Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο εχει nfc? H 800 μπαντα υπαρχει η πρεπει να ξεκλειδωθει ?

 

NFC δεν εχει σχεδον ολοι μας το πηραμε αρχικα για την 800 αρα μπαντα,

τετοιο σημα δεν εχεις δει ποτε σε αλλο κινητο όπως και εγω.

4G+ δεν ξερω αν θα δεις ποτε, 4G ομως τελοιο.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SOS για όποιον γνωρίζει!

Παρήγγειλα το κινητό από gearbest, και μου ήρθε αυτό το μήνυμα

Dear John,

Thank you for contacting Gearbest. Sorry for all the inconvenience caused.

 

We will ship your order out with Netherlands Registered Post.

You will receive the shipping information when your order is shipped out.

 

Unfortunately we cannot declare goods at a lower value than what the item is truly worth. We are sorry for this inconvenience.

We regret that we cannot under declare goods due to customs laws or guarantee that our customers will not have to pay import tax. However, we will always strive to ensure that customers do not incur further costs and will always choose the best shipping solution possible for the destination country that the customer has chosen.

Please refer to our shipping and handling terms and conditions, here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

Thank you for your understanding

 

 

Αυτό τι σημαίνει??? Θα πληρώσω έξτρα λεφτά φόρου? Γιατί στο vickmall τα αναγράφουν ως δώρα και αυτοί όχι? Θα πληρώσω τζάμπα κανένα 60ρι φόρου? Τους στέλνω τίποτα? Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SOS για όποιον γνωρίζει!

Παρήγγειλα το κινητό από gearbest, και μου ήρθε αυτό το μήνυμα

Dear John,........

Αυτό τι σημαίνει??? Θα πληρώσω έξτρα λεφτά φόρου? Γιατί στο vickmall τα αναγράφουν ως δώρα και αυτοί όχι? Θα πληρώσω τζάμπα κανένα 60ρι φόρου? Τους στέλνω τίποτα? Τι κάνω?

Καλημέρα. μην αγχώνεσαι το NL post είναι το πιο γρήγορο και έρχεται μέσω ΕΛΤΑ που σημαίνει δεν περνάει custom declaration όπως η DHL, UPS, κλπ...Τώρα αν είσαι τόσο άτυχος ....τι να πώ!!:D:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. μην αγχώνεσαι το NL post είναι το πιο γρήγορο και έρχεται μέσω ΕΛΤΑ που σημαίνει δεν περνάει custom declaration όπως η DHL, UPS, κλπ...Τώρα αν είσαι τόσο άτυχος ....τι να πώ!!:D:D

 

Άρα το αφήνω έτσι?? Να μην ανησυχώ, δεν παίζει να πληρώσω εξτραδάκι?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σας "πρόδωσα" και παρήγγειλα το 1+3Τ το οποίο και παραλαμβανω την Παρασκευή. Θα συνεχίσω όμως να παρακολουθώ το νήμα λόγω της προσπάθειας του Cris βασικά αλλά και των υπολοίπων παιδιών, η οποία είναι αξιοπρόσεκτη.

Έτσι όπως έχουν πάει οι τιμές πέριξ και με το δολάριο να μαμιεται θα πρότεινα στα παιδιά που σκέφτονται να το παραγγείλουν να ρίξουν μια ματιά και στο 6/64 στα 281 δολάρια από το yeso521, πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή τιμή και το μαγαζί άνω του μέσου όρου

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην παραγγείλεται από αυτον τον πωλητή στο aliexpress (x822)

