Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάγγο το κινητό το πλήρωσες με PayPal από εκεί που το αγόρασες;[/QUO

 

οχι από aliexpress το πείρα

 

Κρίμα γιατί μόλις είδα ότι το PayPal επιστρέφει τα έξοδα αποστολής σε περίπτωση που χρειαστεί να στείλεις κάποιο αντικείμενο πίσω αν στείλεις την απόδειξη του ταχυδρομείου. Λογικά πρόσφατα βγήκε αυτό.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα γιατί μόλις είδα ότι το PayPal επιστρέφει τα έξοδα αποστολής σε περίπτωση που χρειαστεί να στείλεις κάποιο αντικείμενο πίσω αν στείλεις την απόδειξη του ταχυδρομείου. Λογικά πρόσφατα βγήκε αυτό.

Ισχύει. Το χω χρησιμοποιησει 2 φορες. Έχει αρκετούς μηνες

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint κατάφερα να το δουλέψω τελικά με την 18s προβληματικά αλλά δουλεύει τουλάχιστον περιμένω τον cris γειά κάτι καλύτερο

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ας αναφέρω κάνα δυο - τρία - πέντε πραγματάκια που έχω διαπιστώσει έως τώρα για το κινητό :

 

1) Με τικαρισμένο το quick charge από τις ρυθμίσεις και φόρτιση με το δικό του φορτιστή, πήγε από 20-99% σε 70'!! Δεν πίστευα στα μάτια μου! Βέβαια με μια μικρή άνοδο της θερμοκρασίας όπως προειδοποιούσε το κινητό από μόνο του.

2) Μάλλον έχουν δίκιο αυτοί που λέμε ότι όταν φορτίζεις με μικρότερο φορτιστή η μπαταρία κρατάει περισσότερο. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση, αλλά μάλλον ισχύει.

3) SOT βλέπω από 100 % έως 15-20% της μπαταρίας γύρω στις 2 ώρες και 35'-40'. Δεν ξέρω τι κάνανε καλά παιδιά εγώ και έβγαλαν 4-4,5 ώρες. Χώρος ίντερνετ και μόνο 2 κλήσεις την ημέρα;; Βέβαια το κινητό το έχω και λιγότερο από μια εβδομάδα. Να βελτιώνεται τόσο πολύ η μπαταρία μετά τους αρχικής φορτίσεις; Τι να πω.

4) Μου κρασάρει συνεχώς η εφαρμογή της winbank. Σίγουρα δε φταίει το root, καθώς την έχω σε ρουταρισμένες συσκευές εδώ και χρόνια. Συμβαίνει και σε άλλους;

5) Το Gmail μου κάνει και κόλπα από χθες. Εκεί που σκρολάρω προς τα κάτω να δω το mail κάνει κάποια εκνευριστικά αλματάκια. Δεν είναι smooth δηλαδή το σκρολάρισμα. Το έχει παρατηρήσει κανείς;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό.αν μείνω με την ροομ που έχει την πολλυγλωση είναι καλή επιλογή?

Το χ822 η το χ820 έχεις?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://forum.le.com/in/m_eui_detail.html?euiid=209

 

Αυτή είναι η Indian??? Θα τη δοκιμάσω μιας και λύνει δικτυακά προβλήματα. Νομίζω την είχα περάσει στο παρελθόν αλλά τζίφος. Γενικά στο bug forum περισσότερο υπερασπίζονται την εταιρεία παρά κοιτάνε να διορθώσουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτικα από την μπαταρία, 4 ώρες Μαξ η οθόνη ανοιχτή.

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cris καλορίζικο ..περιμένουμε όλοι την crisrom.gr.

παίδες έχω ακουστικά γνήσια πουλάω το ένα .το πείρα 14,50 .οποίος θέλει μου βαλει 14 και πληρώνω τα μεταφορικά. σε 3 μέρες τα έχετε..

https://postimg.org/image/k4s4k0wlh/

https://postimg.org/image/cdbelgsg5/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώτες εντυπώσεις από το γκρι Χ822.

1. Έκανα backup όλο το σύστημα το Stock μέσω fastboot εντολών... οκ. :)

2. Πέρασα TWRP Recovery και δυστυχώς από τα 12 φλασακια που έχω δεν αναγνωρίζει κανένα! Είδα στο Official site ότι βλέπει μόνο Kingston c-type... :mad:

3. Έβαλα την ρομ την Indian 19s για να τσεκάρω το encryption (όντως υπάρχει) ως default στο boot.img. To fingerprint δουλευει κανονικα... για την ώρα.. :wacko:

4. Δοκίμασα από TWRP να πάρω και να βαλω αρχεία στο storage αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο μέσα από TWRP ... (λόγω encryption) θα το δω, πιθανόν και λόγω drivers από τα Χ800 Χ600... θέλει λίγο ψάξιμο.. :confused:

5. Ετοιμάζω την ρομ για φλασάρισμα με τις προσθήκες και τα Ελληνικά...

