Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια λέει..Γιατί τον τρολαρει;;ενα umi εχω και ούτε επανεκκίνηση του κάνω ούτε σκέφτομαι,θα την βγάλει την μέρα η θα χάσω τα πάντα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ και να το παθεις επανέρχεται με ένα απλό hard reset..

 

Δεν εχω καταλαβει πληρως, επειδη αρκετοι δεν περιγραφουν ακριβως τις συνθηκες.

 

Οσοι εχουν πλακετες 6ΧΧ και οχι 5ΧΧ, ειναι δεδομενο πως οταν επαθαν bootloop, επανερχεται με hard reset και φτιαχνει. ?

Γιατι θυμαμαι πως εχω διαβασει αρκετες περιπτωσεις που παθαιναν Bootloop και καποιοι εξ αυτων τα πηγαιναν στην procordia.

Καποιοι ανεφεραν πως τους εγινε απλα hard reset, ομως καποιοι ανεφεραν πως τους αλλαξαν και πλακετα.

Το σερβις δεν υποτιθεται πως στο διορθωμενο προβλημα επρεπε να τους κανει μονο ενα hard reset. ?

Γιατι να τους αλλαζει και πλακετες. ?

 

Και το λεω αυτο διοτι παρακολουθουσα το θεμα εχοντας σειρα 5χχ, για να καταλαβω αν πλεον παθαιναν το λεγομενο software bootloop και εκπληκτος διαπιστωνα πως σε οσους εβαζαν πλακετες σειρας 6χχ, πολλοι απο αυτους ξανα παθαιναν πολυ γρηγορα Bootloop. Σε μερες ή και εβδομαδες μερικοι.

Αυτο μαλιστα ειχε ενισχυσει την θεωρια πως τοσο γρηγορα δεν γινεται να χαλασουν κολλησεις κλπ, οποτε 100% software bootloop ειναι και βασισαμε τις ελπιδες μας στο Nougat.

 

Aυτο δεν εξηγει ομως γιατι η procordia σε ορισμενους εξ αυτων, τους ξανα αλλαζε πλακετα, κι ας ειχαν σειρα 6χχ.

 

Δυστυχως μονο ο χρονος και η ιστορια θα δειξει αν οντως διορθωθηκε το προβλημα. Και πρωτα σε αυτους που απεκτησαν και δουλεψαν πρωτοι πρωτοι τις πλακετες 6χχ.

Να δουλεψει η συσκευη και να γραψει στην πλατη της τουλαχιστον ενα καλοκαιρι και καποιους μηνες ακομη, ισως χρονο+ και τοτε να δουμε.

Εδω στο δικο μου σειρας 508, χρειαστηκαν 15 μηνες για να παθει το hardware bootloop.

Oπως καταλαβαινεις, ειναι νωρις να κρινουμε αν οντως ελυσαν το προβλημα πλακετων σε κολλησεις ή οτι αλλο εχουν.

 

Το υποτιθεται ευτυχημα ειναι πως αφου ανανεωνεται η εγγυηση πλακετας, θεωρητικα το κινητο θα συνεχιζει να δουλευει στα χερια των χρηστων, μεχρι να γινει παρωχημενο στα χερια τους ή απλα να το αλλαξουν με καποιο νεοτερο. 2-3 χρονια δεν ειναι ο μεσος ορος που αλλαζει ο κοσμος συνηθως το κινητο του για ανανεωση. ? Πιστευω οτι αυτη τη λυση επελεξε η LG.

Δεν εκανε ανακληση, αλλα θα αλλαζει πλακετες μεχρι καποια στιγμη ο κατοχος να προχωρησει σε αγορα νεου κινητου.

 

Βεβαια το νεο παλουκι που ακουει στο ονομα image retention και φημολογειται πως δεν το επισκευαζουν, καθως και την ταλαιπωρια του να χανεις τα δεδομενα σου και να ξανα στηνεις το κινητο απο την αρχη, ειναι το θεμα για το οποιο η LG φαινεται πως επελεξε να το φορτωσει στην πλατη των κατοχων και ισως κριθει αυστηρα για αυτο μελλοντικα, ισως οχι.

