Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι το δικό μου 601 σειρά ήταν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, μόνο αραιά και που το φαινόμενο με τις κλήσεις μου εμφάνισε συνολικά 5 με 6 φορές σε διάστημα 6 μηνών που το κράτησα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι το δικό μου 601 σειρά ήταν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, μόνο αραιά και που το φαινόμενο με τις κλήσεις μου εμφάνισε συνολικά 5 με 6 φορές σε διάστημα 6 μηνών που το κράτησα.

 

Και εμενα τοσο , καμμια 10ρια φορες το'χει βγαλει.

Ενα ακομη φαινομενο που παρατηρω, ειναι οτι πολλες φορες το WiFi κολλαει, δε λειτουργει με την πρωτη. Κλεινω-ανοιγω, και μετα λειτουργει. Επισης δε λειτουργει οταν κοιμαται ,ακομη και οταν εχω την επιλογη απενεργοποιημενη. Ψιλα γραμματα...

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη φαινομενο που παρατηρω, ειναι οτι πολλες φορες το WiFi κολλαει, δε λειτουργει με την πρωτη. Κλεινω-ανοιγω, και μετα λειτουργει. Επισης δε λειτουργει οταν κοιμαται ,ακομη και οταν εχω την επιλογη απενεργοποιημενη. Ψιλα γραμματα...

 

Ναι τοχει αυτο δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κι αυτό απλά το έκανε στις αρχές θα έλεγα μετά όλα ήταν Οκ αν θυμάμαι καλά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ανυποπτες στιγμες, ανοιγω WiFi και ενω ειναι ενεργο (εχει συνδεθει), δε κανει τιποτα στο ιντερνετ. Οταν το κλεινω και το ξανανοιγω, συνερχεται. V20G εδω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με αυτα και αυτα που διαβαζω περι bootloop αποφασισα να το δωσω και να παρω το v10 (για μεταχ/νο θα ψαξω) που απ οτι διαβασα εχει την ιδια καμερα και ρυθμισεις οπως και μεγαλυτερη οθονη και 4αρα ram.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με αυτα και αυτα που διαβαζω περι bootloop αποφασισα να το δωσω και να παρω το v10 (για μεταχ/νο θα ψαξω) που απ οτι διαβασα εχει την ιδια καμερα και ρυθμισεις οπως και μεγαλυτερη οθονη και 4αρα ram.

Και ίδιο image retention.Καλύτερα μην μπλέκεις με lg.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με αυτα και αυτα που διαβαζω περι bootloop αποφασισα να το δωσω και να παρω το v10 (για μεταχ/νο θα ψαξω) που απ οτι διαβασα εχει την ιδια καμερα και ρυθμισεις οπως και μεγαλυτερη οθονη και 4αρα ram.

Καλύτερα όχι.. Εδώ έχω δει image retention στο g5 και δεν έχει κλείσει χρόνο οπός τα άλλα.. Εδώ σε μικρό βαθμό έχει v10 bootloop και το 5x εδώ στο g5 άρχισαν θέματα με gps κλπ

 

Αν πιστεύεις απόλυτα ότι τύχη είναι με την πλευρά σου πάρε lg εγώ από το g4 και μετά απλά τα χαζεύω χαζεύω χαμηλές τιμές με δυνατό hardware μετά θυμάμαι τι πέρασα με g/g2/g3/g4 και λέω άστο δεν είμαι για joker

Link to comment
Share on other sites

Μακριά δεν αξίζει αυτή η μετάβαση μείνε ως έχεις καλύτερα

Και που να παω βρε παιδια; Με το bootloop αμα μου τυχει...Θελω οθονη 5.5 ιντσες και πανω και καλη καμερα.Βρηκα ενα Motorola Nexus 6 (32GB) αλλα δε ξερω εαν αξιζει.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και που να παω βρε παιδια; Με το bootloop αμα μου τυχει.

Έλα ντε...εδώ σε θέλω.

