Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και εχω βαρεθει να το λεω. Μην ειστε απολυτοι. Καποιοι δεν εχουν προβληματα (οπως εγω) και δεν θα εχουν. Τι ir που προσωπικα δεν το εχω δει, τι με το μη τερματισμο κλησεων που δεν το εχω δει.. Τι με το bl που ουτε αυτο εχω δει.

Tommy η σκεψη σου ειναι πως το πουλησε ο μισος πλανητης στο διαστημα ή στον αλλο μισο πλανητη;

Το οτι εχει παρει τη κατηφορα στα θεματα του myphone μηπως εστι πως δεν εχουμε καποιο προβλημα με τη συσκευη; Ο κυριοτερος λογος των φορουμ δεν ειναι η λυση ενος προβληματος;

Δεν ηξερα πως θα επρεπε να μπαινω καθε μερα εδω για να ανεβαζω ποσοστα του lg g4.

 

Πες μου ποτε ληγει το κινητο μου 602 nl.

 

Το οτι , αρχικα, υπαρχουν χιλιαδες κινητων που ειναι νορμαλ, δεν ειναι φυσιολογικο. Επρεπε να υπαρχουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ (αφου εκατομμυρια πουληθηκαν). Ο μισος πλανητης αδερφε το πουλησε σε αρκετους που δεν εχουν ιδεα απο τα φορουμ. Αν τους παθει προβλημα (οποιοδηποτε, ειτε bl ειτε οτιδηποτε αλλο), δε θα μπουν να το γραψουν ουτε στο myphone ουτε στους xda ουτε πουθενα.

Θα παρουν ενα τηλεφωνο στην LG και θα πουνε "το κινητο μου δεν ανοιγει". Καπως ετσι δυστυχως συνεβη και στις παλιοτερες παρτιδες (ουρες στην procordia, λιγα μηνυματα στα ελληνικα φορουμ), και εχουμε νεα δειγματα (ευτυχως ΜΟΝΟ δειγματα), τα οποια δεν ειναι ομορφα ουτε ευοιωνα.

 

Επισης,ουτε εγω εχω ir και bl. Τι παει να πει αυτο , οτι ολα κομπλε με την LGάρα μας; Δε καταλαβαινω το σκεπτικο ρε συ.

Εχουν "ημερομηνια ληξης" οι πλακετες dude, αλλα αυτη δε θα στην πω εγω. Εσενα και εμενα μπορει να μη "ληξουν" ποτέ. Το οτι ειμαστε στους τυχερους, δεν σημαινει απολυτως τιποτα, ουτε αλλάζει την ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ εικονα του κινητου.

Οι ατυχοι ειναι αμετρητοι, και ακομη και αν ειναι το 35-40% , ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο. Αυτο δε μπορειτε να καταλαβετε και δε θα το καταλαβετε ποτέ. Οποτε αδικα μιλαμε.

ΥΓ: Για να μην αναφερω το γεγονος οτι το ir συμφωνα με την LG ειναι Feature, not a bug, πλεον...

 

καποιοι ανθρωποι εχουν εμπαθεια με το G4...

 

Ε ναι, ειδικα εμεις, παιρνουμε ποσοστα απο ολες τις αλλες εταιρειες για να το θαψουμε, παρολα αυτα, το κραταμε και το εχουμε σαν κυριο εργαλειο μας. Γενικα, αν πουμε μιαν αληθεια, επειδη ενοχλει, εχουμε εμπαθεια.

Συγγνωμη που δε σε ρωτησα ρε μαν για το αν θα πρεπει να λατρευω και να εκθειαζω την κινηταρα μας, επειδη τα προβληματα που αντιμετωπιζω εγω ειναι ελαχιστα σε σχεση με αλλους. Δε το ηξερα, δε θα ξανασυμβει :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης,ουτε εγω εχω ir και bl.