Ελπίζω να βρω USB-C να δουλέψει γιατί αλλιώς το Full Wipe θα είναι δύσκολο γιατί πρέπει να τα κάνω όλα μέσω fastboot εντολών........ :!:

:p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώτες εντυπώσεις από το γκρι Χ822.

1. Έκανα backup όλο το σύστημα το Stock μέσω fastboot εντολών... οκ. :)

2. Πέρασα TWRP Recovery και δυστυχώς από τα 12 φλασακια που έχω δεν αναγνωρίζει κανένα! Είδα στο Official site ότι βλέπει μόνο Kingston c-type... :mad:

3. Έβαλα την ρομ την Indian 19s για να τσεκάρω το encryption (όντως υπάρχει) ως default στο boot.img. To fingerprint δουλευει κανονικα... για την ώρα.. :wacko:

4. Δοκίμασα από TWRP να πάρω και να βαλω αρχεία στο storage αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο μέσα από TWRP ... (λόγω encryption) θα το δω, πιθανόν και λόγω drivers από τα Χ800 Χ600... θέλει λίγο ψάξιμο.. :confused:

5. Ετοιμάζω την ρομ για φλασάρισμα με τις προσθήκες και τα Ελληνικά...

Ελπίζω να βρω USB-C να δουλέψει γιατί αλλιώς το Full Wipe θα είναι δύσκολο γιατί πρέπει να τα κάνω όλα μέσω fastboot εντολών........ :!:

:p

Εμένα δούλεψε πρόβληματικα όμως στην 18s κόλαη και ξεκλειδώνει από μόνο του ή αργή 30"

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώτες εντυπώσεις από το γκρι Χ822.

1. Έκανα backup όλο το σύστημα το Stock μέσω fastboot εντολών... οκ. :)

2. Πέρασα TWRP Recovery και δυστυχώς από τα 12 φλασακια που έχω δεν αναγνωρίζει κανένα! Είδα στο Official site ότι βλέπει μόνο Kingston c-type... :mad:

3. Έβαλα την ρομ την Indian 19s για να τσεκάρω το encryption (όντως υπάρχει) ως default στο boot.img. To fingerprint δουλευει κανονικα... για την ώρα.. :wacko:

4. Δοκίμασα από TWRP να πάρω και να βαλω αρχεία στο storage αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο μέσα από TWRP ... (λόγω encryption) θα το δω, πιθανόν και λόγω drivers από τα Χ800 Χ600... θέλει λίγο ψάξιμο.. :confused:

5. Ετοιμάζω την ρομ για φλασάρισμα με τις προσθήκες και τα Ελληνικά...

Ελπίζω να βρω USB-C να δουλέψει γιατί αλλιώς το Full Wipe θα είναι δύσκολο γιατί πρέπει να τα κάνω όλα μέσω fastboot εντολών........ :!:

:p

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει σε κάτι, αλλά: Έχω περάσει τη δική σου TWRP. Πριν κάνω εγκατάσταση οποιαδήποτε ROM, κάνω wipe επιλέγοντας τα πάντα, restart πάλι σε TWRP με συνδεμένο το κινητό στον υπολογιστή, αντιγράφω την ROM στον εσωτερικό χώρο και την κάνω εγκατάσταση από εκεί. Το βλέπει κανονικά το κινητό ο υπολογιστής και μπορώ να γράψω και να σβήσω αρχεία. Το flashάκι σε τι χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάει σε κάτι, αλλά: Έχω περάσει τη δική σου TWRP. Πριν κάνω εγκατάσταση οποιαδήποτε ROM, κάνω wipe επιλέγοντας τα πάντα, restart πάλι σε TWRP με συνδεμένο το κινητό στον υπολογιστή, αντιγράφω την ROM στον εσωτερικό χώρο και την κάνω εγκατάσταση από εκεί. Το βλέπει κανονικά το κινητό ο υπολογιστής και μπορώ να γράψω και να σβήσω αρχεία. Το flashάκι σε τι χρειάζεται;

 

Έβαλα το Official για καλύτερο και δεν έβλεπε τίποτα..... Χε χε χε χε :lol:

