Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ξαφνιαστούν άλλοι και του χρόνου θα λένε ότι υπήρχαν ακόμα bootloop το 2017 και ότι δεν έχει διορθώσει τίποτα η lg με τις νέες πλακέτες...όπως κάνουν και τώρα για πέρυσι που λένε ότι γινόταν χαμός από bootloop ενώ ήταν όλα σειράς 5χχ και 601.

 

λεει ξεκαθαρα για παρτίδα 508 ....

συμφωνω οτι ειναι απαραδεκτο το θεμα αλλα ακομη δεν ειδα Π Ο Υ Θ Ε Ν Α με πλακετα 607 και πανω να γκρινιάζει Κ Α Ν Ε Ν Α Σ για bootloop ...

αν και οταν το δω θα ειμαι απο τους πρωτους που θα κράξουν ...

μεχρι τοτε θεωρω οτι το συγκεκριμένο θεμα χανει το νοημα του ....ειναι πιο πολυ για κραξιμο και για να ξεσπάσουμε ....!

θα επρεπε να το δουν λιγο οι mods αυτο .....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεει ξεκαθαρα για παρτίδα 508 ....

συμφωνω οτι ειναι απαραδεκτο το θεμα αλλα ακομη δεν ειδα Π Ο Υ Θ Ε Ν Α με πλακετα 607 και πανω να γκρινιάζει Κ Α Ν Ε Ν Α Σ για bootloop ...

αν και οταν το δω θα ειμαι απο τους πρωτους που θα κράξουν ...

μεχρι τοτε θεωρω οτι το συγκεκριμένο θεμα χανει το νοημα του ....ειναι πιο πολυ για κραξιμο και για να ξεσπάσουμε ....!

θα επρεπε να το δουν λιγο οι mods αυτο .....

 

Καλημέρα χωρίς κανένα λόγω γκρίνιας έτσι και αλλιώς το έχω δώσει πριν καιρό. Με πείραξε όμως πολύ γιατί ήταν απίστευτη συσκευή που με είχε βολέψει πάρα πολύ. Μετά από σέρβις από 508 σε 608 bootloop περίπου στο μήνα hard reset επανήλθε και μετά πούλημα. Κρίμα. Μακάρι να είμαι η μόνη περίπτωση γιατί ούτε και και εγώ έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα και το δικο μου κινητο επαθε bootloop και φυσικα δεν ξαφνιαστηκα καθολου (παρτιδα 508 Ρουμανιας) και απο αυριο θα παρω τηλεφωνο την procordia να ερθουν να το παραλαβουν.Οσο αφορα το image retention επειδη εχω μπερδευτει λιγο τελικα την αλλαζουν την οθονη ή όχι ;

Όχι δεν την αλλαζουν. Το θεωρουν πλέον φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την αλλαζουν. Το θεωρουν πλέον φυσιολογικό!

Τραγικό... Είναι σαν να λένε άνθρωπος πεθάνει... Ο γιατρός μα είναι φυσιολογικό... Μα είναι 20 χρόνον... Δεν πειράζει φυσιολογικό είναι λει ο γιατρός...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με procordia και όντως για το προβλήμα με την οθόνη το θεωρούν από την lg φυσιολογικό.Για τις νέες πλακέτες μου είπαν ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα και ανανεώνεται η εγγύηση για άλλα δύο χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με procordia και όντως για το προβλήμα με την οθόνη το θεωρούν από την lg φυσιολογικό.Για τις νέες πλακέτες μου είπαν ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα και ανανεώνεται η εγγύηση για άλλα δύο χρόνια.

 

ε πλεον δεν εχει σιμασια... συσκευη ειναι πολυ καιρο στην αγορα με την ταλαιπωρία που έχει φαει ο κόσμος.......

+τωρα θα εισαι και με χαλασμενη οθονη :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις στα υπόψιν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη μητρική. Και εγώ στο περίμενε είμαι

 

Το ξέρω,μου είπαν ότι παραλαμβάνουν από μέρα σε μέρα.Τουλάχιστον οι καινούργιες πλακέτες να μην δημιουργήσουν το ίδιο πρόβλημα και έχουμε πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα. αν καποιος γνωρίζει παρακαλώ ας μου απαντήσει. το πρόβλημα με το bootloop καλύπτεται από την αντιπροσωπεία στα πλαίσια της διετούς εγγύησης ή ακόμα και αν αυτή εχει λήξει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο όσο είσαι εντός εγγύησης. Δεν χάνεις όμως τίποτα να επικοινωνήσεις με τη Procordia για να το επιβεβαιώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει πίσω με νέα πλακέτα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι σειρά είναι(στο καινούργιο imei δεν έχει σχετικό αριθμό που να παραπέμπει σε σειρά). Στο site που δίνεις imei αναγράφει σαν ημερομηνία κατασκευής Μάρτιο. Να υποθέσω ότι είναι 703;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει πίσω με νέα πλακέτα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι σειρά είναι(στο καινούργιο imei δεν έχει σχετικό αριθμό που να παραπέμπει σε σειρά). Στο site που δίνεις imei αναγράφει σαν ημερομηνία κατασκευής Μάρτιο. Να υποθέσω ότι είναι 703;

 

Ναι. Μαρτιος = 703. Του 2017 Μαρτιος ετσι; :p

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια πλακετα πάντως το τηλέφωνο ειναι πολυ πιο δροσερο απο την παλια που με κανει να πιστευω οτι το προβλημα με το bootloop εχει μαλλον λυθει.
Link to comment
Share on other sites

2 τηλέφωνα. Πλακέτες 512 και 606. Το ίδιο πρόβλημα. Τα έστειλα κ περιμένω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι που διορθώθηκε το πρόβλημα σε 6χχ πλακέτες

 

