Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κάμερα του LG G4 ούτε σε συσκευές με διπλάσια τιμή δεν μπορείς να την βρεις...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.Το θεμα και ο προβληματισμος ειναι εαν υπαρχει στην αγορα ισαξια συσκευη σαν το G4.Δηλαδη με οθονη 5.5 ιντσες και πανω με ram 3 και πανω και φυσικα καμερα εφαμιλη. Αυτο το bootloop μας εφαγε με το αγχος ποτε θα γινει...Ιδαλως εγω προσωπικα θα το κραταγα τουλαχιστον 2 χρονια και βαλε... Το μονο μεχρι στιγμης που βλεπω ειναι το v10 που δεν εχουν αναφερθει πολλα bootloop οπως με το G4 που γινεται της τρελής.

 

Φυσικο να μην αναφερονται πολλα bootloop.. Ιδιο αριθμο συσκευων εχει πουλησει;

Αν ισχυει οτι G4 απο 606 σειρα και μετα= φτιαγμενο , τοτε ενα μεταχειρισμενο V10 παρομοιες πιθανοτητες εχει για bootloop. Αρα καινουριο V10 λιγοτερες, οι πλακετες τους φαινομενικα ειχαν το ιδιο προβλημα.

Τωρα τα παραπανω ειναι εικασιες, εννοειται. Το εχει εδω και 5 μηνες μια φιλη το V10 , ουτε i.r. ουτε bootloop ουτε τιποτα. Πολυ κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικο να μην αναφερονται πολλα bootloop.. Ιδιο αριθμο συσκευων εχει πουλησει;

Αν ισχυει οτι G4 απο 606 σειρα και μετα= φτιαγμενο , τοτε ενα μεταχειρισμενο V10 παρομοιες πιθανοτητες εχει για bootloop. Αρα καινουριο V10 λιγοτερες, οι πλακετες τους φαινομενικα ειχαν το ιδιο προβλημα.

Τωρα τα παραπανω ειναι εικασιες, εννοειται. Το εχει εδω και 5 μηνες μια φιλη το V10 , ουτε i.r. ουτε bootloop ουτε τιποτα. Πολυ κομπλε.

Ε για αυτο θα οδευσω προς v10.Βρηκα ενα αγορας 4 μηνων.Αμα και αυτο παθει bootloop τι να πω. Παντως απο το G4 που εχω τωρα να με τρωει καθε μερα μην γινει κατι ειδικα τωρα μερες που ερχονται.Και δεν εχω αλλη συσκευη και να περιμενω κανα μηνα απ οτι διαβαζω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φυσικο να μην αναφερονται πολλα bootloop.. Ιδιο αριθμο συσκευων εχει πουλησει;

Αν ισχυει οτι G4 απο 606 σειρα και μετα= φτιαγμενο , τοτε ενα μεταχειρισμενο V10 παρομοιες πιθανοτητες εχει για bootloop. Αρα καινουριο V10 λιγοτερες, οι πλακετες τους φαινομενικα ειχαν το ιδιο προβλημα.

Τωρα τα παραπανω ειναι εικασιες, εννοειται. Το εχει εδω και 5 μηνες μια φιλη το V10 , ουτε i.r. ουτε bootloop ουτε τιποτα. Πολυ κομπλε.

Αν χάλαγαν όλα θα είχε κλίσει η LG..

Link to comment
Share on other sites

Ε για αυτο θα οδευσω προς v10.Βρηκα ενα αγορας 4 μηνων.Αμα και αυτο παθει bootloop τι να πω. Παντως απο το G4 που εχω τωρα να με τρωει καθε μερα μην γινει κατι ειδικα τωρα μερες που ερχονται.Και δεν εχω αλλη συσκευη και να περιμενω κανα μηνα απ οτι διαβαζω...

 

 

Τι θες να παθεις; αν εχεις 602+ σειρά και εχεις βάλει την τελευταία έκδοση δύσκολα θα πάθεις κατι εκτος και αν το ειχες λιώσει πιο πριν σε υψηλές θερμοκρασίες άθελα σου ή μη.

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να παθεις; αν εχεις 602+ σειρά και εχεις βάλει την τελευταία έκδοση δύσκολα θα πάθεις κατι εκτος και αν το ειχες λιώσει πιο πριν σε υψηλές θερμοκρασίες άθελα σου ή μη.

 

Εννοεις ΜΕΤΑ την 602, γιατι σε 602 σε μενα εγινε η αντικατασταση με 605.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ΜΕΤΑ την 602, γιατι σε 602 σε μενα εγινε η αντικατασταση με 605.

