Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο που του το είπε! Δυστυχώς με αυτή τη λογική κρίνουμε πολλά πράγματα (και όχι μόνο κινητά) χωρίς να είμαστε γνώστες. Εγώ που έχω βγάλει 40 φορές τη μπαταρία δεν ξέρω άμα έχει τζόγο αλλά το ξέρει κάποιος συμφορουμίτης που ''έτσι'' του είπαν.

 

Ουτε εγω το ειδα πολυ, αλλα το ειδα αφου ο φιλος το'χει κανα διμηνο. Το δουλεψα, ειδα οτι εχει μια χαρα οθονη. Μπορει να του κατσει i.r. , να του κατσει και bootloop (τα απευχομαι), ομως το 'χω δει, το χειριστηκα, ενιωσα οτι ειναι πιο σβελτο απο το G4, και εχει και ακομη καλυτερη καμερα απο το G4 γιατι δουλεψα και με αυτη.

Επισης δοκιμασαμε με το σχετικο προγραμμα το δικο μου κινητο , και ειδε ο Johnnyman οτι δεν εχω ιχνος i.r. στο δικο μου g4. Μαλλον σταθηκα τυχερος.

 

Σήμερα πήρα στα χέρια μου το κινητό μετά από το σέρβις. Έγινε αλλαγή πλακέτας και αλλαγή imei! Επίσης πλεον δεν υπάρχει αυτό το μαύρο στίγμα (σαν καμμένη οθόνη) που ειχα στην πάνω δεξιά γωνία του κινητού!! Αλλαγή οθόνης δεν έγινε ομως.... Το συμπέρασμα μου είναι πως το στίγμα που έβγαλε η οθόνη δύο μήνες περίπου πριν πάθει bootloop ηταν σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά..... Δεν είχα δώσει σημασία τότε ομως. Με αλλαγή πλακέτας έφυγε και το σημαδι.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Τι σειρα παρελαβες μετα το σερβις;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε εγω το ειδα πολυ, αλλα το ειδα αφου ο φιλος το'χει κανα διμηνο. Το δουλεψα, ειδα οτι εχει μια χαρα οθονη. Μπορει να του κατσει i.r. , να του κατσει και bootloop (τα απευχομαι), ομως το 'χω δει, το χειριστηκα, ενιωσα οτι ειναι πιο σβελτο απο το G4, και εχει και ακομη καλυτερη καμερα απο το G4 γιατι δουλεψα και με αυτη.

Επισης δοκιμασαμε με το σχετικο προγραμμα το δικο μου κινητο , και ειδε ο Johnnyman οτι δεν εχω ιχνος i.r. στο δικο μου g4. Μαλλον σταθηκα τυχερος.

 

 

 

Τι σειρα παρελαβες μετα το σερβις;;;

Που το βλέπω αυτό;;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπω αυτό;;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Κατεβασε το LG Phone From και δες τα πρωτα 3 νουμερα του S/N.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το LG Phone From και δες τα πρωτα 3 νουμερα του S/N.

512 γράφει πανω στο χαρτί του σέρβις!

Οταν του βάλω λογαριασμό στο Google play θα την κατεβάσω και θα σας πω στα σιγουρα.

Το μονο που έκανα προς το παρόν είναι να ανοίξω την συσκευή να δω αν ανοιγει.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

512 γράφει πανω στο χαρτί του σέρβις!

Οταν του βάλω λογαριασμό στο Google play θα την κατεβάσω και θα σας πω στα σιγουρα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

καλα αν σε εβαλαν 512 θα ειναι για πολλες φαπες οι τυποι σοβαρα.....ασε που αυτο θα σημαινει πως κανουν ανακυκλωση τις παλιες πλακετες επειδη δεν εχουν και καλα ''επισκευασμενες'' καινουριες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο,που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που έχει ένα φίλο που του το είπε! Δυστυχώς με αυτή τη λογική κρίνουμε πολλά πράγματα (και όχι μόνο κινητά) χωρίς να είμαστε γνώστες. Εγώ που έχω βγάλει 40 φορές τη μπαταρία δεν ξέρω άμα έχει τζόγο αλλά το ξέρει κάποιος συμφορουμίτης που ''έτσι'' του είπαν.

