Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσεξε το λιγο, γιατι το P6 εβγαλε ενα ανεξηγητο μεχρι στιγμης προβλημα.

Μολις η μπαταρια φτασει στο 20% περιπου, το κινητο σβηνει. Η google και huawei ψαχνουν να βρουν σε τι οφειλεται αυτη η συμπεριφορα.

 

http://venturebeat.com/2016/12/21/google-and-huawei-are-investigating-nexus-6p-early-shutdown-issue/

Το ειδα αυτο το προβλημα και ρωτησα τα παιδια στο αντιστοιχο θεμα της συσκευης και μου ειπαν ολοι, οτι δεν τους εχει παρουσιασει κατι τετοιο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά εκεί που τράβηξα βίντεο εβγαλε κάτι τρελά σχέδια η οθονη και άνοιγε μέχρι το λογότυπο lg μετά δεν ανοίγει καθόλου έλεος επιτέλους !!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Σειρά πλακέτας;

Ξαφνικά εκεί που τράβηξα βίντεο εβγαλε κάτι τρελά σχέδια η οθονη και άνοιγε μέχρι το λογότυπο lg μετά δεν ανοίγει καθόλου έλεος επιτέλους !!!
Link to comment
Share on other sites

601 ελεος μεσα στις γιορτές !!

Είναι που οι 6χχ (που πιστεύουν μερικά παιδιά) είναι απροβληματιστες κατα τα αλλα.......

Όρεξη να έχουμε να τρέχουμε στο σέρβις είναι αυτό το κινητό πια!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είναι που οι 6χχ (που πιστεύουν μερικά παιδιά) είναι απροβληματιστες κατα τα αλλα.......

Όρεξη να έχουμε να τρέχουμε στο σέρβις είναι αυτό το κινητό πια!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Το έχουμε πει ότι το θέμα δεν μπορεί να λυθεί έτσι απλά, θέλει ανασχεδιασμό πλακέτας (προφανώς αδύνατο) και καλύτερη ποιότητα του pcb(προφανώς και δεν θα γίνει... Όλα τα άλλα είναι να έχουμε να λέμε

 

Btw μόνο lg έχει τόσα revision στης πλακέτες θυμάμαι είχα ανοίξει το p8 είχε revision 0.0001 μετά από ένα χρόνο είχα πετύχει μερικά ακόμη κάποια ήταν πάλι 0.0001 και ένα ήταν 0.0002 ουσιαστικά στην πράξη ένα έβγαλε και με αυτό έμεινε... Lg αντε ανελειτα βγάζει και βγάζει και ένας θεός ξέρει τι διορθώνει

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτι συγκρίσεις και εσύ βρε Ντέμη τώρα! Οι δυο εταιρείες είναι σε έναν πλανήτη η μια και σε άλλον η άλλη!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτι συγκρίσεις και εσύ βρε Ντέμη τώρα! Οι δυο εταιρείες είναι σε έναν πλανήτη η μια και σε άλλον η άλλη!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Απλά χαζό ακούγεται η μία με την πρώτη να βγάζει άψογο pcb build και η άλλη παλεύει για χρόνια με άπειρα revisions

Link to comment
Share on other sites

Είναι που οι 6χχ (που πιστεύουν μερικά παιδιά) είναι απροβληματιστες κατα τα αλλα.......

Όρεξη να έχουμε να τρέχουμε στο σέρβις είναι αυτό το κινητό πια!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ότι να 'ναι...έχει γραφτεί χίλιες φορές ότι η lg έβγαλε την ανακοίνωση τέλη Ιανουαρίου και είναι λογικό οι πρώτες παρτίδες του 2016 να παθαίνουν bootloop από την στιγμή που δεν ανήκουν στις διορθωμένες πλακέτες.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι...έχει γραφτεί χίλιες φορές ότι η lg έβγαλε την ανακοίνωση τέλη Ιανουαρίου και είναι λογικό οι πρώτες παρτίδες του 2016 να παθαίνουν bootloop από την στιγμή που δεν ανήκουν στις διορθωμένες πλακέτες.

 

εχεις δικαιο εμενα που ειναι 603 αλλαγμενη απο 512 και το επαθε ειμαι μεσα στην λογικη!!!εστειλαν επίτηδες χαλασμενη για να κανω μπαχαλα στο φορουμ!!!ασε που μου δινουν και μεροκαματο!!!εμενα παντως μου ειχαν πει ειναι απο τις διορθωμένες απο την επιστημονική ομαδα της lg!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι...έχει γραφτεί χίλιες φορές ότι η lg έβγαλε την ανακοίνωση τέλη Ιανουαρίου και είναι λογικό οι πρώτες παρτίδες του 2016 να παθαίνουν bootloop από την στιγμή που δεν ανήκουν στις διορθωμένες πλακέτες.

