Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο φιλε, ευχαριστουμε :) εγινε οπως ολα τα υπολοιπα adroid που ειχαμε συνηθισει

τωρα λυθηκε και αυτο:D

Να είσαι καλά φίλε! Να ευχηθώ αυτό που μου κάνει εντύπωση πάντα όταν το ακούω από τους σερβιτόρους.. Καλή απόλαυση! :lol::lol::D

χαιρετω την παρεα. απευθύνομαι κυριως στον Cris. προσπαθησα να κατεβασω τον stock launcer, ζηταει κλειδι και δεν με αφηνει..

καμμια ιδεα?

Κάνε ένα προφίλ στο mega και δε θα έχεις πρόβλημα. Κάθε φορά που θα σε σταματάει θα κάνεις ένα login και θα συνεχίζει μόνο του.

να το παραγγείλω με official rom η την εκάστοτε multilanguage του μαγαζιου?

ρωταω γιατι με το που το παρω θα το ρουταρω για miui.Δηλ με ποια ρομ θα ειναι πιο ομαλη η μεταβαση σε miui?

Να τους γραψω να το εχουν ξεκλειδωτο το booloader?

Πες του να σου βάλει τη multilingual για να έχεις εξασφαλισμένα ξεκλείδωτο bootloader. Εξάλλου μόλις έρθει, πρώτα του περνάς την 20GRs με clean install και μετά βάζεις τη σιμ μέσα και το λειτουργείς! ;)

Καλημέρα σε όλους.;)

Όσοι έχετε την 20GRs περάστε αυτό το fix που λύνει το πρόβλημα με τα σκοτεινά παράθυρα διαλόγου, από το TWRP όπως κάθε fix ΧΩΡΙΣ WIPE στην έξοδο για το σύστημα.

Πόσο μάγκας είσαι για άλλη μια φορά! Καλές γιορτές!

:thanks::clap:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Cris ο stock launcher στην 20 GR ζητάει κλειδί γιατί έχεις γράψει λάθος την διεύθυνση του MEGA.για αυτό δεν κατεβαίνει.δεν φταει τίποτα άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάντε αντιγραφή το link και στην επικόλληση διαγράψτε το <br/>

Edited by sofos2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.;)

Όσοι έχετε την 20GRs περάστε αυτό το fix που λύνει το πρόβλημα με τα σκοτεινά παράθυρα διαλόγου, από το TWRP όπως κάθε fix ΧΩΡΙΣ WIPE στην έξοδο για το σύστημα.

TWRP>INSTALL>SLIDE>Reboot to system>>Finish!

https://mega.nz/#!gFMhwRoT!6JoQZtNalyi3MmUzIAN3ExjOc1DlEat4Ng4aubTwOWU

 

Αγαπητέ CrisBal,

Ένα πράγμα έχω να δηλώσω:

 

R-E-S-P-E-C-T

RESPECT

RESPECT

 

Πραγματικά σε ευχαριστώ για όλη την δουλειά που έχεις κάνει.

Έχω δοκιμάσει, και εννοώ δοκιμάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα και σε πολύ βάθος, CM13 MaX2 S19 UmBreLLaTeaM SpaiNTeaM, Rom V6-X820 of Bshuy2003, και ROM by Cuoco92. Καμία μα καμία δεν συγκρίνεται με αυτή που έχεις φτιάξει, και δεν εννοώ τον Εξελληνισμό της ROM.

Το LeMax2 πετάει και έχει τρελή αυτονομία μπαταρίας.

Ανοιχτό συνέχεια το bluetooth με miBandTools και GarminConnect, συνέχεια ανοιχτό Wi-Fi και όταν δεν υπάρχει Wi-Fi 3G από την δεύτερη sim, 1 gmail account, 1 exchange account σε push, 1 outllook account, gdrive, dropbox, onedrive, vpn και χίλια άλλα δυο παίζουν άψογα.

