Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταφερα και περασα την 18s ΜΕ TWRP ενω ειχα mokee με wipe ολα εκτος ιντερναλ και μετα ρεβοοτ το ρικοβερυ τωρα παω για την ελληνικη μπραβο κρις για την δουλεια που κανεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ειμαι με 3% μπαταρια το βαζω να φορτιση και σταματαει σε 5 δευτερα τι φαση;

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημέρα.χτες παρέλαβα ίδιο ακριβώς κινητό με το δικο σου,εκανα όλα αυτά που δεν έπρεπε να κανω και τώρα το pc δεν βλέπει το κινητό με τιποτα,εκανα wipe ta πάντα για να ξαναγύρισε σε china.ε παθα αυτό που επαθες χτες, usb otg δεν έχω και ούτε ξέρω από τέτοια.γινεται να σου το στείλω να το κάνεις? Έχω απελπιστη εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημέρα.χτες παρέλαβα ίδιο ακριβώς κινητό με το δικο σου,εκανα όλα αυτά που δεν έπρεπε να κανω και τώρα το pc δεν βλέπει το κινητό με τιποτα,εκανα wipe ta πάντα για να ξαναγύρισε σε china.ε παθα αυτό που επαθες χτες, usb otg δεν έχω και ούτε ξέρω από τέτοια.γινεται να σου το στείλω να το κάνεις? Έχω απελπιστη εντελώς.

 

Απεγκατεστησε τους drivers τελείως και το αρχείο εγκατάστασης που σε ρωτάει από την διαχείριση συσκευών.

Αν έχεις 10αρια χ 64 απενεργοποιησε τα signatures verification δες στον οδηγό για unlock bootloader πως.

Βάλε τους σωστούς drivers κοίτα πάλι στον οδηγό πως

Μόλις λοιπόν το αναγνωρίζει σωστά θα το βλέπεις και στο Pc σε recovery.

Κάνε wipe all και reboot to recovery και μετά Βάλε μέσα την ρομ.

Reboot to recovery ξανά και φλασαρισε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταφερα και περασα την 18s ΜΕ TWRP ενω ειχα mokee με wipe ολα εκτος ιντερναλ και μετα ρεβοοτ το ρικοβερυ τωρα παω για την ελληνικη μπραβο κρις για την δουλεια που κανεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ειμαι με 3% μπαταρια το βαζω να φορτιση και σταματαει σε 5 δευτερα τι φαση;

Κάτι γίνεται με το φορτιστή ή το καλώδιο αν με το σβήνει το εικονίδιο σταματά να δείχνει φόρτιση.

Βάλε άλλο φορτιστή και άλλο καλώδιο C Type.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από ακριβώς 30 ημέρες παρέλαβα το x822 με multi 16 s . Το fingerprint λειτουργεί πάντα και ακαριαία, οι δύο κάρτες λειτούργησαν απροβληματιστα και είδα 4g ( 4g+ δεν υπάρχει στο Κιλκίς) , το φόρτωσα από τον υπολογιστή περίπου 300 τραγούδια και εγκατέστησα καμμιά 15αρια εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Μετά από επανεκκίνηση στο antutu έβγαλε 147.933. Το μόνο που δεν με ενθουσιάζει είναι οι φωτό με χαμηλό φωτισμό. Αποφάσισα να μην το πειράξω περιμένοντας τον άλλο μήνα το nougat. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από ακριβώς 30 ημέρες παρέλαβα το x822 με multi 16 s . Το fingerprint λειτουργεί πάντα και ακαριαία, οι δύο κάρτες λειτούργησαν απροβληματιστα και είδα 4g ( 4g+ δεν υπάρχει στο Κιλκίς) , το φόρτωσα από τον υπολογιστή περίπου 300 τραγούδια και εγκατέστησα καμμιά 15αρια εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Μετά από επανεκκίνηση στο antutu έβγαλε 147.933. Το μόνο που δεν με ενθουσιάζει είναι οι φωτό με χαμηλό φωτισμό. Αποφάσισα να μην το πειράξω περιμένοντας τον άλλο μήνα το nougat. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους

 

Η αλήθεια είναι ότι και το δικό μου x822 όταν ήρθε φορούσε 16s. Και το fingerprint ήταν όντως ακαριαίο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και το δικό μου x822 όταν ήρθε φορούσε 16s. Και το fingerprint ήταν όντως ακαριαίο.