 

Αν δεν είσαι εσύ hater που ομολογείς ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το κινητό σου -το οποίο θάβεις κάθε μέρα- τότε τι είσαι; πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα κάνεις αν σου βγάλει και κάτι!

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

hater... Οκ... Λες και ειμαστε fanboys αλλης εταιρειας, και hater αυτης...

Εχω προβλημα με τις κλησεις και το'χω πει 1000 φορες. Οταν το κανει , ειναι εκνευριστικο να πρεπει να κανεις out of the blue restart. ΚΑΙ ΟΧΙ , δεν ειναι "ελα μωρε, και τι εγινε". ΕΙναι η βασικη λειτουργια του ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ. WTF δηλαδη.

Δε χρειαζεται να μαθεις καν αν θα μου βγαλει κατι αλλο. Αφου και να το βγαλει σε εμενα ή σε 100 χιλιαδες κοσμο ακομη, θα λες τα δικα σου, what difference does it make ?

 

Να θυμισω και κατι ακομη. Ημουν απο αυτους που ΕΚΘΕΙΑΖΑΝ το κινητο παρολα τα προβληματα του. Εμαθα ομως απο τα λαθη μου...Εσυ;

ΥΓ: Αυτο δε σημαινει οτι το τηλεφωνο δεν ειναι αξιολογο ΟΤΑΝ δουλευει ΣΩΣΤΑ (αντε να το ξαναπω για 500η φορα).

Ολο το "hate" προερχεται απο την συμπεριφορα της εταιρειας γυρω απο τα προβληματα του τηλεφωνου, απο τα ανυπαρκτα updates, και απο τον υπερβολικα μεγαλο αριθμο παθοντων με την συσκευη.

Το κλεινω εδω γιατι να μας μπανιαρουν και θα εχουνε και δικιο

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του αδελφού μου έπαθε bootloop. παρτίδα 512. το έχει 1 χρονο και 4 μηνες. Εγώ ευτυχώς το πούλησα και γλίτωσα.... απαράδεκτοι :mad:
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το οτι , αρχικα, υπαρχουν χιλιαδες κινητων που ειναι νορμαλ, δεν ειναι φυσιολογικο. Επρεπε να υπαρχουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ (αφου εκατομμυρια πουληθηκαν). Ο μισος πλανητης αδερφε το πουλησε σε αρκετους που δεν εχουν ιδεα απο τα φορουμ. Αν τους παθει προβλημα (οποιοδηποτε, ειτε bl ειτε οτιδηποτε αλλο), δε θα μπουν να το γραψουν ουτε στο myphone ουτε στους xda ουτε πουθενα.

Θα παρουν ενα τηλεφωνο στην LG και θα πουνε "το κινητο μου δεν ανοιγει". Καπως ετσι δυστυχως συνεβη και στις παλιοτερες παρτιδες (ουρες στην procordia, λιγα μηνυματα στα ελληνικα φορουμ), και εχουμε νεα δειγματα (ευτυχως ΜΟΝΟ δειγματα), τα οποια δεν ειναι ομορφα ουτε ευοιωνα.

 

Επισης,ουτε εγω εχω ir και bl. Τι παει να πει αυτο , οτι ολα κομπλε με την LGάρα μας; Δε καταλαβαινω το σκεπτικο ρε συ.

Εχουν "ημερομηνια ληξης" οι πλακετες dude, αλλα αυτη δε θα στην πω εγω. Εσενα και εμενα μπορει να μη "ληξουν" ποτέ. Το οτι ειμαστε στους τυχερους, δεν σημαινει απολυτως τιποτα, ουτε αλλάζει την ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ εικονα του κινητου.

Οι ατυχοι ειναι αμετρητοι, και ακομη και αν ειναι το 35-40% , ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο. Αυτο δε μπορειτε να καταλαβετε και δε θα το καταλαβετε ποτέ. Οποτε αδικα μιλαμε.