Τέτοια κάμερα ΔΕΝ υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ σε αυτήν την τιμή...:(

Έχει το 5x πολύ καλή (χωρίς OIS βέβαια) αλλά και αυτό LG είναι!!! :cry:

Λές να δώσω κάτι παραπάνω για το V10 που και αυτό απο κάμερα σκίζει...ε και αυτό LG είναι...:cry:

 

Σε στέλνει κατευθείαν πάνω στο Galaxy S6- LG G5- Nexus 6p (γνώμη σου) που στα μεταχειρισμένα έχουν καλές τιμές αλλά πολύ πιό πάνω απο τα 200! :(

...και κάπου εκεί κοντά...με λίγο τέντωμα...πλησίασες το s7...

Ε δεν βγαίνει άκρη ρε γμτ. Απο τα 200 πήγαμε στα 400!

Καλό το σκεπτικό αλλά ακριβό!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω τελικά αν άλλαξε κάτι με την εγγύηση και σε αλλαγή πλακέτας δίνουν πλεον 3 μήνες εγγυήση και όχι 2 χρόνια όπως συνήθως..

όμως ΑΝ εξακολουθεί να είναι για 2 χρόνια και δεν μπορείτε να "τεντώθειτε" στα 400€ από 200€

ή δεν καλύπτεστε από τις υπόλοιπες επιλογές

ίσως με 150€-180€ βρείτε το G4 και κάνετε την δουλειά σας αρκει να μπορείτε να έχετε και κάποιο back up σε περίππτωση που σταλεί για αλλαγή πλακέτας..

Μεχρι 200€ και με τον ανταγωνισμό σε αυτή τη κατάσταση και τιμές μπορεί τελικά να είναι καλή ευκαιρία ?

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω τελικά αν άλλαξε κάτι με την εγγύηση και σε αλλαγή πλακέτας δίνουν πλεον 3 μήνες εγγυήση και όχι 2 χρόνια όπως συνήθως..

όμως ΑΝ εξακολουθεί να είναι για 2 χρόνια και δεν μπορείτε να "τεντώθειτε" στα 400€ από 200€

ή δεν καλύπτεστε από τις υπόλοιπες επιλογές

ίσως με 150€-180€ βρείτε το G4 και κάνετε την δουλειά σας αρκει να μπορείτε να έχετε και κάποιο back up σε περίππτωση που σταλεί για αλλαγή πλακέτας..

Μεχρι 200€ και με τον ανταγωνισμό σε αυτή τη κατάσταση και τιμές μπορεί τελικά να είναι καλή ευκαιρία ?

 

Νομιζω οτι και οι τελευταιοι των Μοικανων (LG G4 ορκισμενοι) θα απομακρυνθουν σιγα-σιγα γενικα απο LG κινητα. Παρα να μπλεξουν με εγγυησεις και επιστολες/καταγγελιες κλπ.

 

Μολις πηρα δωρο στην συζυγο ενα Moto G4 ενω ηθελε LG G4. G4 το ενα G4 και το αλλο της ειπα, με 167 ευρω. Και η καμερα σουπερ στο Moto αν και χωρις OIS.

 

Better safe than sorry που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Bootloop με τις νέες πλακέτες -τουλάχιστον για την ώρα- δεν υφίσταται! Αν διαβάσετε όλοι όσοι αναφέρουν bootloop έχουν πλακέτες 5χχ ή το πολύ μέχρι 603. Από 604 και μετά δεν έχω διαβάσει ούτε ένα περιστατικό bootloop. Το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι αυτό με τις κλήσεις -που ευτυχώς συμβαίνει σπάνια- αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι...Αλλά...Αν το είχαν διορθώσει δεν θα έβγαζε ανακοίνωση η LG?

