Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Στα αληθεια μιλαμε την ιδια γλωσσα; Πραγματικα τωρα το ειπες αυτο;

2. Υπηρξε ενα μεμονωμενο στο παρον φορουμ. Μαλλον κανεις πως δε ξερεις τι σημαινει αυτο.

3. Nope. Μεμονωμενα περιστατικα ηταν , ετσι ξεκινησαν και εξελιχτηκαν σε ενα μεγαλο μπαμ καπου στο καλοκαιρι. Τι, οχι;

Μεμονωμενα ηταν τα περιστατικα, γι'αυτο τον ΜΑΡΤΙΟ προχωρησα σε αγορα του κινητου. Αλλιως δε θα το σκεφτομουν καν. Οσο κομπλε και αν ειναι οταν δουλευει.

 

Να σου θυμισω πως με ενα μεμονωμενο ΔΙΚΟ ΣΟΥ περιστατικο , ειχες βαλθει να τρελανεις κοσμο και εθαβες το κινητο με καθε ευκαιρια. Με καθε εναν που σου ελεγε το αντιθετο, εσυ τρελαινοσουν. Μη κανεις πως δε θυμασαι. Μετα απο το θαψιμο εμφανιστηκε αγγελια σου με το κινητο. Υποστηριξες οτι δε θες να το δωσεις "κοψοχρονια" , το σεβομαι , αλλα κατι δε μου κολλαει. Δεν εχεις να απολογηθεις για κατι. Just saying. Ο καθενας καταλαβαινει οτι νομιζει.

 

Κανεις δε τα παιρνει απο κανεναν. Εσυ δεν επαθες bl και εκθειαζεις το κινητο, εγω δεν επαθα , και δεν το εκθειαζω (ουτε το θαβω, αλλα δε προσπαθω να σπειρω φρουδες ελπιδες στον κοσμο, οτι το προβλημα του διορθωθηκε).

ΥΓ: Αν το "μεμονωμενο" προβλημα, ηταν κατι αλλο (πχ lag σε animations ξερωγω), θα εσπευδα να πω οτι ναι, δεν τιθεται θεμα ανησυχιας. Οταν το "μεμονωμενο" προβλημα, ειναι (ολως τυχαιως) bootloop, ε τοτε μαλλον κοροιδευομαστε.

Μενει να δουμε που θα παει το ζητημα. ΑΝ με το καλο (sort of speak) ,μεινει στο ενα περιστατικο (ελληνικο, γιατι δε ξερουμε για εξω , ουτε γραφουν ολοι στα φορουμ ,ας μη γελιομαστε), τοτε θα μιλαμε για 2 πραγματα:

Το πρωτο, οτι επιτελους το κινητο θα δει μια ασπρη μερα. Θα φυγει η ρετσινια κατα καποιο τροπο.

Δευτερο, οτι η LG ειναι ασοβαρη , και διορθωσε το προβλημα χωρις να δωσει στη δημοσιοτητα τιποτα (ωστε να μ********ι και τις πωλησεις του μεταξυ αλλων).

Τι νομιζεις οτι θα επικρατησει; Δε θελω απαντηση. Ας περιμενουμε να δουμε.

Καλη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου θυμισω πως με ενα μεμονωμενο ΔΙΚΟ ΣΟΥ περιστατικο , ειχες βαλθει να τρελανεις κοσμο και εθαβες το κινητο με καθε ευκαιρια. Με καθε εναν που σου ελεγε το αντιθετο, εσυ τρελαινοσουν. Μη κανεις πως δε θυμασαι. Μετα απο το θαψιμο εμφανιστηκε αγγελια σου με το κινητο. Υποστηριξες οτι δε θες να το δωσεις "κοψοχρονια" , το σεβομαι , αλλα κατι δε μου κολλαει. Δεν εχεις να απολογηθεις για κατι. Just saying. Ο καθενας καταλαβαινει οτι νομιζει.

 

Ας το θυμηθούμε ολοι μαζι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433826

Επεσε πολυ θαψιμο εχεις δικαιο παντα βαση δικιάς σου λογικής.

