Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξι μέρες που εχω στείλει το κινητό, σήμερα στο tracking της procordia άλλαξε η κατάσταση σε "waiting spare part", αντε να δούμε πότε με το καλο θα παραλάβω την συσκευή.

Το ότι τους πήρε πάντως 5 ήμερες να παραγγείλουν ανταλλακτικό αρα και να το ελέγξουν και το ότι δεν έχουν φροντίσει να υπάρχει ενα μικρο άλλα επαρκές απόθεμα ανταλλακτικών για ενα γνωστό πρόβλημα μόνο σοβαρό σέρβις δεν το αποκαλείς.

 

Αυτό τους είπα και εγώ όταν το παρέλαβα μετά από ένα μήνα. Η απάντηση.....

Φτιάχνουμε 50 g4 την ημέρα κάποτε όσο στοκ και να έχεις τελειώνει.....

Και δεν ήξερα πραγματικά τι να απαντήσω.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερετε αν παρουσιάζεται μετά απο κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή αν έχει πρώτα κάποια συμπτώματα??
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν παρουσιάζεται μετά απο κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή αν έχει πρώτα κάποια συμπτώματα??

Συνήθως το παθαίνει νωρίς. Πριν κλείσει χρονο δηλαδή! Στην δικιά μου περίπτωση πριν το bootloop πέταξε πάνω πάνω δεξιά στην οθόνη ένα στίγμα γκρι το οποίο μια γινόταν έντονο μια ξεθωριαζε παλι. Πιστεύω πως αυτό ήταν σημαδι ότι κάτι δεν παει καλα. Πότε δεν έφευγε εντελώς! Και μετά από 2 μήνες έπαθε bootloop. Στους 8 μήνες το έπαθε σε μένα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα SOS επαθα και εγω το προβλημα σημερα bootloop σειρα 512 εκει που εβλεπα βιντεο κολλησε,και τελος μονο δειχνει το σημα της lg εκανα hard reset αλλα τιποτα.το προβλημα τωρα ποιο ειναι,το παλιο μου ειχε σπασμενη οθονη και ετσι αποφασισα να παρω ενα μεταχειρησμενο αλλο ολοκληρο το κινητο,και απλα εβγαλα απο το παλιο την μητρικη και την εβαλα στο καινουργιο δεν πειραξα τιποτε αλλο ουτε οθονη ουτε τιποτα,φυσικα εβαλα και το αυτοκολλητο..εγγυηση εχω τωρα? θα μου το περασουνε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα SOS επαθα και εγω το προβλημα σημερα bootloop σειρα 512 εκει που εβλεπα βιντεο κολλησε,και τελος μονο δειχνει το σημα της lg εκανα hard reset αλλα τιποτα.το προβλημα τωρα ποιο ειναι,το παλιο μου ειχε σπασμενη οθονη και ετσι αποφασισα να παρω ενα μεταχειρησμενο αλλο ολοκληρο το κινητο,και απλα εβγαλα απο το παλιο την μητρικη και την εβαλα στο καινουργιο δεν πειραξα τιποτε αλλο ουτε οθονη ουτε τιποτα,φυσικα εβαλα και το αυτοκολλητο..εγγυηση εχω τωρα? θα μου το περασουνε?

Στειλτο και η Παναγία μαζί σου. Ας ελπίσουμε ότι λόγω φόρτου εργασίας δεν θα το δουν αν και δεν νομίζω

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω τον τρόπο να το καταλάβουν από την στιγμή που το imei θα συμβαδίζει με την απόδειξη αγοράς και εφόσον δεν υπάρχουν φθορές από την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν μου το φτιαξουνε την εκατσα.τι ηθελα και το πειραζα.

 

Δεν μελετάγαμε τίποτα άλλο..

 

Καλημέρα.βρηκα απο εναν γνωστό ενα g4. Με χαλασμένη μητρική και τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά, ειπα μιας και εμενα η οθόνη ειναι λιγο σπασμένη αλλα και μπορω να το βλεπω ετσι,λεω να βαλω την μητρικη απο αυτο που εχω στο αλλο τηλ.που ειναι εντελως καινούργιο.ερώτηση θα βγω εκτος εγγύησης αν το κανω αυτο πχ να στειλω το αλλο τηλ που θα εχει την δικη μου μητρικη μεσα ?

 

Yes my friend

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

OΑυτη από οτι ξέρω μονο την πλακέτα θα αλλάξουν αν παθει κάτι, λες να προσέξουν οτι έχω κανει αυτες της μετατροπές? :p

 

Αν αλλαξω μονο την οθονη θα μου το βρουν παλι εκτος εγγύησης?

 

Και μόνο που θα το ανοίξεις και θα κοπεί η ταινία ασφάλειας που θεωρω ότι μάλλον θα έχει νομίζω θα το δουν! :p

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.μεχρι να γινει μακαρίτης ας το χαρω τουλάχιστον με καινουργοα οθόνη.

130 + μεταφορικα που ζητα η προκοντια δεν με συμφέρει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορούν να σε πιάσουν φίλε. Νομίζω η κάθε οθόνη έχει δικός τις serial.κατι τέτοιο που συμβαδίζει με το serial τις μητρικής..Κάτι τέτοιο μου είχαν πει. Δεν ξέρω.....Μεγάλο ρίσκο να το στείλεις..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορούν να σε πιάσουν φίλε. Νομίζω η κάθε οθόνη έχει δικός τις serial.κατι τέτοιο που συμβαδίζει με το serial τις μητρικής..Κάτι τέτοιο μου είχαν πει. Δεν ξέρω.....Μεγάλο ρίσκο να το στείλεις..!!!

