Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει 2 ,3 ατομα ειναι που ζουν σε ενα δικο τους ιδανικο κοσμο μαγκιες απλα προσπεραστε τους το τηλ ειναι ΜΠΑΧΑΤΕΛΑ και τα λεφτα μας τα πετάξαμε ετσι απλα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το κινητό ηταν απροβληματιστο Απλα δεν θα χρειαζόταν hard reset!!!! Για να το χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο πάει να πει ότι κάτι δεν παει καλα..... Με το να παθαίνει bootloop κάθε τρεις και λίγο και να "φτιάχνει" με απλό hard reset δεν είναι λύση ούτε μας δείχνει ενα απροβληματιστο κινητό επειδή δεν το στέλνουμε στο σέρβις (για να μας φανεί σαν βλάβη) οταν πέφτει σε bootloop αλλά το "φτιάχνουμε" μόνοι μας με reset μια φορά το μήνα στο σπιτι.

 

Το συγκεκριμένο τοπικ ήταν είναι και θα είναι πάντα της κόντρας. Με εμάς που δεν του έχουμε πλέον εμπιστοσύνη και με τους άλλους που ακόμα το εμπιστεύεστε τυφλα! Δεν αλλάζει. Απλά λέμε την γνώμη μας...

Δεν είναι τυχαίο που τα κρούσματα bootloop συνεχώς αυξάνονται. Είναι επειδή λύθηκε το πρόβλημα;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

+1

Ακριβώς έτσι. Δε θυμάμαι ναυαρχίδα σοβαρής εταιρίας με τέτοια θέματα σε τέτοια έκταση (...πλην note7 βεβαίως βεβαίως)

Link to comment
Share on other sites

+1

Ακριβώς έτσι. Δε θυμάμαι ναυαρχίδα σοβαρής εταιρίας με τέτοια θέματα σε τέτοια έκταση (...πλην note7 βεβαίως βεβαίως)

Το οποίο note7 το απέσυραν σχεδόν αμέσως με το που εμφανίστηκαν τα προβλήματα και έκανε σε όλους αντικατάσταση συσκευής. Ενώ η lg μας δουλεύει ακόμα! Εννοείται πως ηταν πολύ σοβαρότερο το πρόβλημα του 7 δεν το συζηταμε.... Αλλά κ πάλι θα έπρεπε κάτι να κάνει η lg από την αρχή που εμφανίστηκε το προβλημα. Τώρα έχει παραγίνει το κακό. Δώσαμε 400€ για πλακα!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά εχθές και ενώ προσπαθούσα να βγάλω μία φωτογραφία ξαφνικά κλείνει το τηλ λέω εδώ ήμαστε πάω να το ανοίξω αλλά τίποτα βγάζω μπαταρία το ανοίγω και όλα καλά. Το έχει πάθει κανένας αυτό?

Λέτε να ετοιμάζεται???

Καλησπέρα και χρόνια πολλά επανέρχομαι σήμερα βλέπω κάτι ωραία κύματα πάω να βγάλω φωτογραφία και τσουπ αντε πάλι κλείνει... Για πολύ βρησιμο βγάζω μπαταρία ξανά βάζω ανοίγει κανονικά πάω να ξαναβγαλω αντε πάλι κλείνει και σκέφτηκα κάτι όσο ανόητο και αν φανεί έβαλα την γνήσια μπαταρία ξανά πάνω γιατί μου φάνηκε πώς όταν έκανα ζουμ και έβγαζε φώτο με φλας εκεί ήταν το πρόβλημα. Τώρα έχω βγάλει καμιά 100 άρα φωτογραφίες και δεν το ξαναέκανε η μπαταρία είναι αυτή

https://m.aliexpress.com/item/32290752338.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32290752338&productSubject=4200mAh-BL-51YF-Mobie-Phone-Battery-For-LG-G4-battery-H815-H818-H819-VS999-F500-F500S&spm=2114.13010608.0.0.ei8N5H

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο note7 το απέσυραν σχεδόν αμέσως με το που εμφανίστηκαν τα προβλήματα και έκανε σε όλους αντικατάσταση συσκευής. Ενώ η lg μας δουλεύει ακόμα! Εννοείται πως ηταν πολύ σοβαρότερο το πρόβλημα του 7 δεν το συζηταμε.... Αλλά κ πάλι θα έπρεπε κάτι να κάνει η lg από την αρχή που εμφανίστηκε το προβλημα. Τώρα έχει παραγίνει το κακό. Δώσαμε 400€ για πλακα!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Δεν είναι μόνο τα 400 που έδωσες.Μετά έδωσες άλλα 250 για καινούριο τηλέφωνο(κατώτερο αλλά πιο αξιόπιστο).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα 400 που έδωσες.Μετά έδωσες άλλα 250 για καινούριο τηλέφωνο(κατώτερο αλλά πιο αξιόπιστο).