Ποτε μετα το θάψιμο; μετα απο 3ης μήνες;

Και τελικα τι έγινε το πουλησα;Πηρα s7 edge που τοσο ηθελα;

 

Στα αλλα 1,2,3 πιστευω δεν εχει νόημα η οποιαδήποτε απάντηση. Προφανώς μιλάμε αλλη γλώσσα ασε που ειναι τοσο ανούσια που δεν κατάλαβες πως εστιάζεις στο δεντρο κ οχι στο δασος.

 

Τη καλημερα μου.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι, δεν έχετε να χωρίσετε τίποτα και δεν έχετε και λόγο να πείσετε και κανέναν. Ο καθένας γράφει την άποψή του και ο κόσμος διαβάζει και κρίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειχα διαβασει καπου θεωρητικα αναμενεται καπου μεσα στον φεβρουαριο.

 

Το site που το διαβασες ειναι με ποστ του Νοεμβριου , και μονο που τοποθετει το G5 μαζι με το G4 το Φλεβαρη, ειναι αστειο imo. Σιγα μη το παρουμε ταυτοχρονα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το site που το διαβασες ειναι με ποστ του Νοεμβριου , και μονο που τοποθετει το G5 μαζι με το G4 το Φλεβαρη, ειναι αστειο imo. Σιγα μη το παρουμε ταυτοχρονα :lol::lol:

Το g5 την έχει πάρει από Νοέμβριο ή Δεκέμβριο δεν θυμάμαι ακριβώς οπότε είναι πιθανό το ενδεχόμενο για Φεβρουάριο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και θα το ανακοινωσει 1 μερα νωριτερα; :p Το ξερω οτι το πηρε το G5, γελαω που το σαιτ ειναι τοσο ενημερωμενο που ειχε και το G5 μαζι με το G4...Ενιγουει, Ειμαστε οφφτοπικ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά! Στις 16/12 παρέλαβα το κινητό από την προκορντια, έγινε αλλαγή πλακέτας με νέο ΙΜΕΙ. Η παλιά ήταν σειράς 512 και η καινούρια είναι 611. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο ήταν εισαγωγής με ξεκλείδωτο bootloader. :)
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωτο?? Αυτά είναι!

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά! Στις 16/12 παρέλαβα το κινητό από την προκορντια, έγινε αλλαγή πλακέτας με νέο ΙΜΕΙ. Η παλιά ήταν σειράς 512 και η καινούρια είναι 611. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο ήταν εισαγωγής με ξεκλείδωτο bootloader. :)

 

Πως ειναι δυνατον αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είτε με κλειδωμένο είτε με ξεκλείδωτο έπρεπε να το καλύπτει δεδομένου ότι το πρόβλημα είναι Hardware και οφείλεται σε αστοχια υλικού - κατασκευαστικο λάθος. Μακάρι να το διορθώσει και άλλες ξεκλείδωτες συσκευές γιατί πραγματικά το bootloop δεν είναι συνέπεια του ξεκλείδωματος

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τη συσκευή ακόμα πλέον αξίζει? Σκέφτομαι να το ξαναπαρω γιατί πραγματικά η κάμερα του με είχε συγκλονίσει,τώρα έχω το mi max και το καλοσκεφτομαι για ανταλλαγή"

 

αστο φίλε... Προκειται για ένα απο τα χειρότερα - αν οχι το χειρότερο - κινητό που πήρα ποτέ μου.

Δεν αναφέρομαι στο γνωστό πρόβλημα του bootloop, άλλωστε εδώ που είσαι, διαβάζεις τι γίνεται...

Το κινητό έχει τη χειρότερη μπαταρία που έχω δει σε κινητό... Ειναι το μόνο κινητό που είχα ποτέ μου που ενώ ειναι στη πρίζα ξεφορτίζει. Εχω το δίκαρτο μοντέλο, το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και αναγκάζομαι να ειμαι με ενα φορτιστή και ένα power bank στη τσάντα μου!!!

Χάλια μαυρα...

 

Μακρυά και απο το G4 και απο την LG γενικά...