 

Βασικά εννοείται οτι θα το στείλει. Δεν είναι θέμα συζήτησης αυτό αφού ούτως ή άλλως και να το καταλάβουν μπορεί να μην αποδεχτεί το κόστος και να μην φτιάξει την συσκευή.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

edit νομιζα οτι μιλουσαμε για οθονη τωρα ειδα οτι μιλαμε για μιτρικη ..οκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Μου αλλαξαν μητρικη τελικα. Η χρονολογια κατασκευης ειναι στο IMEI?? κ αν ναι, απο ποια ψηφια το βρισκω?

 

ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Μου αλλαξαν μητρικη τελικα. Η χρονολογια κατασκευης ειναι στο IMEI?? κ αν ναι, απο ποια ψηφια το βρισκω?

 

ευχαριστω πολύ!!

 

Το serial number ειναι, οι 3 πρώτοι αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω,μεγαλο ρισκο παιρνω παντως,αν οντως μου το φτιαξουνε πρεπει να τους φιλησω εκει στην lg :P πηρα τηλ την lg και εκλεισα ραντεβου την τριτη θα ερθουν να το παρουν,οποτε μεσα στην βδομαδα θα ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα με πλακετα κατασκευασμενη στις 25/1/2017 και σειρα 701.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα έλαβα το κινητό πίσω (από το service του Γερμανού, όπως αποδείχτηκε πήγε στο δικό τους εξουσιοδοτημένο service και όχι στην procordia). Πλακέτα 701 και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι. Επίσης ο τεχνικός του Γερμανού μου είπε ότι αν μου ξαναπαρουσιάσει bootloop επειδή θα είναι η τρίτη φορά θα μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής. Μακάρι να μην χρειαστεί να το επιβεβαιώσω, αλλά αξίζει να το αναφέρω.

Όσον αφορά για την προηγούμενη πλακέτα και το αν ήταν refurbished ή όχι, το χαρτί της επισκευής έγραφε:

"Βλάβη 1: Freeze (lock up) (hang)

...

Σχόλια τεχνικού: EW.AROMLB.ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΩΣ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΜΕ ΝΕΟ ΙΜΕΙ"

και πιο κάτω "ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3: PCB Assembly,Main,Refurbished Board"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φιλος έπαθε boot με 506. Επειδή το είχε unlock λοιπόν,σκέφτεται να βραχυκυκλώσει πλακέτα γιατί το εμφανίζει εκεί που λέει το logo. Αξίζει ή το παίρνουν πρέφα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθεστε και παίζετε με την εγγύηση? Στειλτο το ρημάδι στην lg να στο φτιάξουν. Κρίμα δεν είναι να το πετάξεις?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φιλος έπαθε boot με 506. Επειδή το είχε unlock λοιπόν,σκέφτεται να βραχυκυκλώσει πλακέτα γιατί το εμφανίζει εκεί που λέει το logo. Αξίζει ή το παίρνουν πρέφα;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το παιρνουν με την μία. Τσάμπα θα το στείλει.... !! Αλλαγή πλακέτας 125 ευρώ.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στειλει και εγω το G4 με προβλημα απο τις 23/1 εχω επικοινωνησει τρεις φορες με την LG και η απαντηση ειναι η ιδια, αναμονη ανταλλακτικου, ειναι λογικη τοση αναμονη? Παντως απο εμενα εφαγε μαυρο H LG μετα το G2 το οποιο ηταν κινηταρα πηρα το G4 το οποιο απο το οκταμηνο και μετα αρχιζε να παρουσιαζει κομπιασματα, ετρωγε γρηγοροτερα την μπαταρια, μεχρι που δεν ανοιγε καθολου και τωρα 23 μερες αναμονη ανταλλακτικου, απο Κινα να ερχοταν θα ειχε φτασει. Edited by redrum
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στειλει και εγω το G4 με προβλημα απο τις 23/1 εχω επικοινωνησει τρεις φορες με την LG και η απαντηση ειναι η ιδια, αναμονη ανταλλακτικου, ειναι λογικη τοση αναμονη? Παντως απο εμενα εφαγε μαυρο H LG μετα το G2 το οποιο ηταν κινηταρα πηρα το G4 το οποιο απο το οκταμηνο και μετα αρχιζε να παρουσιαζει κομπιασματα, ετρωγε γρηγοροτερα την μπαταρια, μεχρι που δεν ανοιγε καθολου και τωρα 23 μερες αναμονη ανταλλακτικου, απο Κινα να ερχοταν θα ειχε φτασει.

 

Αν μιλαμε για πλακετα σε δουλευουν το πολυ 10 μερες θελει και εγω που το εστειλα στις 3/2 στις 13/2 παρελαβα.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για πλακετα σε δουλευουν το πολυ 10 μερες θελει και εγω που το εστειλα στις 3/2 στις 13/2 παρελαβα.

 

Παίζει ρόλο αν είναι dual sim ή όχι, το δικό μου το φτιάξανε σε 6 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω,μεγαλο ρισκο παιρνω παντως,αν οντως μου το φτιαξουνε πρεπει να τους φιλησω εκει στην lg :P πηρα τηλ την lg και εκλεισα ραντεβου την τριτη θα ερθουν να το παρουν,οποτε μεσα στην βδομαδα θα ξερω.

 

είχαμε κανένα νέο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νεα εχω.πηρα τηλ σημερα το πρωι και μου ειπανε οτι το κινητο ειναι ετοιμο και οτι δευτερα η τριτη θα το εχω. Δεν μου αναφεραν τιποτα οτι πειραξα το κινητο.ευτυχως ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...