 

Στο θεμα των πλακετων παντως, για μενα τιποτα δεν εχει ξεκαθαρισει εαν το εφτιαξαν ή οχι. Μενει να δουμε τις πλακετες 6χχ αν θα καταφερουν να κλεισουν τουλαχιστον 1,5 χρονο. Αν ναι, τοτε να αρχισουμε να μιλαμε περι ενδειξης πως τις εφτιαξαν.

 

Αντιλαμβανεσαι ομως πως μιλαμε για ενα κινητο κυκλοφοριας Μαιου 2015. Ακομη κι αν πεσουν σε bootloop ξανα πλακετες 6χχ μετα απο 1,5 χρονο οπου τις τοποθετησαν αρχες 2016, τοτε μιλαμε για μια συσκευη που θα εχει στην πλατη της 2+ χρονια.

Αντιλαμβανεσαι πως εκτος απο αυτους που διαβαζουν για το θεμα εγκυκλοπαιδικα καθως και την ιδια την LG... θα εχουν χασει το ενδιαφερον τους ακομη και οι ιδιοι οι κατοχοι της συσκευης.

Περισσσοτεροι εξ αυτων θα ετοιμαζονται πιθανοτατα να αντικαταστησουν το κινητο τους με κατι πιο φρεσκο. Ειδικα αυτοι που το πηραν νωρις με πλακετες 5χχ, τους αλλαχθηκε με 6χχ και τελικα το ειχαν πολυ καιρο στα χερια τους.

Αν μη τι αλλο, θα θελουν να αποτιναξουν αυτον τον μονιμο νταλκα, καθε λιγο και λιγακι να φοβουνται για απωλεια δεδομενων και σερβις. (ηδη πολλοι τα εχουν πουλησει κι ολας)

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Αγανάκτηση και συγκίνηση όλοι θέλουν ένα μεταχειρισμένο lg g4 με 150€ αλλά θα ήταν πιο εύκολο να δουλέψουν λιγάκι παραπάνω.

 

Σταμάτησε να είστε απόλυτοι.

Ο ενας λέει εδώ μέσα περί στάνταρ bootloop σε 4-5 μήνες , ο άλλος περί θερμοκρασιών λόγο βαρύ χειμώνα.Τρομαρα μας ούτε σόμπα δεν έχει ανάψει στα σπίτια ακόμη.

Καταντατε τόσο γραφικοί λόγο νεύρων λόγο τις καλοτυχίας σας και όχι μόνο μιλάτε για το παρελθόν αλλά και για το μέλλον.Ελπιζω να μη βλέπετε και τα ζώδια.

 

Η αλήθεια είναι μία και μιλάει από μόνη της μέρα παρά μέρα.

Τώρα αν έβρεξε ή όχι αν ψεκασαν ή όχι λίγη σημασία έχει.

Όσο περνάει ο καιρός βλέπουμε ολοένα και λιγότερες αναφορές με νέες 6χχ σειράς συσκευές.

Ας δεχτούμε όλοι μαζί την αλήθεια λοιπόν και προσπαθήστε να μην απαντάτε λες και είστε ο αυτοί που τρεχετε την υπόθεση μέσα σε καμία lg.

 

Συσκευές υπάρχουν, λεφτά για να αγορασατε κινητό αυτής τις τιμής υπάρχουν άρα προς τι όλο το κλάμα και αυτού του είδους η ατμόσφαιρα;

Κλαψα όλο από τα ίδια άτομα.

Δεν βγάζει νόημα εκτός αν δεν έχετε τίποτα άλλο να κάνετε.

 

 

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγανάκτηση και συγκίνηση όλοι θέλουν ένα μεταχειρισμένο lg g4 με 150€ αλλά θα ήταν πιο εύκολο να δουλέψουν λιγάκι παραπάνω.

 

Σταμάτησε να είστε απόλυτοι.

