Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Κάνω ανοιχτή δημόσια πρόταση (αρκεί να μας πει κάποιος τον σωστό τρόπο) να καταθέσουμε όλοι μας από 1 ευρώ τουλάχιστον (200 δεν θα είμαστε?? έτσι λέω στα κουτουρού..) ή ότι θέλει ο καθένας μας για τον Crisbal προκειμένου να του αγοράσουμε ένα κουτί γλυκά...για τα Χριστούγεννα! (δεν ξέρω κιόλας αν του αρέσουν...)! ...και μόνο που μας απαντάει...είναι το ατού μας!

Αν κάποιος άλλος (εκτός από τον CrisBal) έχει να μας προτείνει κάτι άλλο ας μας το πει!

Υ.Γ. καμιά καλή θήκη αγόρασε κανένας σας ή όλοι την βγάζετε με την πλαστική (μωρέ και χάρτινη να ήταν πάλι θα την βάζατε αφού είναι τζάμπα..εδώ που μας φτάσανε τα μνημόνια!)

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις TWRP ΙΤΑΛΟΥ. αλλά όπως σου είπα η ρομ είναι με encryption. Κάνε αυτά που έγραψα παραπάνω. Μπες TWRP πάτα Wipe - advance wipe - και επέλεξε τα όλα εκτός από το usb. . Κάνε slide να γίνει. ΠΡΟΣΟΧΉ να είσαι σίγουρος ότι βλέπει το κινητό το Pc με τους σωστούς drivers όταν είσαι στο recovery για να μπορέσεις να βάλεις την ρομ μετά τα wipe και μετά προχώρα. Αφού κάνεις τα Wipe κάνε reboot to recovery για να πας να βάλεις μέσα την ρομ από το Pc. Μόλις την βάλεις με αντιγραφή ξανακανε reboot to recovery να την δει σωστά. Αφού μπει πάτα Install βρες την ρομ και εγκατέστησε την. Μπαίνεις σύστημα τελειώνεις με ρυθμίσεις ξαναπας TWRP βάζεις και το Fix και τελείωσες. ;)

 

Εγώ τελικά έλυσα το πρόβλημα που είχα περνώντας ένα "καθαρό" twrp. Μετά από αυτό δεν ζήτησε κωδικό και μπόρεσα να διαγράψω και να φλασάρω.

 

Κι ένα σχόλιο για την φωτογραφική: απογοήτευση για εμένα. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν samsung note 2. Όπου δεν έχει άπλετο φυσικό φως το le eco απλά δεν τα καταφέρνει.

 

Καλή θήκη ψάχνουμε όλοι.

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

photo.php?fbid=677810442393916&set=pcb.677810779060549&type=3

 

Γειά σας!

Παρέλαβα το x822 πριν περίπου ένα μήνα και σήμερα σε κάποια στιγμή ενώ μου άνοιγε μια εικόνα ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε μόνο κάποιες γραμμές. Έκτοτε δεν αντιδρά... Προσπάθησα να το επανεκκινήσω αλλά πως το κάνεις χωρίς οθόνη? Κάποιος μήπως έχει την ευγένεια να βοηθήσει λέγοντας μου τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα σχόλιο για την φωτογραφική: απογοήτευση για εμένα. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν samsung note 2. Όπου δεν έχει άπλετο φυσικό φως το le eco απλά δεν τα καταφέρνει.

 

Δηλαδή λες πως το note 2 έχει καλύτερη φωτογραφική από το X820; Ή το συγκρίνεις με κάνα top Samsung ή LG της εποχής;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

15442359_677810442393916_4435133591802125385_n.jpg?oh=ebf77e5a79e2d08d2085de0cdcad8b6f&oe=58F7CB3F

 

 

Γειά σας!

Παρέλαβα το x822 πριν περίπου ένα μήνα και σήμερα σε κάποια στιγμή ενώ μου άνοιγε μια εικόνα ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε μόνο κάποιες γραμμές. Έκτοτε δεν αντιδρά... Προσπάθησα να το επανεκκινήσω αλλά πως το κάνεις χωρίς οθόνη? Κάποιος μήπως έχει την ευγένεια να βοηθήσει λέγοντας μου τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αυτή την εικόνα έχω

Edited by hardam
ενοποίηση μηνυματων, προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

15442359_677810442393916_4435133591802125385_n.jpg?oh=ebf77e5a79e2d08d2085de0cdcad8b6f&oe=58F7CB3F

 

 

Γειά σας!

