Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι το multiL δεν γίνετε να είναι εργοστασιακό γιατί έχει και το google play

 

δεν έχει ενημέρωση να κάνω κάπου !

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

ο ενδοιασμός μου είναι η κάμερα, αν μπορείς να δώσεις τις επόμενες μέρες ένα μέτρο σύγκρισης με κάποιο άλλο σοβαρό τηλ που εχεις στην κατοχή σου....

 

Δες συγκριτικά βίντεο στο YouTube. Σίγουρα υπάρχουν με το mi5 και Oneplus 3 που τα έχω δει. Τα αποτελέσματα τους Mi5 < Le Max 2 < Oneplus 3.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

είναι το multiL δεν γίνετε να είναι εργοστασιακό γιατί έχει και το google play

 

δεν έχει ενημέρωση να κάνω κάπου !

Γινεται να ειναι εργοστασιακο γιατι το πουλανε και με indian με playstore εχει ομως update το indian.οι china δεν εχουν μονο.

 

Εσυ πως το ειχες ζητησει? Αυτο εχει σημασια.. σφραγισμενο η δεν ειπες τιποτα και τον αφησες να το στειλει οπως ηθελε.

 

Οπως και να εχει μπορεις να βαλεις official. :)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να ειναι εργοστασιακο γιατι το πουλανε και με indian με playstore εχει ομως update το indian.οι china δεν εχουν μονο.

 

Εσυ πως το ειχες ζητησει? Αυτο εχει σημασια.. σφραγισμενο η δεν ειπες τιποτα και τον αφησες να το στειλει οπως ηθελε.

 

Οπως και να εχει μπορεις να βαλεις official. :)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

του είχα ζήτησα με official άλλα ήθελε 5 ευρώ παραπάνω και είπα να το στήλη οπός είναι με multi δηλαδή

και το fingerprint έχει θέματα δούλεψε στην άρχει και μετά τπτ

και μολης ειδα ενα pixel einai κόκκινο διορθώνετε αυτό κάπως η να αντέξω ticket sto alli?

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

του είχα ζήτησα με official άλλα ήθελε 5 ευρώ παραπάνω και είπα να το στήλη οπός είναι με multi δηλαδή

και το fingerprint έχει θέματα δούλεψε στην άρχει και μετά τπτ

και μολης ειδα ενα pixel einai κόκκινο διορθώνετε αυτό κάπως η να αντέξω ticket sto alli?

Τραβα βιντεο ολα αυτα και ανοιξε ενα dispute.

Δεν παιζονται τα κινεζομαγαζα οταν βαζουν το χερακι τους..

Και το pixel βγαλε , και το imei της συσκευης τραβα στο κουτι και μεσα στη συσκευη..

Πες οτι δεν δουλευει το fingerprint,π ες για το pixel, και οτι κατσει.. εγω θα ζητουσα ενα κατοσταρικο πισω χαλαρα.. γιατι αν το στειλεις πισω εχεις χασει 1 μηνα.. +

Εκτος αν θελεις να το στειλεις πισω.. πιστευω αν αλλαξεις ρομ και δεν παιζει παλι το fingerprint μπορει να πει οτι εσυ φταις..

Οποτε η ζητα ενα καλο.ποσο η αν εχεις υπομονη στειλτο πισω.. εμπλεξες ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ με το κινεζομάγαζο που παρήγγειλα.. είπε οτι το είχε σε stock και απο 17 του μήνα δεν έχει στείλει κάτι και δεν απαντάνε και στις ερωτήσεις μου. Την πάτησα και πρέπει να περιμένω 25 μέρες για refund ? Αυτό φοβάμαι..
Link to comment
Share on other sites

Τραβα βιντεο ολα αυτα και ανοιξε ενα dispute.

Δεν παιζονται τα κινεζομαγαζα οταν βαζουν το χερακι τους..

Και το pixel βγαλε , και το imei της συσκευης τραβα στο κουτι και μεσα στη συσκευη..

Πες οτι δεν δουλευει το fingerprint,π ες για το pixel, και οτι κατσει.. εγω θα ζητουσα ενα κατοσταρικο πισω χαλαρα.. γιατι αν το στειλεις πισω εχεις χασει 1 μηνα.. +

Εκτος αν θελεις να το στειλεις πισω.. πιστευω αν αλλαξεις ρομ και δεν παιζει παλι το fingerprint μπορει να πει οτι εσυ φταις..

