Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλα την lollipop αυτη την εκδοση εδω: EUROPE OPEN H81510D και τωρα το κινητο λεει LG Life Good και μενει εκει την περασα με το LGUP το προγραμμα με την εντολη UPGRADE. Τωρα ;

οταν κανεις υποβαθμισει νομιζω οτι πατας REFURBISH και οχι UPGRADE αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν κανεις υποβάθμιση νομιζω οτι πατας REFURBISH και οχι UPGRADE αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

 

Σωστό ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που έλεγα πως την γλίτωσα..Μετά από 17 μήνες bootloop! s/n από 508. Έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Θα το πάρει courier. Ελπίζω μη κάνουν κανένα αστείο και βάλουν refurbished board.

Ευτυχώς που υπάρχει το trusty ol' nexus 5 (με 7.1.1) να σώσει την παρτίδα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που έλεγα πως την γλίτωσα..Μετά από 17 μήνες bootloop! s/n από 508. Έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Θα το πάρει courier. Ελπίζω μη κάνουν κανένα αστείο και βάλουν refurbished board.

Ευτυχώς που υπάρχει το trusty ol' nexus 5 (με 7.1.1) να σώσει την παρτίδα. :cool:

 

Τελευταια αυτο το αστειο , το βλεπουμε τακτικα...Οποτε τετοια board να περιμενεις... Βεβαια αν λεει SN 702/703 ας πουμε, δεν ειναι απαραιτητα κακο...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις υποβαθμισει νομιζω οτι πατας REFURBISH και οχι UPGRADE αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Μαλιστα λαθος μ τοτε δεν το ηξερα οπως και να χει το πηρα στην ΜΤΝ οπου θα το σηλουν στην Λευκωσια στα κεντρικα ευχομαι να μην μ πουν να πληρωσω καθως δεν ειναι δικο μ το φταισιμο. Ασχετος αν εκανα υποαναβαθμιση σε Lollipop. Σε 15 μερες θα το εχω απο οσο μ ειπε το παιδι εκει. Εκανα τον κινεζον δεν ηξερα τι ειχε δεν του ειπα ουτε για υποαναβαθμιση ουτε τιποτα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν refurbished..Ξανακολλάνε τα τσιπακια στο board? Παίρνουν το board από άλλα κινητά με άσχετα προβλήματα, π.χ. πρόβλημα οθόνης? Όπως και να 'χει δεν τη θεωρώ επαγγελματική συμπεριφορά για συσκευή εντός εγγύησης. Αν ήταν εκτός το συζητάγαμε.
Link to comment
Share on other sites

Τον ήπια και εγώ με την σειρά μου. Σειρά 505 επικοινώνησα με την LG την τρίτη θα το παραλάβουν για αλλαγή πλακέτας.

 

Απιστευτα πολυ αργησες :p 505 , πρωτη σειρα! Θαυμα που επεζησε τοσο!

 

Οσον αφορα τη χρηση του LG Up , το LG UP δεν ειναι επισημο tool της LG, οποτε δε ξερω τι θα σου πουν ,παντως μη τους πεις τι πηγες να κανεις καλυτερα :)

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο Lg που πέρνω είναι με κούρασαν πολύ έχω φάει bootloop σε lg g3 και σε nexus 5x και αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα είπαμε να χαλάνε αλλά όχι και έτσι.
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο μενα εχει μεινει αλλο g4 χωρις να παθει bootloop και να ειναι εκδοση 505;να τονισω οτι το χρησιμοποιω καθε μερα με μεσο ορο πανω απο 40 κλησεις ,φακο πολλες ωρες ,χιλιαδεε φωτο αλλα σχεδον καθολου παιχνιδια. :lol::lol::lol:
manaros
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο μενα εχει μεινει αλλο g4 χωρις να παθει bootloop και να ειναι εκδοση 505;να τονισω οτι το χρησιμοποιω καθε μερα με μεσο ορο πανω απο 40 κλησεις ,φακο πολλες ωρες ,χιλιαδεε φωτο αλλα σχεδον καθολου παιχνιδια. :lol::lol::lol:

