Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ το καλό φιξ...... Εφτασεεεεε...... :lol::lol:

https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

Ευχαριστώ πολύ καταρχήν. Μόλις το πέρασα και εμφανίστηκε το εικονίδιο live. Ειναι φυσιολογικό? τώρα αν έστρωσε θα ενημερωσω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ καταρχήν. Μόλις το πέρασα και εμφανίστηκε το εικονίδιο live. Ειναι φυσιολογικό? τώρα αν έστρωσε θα ενημερωσω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εεε Φυσικά! Αφού είναι ο επίσημος Launcher με τα καλούδια του.... Εστρωσε τώρα σίγουρα μην ανησυχείς...Αυτα έχουν τα μονταρίσματα. Πας να καλυτερέψεις κάτι και χαλάει κάτι άλλο....ΠΑΝΤΑ!!! :lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να φύγει αυτό?μονο με ροοτ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να φύγει αυτό?μονο με ροοτ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με x-posed modules ή να ξαναβάλεις το προηγούμενο που είχε. Διαλέγεις και παίρνεις... :p:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα!! Μετα απο το ππέρασμ της Ρομ του Κρις και μετα απο μια μερα χρησης του κινητου να επιβεβαιωσω οτι με το φιξ της μπαταριας δεν υπαρχει κανενα θεμα κατω απτο 20%!ολα δουλευουν ρολοι! Εξαιρετικο κινητο, απολυτα ευχαριστημενος απο ολα! Και fingerprint αψογο! Καλοδουλευτο σε ολους μας και ενα μεγάλο εευχαριστώ στον Cris και στα παιδια που έχουν ασχοληθει τοσο πολυ για να τα βρουμε ετοιμα ολοι εμεις οι υπόλοιποι! Να στε καλα παιδες!! :)
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο εννοεις να ξαναφλασαρω?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάνεις να απενεργοποιήσει την προειδοποίηση για χρήση δεδομένων από τη stock εφαρμογή music κάθε φορά που ανοίγουν τα δεδομένα;; Φουλ εκνευριστική.. :mad:
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα!! Μετα απο το ππέρασμ της Ρομ του Κρις .........)

Να είσαι καλά.. Μην τρελαίνεσαι.. Κερνάς τσίπουρο όταν ανεβούμε Βόλο... :lol:

Έχει καταφέρει κάνεις να απενεργοποιήσει την προειδοποίηση για χρήση δεδομένων από τη stock εφαρμογή music κάθε φορά που ανοίγουν τα δεδομένα;; Φουλ εκνευριστική.. :mad:

 

Διαχειριστής Τηλεφώνου >Έλεγχος χρήσης δεδομένων > Ρυθμιστής σύνδεσης και ξετικαρε το music.

Το προηγούμενο εννοεις να ξαναφλασαρω?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι..Μόνο έτσι δεν θα βλέπεις το Live. . ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διαχειριστής Τηλεφώνου >Έλεγχος χρήσης δεδομένων > Ρυθμιστής σύνδεσης και ξετικαρε το music.

 

Α ρε λεβεντόπαιδο, το έχεις σπουδάσει το τηλέφωνο! :lol::D Είσαι μεγάλος! Ευχαριστώ!

 

Άσχετο, εσένα έχει πέσει στην αντίληψη σου το eui modder module;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Α ρε λεβεντόπαιδο, το έχεις σπουδάσει το τηλέφωνο! :lol::D Είσαι μεγάλος! Ευχαριστώ!

 

Άσχετο, εσένα έχει πέσει στην αντίληψη σου το eui modder module;

 

Φυσικά. Αλλά κάνει κόλπα σε εκδόσεις μετά την 5.5 δλδ στην 5.8 που φοράμε τώρα. Κάνει restart, bootloop κλπ. Γι αυτό δεν έχω ανεβάσει ακόμα την 20.. Προσπαθώ να το μοντάρω. Θα δείξει... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αλλά κάνει κόλπα σε εκδόσεις μετά την 5.5 δλδ στην 5.8 που φοράμε τώρα. Κάνει restart, bootloop κλπ. Γι αυτό δεν έχω ανεβάσει ακόμα την 20.. Προσπαθώ να το μοντάρω. Θα δείξει... ;)

 

Το είχα ποστάρει πριν κάνα μήνα να μη το βάλετε γιατί κρασάρει τελείως το ui.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες θέλω να εμφανίσω την ταχύτητα του wifi . ψάχνω να το βρω και δεν το βρίσκω

Διαχειριστής τηλεφώνου - Έλεγχος της χρήσης των δεδομένων- Πάνω δεξιά κλικαρεις το γραναζι-Εμφανιση ταχύτητας ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω περάσει το φιξ 5 6 φορές και κάνει το ίδιο. Στο 20% βγάζει το γνωστό μνμ.