Ο ενας λέει εδώ μέσα περί στάνταρ bootloop σε 4-5 μήνες , ο άλλος περί θερμοκρασιών λόγο βαρύ χειμώνα.Τρομαρα μας ούτε σόμπα δεν έχει ανάψει στα σπίτια ακόμη.

Καταντατε τόσο γραφικοί λόγο νεύρων λόγο τις καλοτυχίας σας και όχι μόνο μιλάτε για το παρελθόν αλλά και για το μέλλον.Ελπιζω να μη βλέπετε και τα ζώδια.

 

Η αλήθεια είναι μία και μιλάει από μόνη της μέρα παρά μέρα.

Τώρα αν έβρεξε ή όχι αν ψεκασαν ή όχι λίγη σημασία έχει.

Όσο περνάει ο καιρός βλέπουμε ολοένα και λιγότερες αναφορές με νέες 6χχ σειράς συσκευές.

Ας δεχτούμε όλοι μαζί την αλήθεια λοιπόν και προσπαθήστε να μην απαντάτε λες και είστε ο αυτοί που τρεχετε την υπόθεση μέσα σε καμία lg.

 

Συσκευές υπάρχουν, λεφτά για να αγορασατε κινητό αυτής τις τιμής υπάρχουν άρα προς τι όλο το κλάμα και αυτού του είδους η ατμόσφαιρα;

Κλαψα όλο από τα ίδια άτομα.

Δεν βγάζει νόημα εκτός αν δεν έχετε τίποτα άλλο να κάνετε.

 

 

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Και ναι έχουμε το άκυρο post της ημέρας... Το ότι έχουν δοθεί οι περισσότερες συσκευές από τους κατόχους που έγραφαν εδώ μέσα το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι δεν μπαίνουν όλοι στο myphone.gr και στο κάθε myphone.gr να γράψουν την εμπειρία τους το έχεις πάρει χαμπάρι? Τα σχόλια σε κάθε ανάρτηση της LG hellas στο Facebook και της LG global τα έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι η εταιρεία δεν ασχολήθηκε με το πρόβλημα ως προς την λύση αλλά αραξε με τις αλλαγές στις πλακέτες το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι το image retention το έχουν βγάλει εκτός εγγύησης και σου ζητάνε να πληρώσεις το έχεις πάρει χαμπάρι? Άσε το που ζούμε εμείς και το αν γκρινιαζουμε και βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτεί αν η LG έχει σωστή αντιμετώπιση στο θέμα. Αν πιστεύεις ότι το έχει αντιμετωπίσει σωστά μάλλον εσύ ζεις σε παράλληλο σύμπαν και δεν βλέπεις πέρα από το δέντρο που είναι συσκευή σου ενώ έχει καεί ολόκληρο το δάσος. Δες τα λιγάκι πιο αντικείμενικα τα πράγματα και πέραν τις συσκευής σου και θα δεις ότι είναι το μεγαλύτερο φιάσκο που έχει παρουσιαστεί τα τελευταία χρόνια. Και μην ακούσω για το note γιατί οκ έκαναν μεγάλη πατάτα αλλά τα μαζεψαν όλα αρον αρον πίσω στο εργοστάσιο και είπαν τέλος αυτό το ελαττωματικο τηλέφωνο. Εδώ τι έκανε η εταιρία??? Το φτιάχνει και το ξαναφτιαχνει μέχρι να ξαναχαλασει? και με τι κόστος σε χρόνο και ψυχολογία?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έχουμε το άκυρο post της ημέρας... Το ότι έχουν δοθεί οι περισσότερες συσκευές από τους κατόχους που έγραφαν εδώ μέσα το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι δεν μπαίνουν όλοι στο myphone.gr και στο κάθε myphone.gr να γράψουν την εμπειρία τους το έχεις πάρει χαμπάρι? Τα σχόλια σε κάθε ανάρτηση της LG hellas στο Facebook και της LG global τα έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι η εταιρεία δεν ασχολήθηκε με το πρόβλημα ως προς την λύση αλλά αραξε με τις αλλαγές στις πλακέτες το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι το image retention το έχουν βγάλει εκτός εγγύησης και σου ζητάνε να πληρώσεις το έχεις πάρει χαμπάρι? Άσε το που ζούμε εμείς και το αν γκρινιαζουμε και βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτεί αν η LG έχει σωστή αντιμετώπιση στο θέμα. Αν πιστεύεις ότι το έχει αντιμετωπίσει σωστά μάλλον εσύ ζεις σε παράλληλο σύμπαν και δεν βλέπεις πέρα από το δέντρο που είναι συσκευή σου ενώ έχει καεί ολόκληρο το δάσος. Δες τα λιγάκι πιο αντικείμενικα τα πράγματα και πέραν τις συσκευής σου και θα δεις ότι είναι το μεγαλύτερο φιάσκο που έχει παρουσιαστεί τα τελευταία χρόνια. Και μην ακούσω για το note γιατί οκ έκαναν μεγάλη πατάτα αλλά τα μαζεψαν όλα αρον αρον πίσω στο εργοστάσιο και είπαν τέλος αυτό το ελαττωματικο τηλέφωνο. Εδώ τι έκανε η εταιρία??? Το φτιάχνει και το ξαναφτιαχνει μέχρι να ξαναχαλασει? και με τι κόστος σε χρόνο και ψυχολογία?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