Οποτε η ζητα ενα καλο.ποσο η αν εχεις υπομονη στειλτο πισω.. εμπλεξες ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

λογικά το fingerprint ειναι θεμα ρομ ειναι κόκκινο άλλα όχι πάντα στο μαύρο φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Τραβα βιντεο ολα αυτα και ανοιξε ενα dispute.

Δεν παιζονται τα κινεζομαγαζα οταν βαζουν το χερακι τους..

Και το pixel βγαλε , και το imei της συσκευης τραβα στο κουτι και μεσα στη συσκευη..

Πες οτι δεν δουλευει το fingerprint,π ες για το pixel, και οτι κατσει.. εγω θα ζητουσα ενα κατοσταρικο πισω χαλαρα.. γιατι αν το στειλεις πισω εχεις χασει 1 μηνα.. +

Εκτος αν θελεις να το στειλεις πισω.. πιστευω αν αλλαξεις ρομ και δεν παιζει παλι το fingerprint μπορει να πει οτι εσυ φταις..

Οποτε η ζητα ενα καλο.ποσο η αν εχεις υπομονη στειλτο πισω.. εμπλεξες ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Αν το στείλει πίσω και πάρει τα χρήματά του; Καλύτερο μου ακούγεται. Έτσι σε 15 μέρες τουλάχιστον θα έχει τα χρήματά του πίσω.

 

Πάντως συμφορουμίτες έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν καν field testing στην Le. Είναι δυνατόν μηχανικός να μου απαντήσει ότι είναι φυσιολογικό να γίνεται διακοπή στη μετάβαση ΤDD/FDD LTE; Αυτό γινόταν πριν 4 χρόνια και βάλε, για αυτό δεν είχαν γίνει και deployment τα δίκτυα. Αυτό σημαίνει ότι ακόμη δε το έχουν το εντοπίσει το πρόβλημα, που σημαίνει ζήσε Μαή να φας τριφύλλι. Λοιπόν τσιμπάω το Ματε 9 και δε ξανασχολούμαι μαζί τους. Θα πεταχτώ Πολωνία για καφεδάκι και το παίρνω πάραυτα. Πραγματικά δεν αντέχονται... Θέλω να δω πόσο θα το τραβήξουν το πρόβλημα. Υποτίθεται ότι ο 820 υποστηρίζει FDD-TDD Aggregation. Δεν περίμενα πολλά πολλά από δαύτους αλλά το transition τουλάχιστον να στρώσουν τον **** τους κάτω να δούνε τι φταίει να το διορθώσουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το αποτύπωμα έχω πρόβλημα και εγώ, δεν δουλεύει σωστά, και το ίδιο λέγανε διάφοροι εδώ στο σάιτ. Για το καμμένο? πιχελ , πάρε γνώμες, αν δεν φτιάξει, προφανές θέλεις καινούργια οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

UT8et6AXH8bXXagOFbXw.jpg

Με το αποτύπωμα έχω πρόβλημα και εγώ, δεν δουλεύει σωστά, και το ίδιο λέγανε διάφοροι εδώ στο σάιτ. Για το καμμένο? πιχελ , πάρε γνώμες, αν δεν φτιάξει, προφανές θέλεις καινούργια οθόνη?

 

έμενα δεν δουλεύει καθόλου μαλών λόγο τις ρομ kαπιος πιο έμπυρος να με βοηθήσει

κατεβάζω την 19s indian είναι καλή να την περάσω?

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

έμενα δεν δουλεύει καθόλου μαλών λόγο τις ρομ kαπιος πιο έμπυρος να με βοηθήσει

κατεβάζω την 19s indian είναι καλή να την περάσω?

 

Υπάρχουν υπέρ-αναλυτικοί οδηγοί στην πρώτη σελίδα. Διάβασε τους προσεκτικά και δε θα έχεις πρόβλημα. Ότι απορία έχεις όμως εδώ είμαστε.

 

======================

 

Έχει καταφέρει κανείς να ρυθμίσει τα χρώματα στο notification Led; Δοκίμασα το light manager αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

UT8et6AXH8bXXagOFbXw.jpg

 

έμενα δεν δουλεύει καθόλου μαλών λόγο τις ρομ kαπιος πιο έμπυρος να με βοηθήσει

κατεβάζω την 19s indian είναι καλή να την περάσω?

Νομιζω δεν πρεπει να το πειραξεις αν δεν μιλησεις με το seller ..

Στειλτου σε φωτο και βιντεο μεσα απο τα μηνυματα της transaction και αν δεν απαντησει γρηγορα η δεν σαρεσει αυυο που θα προτείνει, με τη μια dispute .. (απο ali δεν το πηρες?) Και εκει ζητα ενα καλο ποσο πισω , η στειλτο πισω να παρεις τα χρηματα..

