν θέμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...