 

Πίστεψέ με έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου πολύ καιρό πριν το πάρεις. Για το θέμα του τζόγου δεν θα σου πω τίποτα μιας και δεν το ανέφερα από προσωπική εμπειρία αλλά από αναφορές μελών στο forum. Τα άλλα όμως ισχύουν 100%!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω που ειδα καμποσο χρησιμοποιημενο g5 του φιλου Johnnyman παντως, δεν ειδα κανενα τζογο, καμμια χαλια φωτεινοτητα, και κανενα ασχημο design (το οποιο ειναι υποκειμενικο καθαρα). Εσυ επιασες το κινητο, το δουλεψες, και τα συμπερανες ολα αυτα;

 

Το έχω δουλέψει, το κινητό πάει σφαίρα και λειτουργικά είναι άψογο αλλά η οθόνη του έχει αρκετά χαμηλότερη φωτεινότητα(λόγω επιθετικού κόφτη και όχι λόγω δυνατοτήτων της οθόνης) από την οθόνη του G4. Επίσης έχει bezel οικόπεδα και είναι στο ίδιο μέγεθος με το g4 παρόλο την μικρότερη οθόνη.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Tommy θύμισε μου λίγο το app για τσεκαρισμα image retention.

Καλημέρα. Dead pixel test λέγεται!

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το έπαθε και σε εμένα σειρά 507. Το θέμα είναι ότι είχα αλλάξει το τζαμάκι της πίσω κάμερας μόνος μου και τα κουμπάκια είναι άλλο χρωμα από ότι ήταν τα Μαμα. Λέτε να μου το βγάλουν εκτός εγγύησης ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το έπαθε και σε εμένα σειρά 507. Το θέμα είναι ότι είχα αλλάξει το τζαμάκι της πίσω κάμερας μόνος μου και τα κουμπάκια είναι άλλο χρωμα από ότι ήταν τα Μαμα. Λέτε να μου το βγάλουν εκτός εγγύησης ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα παλιά δεν τα έχεις κρατήσει? πιθανό να στο βγάλουν εκτός αν και ελπίζω πως όχι...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά εχθές και ενώ προσπαθούσα να βγάλω μία φωτογραφία ξαφνικά κλείνει το τηλ λέω εδώ ήμαστε πάω να το ανοίξω αλλά τίποτα βγάζω μπαταρία το ανοίγω και όλα καλά. Το έχει πάθει κανένας αυτό?

Λέτε να ετοιμάζεται???

Link to comment
Share on other sites

καλα αν σε εβαλαν 512 θα ειναι για πολλες φαπες οι τυποι σοβαρα.....ασε που αυτο θα σημαινει πως κανουν ανακυκλωση τις παλιες πλακετες επειδη δεν εχουν και καλα ''επισκευασμενες'' καινουριες!!

Στο χαρτί της procordia λέει 512.

Στο lg phone from λεει 610

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί της procordia λέει 512.

Στο lg phone from λεει 610

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Μήπως 512 ήταν η αρχική πλακέτα που σου άλλαξαν; πάντως σίγουρα 610 σου έχουν βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως 512 ήταν η αρχική πλακέτα που σου άλλαξαν; πάντως σίγουρα 610 σου έχουν βάλει.

Λες; καθόλου απίθανο να κανω λαθος... Μπορει.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά εχθές και ενώ προσπαθούσα να βγάλω μία φωτογραφία ξαφνικά κλείνει το τηλ λέω εδώ ήμαστε πάω να το ανοίξω αλλά τίποτα βγάζω μπαταρία το ανοίγω και όλα καλά. Το έχει πάθει κανένας αυτό?

Λέτε να ετοιμάζεται???

Είναι το κάλεσμα του Αγίου bootloupou

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κάλεσμα του Αγίου bootloupou

Μεγάλη η χάρη του!

Έγραψες Χαχαχαχαχαχα.

