Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στην παρεα.

εχω αυτό το τηλεφωνο εδώ και 3 μηνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος,

αγορασα όμως προσφατα και ενα για τον γιο μου απο aliexpress σε ροζε χρυσο σαν δωρο.

το κρατησε 3-4 μερες και τωρα δεν το θελει και πηγε πηρε με την μανα του ενα ΖΤΕ.

Το τηλεφωνο στην ουσια είναι καινουργιο με ολα τα αξεσουάρ αλλα εμενα δεν μου χρειαζεται.

αν εδιαφερεται καποιος απο την κοινοτητα ας μου σtειλει pm. στην τιμη θα τα βρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το leeco le max 2, και είμαι στην αναμονή για παραλαβή του Χ900. Πιστεύω σε 10 μέρες θα το έχω. Ιδωμεν, αν δεν προκύψει κάνα εμπόδιο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Και με τη Multilanguage και με τη rom του Cris δυστυχώς δε μου δουλεύει το fingerprint.Δε διαβάζει καν το δάχτυλο για να βάλω.

Δοκίμασα και με κλήση στο *#*#46360000#*#* και το disable αλλα και πάλι τίποτα.

Τόσο άτυχος είμαι και έπεσα σε συσκευή με προβληματικό αισθητήρα;

Να ζητήσω refund απο geekbuying?

Έχω το x822 grey.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Και με τη Multilanguage και με τη rom του Cris δυστυχώς δε μου δουλεύει το fingerprint.Δε διαβάζει καν το δάχτυλο για να βάλω.

Δοκίμασα και με κλήση στο *#*#46360000#*#* και το disable αλλα και πάλι τίποτα.

Τόσο άτυχος είμαι και έπεσα σε συσκευή με προβληματικό αισθητήρα;

Να ζητήσω refund απο geekbuying?

Έχω το x822 grey.

 

Καλορίζικα. Σας έχω την λύση - όσο περίεργη και να φαίνεται - Πηγαίνετε για προσθήκη αποτυπωματος. Βάλτε τον δείκτη και αποθηκεύστε τον σαν finger 1

Προσθεστε άλλο δακτυλικό αλλά ουσιαστικά βάλτε πάλι τον δείκτη που ξεκλειδώνετε.

Κάντε το 4 φορές - υποτίθεται βάλατε 4 δάκτυλα -.

Τσεκάρετε αν δουλεύει τώρα.

Είναι τρικ από XDA DEVELOPERS.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris δε δουλεύει καν ο αισθητήρας.Ούτε καν στη κάμερα για να τραβήξει φωτογραφία.Δε μπορώ να αποθηκεύσω δάχτυλο γιατί δε το διαβάζει
Link to comment
Share on other sites

Έχω το leeco le max 2, και είμαι στην αναμονή για παραλαβή του Χ900. Πιστεύω σε 10 μέρες θα το έχω. Ιδωμεν, αν δεν προκύψει κάνα εμπόδιο.

 

Απο περιεργεια γιατι θα κανετε downgrade απο Le Max 2 σε X900?

Link to comment
Share on other sites

Cris δε δουλεύει καν ο αισθητήρας.Ούτε καν στη κάμερα για να τραβήξει φωτογραφία.Δε μπορώ να αποθηκεύσω δάχτυλο γιατί δε το διαβάζει

Ναι αν δεν δουλεύει ΚΑΘΌΛΟΥ τραβάς Video με άλλο κινητό ή Camera με γλώσσα τηλεφώνου Αγγλικά σε όλη τη διαδικασία αναγνώρισης που φαίνεται ότι δεν δουλεύει καθόλου. Και μαζί με κάνα 3 φωτογραφίες το στέλνεις για Full refund ή partial κρατώντας και το κινητό.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την 19S του Crisbal σε εναν φιλο μου. Ο οποιος μου λεει οτι εχει 2 φορες το εικονιδιο ρυθμισεις και δεν μπορει να τα ξεφορτωθει.. Μικρο το κακο αλλα ειναι ασχημο.