 

Να σημειωθει παρακαλω το μηνυμα :p Μπορει να εχει over the world καποια. το θεμα ειναι να μη το πηρες πχ Καλοκαιρι του 15, και σου μεινει μετα το καλοκαιρι του 17 :lol: (οκ οκ , δαγκωνω τη γλωσσα μου :p )

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο μενα εχει μεινει αλλο g4 χωρις να παθει bootloop και να ειναι εκδοση 505;να τονισω οτι το χρησιμοποιω καθε μερα με μεσο ορο πανω απο 40 κλησεις ,φακο πολλες ωρες ,χιλιαδεε φωτο αλλα σχεδον καθολου παιχνιδια. :lol::lol::lol:

 

Έχεις σίγουρα το g4??

Μόνο εσύ εισαι... Σημειώνω την ημερομηνία αυτού του σχολίου να δω σε πόσο καιρό θα πεις "τι ήθελα και το μελετουσα;;"

Χαχαχαχαχαχα

 

Πόσο καιρό το έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωχ αμαν...και νομιζα οτι θα ειναι αρκετοι ακομα.το αγορασα ιουνιο του 15....λιγους μηνες ακομα εγγυηση και βλεπουμε.2-3φορες εχει κανει επανεκκινηση μονο του τους τελευταιους 6 μηνες σλλα παντα ανοιγει τελικα.επισης για 15 μερες ειχε σταματησει η δονηση και συνηλθε μονο του.o image retantion ειχε φτασει σε τραγικα επιπεδα(σε γκρι φοντο γινοταν ολη σχεδον η οθονη εοζ αριστερα και δεξια ενω δεν ηξερα ποια εικονιδια να πιστεψω πανω στην μπαρα!!!)τελικα με το blue light filter συνηλθε σχεδον τελειως...τι να πω,μαλλον ειμαι απο τους τυχερους.αν και οπως ειπατε......ποσο ακομα;
manaros
Link to comment
Share on other sites

ωχ αμαν...και νομιζα οτι θα ειναι αρκετοι ακομα.το αγορασα ιουνιο του 15....λιγους μηνες ακομα εγγυηση και βλεπουμε.2-3φορες εχει κανει επανεκκινηση μονο του τους τελευταιους 6 μηνες σλλα παντα ανοιγει τελικα.επισης για 15 μερες ειχε σταματησει η δονηση και συνηλθε μονο του.o image retantion ειχε φτασει σε τραγικα επιπεδα(σε γκρι φοντο γινοταν ολη σχεδον η οθονη εοζ αριστερα και δεξια ενω δεν ηξερα ποια εικονιδια να πιστεψω πανω στην μπαρα!!!)τελικα με το blue light filter συνηλθε σχεδον τελειως...τι να πω,μαλλον ειμαι απο τους τυχερους.αν και οπως ειπατε......ποσο ακομα;

 

εγω παλι δεν θα σε αποκαλουσα τυχερο πρωτον γιατι το image retantion σου ειναι τραγικο οπως λες και δευτερο και κυριότερων ειναι πως θα ηταν καλυτερα να το παθεις εντος εγγύησης ωστε να μην σου πουν καμια παπα.....ια απο το σερβις....γιατι κακην καλως δεν νομιζω να γλυτωσεις τωρα που θα σκασουν οι ζεστες....!!!μακαρι να βγω ψευτης και να μην το παθεις ποτε....!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σειρά 505 αγορά 14/8/15 από Γερμανό 650 ευρώ , μέχρι αυτήν τη στιγμή όλα καλά χωρίς προβλήματα , ελπίζω και στο μέλλον να μην υπάρξουν γιατί χρήματα δεν υπάρχουν .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα το g4??

Μόνο εσύ εισαι... Σημειώνω την ημερομηνία αυτού του σχολίου να δω σε πόσο καιρό θα πεις "τι ήθελα και το μελετουσα;;"

Χαχαχαχαχαχα

 

Πόσο καιρό το έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Make them two lek :p

 

Σειρά 505 αγορά 14/8/15 από Γερμανό 650 ευρώ , μέχρι αυτήν τη στιγμή όλα καλά χωρίς προβλήματα , ελπίζω και στο μέλλον να μην υπάρξουν γιατί χρήματα δεν υπάρχουν .

