Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα πριν βαλεις μια σωστη ρομ να δουλεψει, τραβας ενα dispute και ζητας refund , να μαθουν να μην παιδευουν τον κοσμο με τις μλκιες που κανουν με τις ρομ...

Ναι κάνε εγώ πήρα πίσω 65 δολάρια !

 

Cris το fix για το πρόβλημα στο 20% πού το βρίσκω?

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες παρέλαβα και εγώ σήμερα τελικά!Μου ήρθε με την 5.8.017S(Stable) με Ελληνικά και Playstore χωρίς κινεζικες εφαρμογές και γενικά χωρίς πολλές εφαρμογές!Ξεκλείδωτος bootloader, πέρασα το TWRP του CRIS και είμαι έτοιμος για φλασάρισμα τη ρομ του Cris!Έχει λυθεί το πρόβλημα με τη μπαταρία η τελικά τα παιδιά που περάσατε το 2ο fix συνεχιζετε να έχετε πρόβλημα?Να την περάσω τη ρομ και να αρχίζω να το στρωνω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα!Τα φιξακια τα περνάμε απευθείας με install χωρίς κανένα wipe ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες παρέλαβα και εγώ σήμερα τελικά!Μου ήρθε με την 5.8.017S(Stable) με Ελληνικά και Playstore χωρίς κινεζικες εφαρμογές και γενικά χωρίς πολλές εφαρμογές!Ξεκλείδωτος bootloader, πέρασα το TWRP του CRIS και είμαι έτοιμος για φλασάρισμα τη ρομ του Cris!Έχει λυθεί το πρόβλημα με τη μπαταρία η τελικά τα παιδιά που περάσατε το 2ο fix συνεχιζετε να έχετε πρόβλημα?Να την περάσω τη ρομ και να αρχίζω να το στρωνω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα!Τα φιξακια τα περνάμε απευθείας με install χωρίς κανένα wipe ετσι??

Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6999294#post6999294

Αλλά και στην ρομ το έχω βάλει. Διαβάστε οδηγίες στην αρχική σελίδα. Ναι έχει λυθεί το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κάνε εγώ πήρα πίσω 65 δολάρια !

 

Cris το fix για το πρόβλημα στο 20% πού το βρίσκω?

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6999294#post6999294

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με το πρόβλημα με την μπαταρία στο 20% ? Εντάξει με το 2ο φιξ? :confused:

 

Φίλε μου, λόγω του ότι εγκαθιστώντας κάτι fonts που κατέβασα μέσω κάποιων εφαρμογών, κατέστρεψα μάλλον τα Ελληνικά που είχε εγκατεστημένα, χωρίς να μπορέσω να τα επαναφέρω παρόλες τις προσπάθειες και τις πιθανές λύσεις που αναζήτησα, αναγκάστηκα να κάνω εξ αρχής εγκατάσταση της ΡΟΜ σου. Επίτηδες άφησα τη στάθμη της μπαταρίας χαμηλά(γύρω στο 23-24%). Αρχικά άφησα το τηλέφωνο χωρίς το fix και πράγματι μόλις έφτασε στο 20%, χτύπησε o Zenui. Αμέσως μετά εγκατέστησα fix και με χαρά ανακοινώνω ότι πέρασα το κρίσιμο σημείο του 20% χωρίς προβλήματα. Ελπίζω ότι όλα θα δουλέψουν σωστά τώρα.

Σε αυτό το σημείο πρέπει να πω ότι είναι η πρώτη φορά που έκανα παρεμβάσεις σε ένα κινητό μόνος μου. Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τόσο τον hall2001 όσο και εσένα για την αμέριστη βοήθεια και καθοδήγηση που μου δώσατε και μου δίνετε. Χάρη σε σας βγαίνω σιγά σιγά από το απόλυτο σκοτάδι της αμάθειας και αρχίζω δειλά δειλά να αποκτώ κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις πάνω στα κινητά.

Χαίρομαι πολύ για την ομάδα που έχει δημιουργηθεί εδώ, που όλοι με τη συμμετοχή τους βοηθούν στο να λύνονται τα διάφορα θέματα που προκύπτουν, ώστε όλοι μας να χαιρόμαστε απροβλημάτιστα τη χρήση αυτού του τόσο ωραίου τηλεφώνου.