(Ρίνα)

 

Επειδή έπαθαν δύο στις πόσες χιλιάδες συσκευές σημαίνει ότι δεν διορθώθηκε; Και μάλιστα είναι παρτίδες πιο πρόσφατες, αν ήταν έτσι δεν θα είχαν χαλάσει πρώτα τα πιο παλιά 6χχ; μετά το καλοκαίρι αν δεν υπάρξουν μαζικά κρούσματα, για εμένα έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση λογισμικού τρέχανε;

Εγώ πέρασα πριν μερικές μέρες v20h σε 703 σειρά, νομίζω ότι ζεσταίνεται λιγότερο και σίγουρα κρατάει περισσότερο η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έπαθαν δύο στις πόσες χιλιάδες συσκευές σημαίνει ότι δεν διορθώθηκε; Και μάλιστα είναι παρτίδες πιο πρόσφατες, αν ήταν έτσι δεν θα είχαν χαλάσει πρώτα τα πιο παλιά 6χχ; μετά το καλοκαίρι αν δεν υπάρξουν μαζικά κρούσματα, για εμένα έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Μπλα μπλα μπλα... :lol::lol::lol: Σιγα σιγα θα αρχισει να καταρρεει καθε σειρα, και μετα θα μεινεις μονος να λες τα δικα σου μαν.

Θα σου αντιστρεψω το ερωτημα. Το γεγονος οτι επαθε νεοτερη πλακετα bootloop, σημαινει οτι το προβλημα διορθωθηκε? Nα στο πω και πιο καλα. ΜΙΑ ΜΟΝΟ ? που το ξερεις εσυ; Μαντης εισαι; Ή οσοι το παθαινουν γραφουν αποκλειστικα στο myphone ? Εμενα μου δειχνει οτι ειναι τελειως random φαση. Αυτο σημαινει.

Εσυ μπορεις να υποστηριζεις τα δικα σου. Μπορεις να προτεινεις και αφοβα το κινητο στους φιλους σου, no problems

Link to comment
Share on other sites

Μπλα μπλα μπλα... :lol::lol::lol: Σιγα σιγα θα αρχισει να καταρρεει καθε σειρα, και μετα θα μεινεις μονος να λες τα δικα σου μαν.

Θα σου αντιστρεψω το ερωτημα. Το γεγονος οτι επαθε νεοτερη πλακετα bootloop, σημαινει οτι το προβλημα διορθωθηκε? Nα στο πω και πιο καλα. ΜΙΑ ΜΟΝΟ ? που το ξερεις εσυ; Μαντης εισαι; Ή οσοι το παθαινουν γραφουν αποκλειστικα στο myphone ? Εμενα μου δειχνει οτι ειναι τελειως random φαση. Αυτο σημαινει.

Εσυ μπορεις να υποστηριζεις τα δικα σου. Μπορεις να προτεινεις και αφοβα το κινητο στους φιλους σου, no problems

 

Αν θυμάσαι όταν είχαν αρχίσει τα bootloop στις παλιές σειρές, γινόταν χαμός εδώ μέσα και σχεδόν κάθε μέρα για πολύ καιρό υπήρχαν νέα κρούσματα. Τώρα κοντεύει σχεδόν 1,5 χρόνος με τις νέες - χιλιάδες- πλακέτες και υπάρχουν μόνο αυτά τα δύο περιστατικά + ένα που επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, οπότε δεν το κάνει κανόνα αλλά εξαίρεση. Και μην ξεχνάς ότι μεμονωμένα κρούσματα bootloop έχουν υπάρξει και στο galaxy s7 αλλά ήταν εξαιρέσεις. Τώρα αν αρχίσουν ξαφνικά να χαλάνε και τα καινούρια κακό για την lg θα είναι, γιατί δύσκολα θα την ξαναεμπιστευτεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καμια τυχη.!!!!!....σε ανθρωπους και συσκευες....!!!!πρεπει δηλαδη να γινει κανονας παλι για να παραδεχτει καποιος πως η συσκευη ειναι σαπια κ προβληματικη...τι να πω...τωρα που επιασαν οι ζεστουλες το παρτυ θα ξεκινησει μερος β'!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καμια τυχη.!!!!!....σε ανθρωπους και συσκευες....!!!!πρεπει δηλαδη να γινει κανονας παλι για να παραδεχτει καποιος πως η συσκευη ειναι σαπια κ προβληματικη...τι να πω...τωρα που επιασαν οι ζεστουλες το παρτυ θα ξεκινησει μερος β'!!!!

 

Ενώ πέρυσι το καλοκαίρι που δεν είχαμε ούτε ένα bootloop σε νέα πλακέτα είχε παγετό..όντως καμία τύχη σε ανθρώπους και σε συσκευές..αν και στις τελευταίες για άλλους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάσαι όταν είχαν αρχίσει τα bootloop στις παλιές σειρές, γινόταν χαμός εδώ μέσα και σχεδόν κάθε μέρα για πολύ καιρό υπήρχαν νέα κρούσματα. Τώρα κοντεύει σχεδόν 1,5 χρόνος με τις νέες - χιλιάδες- πλακέτες και υπάρχουν μόνο αυτά τα δύο περιστατικά + ένα που επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, οπότε δεν το κάνει κανόνα αλλά εξαίρεση..

 

Μηπως φταίει ότι ότι πουλήσαν τη μπακατέλα και εξαφανίστηκαν απο το thread; Το τηλέφωνο - η αίσθησή μου είναι - ότι δεν το αγόράζει πια κανείς... Γιαυτό και η σιγή στο forum.

 

Υ.Γ. και εδω που τα λέμε, να φεύγουμε και εμείς σιγά-σιγά.... Να μαζευουμε κανένα φράγκο και bye-bye για παντα LG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...