 

Το πόσο λογική έχει το ξέρουν αυτοί που τρέχουν στο σέρβις για το ίδιο θέμα 2 η και 3 φορές και χάνουν δεδομένα σε μια επισκεύασμενη κατά τα άλλα συσκευή από το επίσημο σέρβις.

Δεν κάνω vs ως παθών το λέω.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το πόσο λογική έχει το ξέρουν αυτοί που τρέχουν στο σέρβις για το ίδιο θέμα 2 η και 3 φορές και χάνουν δεδομένα σε μια επισκεύασμενη κατά τα άλλα συσκευή από το επίσημο σέρβις.

Δεν κάνω vs ως παθών το λέω.

 

Πες τα εδω στους επιστήμονες του φορουμ έχουμε και εδω επιστημονική ομαδα που λεει οτι το προβλημα λύθηκε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πες τα εδω στους επιστήμονες του φορουμ έχουμε και εδω επιστημονική ομαδα που λεει οτι το προβλημα λύθηκε!!!

 

Επειδή μου αρέσει η αυτοκριτική όσο δούλευε το θεωρούσα τρελό εργαλείο για τα λεφτά του και το έλεγα και τα είχα γράψει και στις εμπειρίες με την συσκευή, και όσο δουλεύει έτσι είναι. Μου λείπει και ας έχω το s7. Όμως δεν το εμπιστεύεσαι κακά τα ψέματα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο εμενα που ειναι 603 αλλαγμενη απο 512 και το επαθε ειμαι μεσα στην λογικη!!!εστειλαν επίτηδες χαλασμενη για να κανω μπαχαλα στο φορουμ!!!ασε που μου δινουν και μεροκαματο!!!εμενα παντως μου ειχαν πει ειναι απο τις διορθωμένες απο την επιστημονική ομαδα της lg!!

 

Επειδή χάλασε το δικό σου με πλακέτα 603 σημαίνει ότι έχουν πρόβλημα οι νεότερες παρτίδες; Δηλαδή στις άλλες εταιρίες που τα κινητά τους δεν έχουν θέματα bootloop, δεν πηγαίνει ποτέ καμία συσκευή στο service με πρόβλημα; αμα ήταν έτσι δεν θα έπρεπε να χαλάει τίποτα και δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης τα service. Το να αναμασάμε την καραμέλα του bootloop όποτε διαβάζουμε για τέτοιο περιστατικό και ενώ πάντα αφορά κινητά με παλιές πλακέτες, μόνο παραπληροφόρηση προσφέρει. Να πεις για τα bugs του λογισμικού με τις κλήσεις και την αλλαγή γλώσσας που κάποιες φορές δεν αλλάζει να σε καταλάβω και εκεί θα έχεις όλο το δίκιο να κράζεις(κι εγώ μαζί σου) την lg...αλλά bootloop στις σειρές 603-604 και μετά με τα μέχρι τώρα δεδομένα δεν υφίσταται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πόσο λογική έχει το ξέρουν αυτοί που τρέχουν στο σέρβις για το ίδιο θέμα 2 η και 3 φορές και χάνουν δεδομένα σε μια επισκεύασμενη κατά τα άλλα συσκευή από το επίσημο σέρβις.

Δεν κάνω vs ως παθών το λέω.

 

Δεν διαφωνώ, έχουν υπάρξει τέτοια περιστατικά αλλά πλέον εδώ και αρκετούς μήνες δεν βλέπω αναφορές για επαναλαμβανόμενα bootloop σε αυτούς που έχουν αλλάξει πλακέτες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάλασε το δικό σου με πλακέτα 603 σημαίνει ότι έχουν πρόβλημα οι νεότερες παρτίδες; Δηλαδή στις άλλες εταιρίες που τα κινητά τους δεν έχουν θέματα bootloop, δεν πηγαίνει ποτέ καμία συσκευή στο service με πρόβλημα; αμα ήταν έτσι δεν θα έπρεπε να χαλάει τίποτα και δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης τα service. Το να αναμασάμε την καραμέλα του bootloop όποτε διαβάζουμε για τέτοιο περιστατικό και ενώ πάντα αφορά κινητά με παλιές πλακέτες, μόνο παραπληροφόρηση προσφέρει. Να πεις για τα bugs του λογισμικού με τις κλήσεις και την αλλαγή γλώσσας που κάποιες φορές δεν αλλάζει να σε καταλάβω και εκεί θα έχεις όλο το δίκιο να κράζεις(κι εγώ μαζί σου) την lg...αλλά bootloop στις σειρές 603-604 και μετά με τα μέχρι τώρα δεδομένα δεν υφίσταται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν διαφωνώ, έχουν υπάρξει τέτοια περιστατικά αλλά πλέον εδώ και αρκετούς μήνες δεν βλέπω αναφορές για επαναλαμβανόμενα bootloop σε αυτούς που έχουν αλλάξει πλακέτες.