εχεις ακομα κουραγιο να τον απαντας???μπραβο αδερφε εισαι ΗΡΩΑΣ!!!δεν του το κλεβουν να παρει κανενα αλλο να ηρεμήσουμε κιολας....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λέει..Γιατί τον τρολαρει;;ενα umi εχω και ούτε επανεκκίνηση του κάνω ούτε σκέφτομαι,θα την βγάλει την μέρα η θα χάσω τα πάντα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και εγώ το g4 που έχω δεν έχει κανένα πρόβλημα. Τι πάει να πει αυτό.

 

Το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι υπάρχει ενα πρόβλημα που δεν το έχει λύσει ακόμα. Το στέλνουμε για επισκευή και μπορεί να το ξαναπαθει ξανά.

 

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι υπάρχει ενα πρόβλημα που δεν το έχει λύσει ακόμα. Το στέλνουμε για επισκευή και μπορεί να το ξαναπαθει ξανά.

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άριστο.

 

Κοιτα να δεις.... δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά φαίνεται οτι το κινητό το έχεις για spotify αντε και για καμμιά φωτογραφία....

 

Οσοι το χρειάζονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, όσοι απο μας το έχουμε για εργαλείο δουλειάς, το "υπάρχει ένα πρόβλημα που δεν το έχει λύσει ακόμα", κάνει το κινητό ΜΠΑΚΑΤΕΛΑ. Το "το στέλνουμε για επισκευή και μπορεί να το ξαναπάθει" αποδεικνύει οτι η εταιρία είναι για γέλια.

Ξαναδιάβασε , σε παρακαλώ, προσεκτικά το τι έγραψες και αν πιστεύεις ακόμη οτι το κινητό είναι άριστο.... τι να πω... με ξεπερνά.

Το μόνο που ελπίζω, είναι οτι εισαι υπάλληλος της LG. Αλλιώς δεν παλεύεται...

 

Υ.Γ. όπως είπε και ο KIRIS πιο πάνω.... χαράς στο κουράγιο μου που απαντάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω για αυτά, είναι και για εμένα εργαλείο δουλειάς.

