Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δούλεψε με ακρίβεια...received...waiting spare parts...repairing...invoiced και την άλλη μέρα στα χέρια μου..είχαν έλλειψη πλακετων κ συνολικά ήταν 17 μέρες..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω το εχω δωσει με bootloop εδω και 5 εργασιμες και στο track it της procordia ακομη ειναι σε status: Received.

Δουλευει σωστα αυτη η ενημερωση on site. ?

Ναι μια χαρά δουλεύει.

Απλά δεν το έχουν κοιτάξει ακόμα. Είναι στην αναμονή για την σειρά του.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα εριξα ματια στο trackit της προκορντι@ Και βλεπω to G4 ready.

Παραλαμβανω και ρώτησα τι σειρα ειναι η πλακετα.Μου είπαν οκτώμβριος 16 και η σειρα είναι 610 ?

Απο ταχυτητα καλά πηγαν (μαλλον φταίει η καταγγελια που τους εχω κάνει παλιότερα με το G3 για την άρνηση επισκευής με οτι διακιολογια θες)

 

What ever.

 

εμαθα απο το μαγαζί που θα μου φτιάξει το redmi πως το συγκεκριμένο έχει θεμα με τα chip μνήμης και πως το θέμα είναι random....:blink:

Edited by lazy
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα G3 καρδια μου!!!:p:p:p

Να πάρεις ντε!! Να έχεις μια ολοκληρωμένη άποψη για τα G στο σέρβις χαχαχα. Είδες να πάει στο σέρβις το G2 σου... Το G4..... Και αφήνεις το σέρβις του G3 αδοκιμαστο? :D

 

Πλακιζω...

Έχω φίλο που έχει το g3 σχεδόν από τότε που κυκλοφόρησε και δεν του έχει παρουσιάσει κάτι. Βέβαια το χρησιμοποιει ελάχιστα μιας και δεν το 'χει πολύ με την τεχνολογία. Λίγο fb λίγο viber και καμιά κλήση μόνο

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε τα κοψίματα στο σώμα και τις γελοίες δικαιολογίες της LG κατά τα άλλα το G3 με υπηρέτησε πολυ καλα.

το ειχα 14 μηνες, τωρα το εχει παρει το 15χρο πιτσιρικι μου και του εχει κανει τα παντα , μεχρι και σε κουβα με νερο το εχει ριξει.

Φατσοβιβλιο , βιντεο ,chat , serf με μουσική να παιζει .τα παντα ολα.

 

βεβαια εχω γνωστο με g3 που το πηγε 3 φορες με bootloops.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει και κάτι αντίστοιχο για τα G4

 

http://www.gsmarena.com/lg_usa_will_give_you_a_full_refund_if_your_nexus_5x_is_stuck_in_a_boot_loop-blog-21829.php

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει και κάτι αντίστοιχο για τα G4

 

http://www.gsmarena.com/lg_usa_will_give_you_a_full_refund_if_your_nexus_5x_is_stuck_in_a_boot_loop-blog-21829.php

 

απο την lg HELLAS;;;;;;;;;;:lol:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

απο την lg HELLAS;;;;;;;;;;:lol:

 

Η αλήθεια είναι οτι γελάνε και οι πέτρες... Αλλά αν εφαρμοστεί στην Ευρώπη δεν θα μπορεί να κάνει διαφορετικά... Ή μήπως οχι...??? :X

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει και κάτι αντίστοιχο για τα G4

 

http://www.gsmarena.com/lg_usa_will_give_you_a_full_refund_if_your_nexus_5x_is_stuck_in_a_boot_loop-blog-21829.php

 

Είναι νεξους ρε.. Γι αυτό. Αυτά έχουν πρόβλημα πραγματικό που άρχισε να συμβαίνει πριν κάνα 3μηνο. Το G4 δεν έχει πρόβλημα το φτιάξανε. Οκ μην κοιτάς που όσα έχουν πλακέτα 5xx πήγαν σέρβις. Άντε να χουν πεσει σε bootloop 4-5(k) τηλεφωνα τους τελευταίους μήνες

