Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ησασταν κατατοπιστικοτατοι.Θα μπω λοιπον (honorbuy Λογω ευρωπης-τελωνειου) και αν καταληξω σε αυτο θα με εχετε συχνο εδω μεσα.Σας ευχαριστω

 

Πάντως gearbest μπορείς να το βρεις και κάτω από 200, και μόλις παρήγγειλα και δεν πέρασε από τελωνείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2016-12-10 15:51The item is at the PostNL sorting center

2016-12-05 04:05The item is pre-advised

έλαβα αυτό

Σε πόσο καιρό λέτε να μου έρθει περίπου??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως gearbest μπορείς να το βρεις και κάτω από 200, και μόλις παρήγγειλα και δεν πέρασε από τελωνείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2016-12-10 15:51The item is at the PostNL sorting center

2016-12-05 04:05The item is pre-advised

έλαβα αυτό

Σε πόσο καιρό λέτε να μου έρθει περίπου??

 

Δεν θελω να σου το χαλασω αλλα τελωνειο πληρώνει στην Ελλάδα. Αρα ακομη εχει πιθανοτητα...

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2016-12-10 15:51The item is at the PostNL sorting center

2016-12-05 04:05The item is pre-advised

έλαβα αυτό

Σε πόσο καιρό λέτε να μου έρθει περίπου??

Καλημέρα. Όταν δεις να λέει ότι

The item send to country of destination σε κανένα 7ημερο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Δε θυμάμαι αν έχει γίνει αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα, όμως πιστεύω ότι έχει αξία να αναφέρω άλλο ένα αξιοθαύμαστο χαρακτηριστικό αυτού του κινητού. Καταρχήν, μπορεί και διαβάζει ό,τι φλασάκι κι αν του έχω συνδέσει. Το πιο εντυπωσιακό όμως είναι το ότι μπόρεσε και είδε τον εξωτερικό σκληρό δίσκο μου (1 TB)! Μάλιστα παίρνοντας ένα backup του ζήτησα να το αποθηκεύσει απευθείας στο σκληρό και πράγματι...! Και ούτε καν με καλώδιο type-c(χρησιμοποίησα αντάπτορα)

Τι άλλο να ζητήσει κανείς...

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Δε θυμάμαι αν έχει γίνει αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα, όμως πιστεύω ότι έχει αξία να αναφέρω άλλο ένα αξιοθαύμαστο χαρακτηριστικό αυτού του κινητού. Καταρχήν, μπορεί και διαβάζει ό,τι φλασάκι κι αν του έχω συνδέσει. Το πιο εντυπωσιακό όμως είναι το ότι μπόρεσε και είδε τον εξωτερικό σκληρό δίσκο μου (1 TB)! Μάλιστα παίρνοντας ένα backup του ζήτησα να το αποθηκεύσει απευθείας στο σκληρό και πράγματι...! Και ούτε καν με καλώδιο type-c(χρησιμοποίησα αντάπτορα)

Τι άλλο να ζητήσει κανείς...

 

Είσαι από τους λίγους τυχερούς... Γενικά έχει θέματα hardware το κινητό... Όχι σε όλους.. Σε άλλους δεν δουλεύει το Fingerprint σε άλλους η ανάγνωση από USB ( όπως εμένα δλδ). Πάντως το ξέρουμε ότι διαβάζει μέχρι και 3 TB 2,5" και 3,5" με εξωτερική τροφοδοσία. Να είσαι καλά.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris τελικά θα βγαλεις και MIUI 8 rom? Γιατί σκέφτομαι να δοκίμασω την τελευταία MIUI 8 του mandfx να δω τι παίζει. Οπότε αν είναι να βγαλεις να περιμένω!
Link to comment
Share on other sites

Cris τελικά θα βγαλεις και MIUI 8 rom? Γιατί σκέφτομαι να δοκίμασω την τελευταία MIUI 8 του mandfx να δω τι παίζει. Οπότε αν είναι να βγαλεις να περιμένω!