http://s.aliexpress.com/RFf2ymQf

Ενώ είχα στις 11.11 - 19$ κουπόνι έκανα την βλακια και επέλεξα τον παραπάνω πωλητή ο οποίος δεν έστειλε ποτέ το κινητό. Ενώ με έχει διαβεβαιώσει στο τσατ ότι έχει αρκετά κομμάτια σε στοκ όταν έκανα την παραγγελία επειδή (λογικά) το ποσό που πλήρωσα ήταν 195$ (175€) πολύ μικρό για το συγκεκριμένο κινητό με το γκρι χρώμα, ο πωλητής μου έδωσε στις 15.11 tracking number το οποίο φυσικά δεν δούλεψε ποτέ. Το ίδιο έκανε και σε έναν Ρώσο ο οποίος παραγγειλε και αυτός πολύ φτηνά το γκρι χρώμα με κουπόνι την συγκεκριμένη μέρα εκπτώσεων και φυσικά ούτε αυτουνού το έστειλε. Βέβαια αυτός έκανε refund και πήρε τα χρήματα πίσω αλλά έχασε και την έκπτωση που είχε με το κουπόνι. Βλέπω όμως ότι στα feedback άλλοι που είχαν παραγγείλει την ίδια περίοδο με εμένα έχουν παραλάβει το συγκεκριμένο κινητό χ822 αλλά αυτοί λογικά πλήρωσαν την κανονική τιμή και τους το έστειλε γρήγορα αφήνοντας όσους είχαν κουπόνια στο περίμενε με ψεύτικο tracking number. Τέλος πάντων επειδή το κινητό δεν το βιάζομαι και δεν είμαι διατεθημενος να ζητήσω refund και να χάσω το κουπόνι με την έκπτωση θα τον ζορισω να μου στείλει το κινητό όπως και να έχει. Ήδη ενώ στην αρχή δεν μου απαντούσε στο τσατ επικοινώνησα με το αλι του είπα τι συμβαίνει και μόνο τότε μου απάντησε με ένα <<hello my friend, there is huge delay , i am so sorry, i will fix it soon>> Θα τον ζορισω ακόμα κι άλλο να δω που θα πάει το πράγμα.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα εγώ από εδώ:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-X822-FDD-4G-Mobile-Phone-Snapdragon-820-Quad-Core/32659208033.html

 

Ήταν η πρώτη μου αγορά από το Ali. Δίπλα στο όνομα του μαγαζιού έχει κάποια διαμαντάκια αυτός. Αυτό δηλώνει την αξιοπιστία ένα πράγμα. Αν πατήσεις επάνω τους έχει περισσότερες πληροφορίες. Άλλο που καλό είναι να κοιτάξεις, είναι το feedback που αφήνουν για το προϊόν.

 

Σχετικά με το paypal. Απ' όσα έχω διαβάσει και κατάλαβα, τον ρόλο της paypal τον παίζει το Ali. Σαν site, είναι αξιόπιστο. Ακόμη κι αν ο άλλος είναι απατεώνας, όταν αγοράσεις το κινητό, τα λεφτά θα τα πάρει σε πρώτη φάση το Ali και θα τα μεταφέρει μετά αυτό στον πωλητή χωρίς να έχει πρόσβαση στα στοιχεία πληρωμής που δίνεις ο ίδιος.

 

Έτυχε η δική μου παραγγελία να χαθεί. Επικοινώνησα με τον κινέζο, είδε κι αυτός ότι πήρε όντως track number κι ότι δεν έφυγε ποτέ από την αποθήκη και το ξαναέστειλε μέσα σε 2-3 μέρες χωρίς να χρειαστεί να τον πιέσω και χωρίς να έχω κάποιο θέμα. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση του Ali και μου είπαν μην αγχώνομαι κι ότι αν δεν παραλάβω το προϊόν θα επιστρέψουν οι ίδιοι τα χρήματα κι όχι ο πωλητής.

 

Επίσης ακόμη κάτι που γίνεται με τα track numbers. Όταν ένα προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ή δεν προλαβαίνει να το κάνει αποστολή στην ώρα του ο πωλητής, δίνει ψεύτικο truck number, δικό του κι εμφανίζεται αυτό στην παραγγελία. Όταν όμως στείλει πραγματικά την παραγγελία, το track number αλλάζει. Αν χαθεί το προϊόν -όπως έγινε μ' εμένα, ο αριθμός μένει ίδιος.