Παρέλαβα το x822 πριν περίπου ένα μήνα και σήμερα σε κάποια στιγμή ενώ μου άνοιγε μια εικόνα ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε μόνο κάποιες γραμμές. Έκτοτε δεν αντιδρά... Προσπάθησα να το επανεκκινήσω αλλά πως το κάνεις χωρίς οθόνη? Κάποιος μήπως έχει την ευγένεια να βοηθήσει λέγοντας μου τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αυτή την εικόνα έχω

 

Μου ειχαν δωσει ενα ιδιο τηλεφωνο με παρομοιο προβλημα, μπορεσα και μπηκα στο TWRP που του ειχαν βαλει αλλα η μιση οθονη ηταν μπλε και η αλλη εδειχνε κανονικα, το Touch δεν ανταποκρινοταν, εκανα τα παντα Flashara μεσω Fastboot το Boot.img Recovery.img και αλλα τετοια μεχρι και Flashtool χρησημοποιησα για Hard Brick σε Qualcomm κινητα, και τιποτα! Δοκιμασε τα και εσυ αυτα και αν δεν τα καταφερεις στειλτο πισω.

Link to comment
Share on other sites

15442359_677810442393916_4435133591802125385_n.jpg?oh=ebf77e5a79e2d08d2085de0cdcad8b6f&oe=58F7CB3F

 

 

Γειά σας!

Παρέλαβα το x822 πριν περίπου ένα μήνα και σήμερα σε κάποια στιγμή ενώ μου άνοιγε μια εικόνα ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε μόνο κάποιες γραμμές. Έκτοτε δεν αντιδρά... Προσπάθησα να το επανεκκινήσω αλλά πως το κάνεις χωρίς οθόνη? Κάποιος μήπως έχει την ευγένεια να βοηθήσει λέγοντας μου τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αυτή την εικόνα έχω

 

Κανεις επαννεκινηση κρατωντας συνεχομενα το power για αρκετα δεπτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, για το Fingerprint που πρεπει πρωτα να ανοιξεις την οθονη και μετα ξεκλειδωνει εχει βρεθει λυση περα απο τα 2 tricks??

 

Μηπως φταιει που δεν εκανα Wipe Internal Storage?

Link to comment
Share on other sites

photo.php?fbid=677810442393916&set=pcb.677810779060549&type=3

 

Γειά σας!

Παρέλαβα το x822 πριν περίπου ένα μήνα και σήμερα σε κάποια στιγμή ενώ μου άνοιγε μια εικόνα ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε μόνο κάποιες γραμμές. Έκτοτε δεν αντιδρά... Προσπάθησα να το επανεκκινήσω αλλά πως το κάνεις χωρίς οθόνη? Κάποιος μήπως έχει την ευγένεια να βοηθήσει λέγοντας μου τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Λανθασμένο TWRP, και πιθανόν και bug rom. Άλλαξε πρώτα TWRP και μετά βλέπεις....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια, για το Fingerprint που πρεπει πρωτα να ανοιξεις την οθονη και μετα ξεκλειδωνει εχει βρεθει λυση περα απο τα 2 tricks??

 

Μηπως φταιει που δεν εκανα Wipe Internal Storage?

Ποιο έχεις?χ820 χ822? Ποια ρομ φοράς??

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανεις επαννεκινηση κρατωντας συνεχομενα το power για αρκετα δεπτερολεπτα.

Αυτό που φαίνεται είναι μετά από προσπάθεια επανεκκινησης. Μου έβγαλες ακριβώς το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαίνεται είναι μετά από προσπάθεια επανεκκινησης. Μου έβγαλες ακριβώς το ίδιο

 

Άλλαξε TWRP από fastboot και βάλε OFFICIAL!!>>> https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img.html

Αν δεν παίξει κάνε το unbrick αν πάλι δεν dispute & επιστροφή..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λανθασμένο TWRP, και πιθανόν και bug rom. Άλλαξε πρώτα TWRP και μετά βλέπεις....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο έχεις?χ820 χ822? Ποια ρομ φοράς??