Εννοείται πως όταν με το καλό ανεβάζεις τις επόμενες σου ΡΟΜ, θα τις εγκαθιστώ προσπαθώντας πάντα να βοηθήσω κι εγώ με τις λιγοστές εμπειρίες μου προς την εξέλιξη και βελτίωση τους.

Και πάλι σας ευχαριστώ θερμά παιδιά!

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ωραία έκανα μέχρι το βήμα 7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά.

Τώρα κάνω επανεκκίνηση και είμαι έτοιμος η πρέπει να κάνω και wipe όλα πάλι εκτός του Internal όπως λέει στο βήμα 8??Γιατί το κανα και μου γραφε NO OS to restart!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έκανα μέχρι το βήμα 7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά.

Τώρα κάνω επανεκκίνηση και είμαι έτοιμος η πρέπει να κάνω και wipe όλα πάλι εκτός του Internal όπως λέει στο βήμα 8??Γιατί το κανα και μου γραφε NO OS to restart!

 

Καλησπερα, για να σου εβγαλε no OS καποιο λαθος εχεις κανει στα βηματα.. Το βημα 8 χρειαζεται μονο εαν ησουν σε Indian, τα Wipe που πρεπει να κανεις ειναι πριν το Advanced Wipe που απλα σερνεις δεξια για Factory reset, υστερα κανεις install την Rom, Wipe Cache/Dalvik και reboot to system

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να σου εβγαλε no OS καποιο λαθος εχεις κανει στα βηματα.. Το βημα 8 χρειαζεται μονο εαν ησουν σε Indian, τα Wipe που πρεπει να κανεις ειναι πριν το Advanced Wipe που απλα σερνεις δεξια για Factory reset, υστερα κανεις install την Rom, Wipe Cache/Dalvik και reboot to system

 

8. Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

Αν είστε με άλλη rom Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έβαλα την ρομ αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το κινητό φτάνει το 20%μπαταρια βγάζει μνμ

Του εφαρμογή iu έχει σταματήσει... Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο όταν βάλω φόρτιση σταματάει να το δείχνει

 

Καμία ιδέα το φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έβαλα την ρομ αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το κινητό φτάνει το 20%μπαταρια βγάζει μνμ

Του εφαρμογή iu έχει σταματήσει... Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο όταν βάλω φόρτιση σταματάει να το δείχνει

 

Καμία ιδέα το φταίει?

 

Φίλε, υπάρχει ένα fix το οποίο λύνει το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα

 

Έβαλα την ρομ αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το κινητό φτάνει το 20%μπαταρια βγάζει μνμ

Του εφαρμογή iu έχει σταματήσει... Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο όταν βάλω φόρτιση σταματάει να το δείχνει

 

Καμία ιδέα το φταίει?

 

Εγκατάστησε το παρακάτω fix :

 

https://mega.nz/#!ER9SkA6T!LxKg74S--UcRVkSAuiC-2xCzgNIeU08-RFUEK2UnKvY

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα

 

Έβαλα την ρομ αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το κινητό φτάνει το 20%μπαταρια βγάζει μνμ

Του εφαρμογή iu έχει σταματήσει... Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο όταν βάλω φόρτιση σταματάει να το δείχνει

 

Καμία ιδέα το φταίει?

 

Εγκατάστησε το παρακάτω fix :

 

https://mega.nz/#!ER9SkA6T!LxKg74S--UcRVkSAuiC-2xCzgNIeU08-RFUEK2UnKvY

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Το έκανα... Το συνεχίζει το πρόβλημα.

 

Καλημέρα. Κάτι δεν έκανες σωστά αν συνεχίζει να κάνει SystemUI stopped. Κοίτα με ηρεμία τις οδηγίες στο ποστ που έχει τη ρομ και κάντες σωστά. Στο τέλος αφού έχεις βάλει την ρομ και έχεις κάνει τις ρυθμίσεις σου ξαναπήγαινε TWRP και πέρνα το φιξ Install - slide - και κάνε κατευθείαν reboot to system ΧΩΡΙΣ WIPE. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτι δεν έκανες σωστά αν συνεχίζει να κάνει SystemUI stopped. Κοίτα με ηρεμία τις οδηγίες στο ποστ που έχει τη ρομ και κάντες σωστά. Στο τέλος αφού έχεις βάλει την ρομ και έχεις κάνει τις ρυθμίσεις σου ξαναπήγαινε TWRP και πέρνα το φιξ Install - slide - και κάνε κατευθείαν reboot to system ΧΩΡΙΣ WIPE. ;)

 

Νομιζω αυτο εκανα.