ΥΓ: Για να μην αναφερω το γεγονος οτι το ir συμφωνα με την LG ειναι Feature, not a bug, πλεον...

 

Σεβομαι οσα λες αλλα δεν τα συμμεριζομαι. Θα διαφωνησω με τα εκαττομυρια. Μαλλον η ζυγαρια γερνει απο την αλλη μερια στις πολλες χιλιαδες.

Επισης οτι ο μισος πλανητης πουλησε σε ανθρωπους (συνανθρωπους μας) τη μπαγαντελα χερι με χερι και εκτος φορουμ παλι επιτρεψε μου να διαφωνησω. Η αγορα σημερα (second hand) κινειται μεσω ιντερνετ (ποιος αγοραζει χρυση ευκαιρια;) και στην Ελλαδα ξερουμε καλα ποιο φορουμ ειναι αυτο που πουλαει τα αντερα του (για τους χρηστες λεω).

Τεσπα.

Ας μην ειμαστε απολυτοι και δεν χρειαζεται να αποδειξουμε κατι παραπανω. Νομιζω τοσες σελιδες αρκουν για να κανει αυτος που θελει μια ερευνα προαγορας.

Ας μη γραφουμε εδω μεσα την αποψη μας δεν εχει νοημα παρα μονο η εμπερια μας. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σημερα μου εμφάνισε bootloop , 512 σειρα αγορασμενο περσι τον Φεβρουαριο.Το στελνω procordia? Χρειαζονται και αποδειξη αγορας ή το βρίσκουν σπο το serial για την εγγυηση? Γιατι δεν ξερω που και αν την εχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σημερα μου εμφάνισε bootloop , 512 σειρα αγορασμενο περσι τον Φεβρουαριο.Το στελνω procordia? Χρειαζονται και αποδειξη αγορας ή το βρίσκουν σπο το serial για την εγγυηση? Γιατι δεν ξερω που και αν την εχω...

Μίλα με την lg και θα κανονίσουν αυτοί κουριερ να έρθει να το πάρει για procordia στην διεύθυνση που θα τους δώσεις και οποία μέρα και ώρα τους πεις εσυ. Τηλέφωνο: 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Θέλουν και την απόδειξη αγοράς μαζί!!

Φωτοτυπία στείλε όμως όχι την πρότυπη. Θα δώσεις το κινητό και την απόδειξη στον κουριερα που θα έρθει να το πάρει! Κουτί θα έχει αυτός μαζί για να το πακεταρει! Εσύ δίνεις κινητό & μπαταρία & φωτοτυπία μονο.

 

Αν μένεις κέντρο Αθήνα μπορείς να το πας εσύ procordia αν βολεύεσαι.

Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό

 

Ωρές Λειτουργίας:

Δευτέρα-Παρασκ.: 09:00 πμ – 17:00 μμ

Σαββάτο-Κυριακή: Κλειστά

 

Τηλέφωνο : 210 7777076

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μίλα με την lg και θα κανονίσουν αυτοί κουριερ να έρθει να το πάρει για procordia στην διεύθυνση που θα τους δώσεις και οποία μέρα και ώρα τους πεις εσυ. Τηλέφωνο: 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Θέλουν και την απόδειξη αγοράς μαζί!!

Φωτοτυπία στείλε όμως όχι την πρότυπη. Θα δώσεις το κινητό και την απόδειξη στον κουριερα που θα έρθει να το πάρει! Κουτί θα έχει αυτός μαζί για να το πακεταρει! Εσύ δίνεις κινητό & μπαταρία & φωτοτυπία μονο.

 

Αν μένεις κέντρο Αθήνα μπορείς να το πας εσύ procordia αν βολεύεσαι.

Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό

 

Ωρές Λειτουργίας:

Δευτέρα-Παρασκ.: 09:00 πμ – 17:00 μμ

Σαββάτο-Κυριακή: Κλειστά

 

Τηλέφωνο : 210 7777076

 

Σε ευχαριστω.