Σε κάνα 15 ημερο για Χριστούγεννιάτικο δώρο! ΧοΧΟΧΟ.... Merry Christmas! :rotfl:

Edit Εχθές το βράδυ μιλούσα μαζί του 3 ώρες και του εξηγουσα πως να βγάλει το Live από τον Launcher και πως να φτιάχνει την ρομ με τις αλλαγές στις εφαρμογές. Θα του στείλω αύριο και τα Ελληνικά μου να τα βάλει στην 21s που φτιάχνει με στοιχεία από την 466D.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Στο scanner QR code βγαζει και σε αλλον σφαλμα "Δυστυχως η εφαρμογη Περιηγητης εχει σταματησει"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Στο scanner QR code βγαζει και σε αλλον σφαλμα "Δυστυχως η εφαρμογη Περιηγητης εχει σταματησει"?

 

Ναι το κάνει και σε μένα.... Το τσέκαρα τώρα. Θα το δω αύριο και θα ανεβάσω Fix. Όλα γίνονται... ;)

 

Εσύ ποιά θα κρατήσεις να δουλέψεις crisbal?

 

Δεν υπάρχει άλλη μόλις ανεβάσω αύριο την 20GRs μετά πάω για την miui 8 να τελειώσω και μετά αν βγει καινούργια Indian ή China θα την ετοιμάσω... ;) Τώρα φτιάχνω λίγο το 3D Interface και λογικά αύριο τελειώνω.

Screenshot_2016_12_11_18_37_14.jpg

Screenshot_2016_12_11_18_37_22.jpg

 

Και 11 ώρες ήδη χρήση με Data & WiFi on και ανεβοκατεβάσματα τουλάχιστον 6 GB και το 6,5 ώρο με οθόνη ανοιχτή και ακόμα στο 26%.....

 

Screenshot_2016_12_11_18_49_36.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει και σε μένα.... Το τσέκαρα τώρα. Θα το δω αύριο και θα ανεβάσω Fix. Όλα γίνονται... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει άλλη μόλις ανεβάσω αύριο την 20GRs μετά πάω για την miui 8 να τελειώσω και μετά αν βγει καινούργια Indian ή China θα την ετοιμάσω... ;)

 

παιξε μπαλιτσα man...:cool:

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο. Ενώ εχω βάλει κάποιες βασικές εφαρμογές που μετρώντας τες δεν ξεπερνούν τα 3 γβ ,συν το λογισμικό αλλά 6_7 γβ και κάποιες λίγες φωτο και βίντεο, μου λέει ότι έχει μονο 3% ελεύθερο χώρο Αναγκάστηκα να σβήσω και κάποιες εφαρμογές αλλά τίποτε Καθάρισα και με το 360 security .Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο. Ενώ εχω βάλει κάποιες βασικές εφαρμογές που μετρώντας τες δεν ξεπερνούν τα 3 γβ ,συν το λογισμικό αλλά 6_7 γβ και κάποιες λίγες φωτο και βίντεο, μου λέει ότι έχει μονο 3% ελεύθερο χώρο Αναγκάστηκα να σβήσω και κάποιες εφαρμογές αλλά τίποτε Καθάρισα και με το 360 security .Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Ποια ρομ φοράς? Δικαιώματα έχεις δώσει? Επανεκκίνηση έκανες?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris θα μπορώ να την εγκαταστήσω εύκολα? Γιατί έχω τόση επαφή με τον προγραμματισμό, όση και ο Καρντόζο με το γκολ (στην Ελλάδα τουλάχιστον) :P
Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα 15 ημερο για Χριστούγεννιάτικο δώρο! ΧοΧΟΧΟ.... Merry Christmas! :rotfl:

Μία χαρά μου ακούγεται εμένα!! Δεν έχω τζάκι για να μου την φέρεις όμως!!

