Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάει το Ζ5... Δεν την πάλεψες ε?? Όπως και να χει το g4 έχει καλύτερη και πιο χορταστική οθόνη, εξαιρετική κάμερα σε manual mode και το μόνο που θα σου λείψει είναι η αφιαβροχοποιηση του Ζ5...καλή τύχη καλοδουλευτο και μακριά από bootloop :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν ανταλλακτικά..έτσι ήταν και σε μενα οσο περίμεναν πλακέτες..

Σημερα (μετα απο 8 εργασιμες) που το εχω παει για bootloop/οθονη με I.R η κατασταση στο track it αλλαξε απο "received" σε "waiting spare parts".

Δεν ξερω αν ειναι τυποποιημενο σταδιο να το αναγραφουν ή ξεμειναν απο πλακετες.

Link to comment
Share on other sites

Πάει το Ζ5... Δεν την πάλεψες ε?? Όπως και να χει το g4 έχει καλύτερη και πιο χορταστική οθόνη, εξαιρετική κάμερα σε manual mode και το μόνο που θα σου λείψει είναι η αφιαβροχοποιηση του Ζ5...καλή τύχη καλοδουλευτο και μακριά από bootloop :)

 

Δυστυχως η καμερα του Z5 ήταν για τα πανηγυρια. Με προβλημα ; Δεν ξερω και ουτε ηθελα να μαθω. Και πηρα ενα ολοκαινουργιο (1 μηνος) απο ολικη αντικατασταση ενος φιλου (που πηγε σε Iphone μετα απο απογοητευση με την LG).

 

Η ατιμη η LG στην καμερα, απλα δεν παιζεται. Οτι και να λενε, δεν παιζεται. Μακραν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα (μετα απο 8 εργασιμες) που το εχω παει για bootloop/οθονη με I.R η κατασταση στο track it αλλαξε απο "received" σε "waiting spare parts".

Δεν ξερω αν ειναι τυποποιημενο σταδιο να το αναγραφουν ή ξεμειναν απο πλακετες.

 

Στην δικη μου περιπτωση (G3) ηταν λιγο πριν μου πουν οτι θα αργησει πολυ και μου το γυρισαν πισω με πιστωτικο. Διαφορετικη περιπτωση ισως, αλλα αυτο σιγουρα σημαινει ελλειψη ανταλλακτικων.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η καμερα του Z5 ήταν για τα πανηγυρια. Με προβλημα ; Δεν ξερω και ουτε ηθελα να μαθω. Και πηρα ενα ολοκαινουργιο (1 μηνος) απο ολικη αντικατασταση ενος φιλου (που πηγε σε Iphone μετα απο απογοητευση με την LG).

 

Η ατιμη η LG στην καμερα, απλα δεν παιζεται. Οτι και να λενε, δεν παιζεται. Μακραν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην δικη μου περιπτωση (G3) ηταν λιγο πριν μου πουν οτι θα αργησει πολυ και μου το γυρισαν πισω με πιστωτικο. Διαφορετικη περιπτωση ισως, αλλα αυτο σιγουρα σημαινει ελλειψη ανταλλακτικων.

Ο ναι είναι πάρα πολύ καλά τα lg στην Camera (πέρασα από g2/g3/g4/v10) αλλά πραγματικά με την ταλαιπωρία που έχω τραβήξει με όλα τους καλύτερα να είχα κινητό χωρίς Camera

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η καμερα του Z5 ήταν για τα πανηγυρια. Με προβλημα ; Δεν ξερω και ουτε ηθελα να μαθω. Και πηρα ενα ολοκαινουργιο (1 μηνος) απο ολικη αντικατασταση ενος φιλου (που πηγε σε Iphone μετα απο απογοητευση με την LG).

 

Η ατιμη η LG στην καμερα, απλα δεν παιζεται. Οτι και να λενε, δεν παιζεται. Μακραν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην δικη μου περιπτωση (G3) ηταν λιγο πριν μου πουν οτι θα αργησει πολυ και μου το γυρισαν πισω με πιστωτικο. Διαφορετικη περιπτωση ισως, αλλα αυτο σιγουρα σημαινει ελλειψη ανταλλακτικων.