 

Με τι πληρωσες; Εβαλες πιστωτικη/χρεωστικη στο ali ή επαιξες με prepaid;

 

Καλημέρα. μην αγχώνεσαι το NL post είναι το πιο γρήγορο και έρχεται μέσω ΕΛΤΑ που σημαίνει δεν περνάει custom declaration όπως η DHL, UPS, κλπ...Τώρα αν είσαι τόσο άτυχος ....τι να πώ!!:D:D

 

Εμενα παντως το NL post ειναι απο τα χειροτερα μου. Μια φορα το κιν εχει χαθει και τις υπολοιπες ψιλοαργει σχετικα με αλλα. πολυ ευχαριστημενος ειμαι απο SingPost γενικα. ;)

 

Άρα το αφήνω έτσι?? Να μην ανησυχώ, δεν παίζει να πληρώσω εξτραδάκι?

 

Οσο βλεπεις να σου το στελνουν με ταχυδρομειο να μην αγχωνεσαι. 11 φορες στις 10 δεν περναει τελωνειο. Αν δεις να σου στελνουν με καμια ταχυμεταφορικη καηκες. Ολα καλα λοιπον. :D

 

65 δολάρια για ένα καμένα pixel einai Kala Gia refund?

 

Αναλογα το ποσο σε ενοχλει στην καθημερινη χρηση. Αν την παλευεις να το χρησιμοποιεις ετσι ειναι καλα. Εγω πηρα 20 δολαρια για κανα 2 σημαδακια και για το οτι περασαν multilanguage ενω τους ειχα πει να μην το πειραξουν.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Στο nl post, έχει χαθεί ένα δέμα μου, από 10-11-2016, και από το GeekBuying μου είπαν να περιμένω μερικές μέρες. 1η φορά μου συμβαίνει, να χαθεί ένα δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρήγγειλα το κινητό, έκανα καλά? Μία ερώτηση γιατί έχω φρικάρει, τώρα που θα το πάρω θα έχει ελληνική γλώσσα? Δεν με νοιάζει το μενού, με νοιάζει να μην γράφω greeklish και στο ίντερνετ πχ να μπορώ να πληκτρολογώ ελληνικά

Η ρομ μπαίνει εύκολα? Είμαι λίγο άσχετος, αλλά για πιο αναλυτικά όταν το παραλάβω

 

Το κινεζικό πληκτρολόγιο στο νούμερο 15 έχει Ελληνικά. Εγώ βέβαια κατέβασα και το Swype. Η κόρη μου που το έχει χρησιμοποιεί το κινεζικό γιατί έχει e moji .Απο την άλλη Διάβασε για τη ρομ του Cris και τον τρόπο εισαγωγής ελληνικών.

Το κινητό είναι κινητάρα ,εχω το samsung note 2 και το ζηλεύω αλλά η μικρή δεν το αλλάζει με τίποτε.

Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Το κινεζικό πληκτρολόγιο στο νούμερο 15 έχει Ελληνικά. Εγώ βέβαια κατέβασα και το Swype. Η κόρη μου που το έχει χρησιμοποιεί το κινεζικό γιατί έχει e moji .Απο την άλλη Διάβασε για τη ρομ του Cris και τον τρόπο εισαγωγής ελληνικών.

Το κινητό είναι κινητάρα ,εχω το samsung note 2 και το ζηλεύω αλλά η μικρή δεν το αλλάζει με τίποτε.

 

Το καλύτερο πληκτρολόγιο μακράν και emoji4, emojiPiv ... https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.touchtype.swiftkey%26hl%3Del%26referrer%3Dutm_source%253Dgoogle%2526utm_medium%253Dorganic%2526utm_term%253Dswiftkey%2Bkeyboard%26pcampaignid%3DAPPU_1_3rE9WMGlB4me6AShw4LQCQ&ved=0ahUKEwjBjK6ats7QAhUJD5oKHaGhAJoQ5YQBCBgwAA&usg=AFQjCNEWOfRmcmRXsTOHuE5tuCzNk1BvGQ&sig2=dMFMu4q4MjwcH0ItKK59Xg

Έτοιμη η ρομ την δουλεύω λίγο να δω μην βγάλει κάτι στην πορεία και ανεβαίνει... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το quick charge το έχετε ανοιχτό ή όχι; Πιστεύετε ότι φθείρει την μπαταρία ή δεν έχει θέμα;

 

φθείρει δεν φθείρει την μπαταρία σε 30 λεπτα 60 % δεν έχει ουτε xiaomi ουτε κανένα άλλο κινητό,

απο αυτά που ακούω οπότε εξαρτάται πως το χρησιμοποιείς:).