 

Τέλη Ιανουαρίου έβγαλε την ανακοίνωση η lg οπότε λογικά οι πλακέτες σειράς 602 δεν είχαν προλάβει να διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ΜΕΤΑ την 602, γιατι σε 602 σε μενα εγινε η αντικατασταση με 605.

 

 

Οχι ολες οι 601+ ειναι hardwarικα φτιαγμένες. Στο software δεν ήταν.Πραγμα που διορθώθηκε με την έλευση της v20g.

Καλες γιορτές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλη Ιανουαρίου έβγαλε την ανακοίνωση η lg οπότε λογικά οι πλακέτες σειράς 602 δεν είχαν προλάβει να διορθωθούν.

Η ανακοίνωση ειχε να κανει καθαρα με την αναγνώριση του προβλήματος επίσημα και οχι το ποτε άρχιζε να βγάζει πλακέτες με διορθωμένο το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κάτσε να έρθει το καλοκαίρι, να σφίξουν οι ζέστες και τότε θα δούμε εμείς οι κάτοχοι g4 στην πράξη τα softwarικα και hardwarικα φτιαξιματα της LG.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, κάτσε να έρθει το καλοκαίρι, να σφίξουν οι ζέστες και τότε θα δούμε εμείς οι κάτοχοι g4 στην πράξη τα softwarικα και hardwarικα φτιαξιματα της LG.

 

Αντε για να δούμε.

Εμενα με έβγαλε ασπροπρόσωπο ετούτο το καλοκαίρι :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου είπαν από την procordia ότι φτιάχνουν 50 την ημέρα και τους ρωτάω ότι επειδή δουλεύω επαγγελματικά το τηλέφωνο μπορώ να το εμπιστεύομαι η να πάω στο g5 ?και μου λένε να το αλλάξω ότι και να ακούσω από κει και πέρα ...

Για να μην πούμε για την LG που με το που ακούν ότι το τηλέφωνο είναι εισαγωγής σε αντιμετωπίζουν λες και το έκλεψες:X

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχουν παραπονα και οι υπολοιποι πελατες της, η lg "εδωσε" το bootloop και σε αλλη συσκευη τηςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161219/24f4e22693c35be7d876cbbf0b87fdf3.jpg

 

Περα απο την πλακα παντως το qc και των 2 κορεατων ειναι απαραδεκτο. Κανει τα κινεζικα να μοιαζουν βραχοι αξιοπιστιας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου είπαν από την procordia ότι φτιάχνουν 50 την ημέρα και τους ρωτάω ότι επειδή δουλεύω επαγγελματικά το τηλέφωνο μπορώ να το εμπιστεύομαι η να πάω στο g5 ?και μου λένε να το αλλάξω ότι και να ακούσω από κει και πέρα ...

Για να μην πούμε για την LG που με το που ακούν ότι το τηλέφωνο είναι εισαγωγής σε αντιμετωπίζουν λες και το έκλεψες:X

 

Δεν το κατάλαβα. Σου είπαν να το αλλάξεις με το g5?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα. Σου είπαν να το αλλάξεις με το g5?

Να δώσω το 4 και να αγοράσω ένα πεντάρι γιατί δεν έχει βγάλει πρόβλημάτα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω το 4 και να αγοράσω ένα πεντάρι γιατί δεν έχει βγάλει πρόβλημάτα

 

Εκει στην Procordia δεν εχουν ιδεα τι λενε. Εχουν πουληθει 1000+ φορες περισσοτερα LG G4 απο το χαλι-μαυρο-κινητο G5.

Link to comment
Share on other sites

Εκει στην Procordia δεν εχουν ιδεα τι λενε. Εχουν πουληθει 1000+ φορες περισσοτερα LG G4 απο το χαλι-μαυρο-κινητο G5.

 

έχεις κάποιο link σχετικά με τις πωλήσεις? επίσης χάλι μαύρο με ποίο κριτήριο? Μια χαρά είναι το τηλέφωνο και απροβλημάτιστο. Είπαμε πολύ καλό το G4 και δυνατό αλλά δεν υπάρχει σύγκριση. Αυτό που θα έπρεπε να σε προβληματίσει είναι οτι απο το επίσημο σερβις λένε δώστο και πάρε άλλο. Κοινώς σου λένε δεν υπάρχει σωτηρία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο link σχετικά με τις πωλήσεις? επίσης χάλι μαύρο με ποίο κριτήριο? Μια χαρά είναι το τηλέφωνο και απροβλημάτιστο. Είπαμε πολύ καλό το G4 και δυνατό αλλά δεν υπάρχει σύγκριση. Αυτό που θα έπρεπε να σε προβληματίσει είναι οτι απο το επίσημο σερβις λένε δώστο και πάρε άλλο. Κοινώς σου λένε δεν υπάρχει σωτηρία.