Αν το πειραξεις ισως χασεις την εγγυηση του πωλητη (της εταιριας ισως την εχασες ηδη επειδη εχει αλλη ρομ)

Εγω αυτο θα εκανα..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω ουσιαστική αναβάθμιση από το 1+1 που έχω τώρα, όποτε πάω ή για το lemax 6/64 ή για το pro3 4/64, εκτός από το δυνατό hardware θέλω να είναι άνω του μέσου όρου και στο θέμα φώτο και βίντεο σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετρια καμερα το pro 3 συμφωνα με reviews. Καλυτερη το mi5s. Αν θες ιντσες κοιταξε και το nubia z11 max(χανεις μόνο σε επεξεργαστη)

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν πρεπει να το πειραξεις αν δεν μιλησεις με το seller ..

Στειλτου σε φωτο και βιντεο μεσα απο τα μηνυματα της transaction και αν δεν απαντησει γρηγορα η δεν σαρεσει αυυο που θα προτείνει, με τη μια dispute .. (απο ali δεν το πηρες?) Και εκει ζητα ενα καλο ποσο πισω , η στειλτο πισω να παρεις τα χρηματα..

Αν το πειραξεις ισως χασεις την εγγυηση του πωλητη (της εταιριας ισως την εχασες ηδη επειδη εχει αλλη ρομ)

Εγω αυτο θα εκανα..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

το pixel δεν με ενοχλη τόσο άλλα θέλω να ξέρω με το fingerprin αν αλαξω ρομ θα δουλεύει κανονικά

περασα τιν indian alla pali νεκρο το finger κόπια λύση υπάρχει άλλα δεν σβήστηκαν κάτι pics που είχα βγαλη πριν μαλών δεν την πέρασα σωστά??

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

το pixel δεν με ενοχλη τόσο άλλα θέλω να ξέρω με το fingerprin αν αλαξω ρομ θα δουλεύει κανονικά

περασα τιν indian alla pali νεκρο το finger κόπια λισι υπάρχει?

 

Στείλε φωτογραφίες, τα στοιχεία παραλαβής, και άνοιξε Dispute εχθές! :happy:

Όσοι έχετε πρόβλημα με το fingerprint λογικά έχετε χ822 και 19s. Αν δεν στρώσει με Full Wipe και China official μάλλον είναι hardware problem οπότε Dispute & επιστροφή.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στείλε φωτογραφίες, τα στοιχεία παραλαβής, και άνοιξε Dispute εχθές! :happy:

Όσοι έχετε πρόβλημα με το fingerprint λογικά έχετε χ822 και 19s. Αν δεν στρώσει με Full Wipe και China official μάλλον είναι hardware problem οπότε Dispute & επιστροφή.

 

πως κάνεις full wipe?

Link to comment
Share on other sites

Στείλε φωτογραφίες, τα στοιχεία παραλαβής, και άνοιξε Dispute εχθές! :happy:

Όσοι έχετε πρόβλημα με το fingerprint λογικά έχετε χ822 και 19s. Αν δεν στρώσει με Full Wipe και China official μάλλον είναι hardware problem οπότε Dispute & επιστροφή.

Cris, παιζει θεμα με indian και x822?

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris, παιζει θεμα με indian και x822?

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

και εσύ criss έχεις το x822 έχεις θέματα?

πως κάνεις full wipe?

 

κατεβάζω την china τώρα να δω !

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ινδική 19S, που νομίζω έχει κρυπτογράφηση. Μην περνάς την Κινεζική προτού πάρεις οδηγίες από εδώ το σάιτ, υπάρχει φόβος να Κολλήσει το κινητό. Με καμμένο πίξελ; ή γνώμη μου επέστρεψε πίσω το κινητό!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ινδική 19S, που νομίζω έχει κρυπτογράφηση. Μην περνάς την Κινεζική προτού πάρεις οδηγίες από εδώ το σάιτ, υπάρχει φόβος να Κολλήσει το κινητό. Με καμμένο πίξελ; ή γνώμη μου επέστρεψε πίσω το κινητό!!

 

αν φτιάξει το fingerprint θα το κρατήσω δεν υπαρχή λόγος άπλα θα του ζητήσω κόπια λεφτά πίσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε φωτογραφίες, τα στοιχεία παραλαβής, και άνοιξε Dispute εχθές! :happy:

Όσοι έχετε πρόβλημα με το fingerprint λογικά έχετε χ822 και 19s. Αν δεν στρώσει με Full Wipe και China official μάλλον είναι hardware problem οπότε Dispute & επιστροφή.