Link to comment
Share on other sites

f340158601342179951da2f8f894e495.jpg

Στο auto 10 το βράδυ εχθές. Κανενα bootloop. Οσο για το αν ξεφορτιζει την ωρα που το φορτιζεις εχεις απλα για κλάματα powerbank. Η μπαταρια του βγάζει 3 ωρες spt ελάχιστο αν θες μεγαλύτερη διάρκεια βαζε το battery saver.

Για μενα αξίζει κ με το παραπάνω θα ηθελα βεβαια να ειναι 5.2 ιντσες και full hd οθόνη για περισσότερο sot αλλα ακομα κ σημερα ειναι μια ολοκληρωμένη λύση και με μια καμερα που σχεδόν μετα απο ενα χρόνο ακομα με συναρπάζει.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αστο φίλε... Προκειται για ένα απο τα χειρότερα - αν οχι το χειρότερο - κινητό που πήρα ποτέ μου.

Δεν αναφέρομαι στο γνωστό πρόβλημα του bootloop, άλλωστε εδώ που είσαι, διαβάζεις τι γίνεται...

Το κινητό έχει τη χειρότερη μπαταρία που έχω δει σε κινητό... Ειναι το μόνο κινητό που είχα ποτέ μου που ενώ ειναι στη πρίζα ξεφορτίζει.

 

Μακρυά και απο το G4 και απο την LG γενικά...

 

Μηπως τα παραλες λιγο; Σιγα μην πηγαινει 100-0 ενω ειναι στην πριζα. Για να συμβαινει αυτο που λες, 3 περιπτωσεις παιζουν

-Προβληματικη μπαταρια

-Προβληματικος φορτιστης ή καλωδιο

-Το λειτουργεις την ωρα που φορτιζει και φορτιζει αργα, οχι και ξεφορτιζει.

Σε καθε περιπτωση σημειο αναφορας του δεν ειναι η μπαταρια του. Ειναι μετρια. Εμενα μου βγαζει τη μερα με ψιλοκανονικη χρηση. Αν θες για δουλεια οπως λες, παιρνεις ενα αλλο κινητο ή μια 2η μπαταρια. Δε γινεται να το λες το χειροτερο κινητο που ειχες ποτέ σου λογω της μπαταριας του και μονο.

 

@Vamire , πες μας αλλη μια φορα οτι δεν επαθες bootloop ρε συ. Μην εξαφανιστεις ομως οταν το παθεις ;)

Link to comment
Share on other sites

...φταιει ο φορτιστής....

....φταίει το καλώδιο....

...φταιει το power bank.....

...φταιει το λογισμικό.....

...φταιει που καλοκαίριασε και κάνει ζέστη.....

....φταίει που χειμωνιασε και κάνει κρύο.....

.....φταιει η rom που του φόρεσες.....

 

Ολα φταίνε.....μόνο η LG δεν φταίει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες για δουλεια οπως λες, παιρνεις ενα αλλο κινητο

 

Α! γειά σου....

Μόλις μαζέψουμε κανένα φράγκο αυτό θα κάνω...

 

Απλά είπα να γλυτώσω ένα συμφορουμίτη απο το σαπάκι της LG

Link to comment
Share on other sites

@Vamire , πες μας αλλη μια φορα οτι δεν επαθες bootloop ρε συ. Μην εξαφανιστεις ομως οταν το παθεις ;)

 

Εσυ να μας λες πως επαθες καθε μερα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να επανέλθουμε, οι προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση στο forum, ο καθένας έχει την άποψή του την οποία οι υπόλοιποι οφείλουν να μη σχολιάζουν. Ο κόσμος διαβάζει και κρίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία του ήταν κάπως μεγαλύτερη και δεν σου κάτσει boot loop δεν έχει λόγο να αλλάξεις κανείς συσκευή. Πριν την πατήσω και δω και τις αντιδράσεις της LG την είχα ερωτευτεί την συσκευή είχα πάρει ένα σωρό θήκες και screen protector για να μείνω πολύ καιρό μαζί της που μετά τα έδωσα.

Λογικά δεν θα βγάλουν όλες μα όλες οι συσκευές πρόβλημα και μπορεί μια από αυτές να έκατσε στον συμφορουμιτη vamire ( στο εύχομαι φίλε)

Σίγουρα όμως δεν μπορώ να δώσω ακόμα και τώρα κοντά στα 300 και να παίζω Τζόκερ στην φάση και αν σου κάτσει?