 

Στην Procordia εχουν πει και αλλα. Πχ οτι το Bootloop δεν ειναι λογω πλακετας αλλα λογω οθονης.

 

Οσο για το G5, οχι δεν ειμαι σε θεση να εχω νουμερα πωλησεων, αλλα αμφισβητεις οτι το LG G4 εχει ξεσκιστει να πουλαει και το G5 εχει παει ακλαφτο ;

 

Τι να πρωτοπω, design χαλι, αυτο με το συρτο μετα απο λιγο αποκταει τζογο, κλπ. Προσωπικη αποψη ειναι, σε αλλους μπορει να αρεσει τρελα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Procordia εχουν πει και αλλα. Πχ οτι το Bootloop δεν ειναι λογω πλακετας αλλα λογω οθονης.

 

Οσο για το G5, οχι δεν ειμαι σε θεση να εχω νουμερα πωλησεων, αλλα αμφισβητεις οτι το LG G4 εχει ξεσκιστει να πουλαει και το G5 εχει παει ακλαφτο ;

 

Τι να πρωτοπω, design χαλι, αυτο με το συρτο μετα απο λιγο αποκταει τζογο, κλπ. Προσωπικη αποψη ειναι, σε αλλους μπορει να αρεσει τρελα.

 

Δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο από την προκορντια αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Αμφισβητείς ότι το κακό που έκανε το g4 στο g5 και γενικότερα σε όλο το prestige της εταιρείας είναι τεράστιο?

 

Αμφισβητείς ότι αν το g4 δεν είχε τα προβλήματα που έχει με ότι συνεπάγεται αυτό με τις συσκευές που περιμένουν στο σέρβις και με τους καταναλωτές να είναι σε κατάσταση αμοκ το g5 και κάθε g5 της εταίρειας θα τα πήγαινε καλύτερα?

 

Το design είναι τελείως υποκειμενικο και υπόκειται στο γούστο του καθενός. Εμενα πχ προσωπικά μου αρέσει. Πιθανότατα να μην το έχεις δουλέψει και καθόλου. Τζόγο αποκτάει η συσκευή αν παίζεις όλη μέρα σαν μπέμπης βάλε - βγάλε χωρίς λόγο απλά για να κάνεις show off.

 

Στο θέμα λοιπόν πάλι... Όταν σε προτρέπει το σέρβις και σου λέει πάρε μια άλλη συσκευή είτε αυτό λέγεται g5 είτε g25 δεν είναι καλό.

 

Μακάρι να έχει βρεθεί λύση αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν....

 

 

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/2017-flagship-smartphones-737068/

 

Κι αν αφησουμε κατα μερος το g4 και καποιες λιγοτερες περιπτωσεις με bootloop στα g5, v10, βλεπω οτι η LG εξακολουθει να εχει την ατυχια του bootloop ακομη και στο V20

Αυτη τη φορα το Bootloop στα V20 προκαλειται εξ αιτιας του usb c Καλωδιου.

 

https://www.xda-developers.com/lg-says-an-lg-v20-bootloop-was-caused-by-a-cheap-usb-type-c-cable/

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Αμφισβητείς ότι το κακό που έκανε το g4 στο g5 και γενικότερα σε όλο το prestige της εταιρείας είναι τεράστιο?

 

Αμφισβητείς ότι αν το g4 δεν είχε τα προβλήματα που έχει με ότι συνεπάγεται αυτό με τις συσκευές που περιμένουν στο σέρβις και με τους καταναλωτές να είναι σε κατάσταση αμοκ το g5 και κάθε g5 της εταίρειας θα τα πήγαινε καλύτερα?

 

Το G5 είχε χάλια πωλήσεις από την αρχή της κυκλοφορίας του και πριν γίνει ο κακός χαμός με τα bootloop του g4. Και οι λόγοι είναι τα τεράστια bezel, η μικρότερη οθόνη με την χάλια φωτεινότητα, η μικρότερη μπαταρία, ο τζόγος στο πορτάκι και το design που δείχνει ξεπερασμένο απέναντι στον άμεσο ανταγωνισμό(s7, p9, iphone κτλ). Αυτά ή κάποια από αυτά τα μειονεκτήματα αν δεν είχε θα πούλαγε σαν ζεστό ψωμί! Αν και από τότε που έπεσε η τιμή του κάτω από τα 400 ευρώ δεν νομίζω ότι πηγαίνουν άσχημα οι πωλήσεις του μιας και είναι το καλύτερο τηλέφωνο στα χρήματά του.