 

Για αυτό και αναφέρω σαν πρόβλημα το να το στέλνουμε για επισκευή και να ξανά παρουσιάζει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έχουμε το άκυρο post της ημέρας... Το ότι έχουν δοθεί οι περισσότερες συσκευές από τους κατόχους που έγραφαν εδώ μέσα το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι δεν μπαίνουν όλοι στο myphone.gr και στο κάθε myphone.gr να γράψουν την εμπειρία τους το έχεις πάρει χαμπάρι? Τα σχόλια σε κάθε ανάρτηση της LG hellas στο Facebook και της LG global τα έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι η εταιρεία δεν ασχολήθηκε με το πρόβλημα ως προς την λύση αλλά αραξε με τις αλλαγές στις πλακέτες το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι το image retention το έχουν βγάλει εκτός εγγύησης και σου ζητάνε να πληρώσεις το έχεις πάρει χαμπάρι? Άσε το που ζούμε εμείς και το αν γκρινιαζουμε και βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτεί αν η LG έχει σωστή αντιμετώπιση στο θέμα. Αν πιστεύεις ότι το έχει αντιμετωπίσει σωστά μάλλον εσύ ζεις σε παράλληλο σύμπαν και δεν βλέπεις πέρα από το δέντρο που είναι συσκευή σου ενώ έχει καεί ολόκληρο το δάσος. Δες τα λιγάκι πιο αντικείμενικα τα πράγματα και πέραν τις συσκευής σου και θα δεις ότι είναι το μεγαλύτερο φιάσκο που έχει παρουσιαστεί τα τελευταία χρόνια. Και μην ακούσω για το note γιατί οκ έκαναν μεγάλη πατάτα αλλά τα μαζεψαν όλα αρον αρον πίσω στο εργοστάσιο και είπαν τέλος αυτό το ελαττωματικο τηλέφωνο. Εδώ τι έκανε η εταιρία??? Το φτιάχνει και το ξαναφτιαχνει μέχρι να ξαναχαλασει? και με τι κόστος σε χρόνο και ψυχολογία?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Αστον στον μικροκοσμο του ρε μαν. Και εμεις σε αυτον ζουσαμε (μεσα και εγω), θεωρω οτι ειναι σουπερ τηλεφωνο , αλλα αυτο δεν αλλαζει την πραγματικοτητα. Αστον να ζει στη δικη του πραγματικοτητα. Μολις του'ρθει ο νταμπλας, θα εξαφανιστει 100%. :X

50 κινητα παγκοσμιως εγιναν bootloop παιδια. Το ξερατε; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έχουμε το άκυρο post της ημέρας... Το ότι έχουν δοθεί οι περισσότερες συσκευές από τους κατόχους που έγραφαν εδώ μέσα το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι δεν μπαίνουν όλοι στο myphone.gr και στο κάθε myphone.gr να γράψουν την εμπειρία τους το έχεις πάρει χαμπάρι? Τα σχόλια σε κάθε ανάρτηση της LG hellas στο Facebook και της LG global τα έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι η εταιρεία δεν ασχολήθηκε με το πρόβλημα ως προς την λύση αλλά αραξε με τις αλλαγές στις πλακέτες το έχεις πάρει χαμπάρι? Το ότι το image retention το έχουν βγάλει εκτός εγγύησης και σου ζητάνε να πληρώσεις το έχεις πάρει χαμπάρι? Άσε το που ζούμε εμείς και το αν γκρινιαζουμε και βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτεί αν η LG έχει σωστή αντιμετώπιση στο θέμα. Αν πιστεύεις ότι το έχει αντιμετωπίσει σωστά μάλλον εσύ ζεις σε παράλληλο σύμπαν και δεν βλέπεις πέρα από το δέντρο που είναι συσκευή σου ενώ έχει καεί ολόκληρο το δάσος. Δες τα λιγάκι πιο αντικείμενικα τα πράγματα και πέραν τις συσκευής σου και θα δεις ότι είναι το μεγαλύτερο φιάσκο που έχει παρουσιαστεί τα τελευταία χρόνια. Και μην ακούσω για το note γιατί οκ έκαναν μεγάλη πατάτα αλλά τα μαζεψαν όλα αρον αρον πίσω στο εργοστάσιο και είπαν τέλος αυτό το ελαττωματικο τηλέφωνο. Εδώ τι έκανε η εταιρία??? Το φτιάχνει και το ξαναφτιαχνει μέχρι να ξαναχαλασει? και με τι κόστος σε χρόνο και ψυχολογία?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Καλά όλα αυτά που λες αλλά δε παίρνανε από το αυτί μου.Ειμαι τόσα χρόνια στα φόρουμ και ξέρω καλά ποιά είναι η κύρια χρήση τους.