Link to comment
Share on other sites

Cris θα μπορώ να την εγκαταστήσω εύκολα? Γιατί έχω τόση επαφή με τον προγραμματισμό, όση και ο Καρντόζο με το γκολ (στην Ελλάδα τουλάχιστον) :P

 

Ποιος είναι ο Καρντόζο? Προγραμματιστής.... :lol:

Ναι θα έχω οδηγίες αναλυτικές όπως πάντα άλλωστε... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία χαρά μου ακούγεται εμένα!! Δεν έχω τζάκι για να μου την φέρεις όμως!!

 

Την στέλνω με έλκυθρο-mail.... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς? Δικαιώματα έχεις δώσει? Επανεκκίνηση έκανες?

 

Έχω ,η κόρη μου δηλαδή, την 18s .Μάλλον θα στο στείλω να βάλεις και την 20 Gr by Cris.Δικαιώματα?

Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Και 11 ώρες ήδη χρήση με Data & WiFi on και ανεβοκατεβάσματα τουλάχιστον 6 GB και το 6,5 ώρο με οθόνη ανοιχτή και ακόμα στο 26%.....

 

CrisBal, την φωτεινότητα στο πόσο % την έχεις;

Link to comment
Share on other sites

CrisBal, την φωτεινότητα στο πόσο % την έχεις;

Πάντα την βάζουμε στο 65-70% και με αυτόματη προσαρμογή.

 

Έχω ,η κόρη μου δηλαδή, την 18s .Μάλλον θα στο στείλω να βάλεις και την 20 Gr by Cris.Δικαιώματα?

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού να διαχειρίζεται τον αποθηκευτικό χώρο. Επίσης μην χρησιμοποιεί καθαριστικα third party γιατί δεν γνωρίζουν πάντα σωστά το σύστημα και κάνουν ζημιές. Έχει το Super manager που κάνει μια χαρά την δουλειά του.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα

 

Sent from my K4000 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από μένα.

Κατάφερα και διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος. Θα μπορούσατε όσοι έχετε πρόβλημα με τη συσκευή (οποιοδήποτε προβλημα) να μας ενημερώσετε από που το αγοράσατε? Επίσης μπορείτε να μας πείτε κάποιο χαρακτηριστικό από το αυτοκόλλητο της συσκευής? Εκτός του ΙΜΕΙ φυσικά. Σχετικά με τη φωτογραφική πόσο ικανοποιημένοι είστε?

 

Sent from my K4000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit Εχθές το βράδυ μιλούσα μαζί του 3 ώρες και του εξηγουσα πως να βγάλει το Live από τον Launcher και πως να φτιάχνει την ρομ με τις αλλαγές στις εφαρμογές. Θα του στείλω αύριο και τα Ελληνικά μου να τα βάλει στην 21s που φτιάχνει με στοιχεία από την 466D.

 

Ξέρεις μήπως τι αλλάζει στην 466D? Τι διαφορά έχει το baseband που αλλάζει σε 50 και αν έχει άλλες αλλαγές...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα την βάζουμε στο 65-70% και με αυτόματη προσαρμογή.

 

 

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού να διαχειρίζεται τον αποθηκευτικό χώρο. Επίσης μην χρησιμοποιεί καθαριστικα third party γιατί δεν γνωρίζουν πάντα σωστά το σύστημα και κάνουν ζημιές. Έχει το Super manager που κάνει μια χαρά την δουλειά του.

 

Cris κανε μου τη χάρη σε παρακαλώ και πες μου τι ακριβώς να κάνω με τα δικαιώματα. Έσβησα το 360 security γιατί πρόσεξα ότι έχει ενσωματωμένη παρόμοια εφαρμογή.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάδος ανακυκλωσης στο gallery για βιντεο και φωτο που σβηνεις.τσεκαρε και μηπως εχεις τιποτα 4k video εκει ...

 

ποτε ξανα απο gearbest-

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...