 

Πάντως για να μη νομίζει το παιδί οτι τον κοροϊδεύουμε και δεν του απανταμε.... Όντως ειναι σημαδι bootloop αυτό! Μακάρι να μη γίνει κάτι παραπάνω αλλά μάλλον ετοιμάζετε

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lek88 το καλοκαίρι έπαθε ένα Soft bootloop το οποίο επανήλθε με Hard reset από τότε μέχρι σήμερα το έχω ξεσκίσει με πτώσης φθάνοντας το στα όρια χωρίς κανένα πρόβλημα για να δούμε πάντως εγώ ρίχνω ματιές σε κάνα τηλέφωνο καινούργιο....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lek88 το καλοκαίρι έπαθε ένα Soft bootloop το οποίο επανήλθε με Hard reset από τότε μέχρι σήμερα το έχω ξεσκίσει με πτώσης φθάνοντας το στα όρια χωρίς κανένα πρόβλημα για να δούμε πάντως εγώ ρίχνω ματιές σε κάνα τηλέφωνο καινούργιο....

Και το δικο μου με 511 μεχρι στιγμής ειναι αψογο. Τιποτα απολυτως δεν εχει παθει.Αλλα λογω οθονης που θελω μεγαλυτερη, θα οδευσω προς huawei nexus 6p.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου με 511 μεχρι στιγμής ειναι αψογο. Τιποτα απολυτως δεν εχει παθει.Αλλα λογω οθονης που θελω μεγαλυτερη, θα οδευσω προς huawei nexus 6p.

 

Προσεξε το λιγο, γιατι το P6 εβγαλε ενα ανεξηγητο μεχρι στιγμης προβλημα.

Μολις η μπαταρια φτασει στο 20% περιπου, το κινητο σβηνει. Η google και huawei ψαχνουν να βρουν σε τι οφειλεται αυτη η συμπεριφορα.

 

http://venturebeat.com/2016/12/21/google-and-huawei-are-investigating-nexus-6p-early-shutdown-issue/

Link to comment
Share on other sites

και τι κινητό να πάρω???

ρε παιδιά μήπως το καημένο το G4 το έχουμε κατακρεουργηση και είναι μια γενικότερη κατάσταση... Το Iphone πολύ ακριβό και τελείως άλλο στυλ τα κινέζικα σου λέει ο άλλος τι μάρκα είναι του λες εσύ κινέζικο και σε κοιτάει απαξιωτικά και προσπαθείς να το δικαιολογήσεις τι να πω δεν ξέρω ορίστε και το samsung.

http://m.androidcentral.com/reddit-users-galaxy-s6-edge-burned-and-scorched-his-nightstand

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το smaller, stronger, faster, μας εφτασε εδω που μας εφτασε σε ολα τα κινητα λιγο πολυ. Ισως θα επρεπε να αναθεωρησουν λιγο τα πραγματα ή να ριξουν κανα φραγκο παραπανω στο R&D

 

Γιατι τωρα βρισκομαστε γενικα σε κατασταση να μην μας βγαλει χοντρη αστοχια βλαβη, ενω "υπομενουμε" αλλες μικροτερες αστοχιες, βλαβες, bugs, κολληματα που σχεδον σε ολα τα κινητα ολο και κατι βρισκεις αν το ψειρισεις.

 

Τι να σου κανει και το οποιο quality control αν ψηνουν οι cpu/gpu στριμωχνοντας ολο και περισσοτερα μπλιμπλικια σε ολο και μικροτερα μεγεθη. Θερμοκρασια=εχθρος.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lek88 το καλοκαίρι έπαθε ένα Soft bootloop το οποίο επανήλθε με Hard reset από τότε μέχρι σήμερα το έχω ξεσκίσει με πτώσης φθάνοντας το στα όρια χωρίς κανένα πρόβλημα για να δούμε πάντως εγώ ρίχνω ματιές σε κάνα τηλέφωνο καινούργιο....

 

Φίλη! Καλα κάνεις και κοιτάς για δεύτερη συσκευή αν έχεις την οικονομική δυνατότητα γιατί δυστυχώς με το g4 δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα σου αντεξει... Πάντως είναι θετικό το ότι σου επανέρχεται με εργοστασιακες ρυθμίσεις!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Φίλη! Καλα κάνεις και κοιτάς για δεύτερη συσκευή αν έχεις την οικονομική δυνατότητα γιατί δυστυχώς με το g4 δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα σου αντεξει... Πάντως είναι θετικό το ότι σου επανέρχεται με εργοστασιακες ρυθμίσεις!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Σορυ φίλη μου.

Οικονομική δυνατότητα μέσα σε εισαγωγικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...