Link to comment
Share on other sites

Είναι νεξους ρε.. Γι αυτό. Αυτά έχουν πρόβλημα πραγματικό που άρχισε να συμβαίνει πριν κάνα 3μηνο. Το G4 δεν έχει πρόβλημα το φτιάξανε. Οκ μην κοιτάς που όσα έχουν πλακέτα 5xx πήγαν σέρβις. Άντε να χουν πεσει σε bootloop 4-5(k) τηλεφωνα τους τελευταίους μήνες

 

Γιατί του G4 δεν είναι πραγματικό πρόβλημα? Επίσης πως ξέρουμε οτι διορθώθηκε το πρόβλημα στα G4 και απο που προκύπτει...?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το παρόν θέμα προσφέρεται για χοντρό τρολαρισμα.

 

Η μόνη που φταίει για αυτό είναι η LG που δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες και δεν σέβεται τα €€€ των καταναλωτών της.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο που το προβλημα σατ δικα μας διορθώθηκε και το εχετε φαει το παραμυθι με ξεπερναει.....!!!ενα προβλημα ξεπερνιέται οταν δεν το παθαίνει ΞΑΝΑ κανενας......δηλαδη ποσο ελληνικα αλλιως να το πουμε???!!!!εγω με 603 bootlloop τι σκα...α προβλημα ξεπεράστηκε???ρε μαγκιες ανοιξτε λιγο τα ματια σας.......η εταιρια ειναι για τον π.....ο!!!πηγα θεσσαλονικη στο σερβις το καινουριο που εβαλαν επειδη εχασαν την μπαλα με την προκορντια και με λεει ο τυπος αδερφε γινεται πολεμος 600αρες 500αρες εχουε απο ολα....την ημερα μας φερνουν 4-5 τηλ.......δηλαδη τι να πω χαρτζιλικι σας δινουν οι σχιστοματιδες???!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πλακέτα πριν 15 μέρες και χθες μου ξεκινάει με το πρώτο άνοιγμα το πρωί από μόνο του επανεκκινησεις.άλλαξα μπαταρία συνέχιζε.το άφησα με μπαταρία εκτός συνέχιζε τους επανεκκινησεις.πήρα τηλέφωνο την LG και μου είπαν procordia πήγαινε ξανά. Στο τέλος έκανα hard reset και έστρωσε.γκραν γκινιολ καταστάσεις.

Κρίμα γιατί το θεωρώ αναντικατάστατο κινητό ειδικά το dual που έχω..

Ερώτηση Amber alert για ραδιο και quick memo plus.. Πώς τα ξαναβρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πλακέτα πριν 15 μέρες και χθες μου ξεκινάει με το πρώτο άνοιγμα το πρωί από μόνο του επανεκκινησεις.άλλαξα μπαταρία συνέχιζε.το άφησα με μπαταρία εκτός συνέχιζε τους επανεκκινησεις.πήρα τηλέφωνο την LG και μου είπαν procordia πήγαινε ξανά. Στο τέλος έκανα hard reset και έστρωσε.γκραν γκινιολ καταστάσεις.

Κρίμα γιατί το θεωρώ αναντικατάστατο κινητό ειδικά το dual που έχω..

Ερώτηση Amber alert για ραδιο και quick memo plus.. Πώς τα ξαναβρίσκω;

 

καλα πως επαθες ξανα ρε αδερφε με 600αρα πλακετα!!!οταν εμεις τα λεμε εχει τους μαϊντανούς εδω μεσα που λενε τα δικα τους κριμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 604 πλακέτα και έχω φαει 3 φορές bootloop που το επαναφέρω με hard reset.

Συν ότι η procordia μου έχει βαλει Europe common πλακέτα οπότε αναβαθμίσεις ποτέ...

 

 

Όλα καλα με την LG, όλα μας τα προβλήματα λύθηκαν...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση Amber alert για ραδιο και quick memo plus.. Πώς τα ξαναβρίσκω;

 

Πηγαινε ρυθμισεςι -σχετικα με το τηλεφωνο - κεντρο ενημερωσης - ενημερωση εφαρμογης.