Σοφέ Crisbal (δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ!, δεν βλέπω κάτι για να μπορέσω να κάνω κάτι. Είναι το X822, φοράει την multi 16s, όπως μου ήρθε και δεν το "πείραξα" καθόλου γιατί όλα, ακόμα και το fingerprint λειτουργούσαν άψογα. Είχα σκοπό να δω τι θα ανεβάσεις με nougat και τότε να αλλάξω software. Μπορώ να κάνω κάτι με τα πληκτρα? Κάποιος συνδιασμός ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Σοφέ Crisbal (δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ!, δεν βλέπω κάτι για να μπορέσω να κάνω κάτι. Είναι το X822, φοράει την multi 16s, όπως μου ήρθε και δεν το "πείραξα" καθόλου γιατί όλα, ακόμα και το fingerprint λειτουργούσαν άψογα. Είχα σκοπό να δω τι θα ανεβάσεις με nougat και τότε να αλλάξω software. Μπορώ να κάνω κάτι με τα πληκτρα? Κάποιος συνδιασμός ίσως?

 

Με Volume down και Power Button μπαινει σε fastboot mode.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο έχεις?χ820 χ822? Ποια ρομ φοράς??

 

Το X822 ειναι με την 19S την δικη σου πριν δεν γνωριζω αν ειχε India η China.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες! Στις εφαρμογες που ζηταει κατι με επικάλυψη οθόνης τι ακριβως παιζει? Παταω πχ στην εγγραφη και μου βγαζει να δωσω δικαιωματα! Οταν παταω να δωσω μου πεταει το μνμ για επικαλυψη! Στις περισσότερες εφαρμογες το εκανα απενεργοποιησα το draw over other apps εδωσα τα δικαιώματα και δουλεψε! Την εγγραφη δε την εχει στις εφαρμογες για να γινει αυτη η διαδικασια! Εχει παρατηρησει κανεις το ίδιο φαινομενο? Αα και για να δεχτει τις αλλαγές θελει επανεκκινηση!
Link to comment
Share on other sites

Σοφέ Crisbal (δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ!, δεν βλέπω κάτι για να μπορέσω να κάνω κάτι. Είναι το X822, φοράει την multi 16s, όπως μου ήρθε και δεν το "πείραξα" καθόλου γιατί όλα, ακόμα και το fingerprint λειτουργούσαν άψογα. Είχα σκοπό να δω τι θα ανεβάσεις με nougat και τότε να αλλάξω software. Μπορώ να κάνω κάτι με τα πληκτρα? Κάποιος συνδιασμός ίσως?

 

Καλησπέρα. Ένας λόγος παραπάνω να δεις μήπως φταίει το software σε πρώτη φάση. Προσπάθησε να μπεις σε fastboot vol down & power να δεις πως εμφανίζεται η εικόνα στην οθόνη. Αν εκεί είναι οκ πας για software problem. Αν όχι μάλλον τα εφτυσε η οθόνη. Τσέκαρε και πες μας..

Με Volume down και Power Button μπαινει σε fastboot mode.

Το X822 ειναι με την 19S την δικη σου πριν δεν γνωριζω αν ειχε India η China.

 

India 16s με encryption. Όπως το δικό μου. Τσέκαρε με άλλη ρομ πχ China ή κάνε φουλ Wipe και βάλε την ρομ με clean install. Πάντως ξέρεις ήδη ότι υπάρχουν αρκετά τηλέφωνα με θέματα σε αυτό τον τομέα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας λόγος παραπάνω να δεις μήπως φταίει το software σε πρώτη φάση. Προσπάθησε να μπεις σε fastboot vol down & power να δεις πως εμφανίζεται η εικόνα στην οθόνη. Αν εκεί είναι οκ πας για software problem. Αν όχι μάλλον τα εφτυσε η οθόνη. Τσέκαρε και πες μας..

