Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok πάω πάσο, γιατί την βοήθεια που λες θα χαρώ πολύ να πάρω μέρος στο project στείλε πράμα ναουμ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχαχαχα να είσαι καλά! Αν και ο ογκόλιθος εδώ μέσα είναι με διαφορά ο crisbal!

 

Πεταει το fingerprint ναστε καλα μαγκες λυθηκε οριστικα, ενα απο τα προβληματακια του κινητου. Μπραβο.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Chris δεν έχω περάσει την ελληνική 19s (έχω ήδη indian 19s χωρίς encryption και περιμένω τις 2 επόμενες σου για δοκιμή!) Αλλά θελω να σε ρωτησω αν έχεις περάσει ελληνικό t9 στον stock dialer!

 

Όχι δεν έβαλα... Ούτε το θυμήθηκα καν... :lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να σε παρακαλεσω;;;Να πέσω στα γόνατα;;;;;;Βάζω άλλους dialers γιατί δεν την παλευω χωρίς ελληνικό t9 εκεί!!

 

Στην επόμενη ρομ dialer & contacts Zenui λοιπόν! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ο zenui δεν έχει ελληνικο t9...τουλάχιστον όχι αυτός που βάζουμε από το play store!

Στον stock δεν γίνεται να βαλεις;

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Ο zenui δεν έχει ελληνικο t9...τουλάχιστον όχι αυτός που βάζουμε από το play store!

Στον stock δεν γίνεται να βαλεις;

 

Για τον dialer μιλάμε σωστά? Έκθεση θα γράψεις?:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πεταει το fingerprint ναστε καλα μαγκες λυθηκε οριστικα, ενα απο τα προβληματακια του κινητου. Μπραβο.

Τέλεια σε ευχαριστούμε πολύ,ελπίζω σε λίγο καιρό σε ένα εντελώς απροβλημάτιστο τηλέφωνο αν και όπως είναι εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σου μιλάει κάποιος που έχουν περάσει από τα χέρια του ουκ ολίγες ναυαρχίδες!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Σας ανέβασα και το πρώτο φιξακι για την κάμερα που την πήρα από την 18s China . Περάστε το με το TWRP όπως όλα τα άλλα.

https://mega.nz/#!JRdgnShR!WdWLKI1NJ7Pm3mQyy1trIYqlCB4lcgkdbOfACsP4DgE

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για τον dialer μιλάμε σωστά? Έκθεση θα γράψεις?:lol::lol:

 

Ναι για τον dialer! Θέλω όταν παταω το numeric keypad να κάνει την αντιστοίχιση και των ελληνικών γραμματων, όχι μόνο των αγγλικών!

Επίσης δεν έχω βρει την ταξινόμηση των ονομάτων με βάση το επώνυμό ή το όνομα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι για τον dialer! Θέλω όταν παταω το numeric keypad να κάνει την αντιστοίχιση και των ελληνικών γραμματων, όχι μόνο των αγγλικών!

Επίσης δεν έχω βρει την ταξινόμηση των ονομάτων με βάση το επώνυμό ή το όνομα....

Εντάξει θα βάλω Ελληνική αντιστοίχηση στην επόμενη.:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...cris αν θυμασαι ειχαμε μιλησει πριν καιρο και σου ειχα πει οτι δεν θα εβαζα καμια κινεζικη η ινδικη παρα μονο την δικια σου...την εβαλα λοιπον το απογευμα και η αληθεια ειναι πως το κινητο απογειωθηκε...ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα λοιπον....αλλα..εκει που ολα πηγαιναν ρολοι ξαφνικα κανω μια σαρωση με το cm security και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι το συστημα ui σταματησε να λειτουργει...και εκτοτε δεν ξαναμπηκε...εκανα επανεκκινηση αρκετες φορες αλλα τιποτα...τοεβαλα να φορτισει λιγο και θα μπω να την ξανα φλασαρω...απο τι προκληθηκε αυτο;μηπως εχεις καμια ιδεα;
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για τον διαχειριστή τηλεφώνου. Όταν κάνετε βαθύ καθαρισμό θα σας εμφανιστεί και το αρχείο του TWRP χαμηλά.ΜΗΝ το καθαρίσετε απλά από επιλέξτε το. Δεν γίνεται κάτι κακό αλλά όταν θα ξανά πάτε στο TWRP θα σας ζητηθεί να διαχειρίζεται τον χώρο ξανά.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα στην παρεα...cris αν θυμασαι ειχαμε μιλησει πριν καιρο και σου ειχα πει οτι δεν θα εβαζα καμια κινεζικη η ινδικη παρα μονο την δικια σου...την εβαλα λοιπον το απογευμα και η αληθεια ειναι πως το κινητο απογειωθηκε...ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα λοιπον....αλλα..εκει που ολα πηγαιναν ρολοι ξαφνικα κανω μια σαρωση με το cm security και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι το συστημα ui σταματησε να λειτουργει...και εκτοτε δεν ξαναμπηκε...εκανα επανεκκινηση αρκετες φορες αλλα τιποτα...τοεβαλα να φορτισει λιγο και θα μπω να την ξανα φλασαρω...απο τι προκληθηκε αυτο;μηπως εχεις καμια ιδεα;