 

Ας στείλουμε όλοι μαζί τα κινητά με bootloop μπας και αποφασίσουν να δώσουν σε όλους πιστωτικά, ακόμα και στα εισαγωγής :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ακομα και ολοκαινουργιο g4 να αγορασω τωρα υπαρχει ακομα η περιπτωση του bootloop η το εχουν φτιαξει στις νεοτερες εκδοσεις?

απο τι εκδοση και μετα να κοιταω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ακομα και ολοκαινουργιο g4 να αγορασω τωρα υπαρχει ακομα η περιπτωση του bootloop η το εχουν φτιαξει στις νεοτερες εκδοσεις?

απο τι εκδοση και μετα να κοιταω?

Τίποτα δεν έχουν φτιάξει δυστυχώς. Όλες οι παρτίδες πέφτουν. Αυτό συζητάμε.... Αν υπήρχαν διορθωμενες παρτίδες θα είχαμε λύσει το πρόβλημα μας. Αν σου αρέσουν τα "λαχεια" πάρτο.....

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου έχεις μειωμένες πιθανότητες να πάθεις.

Θες επειδή είναι χειμώνας,θες επειδή δεν έχουν δουλέψει πολύ οι νέες παρτίδες, θες επειδή κάτι έφτιαξαν σε software οι πιθανότητες είναι μικρότερες κ αν το πάθεις μάλλον θα επανέλθει με hard reset..

Εμπεριέχει ένα ποσοστό ρίσκου..

Γνώμη μου; σε αυτη την τιμή αξίζει το ρίσκο...

παιδια να ρωτησω ακομα και ολοκαινουργιο g4 να αγορασω τωρα υπαρχει ακομα η περιπτωση του bootloop η το εχουν φτιαξει στις νεοτερες εκδοσεις?

απο τι εκδοση και μετα να κοιταω?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 5 σελιδες αυτο συζητιοταν στο παρον νημα.

 

Εχει να εμφανιστει απο την παρτιδα 606 και μετα αν δεν απατωμαι. Βρισκομαστε στην 611. Δεν ξερει κανεις αν διορθωθηκε το οτιδηποτε. Θεωρω πως οσοι λενε πως διορθωθηκε, ειναι παραπανω απο αφελεις.

Δηλαδη για τοσο ηλιθια την περνατε την LG που το διορθωσε αλλα δεν λεει τιποτα; Δε ξερει η ιδια αν το διορθωσε , και το ξερουμε εμεις...Τελος παντων.

Ευχομαι να εχει διορθωθει παντελως και να μην ειναι just a flash οπως με τις 601/602. Τωρα εχει λιγο παραπανω καιρο να εμφανιστει η αληθεια ειναι.

 

Δως του λιγο χρονο μεχρι να εμφανιστει ξανα (I hope not). Αν το παρεις παιζεις με τις πιθανοτητες. Θελω να πιστευω οτι πλεον ειναι με το μερος σου. Ειδικα αν εχει οντως διορθωθει απο 607 και μετα.

 

Ακριβως τα ιδια εγιναν ομως και στην αρχη του ετους. Αυτο ειναι το ανησυχητικο, οτι τοτε καθησυχαζαν κοσμο, και τελικα...

Υποτιθεται οτι ειχαν διορθωσει το bootloop issue στις 6ΧΧ και ολοι μας κυνηγουσαμε τις 6ΧΧ παρτιδες. Μολις εμφανιστηκε στην 601, λεγανε οτι κομπλε ειναι στην 602, αλλα μεχρι το καλοκαιρι εγινε πανικος, και οχι , δεν ηταν μονο 5ΧΧ παρτιδες, ηταν και 6ΧΧ, και πολλες απο αυτες ηταν αλλαγμενες απο 5ΧΧ.

 

Ειχαμε αναγαγει μετα απο προσωπικη ερευνα εδω καποια παιδια το Bootloop σε Hardware bootloop (παρτιδες 5ΧΧ) και Software bootloop (παρτιδες 6ΧΧ), και αυτα βασει καποιων δεδομενων που ειχαμε στα χερια μας. Παρολα αυτα δε πιστευω σε HW και SW bootloop προσωπικα.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο G4 και καινούριο G5 έχουν 80€ διαφορά... Αξίζει το ρίσκο; για μένα ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ. Με 80€ πάνω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και έχεις ένα καλύτερο κινητό σε όλα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ακομα και ολοκαινουργιο g4 να αγορασω τωρα υπαρχει ακομα η περιπτωση του bootloop η το εχουν φτιαξει στις νεοτερες εκδοσεις?