 

Για μία ακόμη φορά RESPECT :thanks:

 

ένας ευχαριστημένος χρήστης της υπέροχης ROM που έχεις δημιουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Cris ο stock launcher στην 20 GR ζητάει κλειδί γιατί έχεις γράψει λάθος την διεύθυνση του MEGA.για αυτό δεν κατεβαίνει.δεν φταει τίποτα άλλο

Καθόλου απίθανο με τόσα που κάνω μαζί....:lol::lol:

https://mega.nz/#!4FcAjYIJ!PB4WTqnQs-VPfCFyNoj-Xes3neC7yc8BB-Hltd0K-JM

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την εγκατάσταση , αν και εχτές μπήκε η 19s και σήμερα με το fix η 20Grs.

Θεουλη CrisBal ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου για όλα!!!

 

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την εγκατάσταση ,.....

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2 Deep in Space .....

Απλά κλαίω...:lol::chair::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε κανεις θεμα με focus καμερας σε x822 με official 18s και τωρα με 20s? Εχει ενας φιλος .. οταν κλεισει καμερα και ανοιξει ξανα δουλευει οκ και μετα τα ιδια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κανει focus και τα δειχνει θολά κλεινει, ανοιγει και δουλευει οκ και.ξανακολλαει

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε κανεις θεμα με focus καμερας σε x822 με official 18s >>>

Ας δοκιμάσει μία το patch που έχω στην αρχική από την 19s που είναι moded. μήπως και δει αλλαγή..;) https://mega.nz/#!JRdgnShR!WdWLKI1NJ7Pm3mQyy1trIYqlCB4lcgkdbOfACsP4DgE

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν παίζει καλά αυτό Χρηστάρα, δύο τέτοια βίντεο πάτησα και δεν τα άνοιγε λόγω δικαιωμάτων. Δοκίμασε OGYoutube από XDA.. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω σοκαριστει με την διαχείριση της μπαταρίας. Δεν ξέρω εάν είναι από τους leeco ή απο το μαγείρεμα του CrisBal, απλά δεν υπάρχει!!!..

 

 

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει καλά αυτό Χρηστάρα, δύο τέτοια βίντεο πάτησα και δεν τα άνοιγε λόγω δικαιωμάτων. Δοκίμασε OGYoutube από XDA.. ;)

 

Κάνα δίμηνο που το έχω παίζει μια χαρά! Απλά... το θεωρώ ποιο βατό για τους normal χρήστες. Καλό και το OGY... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν έχω σοκαριστει με την διαχείριση της μπαταρίας. Δεν ξέρω εάν είναι από τους leeco ή απο το μαγείρεμα του CrisBal, απλά δεν υπάρχει!!!..

 

 

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2

 

Από τα 172 συνολικά, τα 52 tweaks είναι μόνο energy - battery saver .... :lol:

Να σου πω την αλήθεια.. Ούτε κι εγώ περίμενα ότι θα κάνουν τόσο δουλειά... ;)

Εννοείται ότι τα έβαλα και στην miui 8 που ανεβάζω και μέχρι τώρα κράτησε από το 40% έως το 20% με WIFI και screen on, εγκαταστάσεις κλπ 4ω,17λ!;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

H miui που είναι να την περάσουμε?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αύριο με το καλό! Με οδηγίες αναλυτικές όπως πάντα... :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Mini bug report..

Δε μου δουλεύει το screen mirroring.. Προσπαθεί να συνδεθεί αλλά το πετάει.. Δε θυμάμαι αν το είχα δοκιμάσει με την official.. Το ταμπλετ μου (Sony Z2)συνδέεται καμία δίπλα..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εχω cuoco 16s(δε μου έχει έρθει update εδω και καιρο...) finger όποτε θυμάται-και αν ειναι ζεστο το δάχτυλο...-μπαταρία μιση μερα...