 

Έκανες factory reset μήπως χτύπησε το antvirus το δικό της με το CM?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ανέβασα και το πρώτο φιξακι για την κάμερα που την πήρα από την 18s China . Περάστε το με το TWRP όπως όλα τα άλλα.

https://mega.nz/#!JRdgnShR!WdWLKI1NJ7Pm3mQyy1trIYqlCB4lcgkdbOfACsP4DgE

 

Δεν σας προλαβαίνω... :rolleyes:

 

Ενημέρωσα το πρώτο post. Keep up the good work! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα γιατί δεν υπάρχει η τρίτη επιλογή στο μυστικό μενού του dialer;;; Είναι από κινητό φίλου που παλεύει με το αποτύπωμα...δεν έχει δουλέψει ποτέ...ούτε calibrate δεν ολοκληρώνει!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαίνω... :rolleyes:

 

Ενημέρωσα το πρώτο post. Keep up the good work! ;)

 

Ευχαριστούμε πολύ! :lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα γιατί δεν υπάρχει η τρίτη επιλογή στο μυστικό μενού του dialer;;; Είναι από κινητό φίλου που παλεύει με το αποτύπωμα...δεν έχει δουλέψει ποτέ...ούτε calibrate δεν ολοκληρώνει!!

Αν δεν εμφανίζεται καθόλου υπάρχει πολύ σοβαρή περίπτωση το πρόβλημα να είναι hardware,με λίγα λόγια το λειτουργικό δεν βλέπει καθόλου ως συσκευή του συστήματος το finger print.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για τον διαχειριστή τηλεφώνου. Όταν κάνετε βαθύ καθαρισμό θα σας εμφανιστεί και το αρχείο του TWRP χαμηλά.ΜΗΝ το καθαρίσετε απλά από επιλέξτε το. Δεν γίνεται κάτι κακό αλλά όταν θα ξανά πάτε στο TWRP θα σας ζητηθεί να διαχειρίζεται τον χώρο ξανά.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έκανες factory reset μήπως χτύπησε το antvirus το δικό της με το CM?

 

εκανα βημα βημα οτι γραφεις...θα φλασαρω ξανα και δεν θα βαλω αλλο antivirus..θα παιζω με το δικο του

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

εκανα βημα βημα οτι γραφεις...θα φλασαρω ξανα και δεν θα βαλω αλλο antivirus..θα παιζω με το δικο του

 

Κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση. Κάνε Full Wipe και περνά την ξανά. Έβαλα NOVA launcher, CM launcher και Antivirus έπαιξαν μία χαρά. Τσέκαρε το.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset και μπηκεε οκ..θα το δουλεψω λιγο και θα δω...μηπως παιζει ρολο οτι δεν εβαλα ινδια ααν χωρα στην αρχη;ασχετο λιγο αλλα μου ηρθε..οπως και να χει το τηλ ειναι σουπερ...εν αναμονη της σουπερ ρομ που θα ανεβασεις λοιπον...σευχαριστω και παλι crisbal
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εμφανίζεται καθόλου υπάρχει πολύ σοβαρή περίπτωση το πρόβλημα να είναι hardware,με λίγα λόγια το λειτουργικό δεν βλέπει καθόλου ως συσκευή του συστήματος το finger print.

 

Ο φίλος έχει 2 κινητά lemax2 ένα για εκείνος και ένα για την γυναίκα. Της γυναίκας παίζει το αποτύπωμα (του είπα να το πάρει εκείνος και να τον κάνει γάργαρα αλλά δεν με ακούει!) Και το μενού της είναι και αυτό χωρίς την τρίτη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δύο χ820 και πέρασα τη εάν του Chris. Στο ένα απλά όλα τέλεια στο άλλο μετά από μια ώρα χρήσης μου βγάζει το η εφαρμογή ui σταμάτησε και το κινητό νεκρό. Επίσης ξαναβαζω τη ροή από την αρχή τα ίδια πάλι. Τι να κάνω sos
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έχει 2 κινητά lemax2 ένα για εκείνος και ένα για την γυναίκα. Της γυναίκας παίζει το αποτύπωμα (του είπα να το πάρει εκείνος και να τον κάνει γάργαρα αλλά δεν με ακούει!) Και το μενού της είναι και αυτό χωρίς την τρίτη επιλογή!

Είναι root τα τηλέφωνα;

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο ειναι ετσι με twrp του chris.

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>add devices

'add' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>fastboot devices

ee474c3b fastboot

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device product name: [le_x2_india]

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Device critical unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: false

(bootloader) Serial console enabled: false

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.066s]

finished. total time: 0.066s

 

C:\Users\παν παπ\Desktop\X820-TWRP3.0.0-0526>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...