Είναι και αυτο! Συν οτι έμεινα 3 μέρες χωρίς καθόλου συσκευή συν οτι ειχα μεσα πραγματα που χρειαζομουν.... Μονο 8 μήνες έζησε.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα, σημερα παλι bootloop του αδερφου μου, μετα απο συνδεση σε WiFi ..

Ειχε αποθηκευμενα δικτυα και προσθεσε καινουριο.Μολις συνδεθηκε, κατευθυαν bootloop

Σημειωση εχει κλειστες ενημερωσεις και δεν εχει βαλει λογαριασμο google καθολου

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα, σημερα παλι bootloop του αδερφου μου, μετα απο συνδεση σε WiFi ..

Ειχε αποθηκευμενα δικτυα και προσθεσε καινουριο.Μολις συνδεθηκε, κατευθυαν bootloop

Σημειωση εχει κλειστες ενημερωσεις και δεν εχει βαλει λογαριασμο google καθολου

 

δωσε καμια πληροφορια ακομα....σειρα συσκευης και αν ειχε αλλαγμενη πλακετα...

 

edit: αγενης κιολας καλησπερα χρονια πολλα αδερφε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο note7 το απέσυραν σχεδόν αμέσως με το που εμφανίστηκαν τα προβλήματα και έκανε σε όλους αντικατάσταση συσκευής. Ενώ η lg μας δουλεύει ακόμα! Εννοείται πως ηταν πολύ σοβαρότερο το πρόβλημα του 7 δεν το συζηταμε.... Αλλά κ πάλι θα έπρεπε κάτι να κάνει η lg από την αρχή που εμφανίστηκε το προβλημα. Τώρα έχει παραγίνει το κακό. Δώσαμε 400€ για πλακα!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Εγώ ακόμα το πληρώνω! (με δόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες το τηλ έβγαλε κάτι τετραγωνάκια η οθόνη και το έσβησα πήγα να το ανοίξω έβγαζε το λογότυπο και έκλεινε .Δεν σκέφτηκα να κάνω hard reset και δεν ξανάνοιξε... ΑΡ ΠΛΑΚ 601 ...Με καινούργια πλακέτα το πρόβλημα σταματάει; Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα παράπονο και τέλειες φωτό και κανένα κόλλημα δεν είχα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες το τηλ έβγαλε κάτι τετραγωνάκια η οθόνη και το έσβησα πήγα να το ανοίξω έβγαζε το λογότυπο και έκλεινε .Δεν σκέφτηκα να κάνω hard reset και δεν ξανάνοιξε... ΑΡ ΠΛΑΚ 601 ...Με καινούργια πλακέτα το πρόβλημα σταματάει; Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα παράπονο και τέλειες φωτό και κανένα κόλλημα δεν είχα...

 

Με τις μέχρι τώρα ενδείξεις οι νέες πλακέτες διορθώνουν το πρόβλημα του bootloop.

Link to comment
Share on other sites

@morcheeba, κανενα προβλημα δεν εχει διορθωθει. Η LG δεν εχει πει τιποτα, και ατομο προσφατα (1 σελιδα πισω) , του'κατσε bootloop με την 610 πλακετα. Και επεται συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τις μέχρι τώρα ενδείξεις οι νέες πλακέτες διορθώνουν το πρόβλημα του bootloop.

 

Μάλλον δεν ισχύει αυτό μιας και αφενός δεν υπάρχει κάποια επίσημη αναφορά για κάτι τέτοιο και αφετέρου έχουν αναφερθεί προβλήματα και σε συσκευές με πιο καινούργιες πλακέτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@morcheeba, κανενα προβλημα δεν εχει διορθωθει. Η LG δεν εχει πει τιποτα, και ατομο προσφατα (1 σελιδα πισω) , του'κατσε bootloop με την 610 πλακετα. Και επεται συνεχεια.

 

Το καλό είναι ότι ρώτησα η καινούργια πλακέτα πόσο εγγύηση έχει 2 χρόνια μου είπαν ...Είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω τι παραπληροφόρηση πέφτει στο παρόν θέμα. Πουθενά στις τελευταίες σελίδες δεν αναφέρθηκε bootloop σε πλακέτα 610 αλλά 601 και επίσης έχω βάλει περισσότερες από μία φορές link με την ανακοίνωση της lg.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω τι παραπληροφόρηση πέφτει στο παρόν θέμα. Πουθενά στις τελευταίες σελίδες δεν αναφέρθηκε bootloop σε πλακέτα 610 αλλά 601 και επίσης έχω βάλει περισσότερες από μία φορές link με την ανακοίνωση της lg.