Άρα αναστροφή του ερωτήματος σου.

Έχεις πάρει χαμπαρι ότι ο κύριος λόγος ύπαρξης των φόρουμ είναι η λύση του κάθε προβλήματος που αντιμετωπίζει ο χρήστης;

Έχεις πάρει χαμπαρι ότι ο ευτυχισμένος χρήστης δεν έχει κανένα λόγο να μπεί εδώ μέσα και να διαφωνεί με τις ιστορίες του καθένα σας καθημερινά;Κάτι τέτοιο το κάνουν μόνο τα φανμποι που εμπίπτει σε Apple products.

Βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτείς γιατί ο κόσμος δεν γυρίζει, γύρω από εσένα ούτε από την εμπειρία σου, ούτε από την εντύπωση σου.

Το γελοίο ποστ της χρονιάς το έκανες εσύ δυστυχώς.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αστον στον μικροκοσμο του ρε μαν. Και εμεις σε αυτον ζουσαμε (μεσα και εγω), θεωρω οτι ειναι σουπερ τηλεφωνο , αλλα αυτο δεν αλλαζει την πραγματικοτητα. Αστον να ζει στη δικη του πραγματικοτητα. Μολις του'ρθει ο νταμπλας, θα εξαφανιστει 100%. :X

50 κινητα παγκοσμιως εγιναν bootloop παιδια. Το ξερατε; :lol::lol:

Οπου φυσάει ο άνεμος...

Σιγά ρε τέρας της παγκόσμιας συνείδησης με τη σειρά 601 και δίχως να φοράς v20g έπεσες σε bootloop(;) και έβγαλες το σωστό πόρισμα.

Στη θέση σου μετά από τέτοια αλλαγή άποψης 180 μοιρών θα αλλαζα προφίλ και εδώ και στο insomnia έως ότου θα αναγνωριζα το επικοινωνιακό προβλημα που θα είχα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες αλλά δε παίρνανε από το αυτί μου.Ειμαι τόσα χρόνια στα φόρουμ και ξέρω καλά ποιά είναι η κύρια χρήση τους.

Άρα αναστροφή του ερωτήματος σου.

Έχεις πάρει χαμπαρι ότι ο κύριος λόγος ύπαρξης των φόρουμ είναι η λύση του κάθε προβλήματος που αντιμετωπίζει ο χρήστης;

Έχεις πάρει χαμπαρι ότι ο ευτυχισμένος χρήστης δεν έχει κανένα λόγο να μπεί εδώ μέσα και να διαφωνεί με τις ιστορίες του καθένα σας καθημερινά;Κάτι τέτοιο το κάνουν μόνο τα φανμποι που εμπίπτει σε Apple products.

Βάλε το κεφάλι σου κάτω να σκεφτείς γιατί ο κόσμος δεν γυρίζει, γύρω από εσένα ούτε από την εμπειρία σου, ούτε από την εντύπωση σου.

Το γελοίο ποστ της χρονιάς το έκανες εσύ δυστυχώς.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπου φυσάει ο άνεμος...

Σιγά ρε τέρας της παγκόσμιας συνείδησης με τη σειρά 601 και δίχως να φοράς v20g έπεσες σε bootloop(;) και έβγαλες το σωστό πόρισμα.

Στη θέση σου μετά από τέτοια αλλαγή άποψης 180 μοιρών θα αλλαζα προφίλ και εδώ και στο insomnia έως ότου θα αναγνωριζα το επικοινωνιακό προβλημα που θα είχα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Όταν σε ένα κινητό η μόνη λύση που μπορεί να δοθεί είναι από το σέρβις και μετά από τόσο καιρό κυκλοφορίας δεν δίνεται ούτε από εκεί τότε μιλάμε για σαπίλα . Εννοείται ότι η γη δεν γυρίζει γύρω από εμένα και δεν είπα αυτό. Τα γεγονότα μιλάνε από μόνο τους θεωρητικά έχεις μάτια και βλέπεις. Με αυτό το σκεπτικό και δεδομένου ότι το πρόβλημα λύθηκε, το παρόν νήμα πρέπει να κλειδωθεί.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ηρεμία. Καταντάει σχεδόν γραφική αυτή η ιστορία με το g4.