απο τι εκδοση και μετα να κοιταω?

 

Μακρυα απο LG... Η σταση της στο θεμα του G4 δε με πειθει για αγορα ΚΑΝΕΝΟΣ προιοντος της... ουτε λεμονοστυφτη!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο LG... Η σταση της στο θεμα του G4 δε με πειθει για αγορα ΚΑΝΕΝΟΣ προιοντος της... ουτε λεμονοστυφτη!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

εμεις πηραμε και πλυντήριο πριν λιγους μηνες ινβερτερ και ετσι...ολα καλα μεχρι τωα κανενα bootloop αν παθει κατι σας ενημερωνω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε και πλυντήριο πριν λιγους μηνες ινβερτερ και ετσι...ολα καλα μεχρι τωα κανενα bootloop αν παθει κατι σας ενημερωνω!!

 

Κατα την γνωμη μου η LG εχασε τα μεγιστα απο ολα αυτα τα περιεργα με το G4 αλλα και τα "ραγισματα" του G3. Δεν ξερω αν το εχουν καταλάβει στην LG ή οχι. Πιθανα όχι.

 

Απο την αλλη το G4 ειναι ενα τελειο κινητο απο καθε αποψη. Το μονο ελλατωμα ειναι η οθονη του, που θαπρεπε να ειναι απλα 1080p και ετσι θα ειχε και αρκετα καλυτερη μπαταρια. Κατα τα αλλα δεν παιζεται. Ιδιως τωρα στα 290 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει samsung πλυντηριο,με wifi το βαζει μπρος :lol:μια χαρα ειναι τα 2k display.αν δεν υπηρχε το θεμα bootlop θα ηταν για ακομα μια φορα η καλυτερη συσκευη.ειναι το μοναδικο που εχει φοβερη selfie στην μπροστινη καμερα.τα παταει ολα κατω τις νεες ναυαρχιδες.ακομα και στο s7 edge στην μπροστινη χανει απο το g4!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω του LG G4 από τον Ιανουάριο '16, Γερμανικό παρτίδα 512. Περασμένη την ΜΜ από Lg Bridge κ κάνα δυο μικρότερες ενημερώσεις μέσω ΟΤΑ. Γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη συσκευή, απροβλημάτιστη λειτουργία έδω κ περίπου 1 χρόνο. Μέχρι χθες:worry: που ενώ ήταν σε λειτουργία πρώτα έβγαζε χιόνια η οθόνη, μετά πάγωνε κ μετά έκανε ή μόνο του επανεκκίνηση ή αναγκαζόμουν να βγάλω τη μπαταρία και να το κάνω επενεκκίνηση. Το φόρτισα το βράδυ ανοικτό, μου το έκανε άλλη μια φορά σήμερα το πρωί (πάγωσε η οθόνη κ το κινητό), έβγαλα μπαταρία κ από τότε δεν έχει ξανανοίξει. Τι λέτε να φταίει κ αν είναι θέμα πλακέτας, σε ποιο service ανεφέρεστε πιο πάνω ότι παρέλαβαν πλακέτες για να το πάω τη Δευτέρα;

 

Τελικά το κινητό το πήγα στην Arvato, είχε πάθει το γνωστο πρόβλημα με την πλακέτα. Μετά από 2,5 εβδομάδες αναμονής ανταλλακτικού απ' την LG, πήγα κ παρέλαβα το κινητό μου. Φοράει σειρά 611, μου είπαν ότι το ανταλλάκτικό έχει εγγύηση 3 μηνών, αλλά αν η εγγύηση τοπυ κινητού μου διαρκεί περισσότερο τότε ισχύει αυτή. Ας ελπίσουμε να μην πάθει τπτ ξανά, αν και μ' αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, πολύ το φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό το πήγα στην Arvato, είχε πάθει το γνωστο πρόβλημα με την πλακέτα. Μετά από 2,5 εβδομάδες αναμονής ανταλλακτικού απ' την LG, πήγα κ παρέλαβα το κινητό μου. Φοράει σειρά 611, μου είπαν ότι το ανταλλάκτικό έχει εγγύηση 3 μηνών, αλλά αν η εγγύηση τοπυ κινητού μου διαρκεί περισσότερο τότε ισχύει αυτή. Ας ελπίσουμε να μην πάθει τπτ ξανά, αν και μ' αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, πολύ το φοβάμαι.

