Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή εγώ με 19s indian που πρέπει να κάνω full wipe θα χάσω τα πάντα ?. Αν ναι πως μπορώ να σώσω την πρόοδο σε κάποια παιχνίδια χωρίς ρουτ (να μην μπαίνω στην διαδικασία για custom recovery titanium κτλ.)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ με 19s indian που πρέπει να κάνω full wipe θα χάσω τα πάντα ?. Αν ναι πως μπορώ να σώσω την πρόοδο σε κάποια παιχνίδια χωρίς ρουτ (να μην μπαίνω στην διαδικασία για custom recovery titanium κτλ.)

 

Βάλτην στο κινητό και μετονομασε την σε update.zip πήγαινε στις ενημερώσεις και πάτα local update και αν όλα πάνε καλά θα μπει από πάνω και δεν θα χάσεις τίποτα... Δεν το δοκίμασα δεν πρόλαβα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισε και σε μένα να κάνει νερά το finger print βρήκα τρόπο και τώρα δουλεύει τέλεια.Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​

Τόσο απλό ήταν το έκανα εμένα δεν δούλευε καθόλου και τώρα πάει σφαίρα

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Απο τις 24/11 το κινητό έφυγε απο Ολλανδία. Στις 28 έγραψε στο 17track.net status : "The item has arrived in the country of destination"

Παρόλα αυτά στο track των ΕΛΤΑ δίνει τελευταία ενημέρωση οτι έφυγε στις 24 απο Ολλανδία και όταν επικοινώνησα τηλεφωνικά μου είπαν το ίδιο.

Υπάρχει περίπτωση το κινητό απο τις 24 που έφυγε να μην έχει φτάσει ακόμα η να μην έχει ανοιχτεί η σακούλα ακόμα;

Αρχίζω και ανησυχώ μην χάθηκε η συσκευή... Αν συνεχιστεί αυτό πότε να ανοίξω dispute;

Η παραγγελία έγινε στις 11/11

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Απο τις 24/11 το κινητό έφυγε απο Ολλανδία. Στις 28 έγραψε στο 17track.net status : "The item has arrived in the country of destination"

Παρόλα αυτά στο track των ΕΛΤΑ δίνει τελευταία ενημέρωση οτι έφυγε στις 24 απο Ολλανδία και όταν επικοινώνησα τηλεφωνικά μου είπαν το ίδιο.

Υπάρχει περίπτωση το κινητό απο τις 24 που έφυγε να μην έχει φτάσει ακόμα η να μην έχει ανοιχτεί η σακούλα ακόμα;

Αρχίζω και ανησυχώ μην χάθηκε η συσκευή... Αν συνεχιστεί αυτό πότε να ανοίξω dispute;

Η παραγγελία έγινε στις 11/11

Ευχαριστώ

Μην ανησυχείς. Εμένα έμεινε 7 μέρες στο Ελευθέριος Βενιζέλος μέχρι να το εμφανίσει στα ΕΛΤΑ... :lol::p

Εκανε να έρθει 28 μέρες! Λέει στο aliexpress πότε λήγει το περιθώριο Dispute.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην στο κινητό και μετονομασε την σε update.zip πήγαινε στις ενημερώσεις και πάτα local update και αν όλα πάνε καλά θα μπει από πάνω και δεν θα χάσεις τίποτα... Δεν το δοκίμασα δεν πρόλαβα..
δυστυχώς δεν γίνεται μόνο με full wipe
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν γίνεται μόνο με full wipe

 

Είδες το encryption τι κάνει? :lol::lol:

Όχι όμως στην δική μου! ;) Μείνε με αυτήν αν δεν τρελαίνεσαι για τα Ελληνικά και τόσο. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ok...Ανεβάζω και την "τούμπανο" 20GRs>>>> δεν θα την ποστάρω αφού δεν θέλετε!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Του του του τουμπανο οοοοοοο!!!!!!!!

Ευχαριστουμε crisbal:clap::clap::clap:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό ήταν το έκανα εμένα δεν δούλευε καθόλου και τώρα πάει σφαίρα

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Καλό θα είναι όσοι έχουν θέμα να το δοκιμάσουν μήπως λύνει καθολικά το πρόβλημα του finger print. Χαίρομαι που υπήρξε θετικό αποτέλεσμα παιδία!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Του του του τουμπανο οοοοοοο!!!!!!!!

Ευχαριστουμε crisbal:clap::clap::clap:

 

ΤΟΥ... ΤΟΥ.... ΤΟΥ... Κόπηκε το Upload! :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό θα είναι όσοι έχουν θέμα να το δοκιμάσουν μήπως λύνει καθολικά το πρόβλημα του finger print. Χαίρομαι που υπήρξε θετικό αποτέλεσμα παιδία!

