Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H συσκευή που έχεις τώρα έχει 4g? Αν έχεις, τότε κατεβασε αυτό https://play.google.com/st...uickTest&hl=el και δες σε ποια μπάντα έχεις 4g !! Baseband!!

 

Φαντάζομαι ότι δεν απαντάς σε μένα με αυτό που λες για το 4G. Όπως και να έχει πάντως το λινκ που έδωσες δε εμφανίζει κάποια εφαρμογή.

 

Έκανα ένα speedtest με 4G και έβγαλε 32,88 download και 21,36 upload. Φυσιολογικές είναι αυτές οι τιμές σωστά; Γιατί με το παλιό μου το X800 έγραφε 4G αλλά γύρω στα 19 είχε download. Οι μετρήσεις έγιναν στην επαρχία.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πάντως με το fingerprint το ακούω για σοβαρό θέμα.Γιατί δεν επικοινωνείτε με την εταιρεία να δούμε αν θα δώσει λύση?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι δεν απαντάς σε μένα με αυτό που λες για το 4G. Όπως και να έχει πάντως το λινκ που έδωσες δε εμφανίζει κάποια εφαρμογή.

 

Έκανα ένα speedtest με 4G και έβγαλε 32,88 download και 21,36 upload. Φυσιολογικές είναι αυτές οι τιμές σωστά; Γιατί με το παλιό μου το X800 έγραφε 4G αλλά γύρω στα 19 είχε download. Οι μετρήσεις έγιναν στην επαρχία.

 

4g έχει. 4g+ δεν έχει ποτε

Link to comment
Share on other sites

4g έχει. 4g+ δεν έχει ποτε

 

Αν η νέα baseband δε βελτιώνει τη δικτυακή λειτουργία θα αγοράσω το ΜΑΤΕ 9 την επόμενη ημέρα. Πραγματικά έχουμε φθάσει τους 6 μήνες. Έχω γαϊδουρινή υπομονή αλλά και αυτή εξαντλείται.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με την κάμερα, έχει θέμα στην εστίαση; έχετε παρατηρήσει κάτι;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν η νέα baseband δε βελτιώνει τη δικτυακή λειτουργία θα αγοράσω το ΜΑΤΕ 9 την επόμενη ημέρα. Πραγματικά έχουμε φθάσει τους 6 μήνες. Έχω γαϊδουρινή υπομονή αλλά και αυτή εξαντλείται.

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Link to comment
Share on other sites

Αν η νέα baseband δε βελτιώνει τη δικτυακή λειτουργία θα αγοράσω το ΜΑΤΕ 9 την επόμενη ημέρα. Πραγματικά έχουμε φθάσει τους 6 μήνες. Έχω γαϊδουρινή υπομονή αλλά και αυτή εξαντλείται.

 

Το αστείο είναι ότι κάνεις άλλος δεν το έχει παρατηρήσει λολ

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι κάνεις άλλος δεν το έχει παρατηρήσει λολ

Άσε τις παρατηρήσεις και στείλε μήνυμα στην εταιρία.. (όπως κάναμε εδώ μέσα...), έτσι θα βοηθήσεις περισσότερο....στην βελτίωση της συσκευής σου!

Τόξερες ΝΑΙ

Τόκανες?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες μετά από 4 ημέρες ενασχόλησης με το κινητό (Χ822 19s έκδοση)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/4c9c926f8a4ea0b9bc6d86b23c90d640.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/a6c424a3575b21c68e77e86582e6aeac.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/4ca4528000a9a0204b40ef4ca1824462.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλές αλλά πολύ ΄΄καλλιτεχνικές΄΄ .......

Εχεις κάποια πιο ΄΄απλή΄΄ να ανεβάσεις και αν έχει άποψη πες μου από βραδυνές πως πάει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω βγάλει κάποια απλή.. Κυρίως πρόσωπα και από τοπία μόνο αυτές που ανέβασα.. Γενικά έχω και εγώ πρόβλημα με το δακτυλικο(δεν είναι ακαριαιο), αγγλικό μενού (εν αναμονή 19s crisbal), λίγο αργή αυτόματη εστίαση από τη κάμερα και με τη μπροστινή χαλάει η ποιότητα όταν δεν υπάρχει αρκετό φως και το αντικείμενο είναι σχετικά μακριά (σε κοντινές λήψεις είναι άψογη)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω βγάλει κάποια απλή.. Κυρίως πρόσωπα και από τοπία μόνο αυτές που ανέβασα.. Γενικά έχω και εγώ πρόβλημα με το δακτυλικο(δεν είναι ακαριαιο), αγγλικό μενού (εν αναμονή 19s crisbal), λίγο αργή αυτόματη εστίαση από τη κάμερα και με τη μπροστινή χαλάει η ποιότητα όταν δεν υπάρχει αρκετό φως και το αντικείμενο είναι σχετικά μακριά (σε κοντινές λήψεις είναι άψογη)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

ε ρε με βλέπω για το pro 3 , Ax re Cris τι μας κάνεις :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/214450ee3df0a73e02aef7bce033cf11.jpg

 

Αν και δε λεει τιποτα, ειναι το top που εχω δει..

 

(Εγκατεστησα antutu, το ανοιξα, εδωσα τα permissions, εκανα restart, και ετρεξα το test)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 19s φορτωμενη ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Είστε έτοιμοι για αναβάθμιση ???

Υ.Γ. 1) Ήρθε το δικό σου Cris?