1) κατέβασα το αρχειο απο το κιν ( φαντάζομαι δεν εχει σημασία )

2) μπηκα TWRP -> install-> διαλεξα το αρχειο -> slide

(επιλεγμενο το reboot to system )

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο εκανα.

1) κατέβασα το αρχειο απο το κιν ( φαντάζομαι δεν εχει σημασία )

2) μπηκα TWRP -> install-> διαλεξα το αρχειο -> slide

(επιλεγμενο το reboot to system )

Τότε δεν εγκαταστάθηκε σωστά. Ξαναδοκίμασε να το περάσεις πάλι. Δεν παθαίνει ζημιά το τηλέφωνο αν το βάλεις ξανά.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν εγκαταστάθηκε σωστά. Ξαναδοκίμασε να το περάσεις πάλι. Δεν παθαίνει ζημιά το τηλέφωνο αν το βάλεις ξανά.;)

 

Μα αυτο ειναι το θεμα....το εχω κανει 3 φορες.

οταν το εκανα ειχα 20% με το κιν στην φορτιση...παιζει ρολο?

Τωρα το κιν ειναι φορτισμενο. θα περιμενω να παει παλι 20% και θα σου πω αμα το ξανα κανει...ελπιζω οχι :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/d5b7eb09cc6a17c49ed64e4aa2088d5e.jpg

 

Με το θέμα που εχω που φαίνονται αχνά πανω ψηλά τα εικονίδια γνωρίζουμε κατι; Οταν κανω επανεκκίνηση στρώνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Cris κατάφερες να περάσεις xposed? Δεν μπορώ να το φλασάρω με τίποτα.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία από τα ίδια.φοβηθηκα και για bootloop οπότε λέω αστο.Ουτως ή άλλως στην 20gr του chris θα είναι όλα τα καλούδια μέσα post #2684.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανονικά πέρασα το xposed, κατέβασα το xposed installer, έδωσα ροοτ δικαιώματα, και έκανα εγκατάσταση μέσα από το app. Reboot άρχισε η έναρξη την πρώτη φορά αλλά μετά όλα καλά.

 

Πήρα ένα backup μετά από TWRP πριν κάνω την παραπάνω διαδικασία για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε τυχόν αναποδιές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έβαλα xposed στην Official 19s με μοναδικό παρατράγουδο ότι μου έκανε κάτι αλματάκια το Gmail στο scrolling.

Από modules κάποια έπαιξαν, κάποια όχι. Προειδοποιώ όμως μην περάσετε το eui modder γιατί πέφτει σε bootlooop.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/d5b7eb09cc6a17c49ed64e4aa2088d5e.jpg

 

Με το θέμα που εχω που φαίνονται αχνά πανω ψηλά τα εικονίδια γνωρίζουμε κατι; Οταν κανω επανεκκίνηση στρώνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι είναι θέμα τού Launcher ,με το mode πού έφαγε για να φύγει το Live. Θα σου ανεβασω φιξακι με τον official αν θες και το περνάς από πάνω.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/d5b7eb09cc6a17c49ed64e4aa2088d5e.jpg

 

Με το θέμα που εχω που φαίνονται αχνά πανω ψηλά τα εικονίδια γνωρίζουμε κατι; Οταν κανω επανεκκίνηση στρώνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρεις ότι μπορείς να απενεργοποιήσεις την επιφάνεια εργασίας που σου βγάζει όταν σκρολάρεις αριστερά..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

 

Με το θέμα που εχω που φαίνονται αχνά πανω ψηλά τα εικονίδια γνωρίζουμε κατι; Οταν κανω επανεκκίνηση στρώνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ το καλό φιξ...... Εφτασεεεεε...... :lol::lol:

https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το καλό φιξ...... Εφτασεεεεε...... :lol::lol:

https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

ρε συ Cris, άλλαξε το nick σου σε Cris Fix :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...