 

Ξαναπερασε την ρομ με advance wipe εκτός internal. Αφού τελειώσεις τις ρυθμίσεις σου ξαναπήγαινε TWRP και πέρνα το. Μάλλον δεν έχει εγκατασταθεί σωστά ή το Fix Zip που κατέβασες είναι Corrupted. Δοκίμασε να το ξανά κατεβάσεις μήπως και παίξει....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,,, επειδή περιμένω το Χ900, το Tracking number το δείχνει στο Καλοχωρι Θεσσαλονικη. Ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το καλό φιξ...... Εφτασεεεεε...... :lol::lol:

https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

 

Καλησπερα, αυτο το Fix ειναι για την μπαρα πανω πανω που ειναι πιο σκουρα και δεν πολυ φαινεται?

 

Δοκιμασε ο φιλος μου τα 2 κολπακια για το Fingerprint και δεν δουλεψαν εχουμε τιποτα καινουργιο γι αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ξανα!! Μετα απο το ππέρασμ της Ρομ του Κρις και μετα απο μια μερα χρησης του κινητου να επιβεβαιωσω οτι με το φιξ της μπαταριας δεν υπαρχει κανενα θεμα κατω απτο 20%!ολα δουλευουν ρολοι! Εξαιρετικο κινητο, απολυτα ευχαριστημενος απο ολα! Και fingerprint αψογο! Καλοδουλευτο σε ολους μας και ενα μεγάλο εευχαριστώ στον Cris και στα παιδια που έχουν ασχοληθει τοσο πολυ για να τα βρουμε ετοιμα ολοι εμεις οι υπόλοιποι! Να στε καλα παιδες!! :)

 

Καλησπερα, να σε ρωτησω το Fingerprint σου δουλευει οντως αψογα? Σε εναν φιλο πρεπει πρωτα να ανοιξει την οθονη και μετα αναγνωριζει το δαχτυλο το ιδιο γινεται και με εσενα και αν οχι εκανες κατι για να το φτιαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,,, επειδή περιμένω το Χ900, το Tracking number το δείχνει στο Καλοχωρι Θεσσαλονικη. Ξέρει κάποιος;

Εξαρτάται από που το πήρες και πως το στέλνουν. Μέσω Θεσσαλονίκης ή οδικώς έρχεται? :wacko:

1. Καλησπερα, αυτο το Fix ειναι για την μπαρα πανω πανω που ειναι πιο σκουρα και δεν πολυ φαινεται?

2. Δοκιμασε ο φιλος μου τα 2 κολπακια για το Fingerprint και δεν δουλεψαν εχουμε τιποτα καινουργιο γι αυτο?

1. Ναι για την μπάρα που είναι αxνά τα σύμβολα..

2. Όχι προς το παρόν. Ας δοκιμάσει την Stock που είχε όταν ήρθε. Αν δεν γίνει κάτι, είναι θέμα Hardware να κάταθέσει Dispute.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το chronopost. fr. Το δείχνει Καλοχωρι Θεσσαλονικη. Δεν ξέρω πως θα το φέρουν σε μένα.

 

Μπες 17track.net

 

Έξτρα Launcher: Όποιος βαρέθηκε ή θέλει να αλλάξει ή όψη τού στoκ Launcher με το LeView και τα εικονίδια επάνω αλλά και πολλές αλλες παραμετροποίησεις, ας δοκιμάσει και αυτό το ζιπ με εγκατάσταση από τοTWRP. Είναι με μοντέρνο UI by Asus. Ενσωματώνεται στο σύστημα, δεν τρώει Ram, δουλεύει άψογα και φυσικά ο Stock πάει.... περίπατο...!!

https://mega.nz/#!oNk0ySiJ!MMlFIiI-QuqvpsjFll0tTAf5I6KSS8o0-XQNlfYBE4U

Βέβαια φτιάχνω και έναν δικό μου με στοιχεία nougat &pixel Launcher για την 20GRs.

Screenshot_2016_12_08_19_42_39.jpg Screenshot_2016_12_08_19_44_41.jpg Screenshot_2016_12_08_19_39_25.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

1. Ναι για την μπάρα που είναι αxνά τα σύμβολα..

2. Όχι προς το παρόν. Ας δοκιμάσει την Stock που είχε όταν ήρθε. Αν δεν γίνει κάτι, είναι θέμα Hardware να κάταθέσει Dispute.

 

Δουλευε πριν που ειχε Κινεζικη, με εχει ζαλισει με αυτο σε φαση μου λεει να του περασω την Ινδικη και να δω μηπως μπορεσω να την μεταφρασω, ελεος προβληματα που εχει ο κοσμος :P

Link to comment
Share on other sites

Δουλευε πριν που ειχε Κινεζικη, με εχει ζαλισει με αυτο σε φαση μου λεει να του περασω την Ινδικη και να δω μηπως μπορεσω να την μεταφρασω, ελεος προβληματα που εχει ο κοσμος :P

Αν είναι Χ820 βάλτου ή την 16s ή την 18s China.

Αν έπαιρνε τόσο εύκολα μετάφραση μία ρομ θα την έκαναν και αυτοί που την έφτιαξαν! Θέλει μήνα καί....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπες 17track.net

 

Τηλεφωνησα σε ACS, θα το παραλαβω αυριο.

 

Αντε με το καλό.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...