Bρήκα την απόδειξη τελικά. Μηπως γνωρίζεις επισης αν θα εχω προβλημα επειδή είναι απο κaizerstore και αρα παραεισαγωγής?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Bρήκα την απόδειξη τελικά. Μηπως γνωρίζεις επισης αν θα εχω προβλημα επειδή είναι απο κaizerstore και αρα παραεισαγωγής?

Όχι δεν θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με την lg και θα κανονίσουν αυτοί κουριερ να έρθει να το πάρει για procordia στην διεύθυνση που θα τους δώσεις και οποία μέρα και ώρα τους πεις εσυ. Τηλέφωνο: 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Θέλουν και την απόδειξη αγοράς μαζί!!

Φωτοτυπία στείλε όμως όχι την πρότυπη. Θα δώσεις το κινητό και την απόδειξη στον κουριερα που θα έρθει να το πάρει! Κουτί θα έχει αυτός μαζί για να το πακεταρει! Εσύ δίνεις κινητό & μπαταρία & φωτοτυπία μονο.

 

Αν μένεις κέντρο Αθήνα μπορείς να το πας εσύ procordia αν βολεύεσαι.

Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό

 

Ωρές Λειτουργίας:

Δευτέρα-Παρασκ.: 09:00 πμ – 17:00 μμ

Σαββάτο-Κυριακή: Κλειστά

 

Τηλέφωνο : 210 7777076

 

Καλύτερη ενημέρωση ακόμα και από την ίδια την LG

Και μετά γκρινιάζουμε. Μάθαμε τα πάντα για το σέρβις. Σε λίγο θα ξέρουμε και τα ονόματα των τεχνικών :lol:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ενημέρωση ακόμα και από την ίδια την LG

Και μετά γκρινιάζουμε. Μάθαμε τα πάντα για το σέρβις. Σε λίγο θα ξέρουμε και τα ονόματα των τεχνικών :lol:

 

Χαχαχαχα Τα ξέρω κ αυτά! :D Πλάκα πλάκα

Τουλάχιστον μάθαμε πράγματα για το σέρβις μετά το bootloop. Είναι κάτι κ αυτό! Μπορεί να μένουμε από τηλέφωνο αλλά μαθαίνουμε πράγματα :p

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το θεμα. Επειδή δεν γράφουν κάποιοι πλέον στο φόρουμ σημαίνει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα??? Βαθιά νυχτωμένοι! Δώστε μνημόνια στο λαο μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!

1ον. Δεν γίνεται σε κάθε συζήτηση να γράφουμε ότι πάθαμε bootloop. Δηλαδή κάθε 10 μέρες που βγαίνουν οι υπερασπιστές και γράφουν, πρέπει εμείς να αναφέρουμε ότι είχαμε πρόβλημα? Διαβάστε από την αρχή του φόρουμ και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

2ον. Κανένας λογικός που διαβάζει το φόρουμ δεν πρόκειται να δώσει ούτε € για να πάρει αυτό το κινητο. Είναι τζόκερ το bootloop. Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρεσεις.

Οπότε το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι το αγοραζουν μεταχειρισμενο στο σύνολο τους, δεν μπαίνουν στο φόρουμ αυτό.

Και εσείς , οι μετρημένοι στο χέρι, που δεν είχατε πότε προβλημα, μπράβο σας. Σύμφωνα με αυτό το φόρουμ είστε οι λιγοι τυχεροι. Μας το είπατε μια φορά, 2 φορές, 3 φορές......100 φορές! Τσουρέκια!!!! Εντάξει το εμπεδωσαμε ..... μέχρι το όνομα σας μάθαμε από έξω..... Εεεε μην το ξαναγραψετε.....γινατε κουραστικοι. Αφήστε να γράψει και κάποιος αλλος. Από τα δικά σου τα ποστ και μόνο, αν δεν διάβαζα το όνομα σου....θα νόμιζα είσασταν πολλοί!!!! Έλεος .....ενας-δυο είστε!!!!

