Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε τρελανε μας! Στο θεμα του fingerprint δεν το δεχομαι. :p

Εχω x822 και απο τη πρωτη μερα πιστα 19s. Το δαχτυλικο δουλευει οπως πρεπει απλα. Ακαριαια και δε χανει ποτε ακομα και αν το πατησω ακρες. Αν δεν ειναι user error τοτε σημαινει οτι απλα εχει αστοχια σε πολλες συσκευες. Οτι και να περασα απο rom το δαχτυλικο απτυπωμα ειχε παντα την ιδια αποκριση. Δηλαδη τελεια. :)

 

Σε πιστεύω αλλά όλοι σε διάφορα sites λένε ότι μετά από indian το έπαθαν.. εμένα μου δουλεύει σφαίρα.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα x820 με x822?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραια σε ευχαριστω πολυ!αυτη η rom θα ειναι κανονικα ολα ελληνικα ή ψευτοελληνικη?που θα μπορω να την βρω?

οσο θα τα μαυρα besel γυρω απο το τηλεφωνο ειναι ενοχλητικα?η καμερα?ειναι καλη?

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα x820 με x822ς

Κοίτα στη αρχική σελίδα να σου λυθούν όλες οι απορίες ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πιο επάνω.. Ελληνική rom σε λίγες μέρες...;)

Παιδιά την δουλεύω 6 ώρες τώρα οι 3 με αναμμένη οθόνη βίντεο παιχνίδι κλπ μπαταρία από 82___68! Αποτύπωμα ως τώρα ακαριαία... Lag κανένα.. Κλίμακες κίνησης παραθύρων animation κλπ τσεκ μετά από 5 επανεκκινήσεις στο 0.5 εννοείται.Τελικα το encryption έκανε την ζημιά στο αποτύπωμα...Θα δείξει... Εντάξει βλέπω και κάποιες λάθος μεταφράσεις σιγά σιγά αλλά δέν βαριέσαι... Σκοτώνει!

Για μένα δουλεύεις σήμερα, ότι ζήτησα, είναι κρίμα ένα τέτοιο τηλέφωνο να μην έχει το software που του αξίζει, πάντως θα συμφωνήσω με τους προλαλίσατες όσο πιο κοντά στην stock και μετά ο καθένας βάζει τις πινελιές του

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δουλεύεις σήμερα, ότι ζήτησα, είναι κρίμα ένα τέτοιο τηλέφωνο να μην έχει το software που του αξίζει, πάντως θα συμφωνήσω με τους προλαλίσατες όσο πιο κοντά στην stock και μετά ο καθένας βάζει τις πινελιές του

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε να τελειώσω με αυτή γιατί φτιάχνω και την Miui8 6.11.17 για μετά.... :lol::lol::

Τα screenshot τα είδες?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αντε να τελειώσω με αυτή γιατί φτιάχνω και την Miui8 6.11.17 για μετά.... :lol::lol::

Τα screenshot τα είδες?

Τα είδα και εντυπωσιακά αλλά προτιμώ να τα δω στην οθόνη μου :p :p :p είμαι περίεργος να δω την διαχείριση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα και εντυπωσιακά αλλά προτιμώ να τα δω στην οθόνη μου :p :p :p είμαι περίεργος να δω την διαχείριση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου φαίνεται νορμάλ γαι 3100 και με τέτοια οθόνη και χρήση.. Θα το δούμε στην πορεία πως δουλεύει το Battery tweaking :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται νορμάλ γαι 3100 και με τέτοια οθόνη και χρήση.. Θα το δούμε στην πορεία πως δουλεύει το Battery tweaking :p

 

Cris , τη Rom σου θα μπορούμε να τη βάλουμε και αρουτάριστοι;

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη δουλειά που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Cris , τη Rom σου θα μπορούμε να τη βάλουμε και αρουτάριστοι;

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη δουλειά που κάνεις.

 

Εννοείται! Χωρίς Root θα την ανεβάσω και το βάζει από πάνω οποίος θέλει μετά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν λύσει και το θέμα του 4g, respect

 

Θα γίνει κι αυτό εν καιρό... http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154 :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris την Indian κάνεις στα ελληνικά?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris, το hp elite x3 εχει ιδιο hardware και τρεχει win10...

Δεν κανεις και μια dual boot 19s/win8.1 ? :p :p :p

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris την Indian κάνεις στα ελληνικά?

Ναι! Αλλά έσπασα την κρυπτογράφηση οπότε της κάνουμε ότι θέλουμε τώρα και κάνω και μερικά debloat και αρκετά Tweaks!

Cris, το hp elite x3 εχει ιδιο hardware και τρεχει win10...

