Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Εγω δεν θα πω για το bootloop αλλά για την procordia. Δευτέρα μεσημέρι πήγα το κινητό και Πέμπτη ήταν έτοιμο. Μπράβο τους. Ευγενικοί και εξυπηρετικοί όλοι τους. Αφού νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα !!!

Αντε και κάτι ευχάριστο σε αυτό το topic...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Εγω δεν θα πω για το bootloop αλλά για την procordia. Δευτέρα μεσημέρι πήγα το κινητό και Πέμπτη ήταν έτοιμο. Μπράβο τους. Ευγενικοί και εξυπηρετικοί όλοι τους. Αφού νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα !!!

 

Το κινητο σου ειναι ελληνικης εισαγωγης ή παραεισαγωγης. ?

Γιατι αν συμβαινει αυτο που λες, σημαινει οτι για καποιο λογο δεν τηρουν σωστα τη λιστα αναμονης.

Τους εχω παραδωσει το κινητο απο τις 18/11 (την προηγουμενη παρασκευη) οπου τους το παρεδωσα ο ιδιος και στο track it γραφει ακομη πως απλως το παρελαβαν.

 

Εκτος κι αν τους το πηγες για αλλη βλαβη και οχι για πλακετα (bootloop)

 

 

Bρε παιδια αυτο που αναφερετε οτι πιθανως συμβαινει με τις common πλακετες ειναι σοβαρο. Μπορει και καποιος αλλος που του αλλαχθηκε η πλακετα (τοσοι υπαρχουν) να μας πει αν και εκεινου η πλακετα ειναι common και αν δοκιμασε καποιο update. ?

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω για τον φίλο πιο πάνω ότι δεν θα παίρνουμε updates ότι εμένα ήταν 508 και τώρα 610 σειρά. Επίσης στα settings μου λέει V20g-EUR-xxx. Γιατί να μην πάρει updates? Εκτός και αν βλέπω κάτι λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ήταν Ελληνικό. Τώρα δεν ξέρω τι είναι. Θα ψάξω να το δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια. Που το βλέπουμε τώρα από που είναι? Αν δλδ είναι Ελληνικό η κάτι άλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nemaki για bootloop το πήγα.

Link to comment
Share on other sites

Sotris

Ευχαριστω για την απαντηση. Μονο αυτη η υποθεση εργασιας ειχε λογικη στο μυαλο μου.

Οτι δηλαδη δινουν αμεση προτεραιοτητα στα ελληνικης εισαγωγης σε σχεση με των αλλων ευρωπαικων χωρων.

 

Οσον αφορα τα updates, ας περιμενουμε αλλους συνφορουμητες να μας πουν εαν εχουν παρει καποιο update απο τοτε που αλλαξαν τις πλακετες τους. (αυτοι δηλαδη που το ειχαν στειλει για αλλαγη πλακετας πριν βγει η v20g ως αναβαθμιση κι αν υστερα το κινητο τους την βρηκε ως update και την εκανε)

Link to comment
Share on other sites

Sotris

Ευχαριστω για την απαντηση. Μονο αυτη η υποθεση εργασιας ειχε λογικη στο μυαλο μου.

Οτι δηλαδη δινουν αμεση προτεραιοτητα στα ελληνικης εισαγωγης σε σχεση με των αλλων ευρωπαικων χωρων.

 

Οσον αφορα τα updates, ας περιμενουμε αλλους συνφορουμητες να μας πουν εαν εχουν παρει καποιο update απο τοτε που αλλαξαν τις πλακετες τους. (αυτοι δηλαδη που το ειχαν στειλει για αλλαγη πλακετας πριν βγει η v20g ως αναβαθμιση κι αν υστερα το κινητο τους την βρηκε ως update και την εκανε)

 

Σεπτέμβριο που άλλαξα δεύτερη φορά πλακέτα μου ήρθε αμέσως η ενημέρωση για v20g οταν συνδέθηκα σε wifi...η πλακετα 608

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ερχεται σε αντιφαση με την εμπειρια του χρηστη Samsara.