Bootloop με τις νέες πλακέτες -τουλάχιστον για την ώρα- δεν υφίσταται! Αν διαβάσετε όλοι όσοι αναφέρουν bootloop έχουν πλακέτες 5χχ ή το πολύ μέχρι 603. Από 604 και μετά δεν έχω διαβάσει ούτε ένα περιστατικό bootloop. Το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι αυτό με τις κλήσεις -που ευτυχώς συμβαίνει σπάνια- αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Και που να παω βρε παιδια; Με το bootloop αμα μου τυχει...Θελω οθονη 5.5 ιντσες και πανω και καλη καμερα.Βρηκα ενα Motorola Nexus 6 (32GB) αλλα δε ξερω εαν αξιζει.

 

τοσες και τοσες συσκευες υπαρχουν :wacko:

 

πανε στο 6p που ειναι της huawei τουλαχιστον και ειναι βραχος

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα δωρο στην συζυγο ενα Moto G4 ενω ηθελε LG G4. G4 το ενα G4 και το αλλο της ειπα, με 167 ευρω. Και η καμερα σουπερ στο Moto αν και χωρις OIS.

Το Samsung A5 το είδες καθόλου; Καλή κάμερα λένε και με OIS. Αυτό ζαχαρώνω μετά την απογοήτευση που έφαγα (με αυτά που διαβάζω) από τα LG.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι...Αλλά...Αν το είχαν διορθώσει δεν θα έβγαζε ανακοίνωση η LG?

 

Έχει βγάλει ανακοίνωση από τέλη Γενάρη:

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung A5 το είδες καθόλου; Καλή κάμερα λένε και με OIS. Αυτό ζαχαρώνω μετά την απογοήτευση που έφαγα (με αυτά που διαβάζω) από τα LG.

 

Δεν συγκρίνεται ουτε στο ελάχιστο με το G4.. μονο στη μπαταρία υπερτερεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται ουτε στο ελάχιστο με το G4.. μονο στη μπαταρία υπερτερεί

ΔΕΝ το βάζω απέναντί στο LG G4! Ούτε για πλάκα!!!

Σε σύγκριση με το Moto G4 που είπε ο φίλος πιο πάνω ρωτάω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ το βάζω απέναντί στο LG G4! Ούτε για πλάκα!!!

Σε σύγκριση με το Moto G4 που είπε ο φίλος πιο πάνω ρωτάω.

 

Δεν εκανα συγκριση. Ειπα οτι με 167 ευρω εχω το κεφαλι μου ησυχο. Και οτι εχει πολυ καλη καμερα μια και ενα απο τα κολληματα που εχουμε με το LG ειναι η καμερα.

 

167 ευρω το ενα και 300 το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung A5 το είδες καθόλου; Καλή κάμερα λένε και με OIS. Αυτό ζαχαρώνω μετά την απογοήτευση που έφαγα (με αυτά που διαβάζω) από τα LG.

Εχω το Α5. Δεν συγκρίνεται η κάμερα με το g4 ούτε στο ελάχιστο

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια... πάμε πάλι....

Το παιδί πιο πάνω είπε ότι πήρε ενα ΜOTOROLA G4 για την κυρία του. Και τον ρώτησα εαν είδε καθόλου και το SAMSUNG A5.

Όταν έγραψα G4 εννοούσα MOTOROLA και όχι LG.

Την ξέρω πολύ καλά την κάμερα του LG... δεν χρειάζεται συστάσεις...

;)

 

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Το θεμα και ο προβληματισμος ειναι εαν υπαρχει στην αγορα ισαξια συσκευη σαν το G4.Δηλαδη με οθονη 5.5 ιντσες και πανω με ram 3 και πανω και φυσικα καμερα εφαμιλη. Αυτο το bootloop μας εφαγε με το αγχος ποτε θα γινει...Ιδαλως εγω προσωπικα θα το κραταγα τουλαχιστον 2 χρονια και βαλε... Το μονο μεχρι στιγμης που βλεπω ειναι το v10 που δεν εχουν αναφερθει πολλα bootloop οπως με το G4 που γινεται της τρελής. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...