Λοιπόν, όπως είναι(απο cuoco) ποια είναι η διαδικασία για πέρασμα απο πάνω του Cris χωρίς να χάσω αρχεία-φωτο-κλπ? γιατί βλέπω κάτι wipe που λέτε και κρατιέμαι με τη 16s ακόμη...δεν είμαι και σχετικός ...

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει μία το patch που έχω στην αρχική από την 19s που είναι moded. μήπως και δει αλλαγή..;) https://mega.nz/#!JRdgnShR!WdWLKI1NJ7Pm3mQyy1trIYqlCB4lcgkdbOfACsP4DgE

Θα του το πω.. ευχαριστώ Cris.

Θα μιλησει και με le και πωλητη βεβαια.. ειναι ακομα στη προστασια και του ali..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω cuoco 16s(δε μου έχει έρθει update εδω και καιρο...) finger όποτε θυμάται-και αν ειναι ζεστο το δάχτυλο...-μπαταρία μιση μερα...

Λοιπόν, όπως είναι(απο cuoco) ποια είναι η διαδικασία για πέρασμα απο πάνω του Cris χωρίς να χάσω αρχεία-φωτο-κλπ? γιατί βλέπω κάτι wipe που λέτε και κρατιέμαι με τη 16s ακόμη...δεν είμαι και σχετικός ...

 

Πρόταση μου είναι να τραβήξεις ένα backup (καλό είναι να υπάρχει γενικά) και κάνε clean Install για να κάτσει και καλύτερα η rom. Είναι που είναι τουρμπισμένη, μην την πιέσεις περισσότερο.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Nαι θα δουλέυουν όλα SU,XPOSED,BUSYBOX,κλπ

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις από pc χωρίς adblock,antvirus κλπ

 

ΤΑ εκανα ολα αυτά Cris αλλα παλι ζηταει κωδικο.

μηπως πρεπει να το δεις ? κατι δεν είναι σωστο,γιατι ολα τα αλλα μου τα κατεβαζει κανονικα.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Chris μόλις έβαλα και γω την τουμπανιασμενη... Η αλήθεια είναι πως περίμενα να βγάλεις το ζιπακι για να διορθωθεί το θέμα με τα σκούρα... Φίλε τι να πω... Σου βγάζω το. Καπέλο... Αν με την 19 το κινητό έγινε αεροπλάνο με αυτήν απλά Διαστημόπλοιο... Respect... Δεν ξέρω αν η miui είναι καλύτερη αλλά νομίζω πως θα περιμένω να βγει η nougat πλέον... :D
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ΘΕΟΣ .

Διορθωθηκε ευχαριστουμε για αλλη μια φορα.:lol::D

 

ΜΠΡΑΒΟ cris και σε μενα διορθωθηκε.ολα καλα.

το μονο που εμεινε τωρα είναι να περασω τον stock launcher και να είναι ολα τελεια, αλλα

πρεπει να εχει πρόβλημα το λινκ.

αν μπορουσες να το δεις ,θα ημουν υποχρεος

 

ΜΠΡΑΒΟ cris και σε μενα διορθωθηκε.ολα καλα.

το μονο που εμεινε τωρα είναι να περασω τον stock launcher και να είναι ολα τελεια, αλλα

πρεπει να εχει πρόβλημα το λινκ.

αν μπορουσες να το δεις ,θα ημουν υποχρεος

 

τελικα λυθηκε το πρόβλημα με την βοηθεια του φιλου πιο πανω,( σβηνουμε απο το τελος του link το <br> )

το τσεκαρα και είναι οκ.

σε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει καποιος προθυμος φιλος να μου πει πως βρισκω εικονίδια (μηπως απο το store? αλλα πως τα γραφω για να τα αναζητησω?)

και πως τα αλλαζω στον launcher γιατι αυτά δεν μου αρεσουν¨??