Link to comment
Share on other sites

Το G5 είχε χάλια πωλήσεις από την αρχή της κυκλοφορίας του και πριν γίνει ο κακός χαμός με τα bootloop του g4. Και οι λόγοι είναι τα τεράστια bezel, η μικρότερη οθόνη με την χάλια φωτεινότητα, η μικρότερη μπαταρία, ο τζόγος στο πορτάκι και το design που δείχνει ξεπερασμένο απέναντι στον άμεσο ανταγωνισμό(s7, p9, iphone κτλ). Αυτά ή κάποια από αυτά τα μειονεκτήματα αν δεν είχε θα πούλαγε σαν ζεστό ψωμί! Αν και από τότε που έπεσε η τιμή του κάτω από τα 400 ευρώ δεν νομίζω ότι πηγαίνουν άσχημα οι πωλήσεις του μιας και είναι το καλύτερο τηλέφωνο στα χρήματά του.

 

Το G5 κυκλοφόρησε κάπου τον Μαϊο του 2016 και εννοείται είχε γίνει χαμός με τα G4 τα οποία είχαν αρχίσει να σκάνε απο τις αρχές του Δεκμεβρίου 2015 και ενδεχομένως και νωρίτερα. Τέλος πάντων χάνουμε το νόημα το οποίο είναι η προτροπή του επίσημου σέρβις σε πελάτη να αλλάξει την συσκευή του με πιθανό συμπέρασμα οτι τόσο καιρό έχουν κάνει μια τρύπα στο νερό και οτι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο G4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το G5 είχε χάλια πωλήσεις από την αρχή της κυκλοφορίας του και πριν γίνει ο κακός χαμός με τα bootloop του g4. Και οι λόγοι είναι τα τεράστια bezel, η μικρότερη οθόνη με την χάλια φωτεινότητα, η μικρότερη μπαταρία, ο τζόγος στο πορτάκι και το design που δείχνει ξεπερασμένο απέναντι στον άμεσο ανταγωνισμό(s7, p9, iphone κτλ). Αυτά ή κάποια από αυτά τα μειονεκτήματα αν δεν είχε θα πούλαγε σαν ζεστό ψωμί! Αν και από τότε που έπεσε η τιμή του κάτω από τα 400 ευρώ δεν νομίζω ότι πηγαίνουν άσχημα οι πωλήσεις του μιας και είναι το καλύτερο τηλέφωνο στα χρήματά του.

 

Εγω που ειδα καμποσο χρησιμοποιημενο g5 του φιλου Johnnyman παντως, δεν ειδα κανενα τζογο, καμμια χαλια φωτεινοτητα, και κανενα ασχημο design (το οποιο ειναι υποκειμενικο καθαρα). Εσυ επιασες το κινητο, το δουλεψες, και τα συμπερανες ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειδα καμποσο χρησιμοποιημενο g5 του φιλου Johnnyman παντως, δεν ειδα κανενα τζογο, καμμια χαλια φωτεινοτητα, και κανενα ασχημο design (το οποιο ειναι υποκειμενικο καθαρα). Εσυ επιασες το κινητο, το δουλεψες, και τα συμπερανες ολα αυτα;

 

Έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο που του το είπε! Δυστυχώς με αυτή τη λογική κρίνουμε πολλά πράγματα (και όχι μόνο κινητά) χωρίς να είμαστε γνώστες. Εγώ που έχω βγάλει 40 φορές τη μπαταρία δεν ξέρω άμα έχει τζόγο αλλά το ξέρει κάποιος συμφορουμίτης που ''έτσι'' του είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου το κινητό μετά από το σέρβις. Έγινε αλλαγή πλακέτας και αλλαγή imei! Επίσης πλεον δεν υπάρχει αυτό το μαύρο στίγμα (σαν καμμένη οθόνη) που ειχα στην πάνω δεξιά γωνία του κινητού!! Αλλαγή οθόνης δεν έγινε ομως.... Το συμπέρασμα μου είναι πως το στίγμα που έβγαλε η οθόνη δύο μήνες περίπου πριν πάθει bootloop ηταν σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά..... Δεν είχα δώσει σημασία τότε ομως. Με αλλαγή πλακέτας έφυγε και το σημαδι.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κ γω το δικο μου G4 μετα απο bootloop.

 

Αγορασμενο το Σεπτεμβριο του 2015 με εκδοση 506.

Στο service εκατσε περιπου 10 μερες κ μου ηρθε με εκδοση 611.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...