Και γράφουμε εδώ μέσα την εμπειρία μας για να βοηθήσουμε τα άλλα μέλη μας , να πάρουν σώστες αποφάσεις και να μην ξοδέψουν τα χρήματα τους λαθος. Αυτό μας ενδιαφέρει, γι αυτό γραφουμε. Κοιτάμε το σύνολο....και όχι τις εξαιρέσεις στον κανόνα.

Βέβαια υπάρχουν και εκείνοι, που λένε :ας πάθουν οι άλλοι αυτό που επαθα εγώ".... Ή "εγώ είμαι καλα......δεν με νοιάζει οι άλλοι ή το σύνολο τους αν τρέχουν στην εγγύηση και μείνουν 1 μήνα χωρίς κινητο".

Σοβαρευτείτε, γράψτε την εμπειρία σας, τη γνώμη σας, και αφήστε τα προγνωστικά για τις καινούργιες πλακέτες κτλ...κτλ...κτλ... Αφήστε τα μέλη μας να βγάλουν ασφαλή συμπεράσματα. Είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, και όχι να ερχόμαστε κόντρα μεταξύ μας.

Υπάρχουν κινητά, που συνολικά, ο κανόνας, είναι ακριβώς αντίθετος με το G4. Δεν παρουσιάζουν προβλημα. Σ αυτό το φόρουμ, με λίγο ψάξιμο, μπορούμε να βρούμε αξιόλογα κινητά, που μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες μας.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το θεμα. Επειδή δεν γράφουν κάποιοι πλέον στο φόρουμ σημαίνει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα??? Βαθιά νυχτωμένοι! Δώστε μνημόνια στο λαο μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!

1ον. Δεν γίνεται σε κάθε συζήτηση να γράφουμε ότι πάθαμε bootloop. Δηλαδή κάθε 10 μέρες που βγαίνουν οι υπερασπιστές και γράφουν, πρέπει εμείς να αναφέρουμε ότι είχαμε πρόβλημα? Διαβάστε από την αρχή του φόρουμ και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

2ον. Κανένας λογικός που διαβάζει το φόρουμ δεν πρόκειται να δώσει ούτε € για να πάρει αυτό το κινητο. Είναι τζόκερ το bootloop. 1.Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρεσεις.

Οπότε το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι το αγοραζουν μεταχειρισμενο στο σύνολο τους, δεν μπαίνουν στο φόρουμ αυτό.

2. Και εσείς , οι μετρημένοι στο χέρι, που δεν είχατε πότε προβλημα, μπράβο σας. Σύμφωνα με αυτό το φόρουμ είστε οι λιγοι τυχεροι. Μας το είπατε μια φορά, 2 φορές, 3 φορές......100 φορές! Τσουρέκια!!!! Εντάξει το εμπεδωσαμε ..... μέχρι το όνομα σας μάθαμε από έξω..... Εεεε μην το ξαναγραψετε.....γινατε κουραστικοι. Αφήστε να γράψει και κάποιος αλλος. Από τα δικά σου τα ποστ και μόνο, αν δεν διάβαζα το όνομα σου....θα νόμιζα είσασταν πολλοί!!!! Έλεος .....ενας-δυο είστε!!!!

Και γράφουμε εδώ μέσα την εμπειρία μας για να βοηθήσουμε τα άλλα μέλη μας , να πάρουν σώστες αποφάσεις και να μην ξοδέψουν τα χρήματα τους λαθος. Αυτό μας ενδιαφέρει, γι αυτό γραφουμε. Κοιτάμε το σύνολο....και όχι τις εξαιρέσεις στον κανόνα.