Δεν κανεις και μια dual boot 19s/win8.1 ? :p :p :p

 

8.1?Αφου ήδη φτιάχνω τα Windows 11...:lol::lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν λύσει και το θέμα του 4g, respect

 

Εδώ είσαι. Φτιαξτο σύμφωνα με τον οδηγό. Αυτά που περιγράφονται πρέπει να γίνουν μέσω του προγράμματος της Qualcomm και με εντολές fastboot abd shell, για την προσθήκη - ενεργοποίηση των extra bands στην NV-ram του επεξεργαστή, που σημαίνει για κάθε τηλέφωνο ξεχωριστά, και όχι από το OS, πρέπει να συνδεθεί σε εικονική COM PORT στο PC και να μπει σε διαγνωστική λειτουργία QPST Configuration για να ξεκλειδώσουν και να ενεργοποιηθούν οι έξτρα μπάντες LTE - FDD Cat 12 που κανονικά βέβαια θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένες ήδη κλπ.. Αλλάζεις - προσθέτεις τα values σύμφωνα με το παράδειγμα για ενεργοποιηση όλων των bands που υποστηρίζει το Hardware σου.

ΟΔΗΓΟΙ

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/thread-progress-please-leave-im-updating-t2871269

και εδώ http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris ποια ή διάφορα μεταξύ των 2 τελευταίων οδηγών για τις μπάντες;

 

Ο ένας είναι γενικός οδηγός για ενεργοποιηση - έλεγχο μπάντας σε Qualcomm Hardware.

Ο άλλος είναι λεπτομεριακός και συγκεκριμένα για το Χ820.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλη το LeEco Le Max 2 (X820) εκανα καλά ρε παιδια θα μου στοιχισει 300 ευρώ εάν είναι να το ακυρώσω από σκρουτζ το παηιγγειλα πεστε τι να κάνω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλη το LeEco Le Max 2 (X820) εκανα καλά ρε παιδια θα μου στοιχισει 300 ευρώ εάν είναι να το ακυρώσω από σκρουτζ το παηιγγειλα πεστε τι να κάνω ευχαριστώ

 

Από skroutz.gr? Έξω το βρίσκεις 200 4/32 με θήκη, tempered glass κλπ. Είναι μια χαρά για τα λεφτά του σε σχέση τιμής - Hardware VfM;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση βρε Χρήστο.

Δε γίνεται να κάνουμε κανένα μαγείρεμα με baseband από open source drivers της Qualcomm; H CM χρησιμοποιεί τα services της εργοστασιακής έκδοσης; Δε ξέρω, απλά ρωτάω :)

 

Αν μου βρεις το bc.conf file με τις μπάντες που υποστηρίζει στο ενσωματώνω στην ρομ μήπως και παίξει αν και κανονικά θέλει να μπει στο firmware του Qualcomm.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι. Φτιαξτο σύμφωνα με τον οδηγό. Αυτά που περιγράφονται πρέπει να γίνουν μέσω του προγράμματος της Qualcomm και με εντολές fastboot abd shell, για την προσθήκη - ενεργοποίηση των extra bands στην NV-ram του επεξεργαστή, που σημαίνει για κάθε τηλέφωνο ξεχωριστά, και όχι από το OS, πρέπει να συνδεθεί σε εικονική COM PORT στο PC και να μπει σε διαγνωστική λειτουργία QPST Configuration για να ξεκλειδώσουν και να ενεργοποιηθούν οι έξτρα μπάντες LTE - FDD Cat 12 που κανονικά βέβαια θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένες ήδη κλπ.. Αλλάζεις - προσθέτεις τα values σύμφωνα με το παράδειγμα για ενεργοποιηση όλων των bands που υποστηρίζει το Hardware σου.

ΟΔΗΓΟΙ

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/thread-progress-please-leave-im-updating-t2871269

και εδώ http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

 

Χμ δεν είμαι τόσο εξοικειωμενος να τα κάνω όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας είναι γενικός οδηγός για ενεργοποιηση - έλεγχο μπάντας σε Qualcomm Hardware.

Ο άλλος είναι λεπτομεριακός και συγκεκριμένα για το Χ820.

 

Να υποθέσω ότι και οι 2 έχουν το ίδιο αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τον 2ο οδηγό,, για πολύ προχωρημένους. Να δούμε θα το καταφέρει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να εγκαταστησουμε μια rom κανονικα(δηλαδη να εγκαταστησουμε την rom στο κινητο και να την περασουμε μεσω recovery)

Ειναι το ιδιο με το twrp?

βοηθηστε με εχω μπερδευτει πολυ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...