 

Σας το είχα πει ξανά. Είναι θέμα software και όχι Hardware. Εγώ στην δική μου ρομ το έχω απενεργοποιήσει από τον Kernel αλλά καμιά φορά κάποια ρύθμιση ασφαλείας και ενέργειας το ενεργοποιεί. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την εξελληνισμένη Rom και την περνάω στο τηλέφωνο από τον Η/Υ.

Θα επιστρέψω για εντυπώσεις!:D

 

Cris, μια διευκρίνηση μόνο για εμάς που ήδη έχουμε τη 19indian και περασμένο το δικό σου recovery.

Πώς κάνουμε full wipe και πώς περνάμε τη Rom μετά από αυτό;

 

Δείξτε κατανόηση στην ασχετοσύνη μου.

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥ... ΤΟΥ.... ΤΟΥ... Κόπηκε το Upload! :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σας το είχα πει ξανά. Είναι θέμα software και όχι Hardware. Εγώ στην δική μου ρομ το έχω απενεργοποιήσει από τον Kernel αλλά καμιά φορά κάποια ρύθμιση ασφαλείας και ενέργειας το ενεργοποιεί. ;)

Cris άψογος ωραία rom fingerprint τέλειο !!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥ... ΤΟΥ.... ΤΟΥ... Κόπηκε το Upload! :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σας το είχα πει ξανά. Είναι θέμα software και όχι Hardware. Εγώ στην δική μου ρομ το έχω απενεργοποιήσει από τον Kernel αλλά καμιά φορά κάποια ρύθμιση ασφαλείας και ενέργειας το ενεργοποιεί. ;)

Ρε cris βάλε ρε φίλε ένα donate και αν θες βοήθεια πουθενά πες να σε βοηθήσω όσο αναφορά τις rom να κερδίζουμε χρόνο!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε cris βάλε ρε φίλε ένα donate και αν θες βοήθεια πουθενά πες να σε βοηθήσω όσο αναφορά τις rom να κερδίζουμε χρόνο!

Έτσι παιδιά, ισχύς εν τη ενώσει...! Θα το ευχαριστηθούμε στο 100% αυτό ωραίο τηλέφωνο...

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ρε cris βάλε ρε φίλε ένα donate και αν θες βοήθεια πουθενά πες να σε βοηθήσω όσο αναφορά τις rom να κερδίζουμε χρόνο!

 

Το έχω πει χιλιάδες φορές και εδώ και στους XDA DEVELOPERS και στα Le Sites που ποστάρω. Ότι κάνω το κάνω γιατί μου αρέσει και το έχω σαν χόμπι για την ευχαρίστηση μου και για όλα τα παιδιά που έχουν το τηλέφωνο. Εδώ πήρα 3 τηλέφωνα μόνο και μόνο για να φτιάχνω ρομ..... Donate λες να θέλω? :lol::p:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris άψογος ωραία rom fingerprint τέλειο !!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαίρομαι που την έβαλε κάποιος..... :lol::lol:

Μπορεί να την θεωρείς ωραία αλλά μην ξεχνάς ότι είναι η Stock indian με τις αλλαγές που είπαμε και τα Ελληνικά για να έχει σταθερότητα. Έχω βγάλει ήδη και Fix με την κάμερα από την 18s China γιατί νομίζω ότι ζουμαρει λίγο πιο καλά από της Indian. Αύριο θα το ανεβάσω κι αυτό να το βάλετε με το TWRP. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε cris βάλε ρε φίλε ένα donate και αν θες βοήθεια πουθενά πες να σε βοηθήσω όσο αναφορά τις rom να κερδίζουμε χρόνο!

 

Στην επόμενη ρομ θα σου ανεβάσω στο MEGA τα αρχεία για μετάφραση αν θες. Αρχεία. xml για μετάφραση με το notepad++. Να είσαι καλά. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα κατάφερα! Πέρασα τη Rom !

 

Cris, είναι τέλεια , ευχαριστούμε!!!!!!!!:rolleyes:

 

Για να ξέρετε όσοι δεν το γνωρίζετε ότι τώρα με αυτή την ρομ μπορούμε να βάζουμε ότι έξτρα θέλουμε από πάνω σαν Fix που θα βελτιώνει την λειτουργία της και όχι μόνο. Επίσης όταν θα βγει η αναβάθμιση της 20s πχ δεν θα χρειαστεί να χάσετε τίποτα και θα μπορεί να μπει από πάνω με τα 2 Wipe μόνο! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι σημαντικό που ξέχασα να πω. Μόλις την βάλετε και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,5!