Πολυ πιθανο να υπαρχουν εκει οι εφαρμογες για ληψη

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εγώ με 604 πλακέτα και έχω φαει 3 φορές bootloop που το επαναφέρω με hard reset.

Συν ότι η procordia μου έχει βαλει Europe common πλακέτα οπότε αναβαθμίσεις ποτέ...

 

 

Όλα καλα με την LG, όλα μας τα προβλήματα λύθηκαν...:mad::mad:

 

Τι σημαινει αυτο το Europe common. ? Δεν ανηκει σε καποια συγκεκριμενη χωρα. ?

Δηλαδη οταν βγαινουν updates για καθε χωρα, αυτη η common πλακετα μενει παντα στην απ'εξω. ?

 

Αυτο ειναι σοβαρο. Αν σε οσους αλλαζουν πλακετες με bootloop τους βαζουν αυτη την common, τι θα κανουν μελλοντικα απο αναβαθμισεις. ?

Μηπως μονο ΟΤΑ δεν θα παιρνουν, αλλα κανονικα με τo LG BRIDGE. ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Τι σημαινει αυτο το Europe common. ? Δεν ανηκει σε καποια συγκεκριμενη χωρα. ?

Δηλαδη οταν βγαινουν updates για καθε χωρα, αυτη η common πλακετα μενει παντα στην απ'εξω. ?

 

Αυτο ειναι σοβαρο. Αν σε οσους αλλαζουν πλακετες με bootloop τους βαζουν αυτη την common, τι θα κανουν μελλοντικα απο αναβαθμισεις. ?

Μηπως μονο ΟΤΑ δεν θα παιρνουν, αλλα κανονικα με τo LG BRIDGE. ? :blink:

 

ναι και εγω αυτο δεν το καταλαβα ...

πως μπορουμε να το τσεκαρουμε και εμεις στις συσκευες μας ?

Link to comment
Share on other sites

Και τι σε εμποδίζει να βάλεις με lgup όποια official θέλεις;;

 

η εγγυηση!!!πλεον αν δεν εχεις την ρομ της πλακετας στο βγαζουν εκτος αν παθει μπουλουπ βασικα οχι πλεον απο παντα!!ειναι τοσα αχαΐρευτοι !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έγινε αυτό?

Με lg up είχα περασμένη και εξάλλου στο bootloop δεν νομίζω να μπορούν να δουν τι ρομ φοράς...

η εγγυηση!!!πλεον αν δεν εχεις την ρομ της πλακετας στο βγαζουν εκτος αν παθει μπουλουπ βασικα οχι πλεον απο παντα!!ειναι τοσα αχαΐρευτοι !
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Τι σημαινει αυτο το Europe common. ? Δεν ανηκει σε καποια συγκεκριμενη χωρα. ?

Δηλαδη οταν βγαινουν updates για καθε χωρα, αυτη η common πλακετα μενει παντα στην απ'εξω. ?

 

Αυτο ειναι σοβαρο. Αν σε οσους αλλαζουν πλακετες με bootloop τους βαζουν αυτη την common, τι θα κανουν μελλοντικα απο αναβαθμισεις. ?

Μηπως μονο ΟΤΑ δεν θα παιρνουν, αλλα κανονικα με τo LG BRIDGE. ? :blink:

 

Στο OTA σου λέει ότι δεν υπάρχει update, ενώ στο lg bridge γράφει ότι δεν μπορεί να κάνει έλεγχο για update αυτή τη στιγμή, προσπαθήστε αργότερα. Αυτό σημαίνει ποτέ update...

 

Το application που σου λέει απο ποιά χώρα ειναι η πλακέτα λέγεται LG Phone from.

Με αυτό το βρήκα.

 

Και στην procordia ήταν τοσο εμετικοί που με δούλευαν οταν τους ρώτησα ότι έβαλαν Ιταλική Rom

 

Δεν χρειάζεται να σας πω ότι ακόμα ειμαι στην V20d.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγω δεν θα πω για το bootloop αλλά για την procordia. Δευτέρα μεσημέρι πήγα το κινητό και Πέμπτη ήταν έτοιμο. Μπράβο τους. Ευγενικοί και εξυπηρετικοί όλοι τους. Αφού νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...