Μηπως ΔΕΝ υπηρχε καποια νεοτερη αναβαθμιση οταν εκεινος αλλαξε πλακετα. ?

 

Ας δουμε τι θα πουν κι αλλοι χρηστες που αλλαξαν πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ερχεται σε αντιφαση με την εμπειρια του χρηστη Samsara.

Μηπως ΔΕΝ υπηρχε καποια νεοτερη αναβαθμιση οταν εκεινος αλλαξε πλακετα. ?

 

Ας δουμε τι θα πουν κι αλλοι χρηστες που αλλαξαν πλακετα.

 

Η Procordia προμηθευεται πλακετες απο διαφορες χώρες, οπότε δεν θα ειναι για ολους τους χρηστες το ιδιο. Αλλοι μπορεί να πηραν ιταλική αλλη αγγλικη αλλη γερμανικη πλακέτα, στην δικη μου έκατσε και ειναι europe common. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν γινεται να αλλαχθει η χωρα στην υπαρχον πλακετα ή πρεπει να γινει εξ ολοκληρου αλλαγη της.

Link to comment
Share on other sites

Η Procordia προμηθευεται πλακετες απο διαφορες χώρες, οπότε δεν θα ειναι για ολους τους χρηστες το ιδιο. Αλλοι μπορεί να πηραν ιταλική αλλη αγγλικη αλλη γερμανικη πλακέτα, στην δικη μου έκατσε και ειναι europe common. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν γινεται να αλλαχθει η χωρα στην υπαρχον πλακετα ή πρεπει να γινει εξ ολοκληρου αλλαγη της.

 

Αλλαγη γινεται κ πολυ ευκολα μαλιστα με το lgup φλασαρεις αλλη ρομ σε οποια εκδοση θελεις αλλα οπως σου ειπα μπορει να σε βγαλουν εκτος εγγυησης και επειδη με ρωτησες πως θα το κανουν αυτο εφοσον δεν ανοιγει με το μπουτλουπ μια στο τοσο να σπασει ο διαολος το ποδαρι του και να ανοίξει εστω και λιγο μπορει να σε κανουν θεμα.....κανονικα παντως συμφωνα με το όρους οποιαδήποτε παρεμβαση σε λογισμικο η hardware σε θετει εκτος εγγύησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με το lg phone from μου βγάζει provider GRC. Άρα Ελληνική πλακέτα μου έβαλαν. Λογικά θα παίρνουμε τις αναβαθμίσεις. Και στα updates που πήγα ψάχνει κανονικά και βγάζει ότι είναι η τελευταία version η V20g.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγω δεν θα πω για το bootloop αλλά για την procordia. Δευτέρα μεσημέρι πήγα το κινητό και Πέμπτη ήταν έτοιμο. Μπράβο τους. Ευγενικοί και εξυπηρετικοί όλοι τους. Αφού νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα !!!

 

Και εγω εχω να πω τα καλυτερα για την Procordia. Εξαιρετικοι, αλλα λιγο αργοι. Μου πηρε 10 μερες αλλα ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Με χτύπησε κι εμενα ο "ιος" ξανα. Δευτερη φορά bootloop μετα απο κανα 6μηνο, οπου το είχα προσπεράσει με hard reset. Ομως αυτή τη φορα δεν πιανει το reset, οπότε θα το στειλω για αλλαγή πλακέτας.

 

Για την ιστορία, είναι αγορασμένο απο το e-shop πέρυσι το καλοκαίρι με εγγύηση μέχρι του χρόνου. Πλακέτα, αν θυμάμαι καλα, 506 (ή κάπου εκεί).