Του πέρασα το backup από fastboot adb shell και ήρθε στα ίσια του! :p

Θα παίξω με το δικό μου από αύριο να δω... Είδες όταν δεν εμπιστεύεσαι αυτά που φτιαχνεις τι παθαίνεις? :wacko:

Παρ όλα αυτά αύριο ανεβαίνω Αθήνα για αναζήτηση USB-C που να το βλέπει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Official για καλύτερο και δεν έβλεπε τίποτα..... Χε χε χε χε :lol:

Του πέρασα το backup από fastboot adb shell και ήρθε στα ίσια του! :p

Θα παίξω με το δικό μου από αύριο να δω... Είδες όταν δεν εμπιστεύεσαι αυτά που φτιαχνεις τι παθαίνεις? :wacko:

Παρ όλα αυτά αύριο ανεβαίνω Αθήνα για αναζήτηση USB-C που να το βλέπει. ;)

 

Αν μέσα από το TWRP πας στο Mount και κάνεις Disable και ξανά Enable MTP, πάλι δεν το βλέπει; Δοκίμασε να το συνδέσεις σε USB 2 θύρα στον υπολογιστή. Οι USB 3 μου βγάζουν συχνά θέματα σε κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Χ900, στο grosshop, http://www.grossoshop.net/it/letv-x900-le-max-smartphone-dual-sim-android-5-0-snapdragon-octa-core-64-bit-nfc-4g-lte-4-32gb-argento.html?gclid=CLqApfmTv9ACFaQV0wodTLYKZQ , έχει αγοράσει κάποιος? Ή αποστολή δεν γίνεται με απλό ταχυδρομείο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτικα από την μπαταρία, 4 ώρες Μαξ η οθόνη ανοιχτή.

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο-100 φαντάζομαι εννοείς. Και με πόσο σκάλισμα;

 

Για Winbank και Gmail που ρωτάω παραπάνω κανείς;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα εβαλα twrp σε x820 και περασα mokee cm13 τωρα λεω να δοκιμασω την 18s γιατι βλεπω δεν λειτουργει καλα το φινγκερπριντ σε αυτην τι γνωμη εχετε για τις ρομς για το εν λογο κινητο και επισης θελω να μου πειτε ενα τροπο να περασω στοκ ρομ γιατι εχω twrp τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Ο-100 φαντάζομαι εννοείς. Και με πόσο σκάλισμα;

 

Για Winbank και Gmail που ρωτάω παραπάνω κανείς;

Δεν έχω πρόβλημα με το Gmail. Winbank δεν χρησιμοποιώ. Το κινητό δεν μου κάνει καλύμματα ούτε σε βαριές σελίδες και εφαρμογές. Το fingerprint και η μπαταρία είναι τα θέματα μου.

 

Στάλθηκε από το MXIII-G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα από το TWRP πας στο Mount και κάνεις Disable και ξανά Enable MTP, πάλι δεν το βλέπει; Δοκίμασε να το συνδέσεις σε USB 2 θύρα στον υπολογιστή. Οι USB 3 μου βγάζουν συχνά θέματα σε κινητά.

 

Όχι! Δεν το έβλεπε.. Πιθανόν να φταίνε οι drivers.. Θα το σενιαρω από αύριο γιατί έχω και 3 ρομ να δοκιμάσω. Πάντως η Indian με το encryption και τα κολπα μου την έσπασε.. :mad:

Σε μια φάση δεν επερνε δικαιώματα ούτε το Recovery να δει την internal storage! :wacko:

Εντάξει όλα καλά τώρα με μαμίσια ρομ πίσω και Recovery.

Των φρονίμων τα παιδιά... ;)

Και ιδού το συμβατό usb adapter για Le Max 2 X820 /x822 με usb 3.0-3.1 Interface

IMG_20160604_204659.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Δεν το έβλεπε.. Πιθανόν να φταίνε οι drivers.. Θα το σενιαρω από αύριο γιατί έχω και 3 ρομ να δοκιμάσω. Πάντως η Indian με το encryption και τα κολπα μου την έσπασε.. :mad:

Σε μια φάση δεν επερνε δικαιώματα ούτε το Recovery να δει την internal storage! :wacko:

Εντάξει όλα καλά τώρα με μαμίσια ρομ πίσω και Recovery.

Των φρονίμων τα παιδιά... ;)

Και ιδού το συμβατό usb adapter για Le Max 2 X820 /x822 με usb 3.0-3.1 Interface

IMG_20160604_204659.jpg

 

Να βαλω και αυτο στη λιστα.

http://www.ebay.com/itm/191914508392?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχεις πάρει και παίζει? Αυτό τουλάχιστον λέει Letv phones http://www.ebay.com.au/itm/311709270189

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...