Σε αυτή την ανακοίνωση αναφέρεσαι? Που έγινε τον Γενάρη του 2016 όταν άρχισαν τα πρώτα κρούσματα? Και εφόσον λοιπόν διόρθωσε το πρόβλημα οι πλακέτες 601-602-603-604-605 και τα λοιπά πως έπεσαν πάλι σε bootloop? Ότι έκανε λάθος διάγνωση τότε του προβλήματος το σκέφτηκες καθόλου? Αυτή η ανακοίνωση έχει αναφερθεί πολλές φορές στο παρελθόν και όταν πρώτοβγηκε χαρήκαμε όλοι ότι λύθηκε το πρόβλημα και ότι θα ακούμε για bootloops αντε μέχρι τον Φλεβάρη του 2016... Γενάρης του 2017 σήμερα (καλή χρονιά κιόλας) βλέπεις να έχουν σταματήσει τα πρόβληματα? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/dbcec1368164a6daa88e0967d12b3de6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Ένα άγχος το έχουμε όσο να ναι.

Αυτά που προσφέρει μάλλον μας κάνουν να μην το πολύσκεπτόμαστε.

Αλλαγή πλακέτας στους 11 μήνες χρήσης..

Ας τη χαρούμενη όσοι την έχουμε τη συγκεκριμένη συσκευή χωρίς έριδες..

Link to comment
Share on other sites

602 σειρά με 5 πτώσης αρκετο pokemon go το καλοκαίρι και τον τελευταίο μήνα 12 ωρες ενεργή οθόνη.

Κανενα bootloop. Γιατι αραγε;

Γιατί άραγε οεο???

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αχχαχαχαχα εεεεε δεν τους αντεχω αλλο αυτους τους 2 σοβαρα....γιατι τους απαντατε???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω τι παραπληροφόρηση πέφτει στο παρόν θέμα. Πουθενά στις τελευταίες σελίδες δεν αναφέρθηκε bootloop σε πλακέτα 610 αλλά 601 και επίσης έχω βάλει περισσότερες από μία φορές link με την ανακοίνωση της lg.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7023602#post7023602

 

Για να δουμε τωρα τι παραπληροφορηση πεφτει. Εκανα λαθος. Ηταν 608 πλακετα, 1000 συγγνωμη. Εσυ μπορεις να πιστευεις οτι διορθωθηκε, it's fine with me, αλλα μη μας λες οτι παραπληροφορουμε κιολας.

 

Αχχαχαχαχα εεεεε δεν τους αντεχω αλλο αυτους τους 2 σοβαρα....γιατι τους απαντατε???

 

Κανουμε διαγωνισμο γραφικοτητας :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορώ να πιστέψω τι παραπληροφόρηση πέφτει στο παρόν θέμα. Πουθενά στις τελευταίες σελίδες δεν αναφέρθηκε bootloop σε πλακέτα 610 αλλά 601 και επίσης έχω βάλει περισσότερες από μία φορές link με την ανακοίνωση της lg.

 

Το link που δίνεις είναι άκυρο μιας και τα πολλά προβλήματα εμφανίστηκαν σε μεταγενέστερες συσκευές της εν λόγω ανακοίνωσης. Άσε το myphone, έχεις διαβάσει τι γίνεται σε παγκόσμιο επίπεδο;

 

Ως εκ τούτου, σχετικά με την παραπληροφόρηση που αναφέρεις... διαβάζοντας το post σου, θα συμφωνήσω.

 

Ας μη μπούμε όμως σε αυτή τη διαδικασία, ο καθένας παραθέτει τις εμπειρίες του και τις απόψεις του και μέχρι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7023602#post7023602

 

Για να δουμε τωρα τι παραπληροφορηση πεφτει. Εκανα λαθος. Ηταν 608 πλακετα, 1000 συγγνωμη. Εσυ μπορεις να πιστευεις οτι διορθωθηκε, it's fine with me, αλλα μη μας λες οτι παραπληροφορουμε κιολας.

 

 

 

Κανουμε διαγωνισμο γραφικοτητας :p

 

Από την στιγμή που έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα η lg και δεν βλέπω αρκετά περιστατικά πιστεύω ότι διορθώθηκε. Όσο για την 608 πλακέτα έτυχε σε ένα μόνο άτομο και επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αυτό δεν το κάνει γενικό το πρόβλημα.

 

Το link που δίνεις είναι άκυρο μιας και τα πολλά προβλήματα εμφανίστηκαν σε μεταγενέστερες συσκευές της εν λόγω ανακοίνωσης. Άσε το myphone, έχεις διαβάσει τι γίνεται σε παγκόσμιο επίπεδο;

 

Ως εκ τούτου, σχετικά με την παραπληροφόρηση που αναφέρεις... διαβάζοντας το post σου, θα συμφωνήσω.

 

Ας μη μπούμε όμως σε αυτή τη διαδικασία, ο καθένας παραθέτει τις εμπειρίες του και τις απόψεις του και μέχρι εκεί.