 

Να ρωτήσω τωρα τη γνώμη σας... Υπάρχει περίπτωση για πιστωτικό απο το e-shop? Να επικοινωνήσω πρώτα μαζί τους ή να το στείλω απευθείας proco λέτε εσείς? Απ' οσο κατάλαβα απο εδω μέσα, είναι πολύ πιθανό να ξαναπάθει το ίδιο, ακόμα και μετα την αλλαγή πλακέτας ε?

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Με χτύπησε κι εμενα ο "ιος" ξανα. Δευτερη φορά bootloop μετα απο κανα 6μηνο, οπου το είχα προσπεράσει με hard reset. Ομως αυτή τη φορα δεν πιανει το reset, οπότε θα το στειλω για αλλαγή πλακέτας.

 

 

Για την ιστορία, είναι αγορασμένο απο το e-shop πέρυσι το καλοκαίρι με εγγύηση μέχρι του χρόνου. Πλακέτα, αν θυμάμαι καλα, 506 (ή κάπου εκεί).

 

Να ρωτήσω τωρα τη γνώμη σας... Υπάρχει περίπτωση για πιστωτικό απο το e-shop? Να επικοινωνήσω πρώτα μαζί τους ή να το στείλω απευθείας proco λέτε εσείς? Απ' οσο κατάλαβα απο εδω μέσα, είναι πολύ πιθανό να ξαναπάθει το ίδιο, ακόμα και μετα την αλλαγή πλακέτας ε?

 

Έτσι ακριβώς μπορεί να ξανασυμβεί. Τώρα αν είναι ελληνικό το κινητό έχεις πολλές πιθανότητες για αντικατάσταση αν δεν έχουν πλακέτες κλπ. Αν όχι κανείς ένα θέμα και στο e shop σίγουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι

Η δεύτερη πλακέτα τη sn ήταν?? Είχες περάσει την g ??

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς μπορεί να ξανασυμβεί. Τώρα αν είναι ελληνικό το κινητό έχεις πολλές πιθανότητες για αντικατάσταση αν δεν έχουν πλακέτες κλπ. Αν όχι κανείς ένα θέμα και στο e shop σίγουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι

Η δεύτερη πλακέτα τη sn ήταν?? Είχες περάσει την g ??

 

Το E-shop.gr δυστυχως δεν διαθετει προιοντα (συνηθως) απο τον επισημο εισαγωγεα.

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη πλακέτα τη sn ήταν??

 

Δεν έχω περάσει άλλη πλακέτα. Την πρώτη φορά που έπεσε σε βοοτλοοπ, του έκανα hard reset και επανήλθε. Και τώρα που ξανάπεσε, δεν επανέρχεται με hard reset και θα το στείλω για σέρβις πρώτη φορά. Δεν ξέρω τι πλακέτα θα βάλουν.. Ουτε καν πόσες μέρες θα κάνει...

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει άλλη πλακέτα. Την πρώτη φορά που έπεσε σε βοοτλοοπ, του έκανα hard reset και επανήλθε. Και τώρα που ξανάπεσε, δεν επανέρχεται με hard reset και θα το στείλω για σέρβις πρώτη φορά. Δεν ξέρω τι πλακέτα θα βάλουν.. Ουτε καν πόσες μέρες θα κάνει...

 

Εγώ στην θέση σου θα το πήγαινα στην procordia να του βάλουν νέα πλακέτα(που έχει λιγότερες πιθανότητες να ξαναπάθει bootloop) και με ανανέωση εγγύησης για την πλακέτα για άλλα δύο χρόνια.

Όσο για το αν είναι ελληνικό, κατά 99,9% δεν είναι γιατί το e-shop συνήθως φέρνει παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου θα το πήγαινα στην procordia να του βάλουν νέα πλακέτα(που έχει λιγότερες πιθανότητες να ξαναπάθει bootloop) και με ανανέωση εγγύησης για την πλακέτα για άλλα δύο χρόνια.