Και εμένα ήταν αλλά μόνο για 1 ώρα μετά το χάος

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι δινετε παρα πολυ βαση στο fingerprint και δεν μιλατε για αλλα πολυ πιο σημαντικα θεματα

 

τοσο σημαντικα θεματα ασφαλειας εχετε με το τηλεφωνο/?μηπως δουλευετε στη ΕΥΠ??

 

πλακα κανω βεβαια

mi8
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι δινετε παρα πολυ βαση στο fingerprint και δεν μιλατε για αλλα πολυ πιο σημαντικα θεματα

 

τοσο σημαντικα θεματα ασφαλειας εχετε με το τηλεφωνο/?μηπως δουλευετε στη ΕΥΠ??

 

πλακα κανω βεβαια

 

Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιώ το fingerprint είναι γιατί θέλω ν' ανοίγει η οθόνη και να με βάζει κατευθείαν στην κεντρική οθόνη. Χωρίς fingerprint, ακόμη και ξεκλείδωτο, θέλει να κάνεις την οθόνη swipe προς τα επάνω. Δεν έχω βρει τρόπο να το βγάλω αυτό ούτε με addons του xposed.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε τους drivers τελείως και το αρχείο εγκατάστασης που σε ρωτάει από την διαχείριση συσκευών.

Αν έχεις 10αρια χ 64 απενεργοποιησε τα signatures verification δες στον οδηγό για unlock bootloader πως.

Βάλε τους σωστούς drivers κοίτα πάλι στον οδηγό πως

Μόλις λοιπόν το αναγνωρίζει σωστά θα το βλέπεις και στο Pc σε recovery.

Κάνε wipe all και reboot to recovery και μετά Βάλε μέσα την ρομ.

Reboot to recovery ξανά και φλασαρισε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι γίνεται με το φορτιστή ή το καλώδιο αν με το σβήνει το εικονίδιο σταματά να δείχνει φόρτιση.

Βάλε άλλο φορτιστή και άλλο καλώδιο C Type.

 

 

Θέλω να πω ένα ευχαριστώ στον cris για την βοήθεια του....όλα οκ ...έγινε.

Link to comment
Share on other sites

 

Αθήνα δεν βρήκα τελικά πουθενά! :wacko:

Πήρα 3.... :lol:>>> http://m.ebay.com/itm/191914508392?_trksid=p2060353.m2749.l2649&_mwBanner=1

edit Για να ξέρουμε όλοι πάντως.. Τελευταίες Επίσημες ρομ αυτή τη στιγμή είναι μόνο η 18s China και η 19s Indian (με το γνωστό θέμα encryption).

H 21s που βλέπετε στα SITE είναι Beta Developer edition με mix libraries από China roms.

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=703205&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από ακριβώς 30 ημέρες παρέλαβα το x822 με multi 16 s . Το fingerprint λειτουργεί πάντα και ακαριαία, οι δύο κάρτες λειτούργησαν απροβληματιστα και είδα 4g ( 4g+ δεν υπάρχει στο Κιλκίς) , το φόρτωσα από τον υπολογιστή περίπου 300 τραγούδια και εγκατέστησα καμμιά 15αρια εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Μετά από επανεκκίνηση στο antutu έβγαλε 147.933. Το μόνο που δεν με ενθουσιάζει είναι οι φωτό με χαμηλό φωτισμό. Αποφάσισα να μην το πειράξω περιμένοντας τον άλλο μήνα το nougat. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους

 

με κοσμοτε? γιατι η κοσμοτε εχει σχεδον παντου και 4g+. εγω σε περιοχες οπου βοντα και γουιντ ειχαν τσεκαρισμενα με samsung 4g+ το leeco δεν συνδεεται στο + και με ταχυτητες προφανως χαμηπλοτερς

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα δεν βρήκα τελικά πουθενά! :wacko:

Πήρα 3.... :lol:>>> http://m.ebay.com/itm/191914508392?_trksid=p2060353.m2749.l2649&_mwBanner=1

edit Για να ξέρουμε όλοι πάντως.. Τελευταίες Επίσημες ρομ αυτή τη στιγμή είναι μόνο η 18s China και η 19s Indian (με το γνωστό θέμα encryption).