Είναι όμως γεγονός ότι πλέον σαν συσκευή άρχισε να παραγκωνίζεται ή να την ξεφορτώνεται ο κόσμος.

Αυτό είναι γεγονός. Τώρα ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι θέλει ή και να προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραλαμβάνω αύριο. Το είχα πάει την προηγούμενη Τρίτη. Δύναμη η LG. Lol Τώρα κ με το κρύο μια χαρά θα την βγάλουμε μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραλαμβάνω αύριο. Το είχα πάει την προηγούμενη Τρίτη. Δύναμη η LG. Lol Τώρα κ με το κρύο μια χαρά θα την βγάλουμε μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω!!

 

Γρηγορα το πηρες. Εμενα που το πηγα την παρασκευη, μου ειπαν να τους τηλεφωνησω σε 10 μερες για να μου πουν εαν και πότε θα ειναι ετοιμο. Και προετοιμαστηκα ψυχολογικα για 15μερο. :p

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα το πηρες. Εμενα που το πηγα την παρασκευη, μου ειπαν να τους τηλεφωνησω σε 10 μερες για να μου πουν εαν και πότε θα ειναι ετοιμο. Και προετοιμαστηκα ψυχολογικα για 15μερο. :p

 

Τι να πω δεν ξέρω. Μήπως είχε τπτ άλλο; Λολ Θα δω αύριο που θα πάω να το πάρω τι θα μου πουν!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω G4 αλλα παρακολουθω σθεναρα το θεμα.. Ειναι ενα αποδεδειγμενα ελαττωματικο κινητο.. οπως ολα τα τελευταια flagships της lg μαζι με το αγαπημενο μου G2 που ετοιμαζεται για 4η οθονη αν κακ το εχω για 2η συσκευη. Παρολα αυτα εχω περιέργεια να δω αν τελικα θα σταματησει το προβλημα ή θα συνεχισει ο κοσμος να εκφραζει την αγανακτηση του ενω παραλληλα η Ελενη Λουκα του θεματος θα τους λεει ολους ανιδεους και ασχετους..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ποποποπο απελπισία με επιασε ...:lol::lol::p

χαχαχαχα!

εχω σε επισκευη το Note edge μου το οποιο οταν το παρω πισω θα το εχω καβάτζα !

οποτε θα το λιωσω το LG4 οσο δεν παει χωρις φοβο !

κριμα παντως που μια τετοια κινηταρα προκαλει τετοιες αντιδράσεις!

αν τον προσεχαν λιγο πραγματικα θα επαιζε χωρις αντίπαλο για παρα πολλα χρονια! ..

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΝΚ :lol: :rolleyes:

Ο Mr τελειο κινητο (παλιοτερα υπενθυμιζω τα lag spikes , που τον εκνευριζαν και ανοιγε θεματα και μας ελεγε ποσο σαπιο ειναι. Τωρα θα παρουμε μαθηματα). Προσπαθουσε να το ξεφορτωθει, οπως πολλοι... ^^

 

Εχω μαθει οτι καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω ορισμενες φορες. Το'χω καταλαβει με αυτα που ελεγα οταν το θεμα ειχε τις μισες διαστασεις απο οτι τωρα. Δεν εχω παθει bootloop. Αν το παθω, θα βγει ο vamire να μου πει οτι το εκανα επιτηδες για να δικαιωθω :lol::lol:

 

Σε αλλα νεα, ειναι ευχαριστο να μην ακουμε αλλο για bootloop. ΜΑΚΑΡΙ να μην ακουσουμε. Αλλα οχι και να λεμε οτι 3-4 συσκευες με 6ΧΧ το παθανε... Παραπαει