Όσο για το αν είναι ελληνικό, κατά 99,9% δεν είναι γιατί το e-shop συνήθως φέρνει παραεισαγωγής.

 

Στη συσκευασία του γράφει CZE, άρα είναι τσέχικο και το S/N ξεκινάει με 505.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει άλλη πλακέτα. Την πρώτη φορά που έπεσε σε βοοτλοοπ, του έκανα hard reset και επανήλθε. Και τώρα που ξανάπεσε, δεν επανέρχεται με hard reset και θα το στείλω για σέρβις πρώτη φορά. Δεν ξέρω τι πλακέτα θα βάλουν.. Ουτε καν πόσες μέρες θα κάνει...

 

Sorry το είχες γράψει δεν ξέρω πως το προσπέρασα...

Νέα πλακέτα φίλε πέρασε και την g αναβάθμιση που θεωρητικά κάτι φτιάχνει και θα είσαι αρκετό καιρό κομπλέ, τώρα για το πόσο κάνεις δεν ξέρει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Νέα πλακέτα φίλε πέρασε και την g αναβάθμιση που θεωρητικά κάτι φτιάχνει και θα είσαι αρκετό καιρό κομπλέ, τώρα για το πόσο κάνεις δεν ξέρει.

 

Την g φορούσε απο το καλοκαίρι νομίζω. Το περίεργο είναι ο τρόπος που το έπαθε: το ξεκλειδώνω, παγώνει η εικόνα πάνω στο σκολινγκ και κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Ανοίγει με λίγη καθυστέρηση (τέτοια που νόμιζα οτι έπεσε σε βοοτλοοπ) και πάω να μπω στις εφαρμογές, ξαναπαγώνει και παλι επανεκκίνηση. Ανοίγει ξανα, δεν το πειράζω για να φορτώσει καλά και μετα απο λίγο το ξεκλειδώνω, ίσα που προλαβαίνω να κάνω μία κίνηση και παγώνει και πεθαίνει! Δυστυχώς το έχω πάρει απο φόβο.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Την g φορούσε απο το καλοκαίρι νομίζω. Το περίεργο είναι ο τρόπος που το έπαθε: το ξεκλειδώνω, παγώνει η εικόνα πάνω στο σκολινγκ και κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Ανοίγει με λίγη καθυστέρηση (τέτοια που νόμιζα οτι έπεσε σε βοοτλοοπ) και πάω να μπω στις εφαρμογές, ξαναπαγώνει και παλι επανεκκίνηση. Ανοίγει ξανα, δεν το πειράζω για να φορτώσει καλά και μετα απο λίγο το ξεκλειδώνω, ίσα που προλαβαίνω να κάνω μία κίνηση και παγώνει και πεθαίνει! Δυστυχώς το έχω πάρει απο φόβο.

 

Και εγώ όταν το έπαθα τράβαγα φώτο, μόλις είχα βάλει την g και πρώτη μέρα διακοπών!!!!!!

Επειδή το χρειάζομαι παρά πολύ στην δουλειά μου όμως δεν μπορώ να παίζω και με την LG και την κάθε LG έφαγε σουτ μετά το σέρβις. Δυστυχώς δεν είναι ένα τυχαίο περιστατικό που λες εντάξει το έφτιαξα και όλα κομπλέ

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία του γράφει CZE, άρα είναι τσέχικο και το S/N ξεκινάει με 505.

 

505 είναι η πιο παλιά πλακέτα που έχει κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

505 είναι η πιο παλιά πλακέτα που έχει κυκλοφορήσει.

Να, αυτα πληρώνω τώρα... :lol:

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Σημερα (μετα απο 8 εργασιμες) που το εχω παει για bootloop/οθονη με I.R η κατασταση στο track it αλλαξε απο "received" σε "waiting spare parts".

Δεν ξερω αν ειναι τυποποιημενο σταδιο να το αναγραφουν ή ξεμειναν απο πλακετες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...