 

Με forum του εξωτερικού δεν έχω ψαχτεί αλλά διαβάζω ανελλιπώς το παρόν θέμα και βλέπω συνεχώς αναφορές για bootloop σε παρτίδες 5χχ ή το πολύ μέχρι 603. Αν υπάρχουν αναφορές για bootloop σε συσκευές με νεότερες πλακέτες, είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού και αν θυμάμαι σωστά όλες επανήλθαν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(δεν αρκεί από μόνο του αυτό αλλά τουλάχιστον δείχνει ότι το πρόβλημα πλέον δεν είναι hardware).

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα η lg και δεν βλέπω αρκετά περιστατικά πιστεύω ότι διορθώθηκε. Όσο για την 608 πλακέτα έτυχε σε ένα μόνο άτομο και επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αυτό δεν το κάνει γενικό το πρόβλημα.

 

 

 

Με forum του εξωτερικού δεν έχω ψαχτεί αλλά διαβάζω ανελλιπώς το παρόν θέμα και βλέπω συνεχώς αναφορές για bootloop σε παρτίδες 5χχ ή το πολύ μέχρι 603. Αν υπάρχουν αναφορές για bootloop σε συσκευές με νεότερες πλακέτες, είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού και αν θυμάμαι σωστά όλες επανήλθαν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(δεν αρκεί από μόνο του αυτό αλλά τουλάχιστον δείχνει ότι το πρόβλημα πλέον δεν είναι hardware).

 

Τελευταια κουβεντα, and I'm outta here.

1.Το οτι το αναγνωρισε , δεν σημαινει οτι το διορθωσε. So simple.

2.Το οτι υπηρξε προβλημα, ενα, μεμονωμενο , σημαινει οτι δε διορθωθηκε τιποτα και δεν ειναι τοσο απλο να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων καθε τοσο, αυτο δε λες να το καταλαβεις με τιποτα και συνεχιζεις τα δικα σου.

3.Μεμονωμενα ηταν και τα προβληματα στις πλακετες 5ΧΧ που τοσο πολυ επιμενεις οτι ειναι οι μονες προβληματικες. Για μεμονωμενα περιστατικα μιλουσα ακομη και εγω και πολλοι ακομη, αλλα ψηθηκα επειδη με πληρωνουν 29 κατασκευαστες κινητων.

Guess what happened next.

ΥΓ: Στον ηλιο πολλες ωρες το καλοκαιρι , με λιωσιμο το κινητο μου , παρτιδα 601 , κανενα bootloop. Γιατι αραγε; Γιατι εφοσον δε το επαθα εγω, και εφοσον η LG εβγαλε ανακοινωση , αρα ολα καλα. Λογικη του παραλογου.

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια κουβεντα, and I'm outta here.

1.Το οτι το αναγνωρισε , δεν σημαινει οτι το διορθωσε. So simple.

2.Το οτι υπηρξε προβλημα, ενα, μεμονωμενο , σημαινει οτι δε διορθωθηκε τιποτα και δεν ειναι τοσο απλο να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων καθε τοσο, αυτο δε λες να το καταλαβεις με τιποτα και συνεχιζεις τα δικα σου.

3.Μεμονωμενα ηταν και τα προβληματα στις πλακετες 5ΧΧ που τοσο πολυ επιμενεις οτι ειναι οι μονες προβληματικες. Για μεμονωμενα περιστατικα μιλουσα ακομη και εγω και πολλοι ακομη, αλλα ψηθηκα επειδη με πληρωνουν 29 κατασκευαστες κινητων.

Guess what happened next.

ΥΓ: Στον ηλιο πολλες ωρες το καλοκαιρι , με λιωσιμο το κινητο μου , παρτιδα 601 , κανενα bootloop. Γιατι αραγε; Γιατι εφοσον δε το επαθα εγω, και εφοσον η LG εβγαλε ανακοινωση , αρα ολα καλα. Λογικη του παραλογου.

Ciao.

1 Αν δεν το αναγνώριζε θα σήμαινε πως το διορθωσε;

2 Το οτι υπήρξε ενα μεμονωμένο σημαίνει πως ειναι μεμονωμένο.

3 Μαζικα ηταν κ σκασανε όλα μαζί αναγκάζοντας την lg να αναγνωρίσει το πρόβλημα επίσημα.

Το οτι επαθα bootloop "εγω" σημαινει πως ολα θα παθουν bootloop λογικη made in china αδελφε. Οτι λες εσυ οτι λεει αυτός οτι πω κ εγω το ιδιο βάρος έχει.

Καλη χρονια να εχουμε κ εδω να είμαστε ολοι με υγεία κ να τσακωνόμαστε σαν μετοχοι.

Ο αγαπημένος σας Vamire που τα παίρνει απο lg και οχι απο 29 κατασκευαστές.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...