 

criss μπορώ να περάσω με official recovery άπω 19s indian se china?

Η πρέπει να περάσω TWRP πρώτα?

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Cris, παιζει θεμα με indian και x822?

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Ναι σε όλα τα site όσοι έβαλαν σε χ822 indian έχουν μετά από λίγο θέμα με το fingerprint. Σε αυτή που φτιάχνω έβαλα Source code από China official για το fingerprint και αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο θα παίζει μια χαρά! ;)

αν φτιάξει το fingerprint θα το κρατήσω δεν υπαρχή λόγος άπλα θα του ζητήσω κόπια λεφτά πίσω

 

criss μπορώ να περάσω με official recovery άπω 19s indian se china?

Η πρέπει να περάσω TWRP πρώτα?

 

Full Wipe μέσω TWRP! Παίζει όμως και να την πάρει από Stock έχοντας τικάρει μαζί τα clear & update.

Tο δικό μου τα παραλαμβάνω μάλλον αύριο - ήρθε επιτέλους - δοκιμάζω την ρομ με αλλαγές και ελληνικά και την ανεβάζω. Λίγες μέρες υπομονή και σας φτιάχνω και MIUI 8 6.11.20 και μία 21s.:lol: Με Ελληνικά.. Εννοείται.. Για τους λάτρεις του Root θα έχω 2 εκδόσεις. Μια χωρίς μια με Root, dolby, busybox, x-posed κλπ. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την ινδική 19S, που νομίζω έχει κρυπτογράφηση. Μην περνάς την Κινεζική προτού πάρεις οδηγίες από εδώ το σάιτ, υπάρχει φόβος να Κολλήσει το κινητό. Με καμμένο πίξελ; ή γνώμη μου επέστρεψε πίσω το κινητό!!

 

Ναι. Η ινδική έχει κρυπτογράφηση και κλειδώνει και Bootloader αν μπει με Stock recovery. Συμφωνώ. Άλλο το κόλλημα fingerprint και άλλο το καμένο pixel που σε δύο μήνες μπορεί να γίνουν πολλά. Dispute και επιστροφή αν δεν δώσει ικανοποιητικό refund.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα τα site όσοι έβαλαν σε χ822 indian έχουν μετά από λίγο θέμα με το fingerprint. Σε αυτή που φτιάχνω έβαλα Source code από China official για το fingerprint και θα παίζει μια χαρά! ;)

 

 

Full Wipe μέσω TWRP! Παίζει όμως και να την πάρει από Stock έχοντας τικάρει μαζί τα clear & update.

Tο δικό μου τα παραλαμβάνω μάλλον αύριο - ήρθε επιτέλους - δοκιμάζω την ρομ με αλλαγές και ελληνικά και την ανεβάζω. Λίγες μέρες υπομονή και σας φτιάχνω και MIUI 8 6.11.20 και μία 21s.:lol: Με Ελληνικά.. Εννοείται.. Για τους λάτρεις του Root θα έχω 2 εκδόσεις. Μια χωρίς μια με Root, dolby, busybox, x-posed κλπ. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι. Η ινδική έχει κρυπτογράφηση και κλειδώνει και Bootloader αν μπει με Stock recovery. Συμφωνώ. Άλλο το κόλλημα fingerprint και άλλο το καμένο pixel που σε δύο μήνες μπορεί να γίνουν πολλά. Dispute και επιστροφή αν δεν δώσει ικανοποιητικό refund.

 

λιπών πέρασα με TWRP την china alla tpt ! δεν έκανα wipe to storage μήπως δεν την πέρασα σωστά έπρεπε να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

λιπών πέρασα με TWRP την china alla tpt ! δεν έκανα wipe to storage μήπως δεν την πέρασα σωστά έπρεπε να το κάνω?

 

Όταν πάμε από indian σε china κάνουμε Wipe και internal storage να φύγει από το sys το encryption. Και αρκετά reboot to recovery. Κοίτα στην αρχική τον οδηγό. Όταν λες τίποτα? Τι ακριβώς εννοείς?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

λιπών πέρασα με TWRP την china alla tpt ! δεν έκανα wipe to storage μήπως δεν την πέρασα σωστά έπρεπε να το κάνω?

 

Μαν μου σε παρακαλώ βάλε ένα λεξικό στον browser/κινητό σου. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ενοχλητικό είναι....

 

 

Έχετε δοκιμάσει κανένα app για φωτογραφίες που να έχει καλύτερα αποτελέσματα από την stock;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...