Βέβαια υπάρχουν και εκείνοι, που λένε :ας πάθουν οι άλλοι αυτό που επαθα εγώ".... Ή "εγώ είμαι καλα......δεν με νοιάζει οι άλλοι ή το σύνολο τους αν τρέχουν στην εγγύηση και μείνουν 1 μήνα χωρίς κινητο".

Σοβαρευτείτε, γράψτε την εμπειρία σας, τη γνώμη σας, και αφήστε τα προγνωστικά για τις καινούργιες πλακέτες κτλ...κτλ...κτλ... Αφήστε τα μέλη μας να βγάλουν ασφαλή συμπεράσματα. Είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, και όχι να ερχόμαστε κόντρα μεταξύ μας.

Υπάρχουν κινητά, που συνολικά, ο κανόνας, είναι ακριβώς αντίθετος με το G4. Δεν παρουσιάζουν προβλημα. Σ αυτό το φόρουμ, με λίγο ψάξιμο, μπορούμε να βρούμε αξιόλογα κινητά, που μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες μας.

 

1. Mη τα λες αυτα , θα σου πουν οτι οι εξαιρεσεις ειναι οι συσκευες ΜΕ bootloop. Το αστειο ειναι οτι πιθανοτατα να εχουν και δικιο, καθως δεν υπαρχει τροπος να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα αν οι συσκευες ΜΕ το προβλημα ειναι 30-40 ή πανω απο 50%... Αυτο δε κανει λιγοτερο σημαντικο το προβλημα, αλλα δε θα το καταλαβουν ποτέ.

 

2. Μεσα σε αυτους ειμαι και εγω. Δηλαδη ειχα αλλου ειδους προβληματα, αλλα οχι bootloop ή image retention :lol: Δε χρειαζεται φυσικα να παθω κατι απο τα 2 για να πω το αυτονοητο...Ουτε χρειαζεται να παθει ο συνανθρωπος μου για να αποδειξω και παλι το αυτονοητο... Α, και ουτε θα το προτεινω σε καποιον το κινητο. Αυτοι που ειναι σιγουροι για το οτι το θεμα εχει διορθωθει, μπορουν να το προτεινουν αφοβα. Οπως ειπες και εσυ, 1-2 ειναι.

Link to comment
Share on other sites

pank 2-3 είστε εσείς που θάβεται το κινητό με πάθος και τώρα αποφάσισες να δυναμιτήσεις την κουβέντα ενώ έχουν γραφτεί απόψεις από όλες τις πλευρές και δεν υπάρχει καμία αντιπαράθεση. Όσο για τα μνημόνια είμαι σίγουρος ότι απόψε που ψηφίζουν τα μέτρα εσύ βλέπεις surviror.
Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλάβω μερικούς και το αυτοκίνητο σας το πατε για σερβισ κάθε τόσο αλλα δε κάνετε ετσι!εντάξει αργούν καμια 10αρια μερες στην lg αλλα δεν φταινε ειναι οτι δε βρισκουν ανταλλακτικά λογο υψηλης ζητησης απο αλλες εταιριες πχ χομτομ και γιουμι ,ουτε φτεεει οτι εχουν ξεπατωθει να τα φτιαχνουν στην procordia , αργουν γτ πρωτη φορα βλεπουν κινητο lg να παρουσιαζει τετοια προβληματα και δε ξερουν να το διορθωσουν ρωτανε τη μαμα εταιρια..... :X
Link to comment
Share on other sites

2-3 το "θαβουν" , το διαβασαμε ΚΑΙ αυτο. Εγινεεεεεεεεεεε

 

Gasmanian κανεις δε κατηγορησε το σερβις, οτι μπορουν κανουν, και οι εντολες ερχονται απο τη μαμα εταιρεια, εφοσον ειναι το επισημο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

2-3 το "θαβουν" , το διαβασαμε ΚΑΙ αυτο. Εγινεεεεεεεεεεε

 

Gasmanian κανεις δε κατηγορησε το σερβις, οτι μπορουν κανουν, και οι εντολες ερχονται απο τη μαμα εταιρεια, εφοσον ειναι το επισημο σερβις.

