Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:p ναι τωρα το θελουν οντως με τοσο γρήγορο service μεσα σε 2 μερες το έφτιαξαν. Παντως απ οτι ρώτησα η οθονη δεν εχει καμια σχεση με την μητρική αυτη κοιτανε μονο το ιμει της μητρικης.ευτυχως ολα καλα λοιπον.να δω και τη σειρα θα ειναι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε μεγειες!!! Καλώς να το λάβεις και από δω και στο εξής απροβληματιστο εύχομαι

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό στο συρτάρι μετά το σέρβις, αποφάσισα να το δώσω στην μητέρα μου να το χρησιμοποιεί γιατί είναι κρίμα να κάθετε...

Το θέμα είναι οτι δεν τερματίζουν οι κλήσεις!!!!! Καμία κλήση δεν τερματίζει και θέλει κάθε φορά σε επανεκκίνηση για να στρωσει. Αυτό δεν μου το είχε κάνει ποτέ όσο το είχα εγω.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό στο συρτάρι μετά το σέρβις, αποφάσισα να το δώσω στην μητέρα μου να το χρησιμοποιεί γιατί είναι κρίμα να κάθετε...

Το θέμα είναι οτι δεν τερματίζουν οι κλήσεις!!!!! Καμία κλήση δεν τερματίζει και θέλει κάθε φορά σε επανεκκίνηση για να στρωσει. Αυτό δεν μου το είχε κάνει ποτέ όσο το είχα εγω.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Εμενα μου το κανει μια φορα στο τοσο. Μου το εκανε χτες παλι. Ξεκινησες ως νεα συσκευη; Consider να το κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τακαρος.το ελπίζω απο εδω και περα.τωρα δεν θα εχω πρόβλημα με αλλα 2 χρονοα εγγύηση. Δεν μου εχει ερθει ακομη να το δω πως θα πηγαίνει. Θελω να δω και τι πλακετα μου εβαλαν.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το κανει μια φορα στο τοσο. Μου το εκανε χτες παλι. Ξεκινησες ως νεα συσκευη; Consider να το κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ξανα.

Χθες πριν την δώσω τη συσκευή έκανα επαναφορά εργιστασιακων πρώτα γιατί είχα μέσα κάτι δικά μου αρχεία πριν.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό στο συρτάρι μετά το σέρβις, αποφάσισα να το δώσω στην μητέρα μου να το χρησιμοποιεί γιατί είναι κρίμα να κάθετε...

Το θέμα είναι οτι δεν τερματίζουν οι κλήσεις!!!!!

 

Troll mode on:

Κατι πρεπει να σου εκανε η μαμα σου τελευταια για να της κανεις τετοιο "δωρο".

Troll mode off.

Συγγνωμη, δεν μπορεσα να αντισταθω, μ εχει πειραξει το καρναβαλι.

Link to comment
Share on other sites

Troll mode on:

Κατι πρεπει να σου εκανε η μαμα σου τελευταια για να της κανεις τετοιο "δωρο".

Troll mode off.

Συγγνωμη, δεν μπορεσα να αντισταθω, μ εχει πειραξει το καρναβαλι.

Χαχαχαχαχαχα! Θα σου πω! Μετά από το χουνέρι που μου έκανε με το bootloop δεν του εχω εμπιστοσύνη να το χρησιμοποιήσω ξανά ως τηλεφωνο. Το είχα για καιρό στο συρτάρι και το άνοιγα μόνο για να βγαλω καμία φωτογραφία. Και τώρα που ετυχε να χαλάσει ενα lenovo που είχε, είπα να της το δώσω για να μη μπούμε και σε έξοδα τώρα για νέα συσκευη. Αφού καθότανε που καθότανε στο συρτάρι το lg.... Δεν εχω σκοπό Ούτε να το πουλήσω ούτε και να το χρησιμοποιήσω ξανά σαν κύριο τηλέφωνο όπως πριν.

 

Οσο κρατήσει!! Ετσι κ αλλιώς μόνο τηλέφωνα και κανένα μήνυμα θα κάνει μονο. Ούτε εφαρμογές του βάλαμε μέσα ούτε τίποτα. Όσο αντεξει... Αν πάθει κάτι πάλι στο servis θα παει. Το εχω πλεον σε μεγάλη εκτίμηση το κινητο αυτο :p

 

Το θέμα είναι τι μπορεί να γίνει τώρα που δεν τερματίζει τις κλήσεις.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

lek88 , τσεκαρε αν εχει κανενα update το κινητο. Η ρομ απ'την αρχη μου φαινεται οτι πρεπει να μπει (δε θυμαμαι τη διαδικασια, ενα LGup θυμαμαι αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τι το χρησιμοποιεις- νομιζω για να πας απο την 6.0 στην 5.1).