 

3 μηνες εγγυηση ? Γιατι, απο που προκυπτει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Geovich, καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην procordia και ρωτησε τους.

Γιατι απο οσο εχει λεχθει απο προηγουμενους χρηστες, τους ειχαν αναφερει πως ανανεωνεται η εγγυηση της πλακετας (και μονο) για αλλα 2 χρονια.

 

Εκτος κι αν ειναι καινουργιο φρουτο και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα όταν μου άλλαξαν την πλακέτα, 2 χρόνια μου είπαν πως έχει. Σιγά σιγά κόβουν από όλα!
Link to comment
Share on other sites

3 μηνες εγγυηση ? Γιατι, απο που προκυπτει αυτο ?

Παιδιά ισχύει κι εμένα αυτό μου είπε η ARVATO κι έφριξα! Αν είναι δυνατόν!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο που όλοι λένε τα χειρότερα για την arvato.

 

Τουλάχιστον στην procordia δίνουν 2 χρόνια και νομίζω αυτό επιβάλλει και ο νόμος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο που όλοι λένε τα χειρότερα για την arvato.

 

Τουλάχιστον στην procordia δίνουν 2 χρόνια και νομίζω αυτό επιβάλλει και ο νόμος.

Πολύ φοβάμαι ότι αυτή είναι η νέα πολιτική της LG μπας και καλύψει λίγο από την χασουρα... Μένει να δούμε αν αρχίσει να λέει και η procordia τα ίδια... Τώρα το κατά πόσο είναι καλυμμενη από τον νόμο είναι άλλο θέμα... Και μάλλον δεν είναι

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο που όλοι λένε τα χειρότερα για την arvato.

 

Τουλάχιστον στην procordia δίνουν 2 χρόνια και νομίζω αυτό επιβάλλει και ο νόμος.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα Procordia ή Arvato. Ειναι κοινη πολιτικη LG. Και ο νομος δεν λεει πουθενα 2 χρονια + απο την επισκευη. Ισως να κανω λαθος, αλλα μολις εψαξα και δεν βρηκα τιποτα τετοιο γενικα. Αντιθετα βρηκα πολλα 3μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα και εγω procordia με bootloop. Ξερει κανεις αν υπαρχουν πλακετες και ποσες μερες αναμονη υπαρχει; Μου ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο σε 10 εργασιμες αν υπαρχουν πλακετες...
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο procordia το κινητο οπου το ειχα στειλει για bootloop και image retention.

Η οθονη δεν αλλαχθηκε, αν και η μιση μετα απο λιγη ωρα γινεται κοκκινη και με σταμπες απο εικονιδια.

Η απαντηση τους ηταν πως θεωρειται φυσιολογικη λειτουργια.

Στην ερωτηση μου γιατι στο προσφατο παρελθον αλλαζαν τις πλακετες με image retention η απαντηση τους ηταν πως πλεον η LG τους εδωσε οδηγια πως οι οθονες με image retention θεωρουνται ως φυσιολογικη λειτουργια. :lol:

Δεν εχω δευτερη καμερα να φωτογραφησω την οθονη τωρα, αλλα θα το κανω απλα για να διαπιστωσετε το μεγεθος του image retention, σε περιπτωση οπου θελησετε να το πατε και εσεις σε περιπτωση που εχει μεγαλυτερο προβλημα απο τη δικη μου και ισως σταθειτε πιο τυχεροι.

 

Στα της πλακετας τωρα, αλλαχθηκε η πλακετα σειρας 508 ρουμανιας με μια (συμφωνα με τα στοιχεια της εφαρμογης lg phone from) σειρας 610 (αν μιλαμε για τα 3 πρωτα ψηφια του νεου serial number) production date 19-10-2016, provider GRC- provider name:GREECE.

Αρα αν καταλαβα καλα, μπηκε ελληνικη πλακετα σειρας 610 παραγωγης Οκτωβριου.

 

Δυστυχως οταν επαθα ενα κοκομπλοκο που δεν μου αλλαξαν την οθονη, ξεχασα να ρωτησω φευγοντας εαν η πλακετα εχει 2 χρονια εγγυηση και παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...