 

Και το αλλο που ειδε και δεν μπορει να αλλαξει ειναι οι επαφες στο κεντρο δεν μετακινουνται απο εκει.. Επισης υπαρχει διπλο εικονιδιο των επαφων οπως και με τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ με fingerprint αυτή η multiL που βάζουν είναι gtp τέλειες θέλει full wipe kai internal και μετά την rom του cris

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ με fingerprint αυτή η multiL που βάζουν είναι gtp τέλειες θέλει full wipe kai internal και μετά την rom του cris

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλα πριν βαλεις μια σωστη ρομ να δουλεψει, τραβας ενα dispute και ζητας refund , να μαθουν να μην παιδευουν τον κοσμο με τις μλκιες που κανουν με τις ρομ...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την 19S του Crisbal σε εναν φιλο μου. Ο οποιος μου λεει οτι εχει 2 φορες το εικονιδιο ρυθμισεις και δεν μπορει να τα ξεφορτωθει.. Μικρο το κακο αλλα ειναι ασχημο.

 

Και το αλλο που ειδε και δεν μπορει να αλλαξει ειναι οι επαφες στο κεντρο δεν μετακινουνται απο εκει.. Επισης υπαρχει διπλο εικονιδιο των επαφων οπως και με τις ρυθμισεις.

 

Το εικονίδιο των επαφών είναι ως default εκεί στην θέση του LIVE και δεν φεύγει λόγω Launcher. 1ο κρατούμενο....

Οι ρυθμίσεις μπήκαν στην launch bar κατά απαίτηση των παιδιών να υπάρχουν εκεί και λογικό είναι το σύστημα να βγάζει και άλλο ένα απέξω όπως των επαφών . 2ο κρατούμενο.....

Ολες οι συντομεύσεις του Leui Launcher που είναι συστήματος ΔΕΝ διαγράφονται από προεπιλογή πάλι του συστήματος. 3ο κρατούμενο.....

Υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξει ένα φάκελο και να βάλει ότι δεν του αρέσει να βλέπει έξω. 4ο κρατούμενο.....

Όποιος θέλει υπάρχει και η επίσημη 18s και η 19s για να βάλει, ώστε να μην βλέπει δύο εικονίδια που είναι ΆΣΧΗΜΑ! Δεν έχει άλλο κρατούμενο.... τελείωσαν.

Αυτά.... Φιλικά πάντα... :happy:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο των επαφών είναι ως default εκεί στην θέση του LIVE και δεν φεύγει λόγω Launcher. 1ο κρατούμενο....

Οι ρυθμίσεις μπήκαν στην launch bar κατά απαίτηση των παιδιών να υπάρχουν εκεί και λογικό είναι το σύστημα να βγάζει και άλλο ένα απέξω όπως των επαφών . 2ο κρατούμενο.....

Ολες οι συντομεύσεις του Leui Launcher που είναι συστήματος ΔΕΝ διαγράφονται από προεπιλογή πάλι του συστήματος. 3ο κρατούμενο.....

Υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξει ένα φάκελο και να βάλει ότι δεν του αρέσει να βλέπει έξω. 4ο κρατούμενο.....

Όποιος θέλει υπάρχει και η επίσημη 18s και η 19s για να βάλει, ώστε να μην βλέπει δύο εικονίδια που είναι ΆΣΧΗΜΑ! Δεν έχει άλλο κρατούμενο.... τελείωσαν.

Αυτά.... Φιλικά πάντα... :happy:

 

CrisBal εχεις κανει φανταστικη δουλεια και δεν ηθελα να παρεξηγησεις τα λογια μου εαν τα παρεξηγησες, γενικα ειναι χαζο να ενοχλουν τον χρηστη τετοιες ασημαντες λεπτομερειες εφοσον το προβλημα δεν ειναι λειτουργικο.. Προσωπικα δεν εχω το τηλεφωνο αλλα σε ευχαριστω πολυ για την φανταστικη δουλεια που εχεις ριξει!