Ναι η κάμερα είναι το πιο δυνατό σημείο της συσκευής.

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθές από procodia μια εβδομάδα έκαναν...πολύ καλά.. πλακέτα αλλάχθηκε καινούργιο ΙΜΕΙ πως βλέπω το s/n ;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθές από procodia μια εβδομάδα έκαναν...πολύ καλά.. πλακέτα αλλάχθηκε καινούργιο ΙΜΕΙ πως βλέπω το s/n ;

 

καλώς τα δέχτηκες.. Απροβλημάτιστο εύχομαι. Για δοκίμασε με το LG phοne from απο playstore

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που έχετε σκιστεί εδώ πέρα με το κάνει δεν κάνει ενώ δεν είναι μόνο g4 που το κάνει αυτό και το 5x και v10 και το g3 και αν αναρωτιέται κάποιος γιατί ξαφνικά δεν έχει τώρα bl... Απάντηση είναι ΧΕΙΜΩΝΆΣ

όταν η LG θα δώσει λίγο σημασία στην ποιότητα και αξιοπιστία τότε μιλάμε ξανά μέχρι τώρα η LG κάνει κινιτακια του κιλού και προσπαθεί να βγάλει κέρδος από την ποσότητα. Και το απαράδεκτο θέμα με το g5 όπου το image rentation είναι στα χειρότερα του και το λει φυσιολογικό και δεν αλλάζει οθόνες..

 

Όσο για μπαταρία είναι απλά κάτο από μέτρια η το δέχεσαι η δεν το δέχεσαι... Τι να πω και εγώ που είχα s6 edge...

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που έχετε σκιστεί εδώ πέρα με το κάνει δεν κάνει ενώ δεν είναι μόνο g4 που το κάνει αυτό και το 5x και v10 και το g3 και αν αναρωτιέται κάποιος γιατί ξαφνικά δεν έχει τώρα bl... Απάντηση είναι ΧΕΙΜΩΝΆΣ

όταν η LG θα δώσει λίγο σημασία στην ποιότητα και αξιοπιστία τότε μιλάμε ξανά μέχρι τώρα η LG κάνει κινιτακια του κιλού και προσπαθεί να βγάλει κέρδος από την ποσότητα. Και το απαράδεκτο θέμα με το g5 όπου το image rentation είναι στα χειρότερα του και το λει φυσιολογικό και δεν αλλάζει οθόνες..

 

Όσο για μπαταρία είναι απλά κάτο από μέτρια η το δέχεσαι η δεν το δέχεσαι... Τι να πω και εγώ που είχα s6 edge...

 

Ε! όταν φωνάζουμε μακρυά απο LG, κάποιοι λενε ότι "σήμερα είναι Τετάρτη"....

Link to comment
Share on other sites

Ε! όταν φωνάζουμε μακρυά απο LG, κάποιοι λενε ότι "σήμερα είναι Τετάρτη"....

Ευτυχως δεν σε ακουσα

ευτυχης κατοχος ολης της σειρας G της LG

G2 G3 G4

k μια φορα που χρειαστηκε να χρησιμοποιησω το σερβις τους για το G3 η procordia ηταν συνεπεστατη ..Δωρεαν κουριερ ηρθε συσκευασε το κινητο κ μου το εφεραν στο σπιτι μου μετα απο 6 μερες οπως που ειχαν πρωτοπει

το προβλημα με το G4 οπως σωστα ειχε ανφερει ο egodemis ηταν οι θερμοκρασιες που αναπτυσονταν....αυτο που ξεχασε να αναφερει ειναι οτι στην τελευταια αναβαθμιση με την v20g οι θερμοκρασιες πεσανε σε χαμηλα επιπεδακ σε συνδυασμο με τις καινουργιες πλακετες απο την 603 κ μετα η πιθανοτητα bootloop ειναι απειροελαχιστη

Αν συμβει καποια(που ειναι κατι εξαιρετικα σπανιο πια οπως εχουμε ηδη καταλαβει) θα ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα

Ελεος πια με τους haters

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...