Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, έχω και γω ένα lg g4 σειρα 505. Τρία χρόνια πηγαινε σφαίρα. Μέχρι που έκλεισε, καθαρό εγκεφαλικό. Οταν βγάζω τη μπαταρία και τη ξαναβάζω ανοίγει..... εμφανίζεται το λογότυπο της LG και ξανακλείνει. Αυτό είναι bootloop? ή μπορεί να φταίει η μπαταρία, η οποία δεν αλλάχτηκε στα 3 χρόνια ποτέ.

Υ.Γ. Η συσκευή αγοράστηκε από τη Βηρυτό του Λίβανου!

Edited by Modigliani
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά, έχω και γω ένα lg g4 σειρα 505. Τρία χρόνια πηγαινε σφαίρα. Μέχρι που έκλεισε, καθαρό εγκεφαλικό. Οταν βγάζω τη μπαταρία και τη ξαναβάζω ανοίγει..... εμφανίζεται το λογότυπο της LG και ξανακλείνει. Αυτό είναι bootloop? ή μπορεί να φταίει η μπαταρία, η οποία δεν αλλάχτηκε στα 3 χρόνια ποτέ.

Υ.Γ. Η συσκευή αγοράστηκε από τη Βηρυτό του Λίβανου!

 

Δοκίμασέ το και με το καλώδιο ρεύματος συνδεδεμένο, και δοκίμασε να κάνεις και factory reset με τον συνδυασμό πλήκτρων. Εάν δεν δουλέψουν αυτά τα δύο, και εις άλλα με υγεία...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το και με το καλώδιο ρεύματος συνδεδεμένο, και δοκίμασε να κάνεις και factory reset με τον συνδυασμό πλήκτρων. Εάν δεν δουλέψουν αυτά τα δύο, και εις άλλα με υγεία...

 

Το έχω δώσει σε κάποιο τεχνικό να βγάλει πόρισμα (ανέξοδα) και αύριο θα πάρω το αποτέλεσμα. Αν είναι κακό, είμαι έτοιμος για το sam S8. Το πρόβλημα μετά θα είναι η επιλογή αξιόπιστου σκρουτζομάγαζου. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Γειά σας παιδιά, έχω και γω ένα lg g4 σειρα 505. Τρία χρόνια πηγαινε σφαίρα. Μέχρι που έκλεισε, καθαρό εγκεφαλικό. Οταν βγάζω τη μπαταρία και τη ξαναβάζω ανοίγει..... εμφανίζεται το λογότυπο της LG και ξανακλείνει. Αυτό είναι bootloop? ή μπορεί να φταίει η μπαταρία, η οποία δεν αλλάχτηκε στα 3 χρόνια ποτέ.

Υ.Γ. Η συσκευή αγοράστηκε από τη Βηρυτό του Λίβανου!

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε, αξίζει να δοκιμάσεις μια άλλη μπαταρία πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια βοήθεια έχω κάνει hard reset και στην εγκατάσταση στις ρυθμίσεις internet δεν μου ενεργοποιήτε το επόμενο.

Ενεργοποιείτε μόνο αν επιλέξω wifi και μετά μου λέει να βάλω υποχρεωτικά κάποιον λογαριασμό. Πως ενεργοποιείτε

στο πρώτο βήμα το επόμενο να μου εγκαταστήσει το λειτουργικό. Είναι σαν να είναι κλειδωμένο το λειτουργικό , η lg

ζητάει 35 ευρώ. Το μοντέλο είναι lg m160E

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια έχω κάνει hard reset και στην εγκατάσταση στις ρυθμίσεις internet δεν μου ενεργοποιήτε το επόμενο.

Ενεργοποιείτε μόνο αν επιλέξω wifi και μετά μου λέει να βάλω υποχρεωτικά κάποιον λογαριασμό. Πως ενεργοποιείτε

στο πρώτο βήμα το επόμενο να μου εγκαταστήσει το λειτουργικό. Είναι σαν να είναι κλειδωμένο το λειτουργικό , η lg

ζητάει 35 ευρώ. Το μοντέλο είναι lg m160E

 

Και αυτό τι σχέση έχει με το bootloop? Γράψε στο κανονικό θέμα του G4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αυτό τι σχέση έχει με το bootloop? Γράψε στο κανονικό θέμα του G4

 

Ούτε καν... το lg m160E είναι το LG K4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν... το lg m160E είναι το LG K4.

 

Ωχ ναι, τώρα είδα το μοντέλο που έγραψε :lol:

Σωστός :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

κάτοχος του κινητού εδώ και 2.5 χρόνια, πριν κλείσει τον 1.5 χρόνο έπαθε bootloop, έγινε αλλαγη πλακέτας κλπ από την εγγύηση και εκ τοτε κανένα πρόβλημα.

 

Χθες ξαφνικά έκλεισε μόνο του, όταν πήγαινα να το ανοίξω έδειχνε να εχει κολλήσει σε bootloop και αφού έπαθα πολλαπλα εγκεφαλικά επειδή ήμουν σε ταξίδι και έβγαλα έβαλα την μπαταρία, άνοιξε. Το θέμα είναι ότι έκανε μόνο του factory reset και έσβησε τα πάντα και από την micro sd.

Το ερώτημά μου είναι έχει συμβεί αυτό σε κανέναν; Είναι οιωνός για επόμενο bootloop? Το πλάνο μου είναι να αντέξει κανένα μήνα για να πληρωθώ και να αλλάξω συσκευή ή το ρισκάρω να μείνω χωρίς συσκευή;

Πείτε μου αν είχε κανείς ανάλογη εμπειρία..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...