2) LTE cat 12 (102 Mbit/s up - 603 Mbit/s down) >> Είδε κανείς σας τέτοιες ταχύτητες?

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

ε ρε με βλέπω για το pro 3 , Ax re Cris τι μας κάνεις :)

Είπα 4 ημέρες ενασχόλησης με το κινητό όχι τόσο με τη κάμερα. Η αλήθεια είναι ότι είναι το απόλυτο vfm!! Το παρήγγειλα γκρι αλλά μου ήρθε Rose gold. Έχω ανοίξει dispute στο ali

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα 4 ημέρες ενασχόλησης με το κινητό όχι τόσο με τη κάμερα. Η αλήθεια είναι ότι είναι το απόλυτο vfm!! Το παρήγγειλα γκρι αλλά μου ήρθε Rose gold. Έχω ανοίξει dispute στο ali

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

ο ενδοιασμός μου είναι η κάμερα, αν μπορείς να δώσεις τις επόμενες μέρες ένα μέτρο σύγκρισης με κάποιο άλλο σοβαρό τηλ που εχεις στην κατοχή σου....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ο ενδοιασμός μου είναι η κάμερα, αν μπορείς να δώσεις τις επόμενες μέρες ένα μέτρο σύγκρισης με κάποιο άλλο σοβαρό τηλ που εχεις στην κατοχή σου....

Χαχα . Η συσκευη δεν παιζεται. Με 200 ευρω δεν υπαρχει τετοια κάμερα και τέτοια ποιότητα και specs.

 

Ψαχνεις vfm η εχεις υψηλο budget και θελεις συσκευη με τη καλυτερη καμερα που υπαρχει .?

 

Η καμερα ειναι μια χαρα.

Τωρα η καλυτερη δεν ειναι.

Λογικο νομιζω.δεν ειναι σαν του s7 που κοστιζει οσο 3.5 max 2.. :)

Δεν χρειαζεται καποιος να σε πεισει για να το παρεις απλα το παιρνεις :)

 

 

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω ουσιαστική αναβάθμιση από το 1+1 που έχω τώρα, όποτε πάω ή για το lemax 6/64 ή για το pro3 4/64, εκτός από το δυνατό hardware θέλω να είναι άνω του μέσου όρου και στο θέμα φώτο και βίντεο σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.παραγγελια του κινητού απο AliExpress 14 του μηνός,ποσο θα κάνουν να στείλουν tracking number,πόσες μερες ,ήδη πέρασαν 6.
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω ουσιαστική αναβάθμιση από το 1+1 που έχω τώρα, όποτε πάω ή για το lemax 6/64 ή για το pro3 4/64, εκτός από το δυνατό hardware θέλω να είναι άνω του μέσου όρου και στο θέμα φώτο και βίντεο σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μόνο το γεγονός ότι μιλάμε για αισθητήρα της Sony και όχι Samsung πιστεύω ότι δε χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο. Άφησα για λίγο το κινητό να παίξει με τη κάμερα η αδελφή μου που ασχολείται με επαγγελματικες φωτογραφικές μηχανές και έπαθε πλάκα! Και επίσης όπως είπε παραπάνω το θέμα είναι τι ψάχνεις και τι έχεις ως κριτήριο. Το προηγούμενο μοντέλο που είχα ήταν Samsung Galaxy S3 neo.. Το είχα πάρει 180€!! Κλαιν...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε ολους.παραγγελια του κινητού απο AliExpress 14 του μηνός,ποσο θα κάνουν να στείλουν tracking number,πόσες μερες ,ήδη πέρασαν 6.

Σε μένα ήρθε από Ali σε 14 μέρες οπότε 28/11 υπολόγισε. Από τον WillVast ψωνισα .

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είστε έτοιμοι για αναβάθμιση ???

Υ.Γ. 1) Ήρθε το δικό σου Cris?

2) LTE cat 12 (102 Mbit/s up - 603 Mbit/s down) >> Είδε κανείς σας τέτοιες ταχύτητες?

 

Όχι γιατί το Carrier Aggregation - LTE cat 12 - δε δουλεύει σωστά. Στην περιοχή μου έχω μέχρι 40MHz TDD Download + 20 MHz FDD Download = 600Mbps αλλά μέχρι 180 έχω δει από TDD LTE Band 38. Είπαμε, περιμένουμε μια αναβάθμιση. Αν δε κάνουν τίποτα έφυγα. Αλλιώς πιστός για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμη.

 

ρε παδιά, η νέα baseband σε ποια έκδοση θα παίξει; :worry:

 

Λοιπόν, είχαμε update @ticket.

http://bug.letv.com/us/ue/feedback/detail/A201624N10XIX16

Μου αρέσει που το θεωρεί φυσιολογικό. Τραβάω τα μαλλιά μου.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα το κιν από το aliexpres apo to vwphone λιπών έχει ένα χαρτί μέσα και γράφει we already change the software of must phones with multilanguege,byer can not restore to factory or root with other version firmware,which may cause date loss or dead of phone! wtf?

 

και λέει ότι φοράει την 5.8.016s(stable)

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα το κιν από το aliexpres apo to vwphone λιπών έχει ένα χαρτί μέσα και γράφει we already change the software of must phones with multilanguege,byer can not restore to factory or root with other version firmware,which may cause date loss or dead of phone! wtf?

 

και λέει ότι φοράει την 5.8.016s(stable)

Αν το ειχες ζητησει σφραγισμενο με stock dispute .

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...