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το quick charge το έχετε ανοιχτό ή όχι; Πιστεύετε ότι φθείρει την μπαταρία ή δεν έχει θέμα;

 

Από την στιγμή που υπάρχει σημαίνει ότι έχουν προβλέψει την σωστή λειτουργία. Άλλωστε όλες οι Hi End συσκευές το έχουν πια. Μην μπερδεύεσαι με το SAMSUNG που τινάζεται στον αέρα........ :lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πληκτρολόγιο μακράν και emoji4, emojiPiv ... https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.touchtype.swiftkey%26hl%3Del%26referrer%3Dutm_source%253Dgoogle%2526utm_medium%253Dorganic%2526utm_term%253Dswiftkey%2Bkeyboard%26pcampaignid%3DAPPU_1_3rE9WMGlB4me6AShw4LQCQ&ved=0ahUKEwjBjK6ats7QAhUJD5oKHaGhAJoQ5YQBCBgwAA&usg=AFQjCNEWOfRmcmRXsTOHuE5tuCzNk1BvGQ&sig2=dMFMu4q4MjwcH0ItKK59Xg

Έτοιμη η ρομ την δουλεύω λίγο να δω μην βγάλει κάτι στην πορεία και ανεβαίνει... ;)[/Q

 

 

Και πάλι ευχαριστούμε πολύ για την προσπάθεια που καταβάλλεις και τις απλόχερες βοήθειες που δίνεις σε όλους μας όταν βρεθούμε μπροστά σε κάποιο πρόβλημα.

Θα ήθελα να εκφράσω μια μικρή επιθυμία σχετικά με τη ΡΟΜ που ετοιμάζεις: Θα σου ήταν εύκολο να προσθέσεις ένα double tap on/off screen όπως έχει το Asus Zenfone 2 που τόσο μου άρεσε ως λειτουργία στο τηλέφωνο...;

:)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Chrisbal την παροιμία που λέει μην τάξεις σε άγιο κερί και σε παιδί κουλούρι την ξέρεις;; Χάχαχαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να εκφράσω μια μικρή επιθυμία σχετικά με τη ΡΟΜ που ετοιμάζεις: Θα σου ήταν εύκολο να προσθέσεις ένα double tap on/off screen όπως έχει το Asus Zenfone 2 που τόσο μου άρεσε ως λειτουργία στο τηλέφωνο...;

:)

Κι εγώ θα το ήθελα γιατί το έβαλα στο Χ800 και σκοτώνει αλλά λόγω fingerprint Security δεν μπαίνει στο Χ820! :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris εστειλες κανά βιογραφικό στην leeco μπας και τους δώσεις καμιά ιδέα της προκοπής;;;;γιατί από development πάσχουν λίγο νομίζω!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα το ήθελα γιατί το έβαλα στο Χ800 και σκοτώνει αλλά λόγω fingerprint Security δεν μπαίνει στο Χ820! :(

 

Δεν είναι μόνο αυτό πρέπει να το υποστηρίζει και ο kernel.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό πρέπει να το υποστηρίζει και ο kernel.

 

Ο 820 το υποστηρίζει (βλ. Hp elite x-3) HTC κλπ. Ο Kernel κάνει ότι θέλουμε αφού έχουμε τον Source code.. ... :lol::lol:

Όταν έχεις όμως fingerprint απλά το ακουμπάς και ανοίγει.. Οπότε τι το θέλουμε? ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτη τη Fastboot rom απο τον Ιταλο. Ειναι η official 18s. Θα λυσει πολλα προβληματα σε οσους θελουν να φυγουν απο την Indian (και το κακο της ecryption :rocket: ) και δεν εχουν OTG ή φοβουνται να περασουν τα αρχειά μεσα απο το recovery και το ΜΤΡ.

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862669609

 

Οπως επισης ειδα οτι εχει και TWRP 4 : https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101877

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...