Κάντε τα και μετά πείτε μου αν πάει πιο σφαίρα από ποτέ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chisbal το fingerprint πάλι δέν μού δουλεύει, μπορείς νά βοήθησεις;
Link to comment
Share on other sites

Chisbal το fingerprint πάλι δέν μού δουλεύει, μπορείς νά βοήθησεις;

 

Δεν δούλεψε καθόλου από την αρχή ή στην πορεία Άλλαξες ενεργοποιησες κάτι και σταμάτησε?

Έκανες αυτά? .Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιείς το“Enable background resource control”.​Το τρίτο κάτω κάτω... Τσέκαρε και πες μου . τσέκαρε δλδ μήπως ενεργοποιήθηκε από την ασφάλεια του EUI. πάλι.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισε και σε μένα να κάνει νερά το finger print βρήκα τρόπο και τώρα δουλεύει τέλεια.Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​

 

Ρε παικταρά τι ψαγμενιά έδωσες! Ακόμα κι εγώ που δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με το δακτυλικό με απογείωσε! Και η πλάκα είναι ότι παίζε να ξεκλειδώνει διάφορα άλλα καλά στο κινητό! :up::up:

 

===========================================

 

Έστειλα μήνυμα στο moderator για μπουν και τα τελευταία χρήσιμα στην πρώτη σελίδα. :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει χιλιάδες φορές και εδώ και στους XDA DEVELOPERS και στα Le Sites που ποστάρω. Ότι κάνω το κάνω γιατί μου αρέσει και το έχω σαν χόμπι για την ευχαρίστηση μου και για όλα τα παιδιά που έχουν το τηλέφωνο. Εδώ πήρα 3 τηλέφωνα μόνο και μόνο για να φτιάχνω ρομ..... Donate λες να θέλω? :lol::p:lol:

Ok πάω πάσο, γιατί την βοήθεια που λες θα χαρώ πολύ να πάρω μέρος στο project στείλε πράμα ναουμ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παικταρά τι ψαγμενιά έδωσες! Ακόμα κι εγώ που δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με το δακτυλικό με απογείωσε! Και η πλάκα είναι ότι παίζε να ξεκλειδώνει διάφορα άλλα καλά στο κινητό! :up::up:

 

===========================================

 

Έστειλα μήνυμα στο moderator για μπουν και τα τελευταία χρήσιμα στην πρώτη σελίδα. :D

χαχαχαχαχα να είσαι καλά! Αν και ο ογκόλιθος εδώ μέσα είναι με διαφορά ο crisbal!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει χιλιάδες φορές και εδώ και στους XDA DEVELOPERS και στα Le Sites που ποστάρω. Ότι κάνω το κάνω γιατί μου αρέσει και το έχω σαν χόμπι για την ευχαρίστηση μου και για όλα τα παιδιά που έχουν το τηλέφωνο. Εδώ πήρα 3 τηλέφωνα μόνο και μόνο για να φτιάχνω ρομ..... Donate λες να θέλω? :lol::p:lol:

 

Καλά ρε Chris δώσε διεύθυνση να σου στείλουμε κανά καφάσι μπύρες με μεζέ για τα ξενύχτια!!

 

Όσο για την μετάφραση, από κώδικα δε σκαμπαζω , αλλά αν τα XML αρχεία τα επεξεργάζομαι και απλά τα μεταφράζω πες μου πως μπορώ να βοηθησω!!

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Chris δώσε διεύθυνση να σου στείλουμε κανά καφάσι μπύρες με μεζέ για τα ξενύχτια!!

 

Όσο για την μετάφραση, από κώδικα δε σκαμπαζω , αλλά αν τα XML αρχεία τα επεξεργάζομαι και απλά τα μεταφράζω πες μου πως μπορώ να βοηθησω!!

 

Οκ να είσαι καλά... Όλοι μαζί θα βοηθήσουμε για όλους μας! ;)

Επί τη ευκαιρία δείτε κι από δω κι άλλα μυστικά κόλπα! http://mobilespecs.net/phone/codes/LeEco/LeEco_Le_Max_2.html

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris δεν έχω περάσει την ελληνική 19s (έχω ήδη indian 19s χωρίς encryption και περιμένω τις 2 επόμενες σου για δοκιμή!) Αλλά θελω να σε ρωτησω αν έχεις περάσει ελληνικό t9 στον stock dialer!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...