ευχαριστω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Αν και το πόσταρα ποιο πάνω >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7017040#post7017040

το ξαναδίνω >> https://mega.nz/#!4FcAjYIJ!PB4WTqnQs-VPfCFyNoj-Xes3neC7yc8BB-Hltd0K-JM

Mini bug report..

Δε μου δουλεύει το screen mirroring.. Προσπαθεί να συνδεθεί αλλά το πετάει.. Δε θυμάμαι αν το είχα δοκιμάσει με την official.. Το ταμπλετ μου (Sony Z2)συνδέεται καμία δίπλα..

Nομίζω (χωρίς να είμαι100% σιγουρος) ότι το bug για το screen mirroring το έχουν όλες οι Indian&Developer 19s-21s και αφού βασίζεται σε αυτές, πιθανόν να είναι και εδώ. Όπως και το Καθαρισμός μεγάλων αρχείων στο Αποθηκευτικός χώρος, που δεν δουλεύει σε καμία Indian, αλλά γίνεται εύκολα μέσα από το SuperManager.

Εχω cuoco 16s(δε μου έχει έρθει update εδω και καιρο...) finger όποτε θυμάται-και αν ειναι ζεστο το δάχτυλο...-μπαταρία μιση μερα...

Λοιπόν, όπως είναι(απο cuoco) ποια είναι η διαδικασία για πέρασμα απο πάνω του Cris χωρίς να χάσω αρχεία-φωτο-κλπ? γιατί βλέπω κάτι wipe που λέτε και κρατιέμαι με τη 16s ακόμη...δεν είμαι και σχετικός ...

Δες στην αρχική στον οδηγό πως. Αν κάνεις μόνο τα 2 wipe δεν θα χάσει ούτε τις εφαρμογές σου, αλλά δεν ξέρω πόσο σταθερή θα είναι. Κανονικά θέλει αφου είναι China όλα τα wipe εκτός Internal, και ΔΕΝ θα χαθούν οι φωτό και τα αρχεία-φακέλοι σου.;)

Cris δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger.μονο αφού ανοίξω το τηλ.τι κάνουμε?

Έδωσες δικαιώματα?Είναι ενεργό το λουκέτο στο SystemUI? Κατέβασες το Notifyer?Το απενεργοποίησες από την μπαταρία να μην το σβήνει μετα από λιγη ώρα? Αν ναι βάλε stock Launcher >> https://mega.nz/#!4FcAjYIJ!PB4WTqnQs-VPfCFyNoj-Xes3neC7yc8BB-Hltd0K-JM

ή από την 19s χωρίς Live >> https://mega.nz/#!BEMVXKra!hQckXeH4qduTV-dkI9Z71xFhWfOF4ctzh8s6CQ1iwVg

ξερει καποιος προθυμος φιλος να μου πει πως βρισκω εικονίδια (μηπως απο το store? αλλα πως τα γραφω για να τα αναζητησω?)

και πως τα αλλαζω στον launcher γιατι αυτά δεν μου αρεσουν¨??ευχαριστω

Mέσα από τον NougatLauncher τα επιλέγεις σαν πακέτα και τα αλλάζεις. Αν έχεις stock από το store αλλά λίγα είναι συμβατά ( icon packs).

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 20s. Καμία σημαντική διαφορά από τη 19s. Ίσα ίσα, περισσότερα κινέζικα apps. Απόγευμα ρουτάρω και μπακαπ τα πάντα. :)

Είναι όμως πολύ πιο σταθερή από 18s. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 20s. Καμία σημαντική διαφορά από τη 19s. Ίσα ίσα, περισσότερα κινέζικα apps. Απόγευμα ρουτάρω και μπακαπ τα πάντα. :)

Είναι όμως πολύ πιο σταθερή από 18s. :)

 

Ευχαριστούμε για το info. Το θέμα σταθερότητα βέβαια θέλει παραπάνω ημέρες χρήσης για να το τσεκάρεις σίγουρα. Περιμένουμε παραπάνω πληροφορίες εν καιρό! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...