H 21s που βλέπετε στα SITE είναι Beta Developer edition με mix libraries από China roms.

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=703205&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

 

Έχει τρομερή ποιότητα το άτιμο, και προσωπικά με βολεύει το έξτρα καλώδιο από το να κουμπώνει απευθείας. Όσο αφορά το encryption, θα εριχνα ένα pm στον Mr. Revolution για καθοδήγηση του πως το παρέκαμψε, αν και φαντάζομαι ότι θα πέρασε τον kernel από κινέζικη rom. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69255341&postcount=35

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρομερή ποιότητα το άτιμο, και προσωπικά με βολεύει το έξτρα καλώδιο από το να κουμπώνει απευθείας. Όσο αφορά το encryption, θα εριχνα ένα pm στον Mr. Revolution για καθοδήγηση του πως το παρέκαμψε, αν και φαντάζομαι ότι θα πέρασε τον kernel από κινέζικη rom. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69255341&postcount=35

 

Όχι βρε.. Ξεζιπαρεις το boot.img και στο init.rc εκεί που λέει Force encryption system, Το κάνεις null!

Αυτή που φτιάχνω εγώ είναι mix 18s 19s.. Με GAPS και πολλά Tweaks.

Ελπίζω να παίζουν τα καλώδια στο Χ822 γιατί αν δεν παίζουν θα το κάνω μπαχαντέλα με τα βάλε βγάλε ρομ! :lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

με κοσμοτε? γιατι η κοσμοτε εχει σχεδον παντου και 4g+. εγω σε περιοχες οπου βοντα και γουιντ ειχαν τσεκαρισμενα με samsung 4g+ το leeco δεν συνδεεται στο + και με ταχυτητες προφανως χαμηπλοτερς

 

Δεν ξέρω αν έχεις τσεκάρει στα Letv LeEco το εξής. Χρησιμοποιεί ως default transmitted code το LTE εμένα πάντως εδώ και ένα χρόνο με 3 Letv ποτέ και πουθενά δεν είδα 4G+ εκτός από του cuoco rom που είχε μετονομασει στα Tele services το LTE σε 4G+.Τσέκαρε να δεις πως διαφοροποιήται το Download & upload από περιοχή σε περιοχή. Έχω δει από 27mbps έως 172mbps download. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε.. Ξεζιπαρεις το boot.img και στο init.rc εκεί που λέει Force encryption system, Το κάνεις null!

Αυτή που φτιάχνω εγώ είναι mix 18s 19s.. Με GAPS και πολλά Tweaks.

Ελπίζω να παίζουν τα καλώδια στο Χ822 γιατί αν δεν παίζουν θα το κάνω μπαχαντέλα με τα βάλε βγάλε ρομ! :lol::p

 

Αντε αντε αργεις! :lol: Εχω να φλασαρω πανω απο 10 μερες και δεν αισθανομαι καλα! :p

Μια χαρα θα παιξουν, μην ανησυχείς. Παρε και τα proofs για το ξεκαρφωμα. :)

https://s18.postimg.org/dzuie8vgp/otg.jpg' alt='otg.jpg'>imageupload[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις τσεκάρει στα Letv LeEco το εξής. Χρησιμοποιεί ως default transmitted code το LTE εμένα πάντως εδώ και ένα χρόνο με 3 Letv ποτέ και πουθενά δεν είδα 4G+ εκτός από του cuoco rom που είχε μετονομασει στα Tele services το LTE σε 4G+.Τσέκαρε να δεις πως διαφοροποιήται το Download & upload από περιοχή σε περιοχή. Έχω δει από 27mbps έως 172mbps download. ;)

 

με την multi rom που ειχε ερθει το κινητο μολις το ανοιξα εδειξε το + αλλα εκανε κατι περιεργα (ανεβοκατεβαιναν οι μπαρεσ συνεχως)

 

μετα με την official 17s και 18s δειχνει μονο 4g.