 

Μακαρι να μην εχεις προβληματα !

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τραγικοί! Απάντηση από procordia: η συσκευή που έχετε φέρει στο service είναι εκτός εγγύησης λόγω οξειδωμένης πλακέτας. Το κόστος για αλλαγή πλακέτας είναι 227.13 ευρώ.:mad:

Πόσο βολικό, να το πας για bootloop και να σου βρίσκουν υγρασία! Προφανώς ποτέ δεν μου έχει πέσει νερό επάνω. Υπάρχει ανάλογη εμπειρία από κάποιον εδώ; έχουν βγάλει άκρη; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τραγικοί! Απάντηση από procordia: η συσκευή που έχετε φέρει στο service είναι εκτός εγγύησης λόγω οξειδωμένης πλακέτας. Το κόστος για αλλαγή πλακέτας είναι 227.13 ευρώ.:mad:

Πόσο βολικό, να το πας για bootloop και να σου βρίσκουν υγρασία! Προφανώς ποτέ δεν μου έχει πέσει νερό επάνω. Υπάρχει ανάλογη εμπειρία από κάποιον εδώ; έχουν βγάλει άκρη; :confused:

 

υπαρχει ναι καποιος ελεγε κατι παρομοιο βασικα μπορει να ειναι και παραπανω απο ενας και μολις εκαναν κινηση μεσο της προστασιας του καταναλωτη το εφτιαξαν τζαμπα ας πει αν θυμαται καποιος καλυτερα αλλα εμενα μου ειχε μεινει αυτο γιατι ειχα τρελαθει απο τα νευρα μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ένας ή δύο είχαν αναφέρει κάτι ανάλογο. Ζήτα τους να σου δείξουν την υγρασία στην πλακέτα όπου λογικά θα υπάρχει οξείδωση αν ισχύουν τα λεγόμενά τους.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι να το παιρνεις τακτικα στο μπανιο για να ακους μουσικη κλπ. ΜΟΝΟ ετσι μπορω να φανταστω οτι εχει παρει παραπανω υγρασια απο οση μπορει. Αν δεν σου δειξουν αποδεικτικα στοιχεια, πας στο συνηγορο και μετα απο ενα μινι τρεξιματακι, να δεις τι ωραια θα στρωσουν το ποπουδακι τους...
Link to comment
Share on other sites

Ένας ή δύο είχαν αναφέρει κάτι ανάλογο. Ζήτα τους να σου δείξουν την υγρασία στην πλακέτα όπου λογικά θα υπάρχει οξείδωση αν ισχύουν τα λεγόμενά τους.

Μου έστειλαν φωτογραφία με την οξείδωση. Είναι μέσα στον κόκκινο κύκλο. Την επισυνάπτω:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι να το παιρνεις τακτικα στο μπανιο για να ακους μουσικη κλπ. ΜΟΝΟ ετσι μπορω να φανταστω οτι εχει παρει παραπανω υγρασια απο οση μπορει. Αν δεν σου δειξουν αποδεικτικα στοιχεια, πας στο συνηγορο και μετα απο ενα μινι τρεξιματακι, να δεις τι ωραια θα στρωσουν το ποπουδακι τους...

Μετά τη φώτο, με έβαλαν σε σκέψεις για το αν αξίζει να ασχοληθώ με καταγγελίες. Το σκεπτικό τους είναι ότι πιθανόν το bootloop να μην οφείλεται στην οξείδωση, αλλά λόγω αυτής βγαίνει αυτόματα εκτός εγγύησης. Και το γέλιο είναι ότι τους πήρα τηλ, και τους είπα πως αν μου βάλουν refurbished πλακέτα θα το γυρίσω πίσω! Λέτε να με εκδικούνται?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά πήρα ένα xiaomi note 4 και κάποια στιγμή θα πάρω από το ebay πλακέτα για να φτιάξω μόνος μου το g4. Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν!

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...