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πριν βαλεις μια σωστη ρομ να δουλεψει, τραβας ενα dispute και ζητας refund , να μαθουν να μην παιδευουν τον κοσμο με τις μλκιες που κανουν με τις ρομ...

Πολύ σωστά. Κάνε αυτά που σου είπα παραπάνω και ότι πάρεις καλό θα είναι. Τώρα αν δουλεύει στην πορεία, με άλλη ρομ, ακόμα καλύτερα. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου φορώντας 20GRs χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CrisBal εχεις κανει φανταστικη δουλεια και δεν ηθελα να παρεξηγησεις τα λογια μου εαν τα παρεξηγησες, γενικα ειναι χαζο να ενοχλουν τον χρηστη τετοιες ασημαντες λεπτομερειες εφοσον το προβλημα δεν ειναι λειτουργικο.. Προσωπικα δεν εχω το τηλεφωνο αλλα σε ευχαριστω πολυ για την φανταστικη δουλεια που εχεις ριξει!

Όχι βέβαια... Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αναλώνουμε σε παρεξηγήσεις ή να στεναχωριόμαστε. Απλά ήθελα από μέρες να εξηγήσω το θέμα αυτό με τα εικονίδια, γιατί το άκουσα από 2-3 παιδιά. Να είσαι καλά και ελπίζω να έχεις το Χ800 ακόμα... Όπως και γω άλλωστε. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου φορώντας 20GRs χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Κάνε αυτά που σου είπα παραπάνω και ότι πάρεις καλό θα είναι. Τώρα αν δουλεύει στην πορεία, με άλλη ρομ, ακόμα καλύτερα. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου φορώντας 20GRs χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι βέβαια... Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αναλώνουμε σε παρεξηγήσεις ή να στεναχωριόμαστε. Απλά ήθελα από μέρες να εξηγήσω το θέμα αυτό με τα εικονίδια, γιατί το άκουσα από 2-3 παιδιά. Να είσαι καλά και ελπίζω να έχεις το Χ800 ακόμα... Όπως και γω άλλωστε. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου φορώντας 20GRs χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εχει ο αδερφος μου :P εγω εχω το Mi Note Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανεις θεμα με το Fingerprint? Μου λεει ο φιλος μου οτι πρωτα πρεπει να ανοιξει την οθονη και μετα αναγνωριζει το δαχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

20GRs?????Crisbal???ποτέ?????

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπομονή..... Θέλεις να έχει και αυτή δύο άσχημα εικονίδια ή να την έχω δοκιμάσει αρκετά εγώ πρώτα? :eek: :) ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου φορώντας 20GRs χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

]Εχει κανεις θεμα με το Fingerprint? Μου λεει ο φιλος μου οτι πρωτα πρεπει να ανοιξει την οθονη και μετα αναγνωριζει το δαχτυλο.

Δες στην πρώτη σελίδα για ένα mode και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7000853#post7000853. Όποιο παίξει καλύτερα. Ας δοκιμάσει... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ανεβάζω την καλύτερη ταχύτητα που έχω πετύχει με το max2

 