 

λες να ειναι μονο θεμα εικονιδιου?? παντως στο Η εμφανιζεται το +.

Link to comment
Share on other sites

Το 4G+ γιατί το θεωρείτε τόσο απαραίτητο;

 

γιατι να υπολειτουργει το κινητο δηλαδη? lte cat 12 ειναι και να παιζει απο απλο 4g ειναι λιγο ξενερα.

 

τοτε ουτε το fingerprint να μη μας πειραζει ουτε το crashrisma καποιον εφαρμογων κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αντε αντε αργεις! :lol: Εχω να φλασαρω πανω απο 10 μερες και δεν αισθανομαι καλα! :p

Μια χαρα θα παιξουν, μην ανησυχείς. Παρε και τα proofs για το ξεκαρφωμα. :)

Καλά αφού βλέπει και 250αρι σκληρό σε πιστεύω! :lol::p

Παρεπιπτόντως... Ποιο έχεις? Χ820 ή Χ822?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

με την multi rom που ειχε ερθει το κινητο μολις το ανοιξα εδειξε το + αλλα εκανε κατι περιεργα (ανεβοκατεβαιναν οι μπαρεσ συνεχως)

 

μετα με την official 17s και 18s δειχνει μονο 4g.

 

λες να ειναι μονο θεμα εικονιδιου?? παντως στο Η εμφανιζεται το +.

 

 

Πληκτρολόγησε στον dialer

*#*#4636#*#*

Πάτα στο 1ο Phone info

Βρες στην μέση το LTE , GSM (auto PRL)

Καντο LTE, GSM, CDMA, auto PRL

Πάτα από κάτω disable transmitter

Κάντο πάλι enable

Βγες και πήγαινε κάρτες sim

Μπες στην 1 και κάνε εναλλαγή από 4G to 3G.

Ξανακάνε εναλλαγή σε 4G και τσέκαρε αν έχεις 4G+!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο μενού αλλά δεν έχω επιλογή για sim, μου βγάζει αυτόματα την 1. Παλιά το είχα κάνει με επιλογή. ..καμιά ιδέα;;

 

Τελικά μου εμφανίζει μία την μία κάρτα , μία την άλλη...ανάλογα τα κέφια;

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω περάσει την 18ς με twrb η διαδικασία για να περασο 16ς stock ποια είναι?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Μπαίνεις TWRP έχοντας την ρομ σε usb ή στην εσωτερική

Πατάς Wipe advance wipe, και επιλέγεις ART dalvic cache, data, cache, system (αυτο είναι clean install θα χάσεις το σύστημα & εφαρμογές αλλά όχι τους φακέλους σου στην sd card.

Γυρνάς κάνεις ένα reboot to recovery και φλασαρισε

Τελειώνοντας κάνε τα 2 Wipe κάτω αριστερά με slide και reboot to system

ΥΓ Αν θες δοκίμασε χωρίς Data, system αλλά επειδή η 16 έχει διαφορετικό Kernel από την 18 μπορεί να έχεις lag.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνω στο μενού αλλά δεν έχω επιλογή για sim, μου βγάζει αυτόματα την 1. Παλιά το είχα κάνει με επιλογή. ..καμιά ιδέα;;

 

Τελικά μου εμφανίζει μία την μία κάρτα , μία την άλλη...ανάλογα τα κέφια;

 

Πάντα εμφανίζεται η κύρια κάρτα πρώτη. Αν θες να παίξεις εύκολα πήγαινε πρώτα κάρτες sim απενεργοποίησε την 2η και μετά πήγαινε μενού Phone info και κάνε τις αλλαγές σου. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...