 

Πραγματικά θέλω να έχεις εσύ δίκιο και να χαρούν όσοι κράτησαν τη συσκευή .αλλά είναι νωρίς να μιλάμε για πλακέτες 606 η607 και μετά. Με τόσο μεγάλο σε διαστάσεις μαζικό πρόβλημα μιας που την συσκευή την χρησιμοποιώ και επαγγελματικα προσωπικά δεν μπορώ να την εμπιστευτώ. Από 509 σειρά σε 608 και για να το πουλήσω σε μαγαζί μετά από ένα μήνα σχεδόν λειτουργίας του έκανα και ένα hard reset γιατί κόλλησε ξανά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θέλω να έχεις εσύ δίκιο και να χαρούν όσοι κράτησαν τη συσκευή .αλλά είναι νωρίς να μιλάμε για πλακέτες 606 η607 και μετά. Με τόσο μεγάλο σε διαστάσεις μαζικό πρόβλημα μιας που την συσκευή την χρησιμοποιώ και επαγγελματικα προσωπικά δεν μπορώ να την εμπιστευτώ. Από 509 σειρά σε 608 και για να το πουλήσω σε μαγαζί μετά από ένα μήνα σχεδόν λειτουργίας του έκανα και ένα hard reset γιατί κόλλησε ξανά.

 

η 608 επαθε λουπ???αυτο καταλαβα ετσι οπως το γραφεις....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό γράφω

 

Χαχαχαχαχ ελα να δω τους μαγκιες εδω που μας εβγαλαν και οτι μπορει και να τα παιρνουμε για να κραζουμε την σαβουρα που ελεγαν οτι δεν εχει κανενα περιστατικό λυπαμαι για σενα αδερφε αλλα με κουρασαν τοσο καιρο....καταλαβα παμε για δευτερο γυρο θα σκανε ολσε λιγο παλι ολα....κριμα κριμα κριμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχ ελα να δω τους μαγκιες εδω που μας εβγαλαν και οτι μπορει και να τα παιρνουμε για να κραζουμε την σαβουρα που ελεγαν οτι δεν εχει κανενα περιστατικό λυπαμαι για σενα αδερφε αλλα με κουρασαν τοσο καιρο....καταλαβα παμε για δευτερο γυρο θα σκανε ολσε λιγο παλι ολα....κριμα κριμα κριμα

 

Software bootloop αναφέρει και το τηλέφωνο επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ούτε πλακέτα άλλαξε στην 608 ούτε τίποτα. Φυσικά κι εγώ στην θέση του θα είχα ξενερώσει αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν αλλά τέτοια περιστατικά με νέες πλακέτες, συνεχίζω να το εμπιστεύομαι.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Software bootloop αναφέρει και το τηλέφωνο επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ούτε πλακέτα άλλαξε στην 608 ούτε τίποτα. Φυσικά κι εγώ στην θέση του θα είχα ξενερώσει αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν αλλά τέτοια περιστατικά με νέες πλακέτες, συνεχίζω να το εμπιστεύομαι.

 

ρε μεγαλε παιζεις με την νοημοσύνη μας εσυ και ενας ακομα γιατι 2 ειστε,δεν μας κανατε ολοσελιδα ποστ οτι το προβλημα λυθηκε και δεν εχει παρουσιαστει καμια πλακετα μετα στις 60+ παρα μονο στις αρχικες δηλαδη αυτος τωρα τι ειναι αλιεν??δηλαδη το να κανουμε hard reset καθε φορα τι ειναι μια συσκευη η οποια λειτουργει σωστα???ας δινουν δωρο και ενα κουτι χαπια οταν το αγοραζουμε να βγαζουμε τα νευρα μας οταν τυχαινει....βαλτε τον εγωισμο σας στην ακρη η συσκευη ειναι ΜΠΑΧΑΤΕΛΑ δεν θα λεμε παλι τα ιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε μεγαλε παιζεις με την νοημοσύνη μας εσυ και ενας ακομα γιατι 2 ειστε,δεν μας κανατε ολοσελιδα ποστ οτι το προβλημα λυθηκε και δεν εχει παρουσιαστει καμια πλακετα μετα στις 60+ παρα μονο στις αρχικες δηλαδη αυτος τωρα τι ειναι αλιεν??δηλαδη το να κανουμε hard reset καθε φορα τι ειναι μια συσκευη η οποια λειτουργει σωστα???ας δινουν δωρο και ενα κουτι χαπια οταν το αγοραζουμε να βγαζουμε τα νευρα μας οταν τυχαινει....βαλτε τον εγωισμο σας στην ακρη η συσκευη ειναι ΜΠΑΧΑΤΕΛΑ δεν θα λεμε παλι τα ιδια

 

Επειδή έτυχε σε μία συσκευή ενώ υπάρχουν χιλιάδες συσκευές σειράς 6χχ χωρίς κανένα πρόβλημα δεν μπορούμε να κάνουμε την εξαίρεση κανόνα.

Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό;

 

15χρονα είστε μωρε και δε σας νοιάζει αν μια ναυαρχίδα (λέμε τώρα....) παρουσιάζει τόσα προβλήματα....

 

Άκου λέει... "όλα καλά... δεν ήταν bootloop... μια απλή επαναφορά εργοστασιάκων ρυθμίσεων και όλα κομπλέ..."

 

Τις εργατοώρες που μου κλέβει απο τη δουλειά μου για να ασχολούμαι με το σαπάκι της LG, ποιός θα μου τις πληρώσει;

Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό;

 

15χρονα είστε μωρε και δε σας νοιάζει αν μια ναυαρχίδα (λέμε τώρα....) παρουσιάζει τόσα προβλήματα....

 

Άκου λέει... "όλα καλά... δεν ήταν bootloop... μια απλή επαναφορά εργοστασιάκων ρυθμίσεων και όλα κομπλέ..."

 

Τις εργατοώρες που μου κλέβει απο τη δουλειά μου για να ασχολούμαι με το σαπάκι της LG, ποιός θα μου τις πληρώσει;

Συμφωνώ και εγώ φίλε μου σειρά 602 και το καλοκαίρι έπεσε σε bootloop και επανήλθε με Hard reset.

Λυπάμαι πολύ για ένα τόσο όμορφο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό ηταν απροβληματιστο Απλα δεν θα χρειαζόταν hard reset!!!! Για να το χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο πάει να πει ότι κάτι δεν παει καλα..... Με το να παθαίνει bootloop κάθε τρεις και λίγο και να "φτιάχνει" με απλό hard reset δεν είναι λύση ούτε μας δείχνει ενα απροβληματιστο κινητό επειδή δεν το στέλνουμε στο σέρβις (για να μας φανεί σαν βλάβη) οταν πέφτει σε bootloop αλλά το "φτιάχνουμε" μόνοι μας με reset μια φορά το μήνα στο σπιτι.

 

Το συγκεκριμένο τοπικ ήταν είναι και θα είναι πάντα της κόντρας. Με εμάς που δεν του έχουμε πλέον εμπιστοσύνη και με τους άλλους που ακόμα το εμπιστεύεστε τυφλα! Δεν αλλάζει. Απλά λέμε την γνώμη μας...

Δεν είναι τυχαίο που τα κρούσματα bootloop συνεχώς αυξάνονται. Είναι επειδή λύθηκε το πρόβλημα;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό;

 

15χρονα είστε μωρε και δε σας νοιάζει αν μια ναυαρχίδα (λέμε τώρα....) παρουσιάζει τόσα προβλήματα....

 

Άκου λέει... "όλα καλά... δεν ήταν bootloop... μια απλή επαναφορά εργοστασιάκων ρυθμίσεων και όλα κομπλέ..."

 

Τις εργατοώρες που μου κλέβει απο τη δουλειά μου για να ασχολούμαι με το σαπάκι της LG, ποιός θα μου τις πληρώσει;

 

+1

Και να συμπληρώσω ότι συσκευή αντικατάστασης δεν δίνουν αν πάει η συσκευή στο σέρβις αλλά και από το απλό λέμε τώρα hard reset αν δεν προλάβεις back up χάνεις δεδομένα που είναι αναγκαία για δουλειά και μετά άιντε να τα ξαναβρείς. Σε μια συσκευή με αγορά κοντά στα 500 ευρώ...

Και μη μου πεις ότι το ήξερες το θέμα ας προσεχές γιατί υπάρχει και κόσμος που δεν έχει ως βάση το my phone για να αγοράσει συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Software bootloop αναφέρει και το τηλέφωνο επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ούτε πλακέτα άλλαξε στην 608 ούτε τίποτα. Φυσικά κι εγώ στην θέση του θα είχα ξενερώσει αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχουν αλλά τέτοια περιστατικά με νέες πλακέτες, συνεχίζω να το εμπιστεύομαι.

 

Έχουμε καταλάβει ότι δεν αναφερόμαστεσε ένα απλό bag ??????

Τόση γκρίνια τόσες σελίδες από τόσο κόσμο που αυξάνεται καθημερινά δεν είναι από χόμπι

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...