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2439660690

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να κανω τον δικηγορο του crisbal ουτε να το παιξω εξυπνος σε κανεναν απο τος κατοχους του τηλεφωνου μας και τους διαφορους επισκεπτες εδω μεσα βλεποντας ομως τα διαφορα σχολια που γραφονται θελω να κανω μια παρατηρηση...καταρχην γιατι δεν ειμαστε ολοι ευγνωμονες που βρεθηκε ενας χριστιανος να μας ξεστραβωσει φτιαχνοντας ενα λειτουργικο για το τηλεφωνο μας και κανοντας το να πεταει;σαφως και ο καθενας εχει διαφορετικη αισθητικη και ορισμενα πραγματα ισως τον χαλανε η η αισθητικη τους ειναι διαφορετικη απο την δικια μου η αλλων εδω αλλα ας ασχοληθουμε με την ουσια...υπαρχουν πολλοι launchers με τους οποιους ο καθενας μπορει να παραμετροποιησει το τηλεφωνο του οπως του αρεσει...ας αφησουμε λοιπον τον ανθρωπο να μας διορθωνει τα σοβαρα θεματα που πιθανιν να βρισκουμε και μην τον ζαλιζουμε με τα μικρα...στο τελος θα τα παρει και θα μας χαιρετισει οπως το βλεπω...αυτα τα λιγα...και συγνωμη για την παρεμβαση..
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ανεβάζω την καλύτερη ταχύτητα που έχω πετύχει με το max2

 

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2439660690

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161206/2daf61ee3a52f7037c8190f76db159a4.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161206/950efac63bcd9b6fc781b1201e660e5d.jpg

 

:)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ανεβάζω την καλύτερη ταχύτητα που έχω πετύχει με το max2

 

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2439660690

 

Βρήκα και εγώ μια με την 19s την δική μου από μόλις την πρώτο έφτιαξα και είχα και άλλη μία με την 20GRs με τα πειράματα στα 102 mbps.. Θα την βρω.... Στις default ρυθμίσεις για LTE που έχουν οι ρομ που φοράμε έχουν συχνότητες china & India. Β22, Β5, Β17. Δοκιμαζω να τις αλλάξω μόνο σε B20-800 B3-1800 & B7-2600 να δω...

Κανονικά θα έπαιζαν

[1] Τεχνολογία LTE-Advanced (LTE-A) FDD-TDD 3xCarrier Aggregation (3CA – 1.8 GHz (20 MHz, LTE FDD) & 3.5 GHz (20+20 MHz, LTE TDD))

[2] Αξιοποιώντας τις τεχνολογίες LTE-Advanced (LTE-A) 3xCarrier Aggregation (3CA - FDD) & 256 Quadrature Amplitude Modulation (256QAM)

IMG_20161206_191226.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεθει κανεις με 4g+;;;σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το honorbuy. λεει 2-5 εργασιμες με DHL DPD GLS και χωρις εξοδα τελωνειου. Ισχυει για τα εξοδα; το στελνουν αεροπορικως γιατι αν ερχεται με καραβι λογω της απεργιας φοβαμαι μηπως καθυστερησει

 

Και εγώ από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy το πήρα ,αρκετά ακριβότερο αλλά σε 3'μέρες ήταν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και εγώ μια με την 19s την δική μου από μόλις την πρώτο έφτιαξα και είχα και άλλη μία με την 20GRs με τα πειράματα στα 102 mbps.. Θα την βρω.... Στις default ρυθμίσεις για LTE που έχουν οι ρομ που φοράμε έχουν συχνότητες china & India. Β22, Β5, Β17. Δοκιμαζω να τις αλλάξω μόνο σε B20-800 B3-1800 & B7-2600 να δω...

Κανονικά θα έπαιζαν

[1] Τεχνολογία LTE-Advanced (LTE-A) FDD-TDD 3xCarrier Aggregation (3CA – 1.8 GHz (20 MHz, LTE FDD) & 3.5 GHz (20+20 MHz, LTE TDD))

[2] Αξιοποιώντας τις τεχνολογίες LTE-Advanced (LTE-A) 3xCarrier Aggregation (3CA - FDD) & 256 Quadrature Amplitude Modulation (256QAM)

IMG_20161206_191226.jpg

 

Μα πως χτυπας τέτοια ταχύτητα! Λολ μακάρι να λυθεί!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις το Winbank app με τη ROM του CrisBal;

 

Εγώ το δοκίμασα. Δούλεψε

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα. Δούλεψε

 

Τι έγινε με το πρόβλημα με την μπαταρία στο 20% ? Εντάξει με το 2ο φιξ? :confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...