 

 

India 16s με encryption. Όπως το δικό μου. Τσέκαρε με άλλη ρομ πχ China ή κάνε φουλ Wipe και βάλε την ρομ με clean install. Πάντως ξέρεις ήδη ότι υπάρχουν αρκετά τηλέφωνα με θέματα σε αυτό τον τομέα.

Δοκίμασα με power και volume down και κάνει ακριβώς τα ίδια, η ίδια εικόνα της φωτό. Έχω την πρώτη οθόνη που τα έφτυσε? Σε αυτή την περίπτωση ανοίγω κατευθείαν dispute στο ali ή στέλνω mail στον πωλητή (willvast)? Από ali έχω κάνει 5 αγορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα οπότε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161213/70ced59c81cb84a97889d438d92e9e40.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161213/4f53290c53699a71db8df941452a1bb3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161213/9cc86577e0cd91380c3dc1919d742b05.jpg

 

Εγώ πάντως με αυτήν την θήκη είμαι πολύ ευχαριστημένος και νομίζω ότι αρκετά ασφαλή το τηλεφωνάκι μου

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με power και volume down και κάνει ακριβώς τα ίδια, η ίδια εικόνα της φωτό. Έχω την πρώτη οθόνη που τα έφτυσε? Σε αυτή την περίπτωση ανοίγω κατευθείαν dispute στο ali ή στέλνω mail στον πωλητή (willvast)? Από ali έχω κάνει 5 αγορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα οπότε δεν ξέρω...

 

Ναι Dispute πρώτα μην λήξει η εγγύηση και μετά μιλά μαζί του. Βγάλε φωτό και video που το πατάς να ανοίξει και τι κάνει. Βάλε και ένα Print screenshot από την αγορά. Από αυτούς το πήρα κι εγώ άρα να περιμένω..... :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με αυτήν την θήκη είμαι πολύ ευχαριστημένος και νομίζω ότι αρκετά ασφαλή το τηλεφωνάκι μου

 

Την κοιτουσα κι εγω αυτη τη θηκη.. Δεν το κανει πολυ χοντροκομμενο;;

 

================================================

 

Cris μας τρεχουν τα σαλια απο χθες, τι γινεται με τη Super Duper Ultra Mega Hybrid 20 GRs;;; :rolleyes::lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Cris μας τρεχουν τα σαλια απο χθες, τι γινεται με τη Super Duper Ultra Mega Hybrid 20 GRs;;; :rolleyes::lol:

 

Θα την στείλω με courier στο τέλος! 3 φορές έχει κοπεί το Upload. Όχι τίποτα άλλο έχω έτοιμη και την Miui8 6.11.27 και δεν ξέρω ποια να ανεβάσω πρώτη..... :w00t::up::dance:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι Dispute πρώτα μην λήξει η εγγύηση και μετά μιλά μαζί του. Βγάλε φωτό και video που το πατάς να ανοίξει και τι κάνει. Βάλε και ένα Print screenshot από την αγορά. Από αυτούς το πήρα κι εγώ άρα να περιμένω..... :wacko:

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα την στείλω με courier στο τέλος! 3 φορές έχει κοπεί το Upload. Όχι τίποτα άλλο έχω έτοιμη και την Miui8 6.11.27 και δεν ξέρω ποια να ανεβάσω πρώτη..... :w00t::up::dance:

 

Με το χερι στο refresh με εχεις απο χθες! :lol::lol::lol:

Διαλεξε ποια ειναι καλυτερη, ανεβασε τη και πες μας να την εγκαταστησουμε master! :D:lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

India 16s με encryption. Όπως το δικό μου. Τσέκαρε με άλλη ρομ πχ China ή κάνε φουλ Wipe και βάλε την ρομ με clean install. Πάντως ξέρεις ήδη ότι υπάρχουν αρκετά τηλέφωνα με θέματα σε αυτό τον τομέα.

 

Θα δοκιμασω με Full Wipe και βλεπουμε, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω με Full Wipe και βλεπουμε, ευχαριστω!

 

Περίμενε να βάλεις την 20GRs μην το κάνεις τώρα και βλέπεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...