Επισης απ'οσο θυμαμαι ησουν στην 5.1 και δε πηγαινες στην 6.0. Γι'αυτο πεισμωσε το κινητο τωρα με τη νεα πλακετα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.επιτέλους σημερα μου ήρθε το κινητό,με νεο ιμει και πλεον με 701 σειρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

lek88 , τσεκαρε αν εχει κανενα update το κινητο. Η ρομ απ'την αρχη μου φαινεται οτι πρεπει να μπει (δε θυμαμαι τη διαδικασια, ενα LGup θυμαμαι αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τι το χρησιμοποιεις- νομιζω για να πας απο την 6.0 στην 5.1).

Επισης απ'οσο θυμαμαι ησουν στην 5.1 και δε πηγαινες στην 6.0. Γι'αυτο πεισμωσε το κινητο τωρα με τη νεα πλακετα :lol:

 

Καλά θυμάσαι!! Τώρα όμως πήγα στην 6.0! Βασικά με πήγαν στην 6.0....... Το έστειλα στο σέρβις με 5.1 και γύρισε με την 6.0!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλά θυμάσαι!! Τώρα όμως πήγα στην 6.0! Βασικά με πήγαν στην 6.0....... Το έστειλα στο σέρβις με 5.1 και γύρισε με την 6.0!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ναι , γιατι οι νεες πλακετες ερχονται απευθειας με την 6.0, δε σε περασαν αυτοι χειροκινητα. Καποιος λογος θα υπαρχει που στο κανει συνεχομενα. Δοκιμασες καμμια εξωτερικη εφαρμογη; Ειδες μηπως εχει τιποτα κανα update η υπαρχουσα εφαρμογη κλησεων απο το update center?

Link to comment
Share on other sites

Ναι , γιατι οι νεες πλακετες ερχονται απευθειας με την 6.0, δε σε περασαν αυτοι χειροκινητα. Καποιος λογος θα υπαρχει που στο κανει συνεχομενα. Δοκιμασες καμμια εξωτερικη εφαρμογη; Ειδες μηπως εχει τιποτα κανα update η υπαρχουσα εφαρμογη κλησεων απο το update center?

Κοίταξα και δεν έχει κάτι νέο!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug της 6.0 αυτό με τις κλήσεις αλλά το σύνηθες είναι να το παρουσιάζει σχετικά σπάνια.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το μελεταω τοτε το κανει , λες και με ακουει ρε παιδι μου :lol: Το εκανε σημερα το πρωι. Μετρημενες 10-12 φορες να το εχει κανει σε 1 χρονο λειτουργιας εμενα. Ξανακανε μια επαναφορα εργοστασιακων @lek88, μπας και στρωσει. Δοκιμασε και εξωτερικη εφαρμογη κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.επιτέλους σημερα μου ήρθε το κινητό,με νεο ιμει και πλεον με 701 σειρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ντρέπονται εκεί στην lg και ακόμα τυπώνουν πλακέτες g4:wacko:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δεν ντρέπονται εκεί στην lg και ακόμα τυπώνουν πλακέτες g4:wacko:

 

Ωπ , καλως τον , πως απο δω; :p

Δε τις τυπωνουν. Τις εκτυπωνουν με 3d printer :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η σαμσουνγκ θα επανακυκλοφορησει και θα διαθεσει σε καποιες χωρες, επανακατασκευασμενες τις συσκευες note 7 που ειχαν προβλημα για να μην φαει πολυ γερο προστιμο λογω ρυπανσης των συσκευων αυτων. (φημη ?)

https://secnews.gr/154250/refurbishing-samsung-galaxy-note-7/

 

Τι σας κανει να πιστευετε πως και η LG δεν επισκευαζει τις πλακετες και τις ξανα προωθει για τον ιδιο λογο. ? :D

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια τωρα το πρόσεξα.στο χαρτι λεει εγινε αλλαγη πλακετας, λιγο πιο κατω ομως μου γραφει refurbished board..δλδ δεν ειναι καινούργια η πλακετα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κολπο αυτο με τις refurbished ε; Παλαιοτερα δε το αναφερε λενε τα παιδια...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εβαλα την lollipop αυτη την εκδοση εδω: EUROPE OPEN H81510D και τωρα το κινητο λεει LG Life Good και μενει εκει την περασα με το LGUP το προγραμμα με την εντολη UPGRADE. Τωρα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Το κινητό το έχω δώσει στο γιο, οπότε δεν εμπαινα στο φόρουμ και έχω χάσει τις εξελιξεις.

Το κινητό την ώρα της χρήσης, έσβησε και δεν άνοιξε ξανα. Ούτε logo Ούτε τιποτα.

Θεωρείτε bootloop και αυτό?

Αν μπορεί κάποιος να μου πει που παίρνω τηλέφωνο? Procordia ή LG ? Και σε ποιο τηλέφωνο?

Επίσης αν τους πω ότι κιτρινιζε η οθόνη όταν ζεσταινοταν, θα την αλλάξουν?

Ευχαριστώ.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...