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΝΚ :lol: :rolleyes:

Ο Mr τελειο κινητο (παλιοτερα υπενθυμιζω τα lag spikes , που τον εκνευριζαν και ανοιγε θεματα και μας ελεγε ποσο σαπιο ειναι. Τωρα θα παρουμε μαθηματα). Προσπαθουσε να το ξεφορτωθει, οπως πολλοι... ^^

 

Εχω μαθει οτι καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω ορισμενες φορες. Το'χω καταλαβει με αυτα που ελεγα οταν το θεμα ειχε τις μισες διαστασεις απο οτι τωρα. Δεν εχω παθει bootloop. Αν το παθω, θα βγει ο vamire να μου πει οτι το εκανα επιτηδες για να δικαιωθω :lol::lol:

 

Σε αλλα νεα, ειναι ευχαριστο να μην ακουμε αλλο για bootloop. ΜΑΚΑΡΙ να μην ακουσουμε. Αλλα οχι και να λεμε οτι 3-4 συσκευες με 6ΧΧ το παθανε... Παραπαει

Γελανε και οι πέτρες.

Το ότι μπορεί να γουσταρω να αλλάξω κινητό εστί αυτόματα πως υπάρχει πρόβλημα;

Όλο βλακείες λες που δεν στέκουν.

Προσωπικά πάντα πωλουσα τα κινητά μου νωρίτερα από το 1ο χρόνο σε σωστή τιμή. Αν δεν το καταφέρω πάντα το πουλάω στο δεύτερο έτος σε τιμή κοψοχρονιας αν υπήρχε πρόβλημα ή θεωρούσα πως βγάζει πρόβλημα θα το έδινα όσο όσο.

Το έχω ξανά πει με έχει κουράσει το μέγεθος των 5.5 ιντσών και το άθλιο του sot λόγο qhd αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για σένα προφανώς και τα έκανες απευθείας scroll από το προφίλ μου εφόσον δεν ευνοούν τις μπαλωθιες σου.

 

Αν κολαγε ή όχι, πολύ σωστά κολλαγε αλλα δεν μπαίνεις στον κόπο να βάλεις το λινκ για το ποια ήταν η λύση. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και με το lg g pro και έφαγε flashαρισμα στις πρώτες 10 ημέρες.

Άσε λοιπόν τη χαζή στοχοποίηση και τα χαζα σου αντιεπιχειρήματα διότι δεν καταφέρνεις κάτι παραπάνω από το να γελοποιεις τον εαυτό σου.

 

Επίσης αν θεωρεις πως το s7 edge χειρότερο του lg g4 ή ισάξιο τι να συζητησουμε μετά μαζί;

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Please delete Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα πίσω μετά από μια εβδομάδα. Στην αναμονή 4 άτομα μαζί με μένα να λέμε τον πόνο μας για τα κινητά μας.λολ Αλλαγή πλακέτας από 510 σε σφυρηλατη 611 ή 12 δεν θυμάμαι! Το έχω σπίτι. Θα δούμε αν αντέξει σε βάθος χρόνου!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα πίσω μετά από μια εβδομάδα. Στην αναμονή 4 άτομα μαζί με μένα να λέμε τον πόνο μας για τα κινητά μας.λολ Αλλαγή πλακέτας από 510 σε σφυρηλατη 611 ή 12 δεν θυμάμαι! Το έχω σπίτι. Θα δούμε αν αντέξει σε βάθος χρόνου!

 

Μακαρι να μην υπαρξει προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε λιγες ημερες αποχαιρετω την LG. G2 με κιτρινιλες και G4 με bootloop. Νομιζω ειναι αρκετες 2 επισκεψεις στο service. Με mate με βλεπω....

 

Ξεχασες τα LG G3 με τα hairline CRACKS στο πλαισιο πανω κατω ....

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εχω δωσει με bootloop εδω και 5 εργασιμες και στο track it της procordia ακομη ειναι σε status: Received.

Δουλευει σωστα αυτη η ενημερωση on site. ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...