μαλλον δεν επιασες το νοημα!δε τα ριχνω στο σερβις απλα εξηγω οτι το κινητο ειναι μια χαρα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα ειναι φθσιολογικο να το στελνουμε σερβισ καθε 6 μηνες κ ειμαστε κ λιγοι οσοι εχουμε προβλημα γ αυτο εφτασαν να μη φτανουν οι πλακετες και να μην εχουν αποθεμα αυτο προσπαθουσα να πω με λιγα λογια...... ;):O υ.γ στην αμερικη εχουν κανει ομαδικη αγωγη 2-3
Link to comment
Share on other sites

υ.γ στην αμερικη εχουν κανει ομαδικη αγωγη 2-3

 

Στην Αμερική σε πολλά πράγματα κάνουν αγωγή για ψύλλου πήδημα με σκοπό να τα τσεπώσουν.

 

Τώρα αν η μία φορά που αλλάξαμε πλακέτα οι περισσότεροι το κάνει ίδιο με το service αυτοκινήτου, πες μου ποιο αυτοκίνητο είναι αυτό να το πάρω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Τα θέματα του κινητού είναι τρία:

 

Bootloop που σύμφωνα με την lg έχει διορθωθεί με τις νέες πλακέτες.

 

Τερματισμός κλήσεων που είναι bug λογισμικού και δεν πιστεύω ότι θα το διορθώσουν ποτέ. Ευτυχώς το κάνει σπάνια και όχι σε όλους.

 

Image retention που δεν θα διορθωθεί και δεν το παρουσιάζει σε όλους.

 

Από εκεί και πέρα το κινητό είναι κορυφή και λειτουργεί υποδειγματικά!

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ακόμα την συσκευή (με το bootloop και τώρα με τα προβλήματα της) .... Απορώ γιατί συνεχίζω να παρακολουθώ αυτό το thread..!!!

 

Οι υποστηρικτές ακόμα και μπαμ να κάνει θα λένε "αφού έσκασε η συσκευή πλέον είναι απροβληματιστη"!!

 

Το μονο σίγουρο είναι ότι οι υποστηρικτές και οι απογοητευμένοι δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε ποτέ μεταξύ μας. Συνέχεια θα υπάρχει αυτή η αντιπαράθεση. Γι αυτό τον λόγο σταματάω να παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread και συνεχίζω να υποστηρίζω την γνώμη μου η οποία είναι.... τέλος lg!! Μόνο τα λεφτά που χαραμησα λυπάμαι. Τίποτα παραπάνω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα το κινητο το εχω παρα πολυ ψηλα , οπως και τη φοβερη procordia !! Αψογοι! :D

Για την procordia συμφωνώ κ εγώ! Δεν είχα παράπονο. Άψογοι και στην συνεννόηση και γρήγορα απαντήσανε στα Mail και πληροφορίες έδωσαν αμέσως. Και ασχολήθηκαν να μου λύσουν τις απορίες μου ευγενικά! Και ωραία προσεγμένο και πακεταρισμενο μου το στειλανε πισω. Άψογοι οι άνθρωποι.

Άργησε να μου έρθει το κινητό πίσω αλλά ήταν λογικό γιατί ήταν πολλές συσκευές πριν από μένα στην αναμονή για επισκευή.

Το θέμα δεν είναι η procordia!

Αυτοί σέρβις κάνουν. Τους πας το κινητό και στο φτιάχνουν. Άλλο είναι το κακό...

Δεν φταίει η procordia που τους στέλνουν πλακέτες που δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα και μας βάζουν στις συσκευές.

Δεν τις δημιουργούν αυτοί τις πλακέτες. Απλά τις τοποθετούν στο κινητο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

GRE.....LG G4 το καλύτερο κινητό! Χαχαχαχα.....αντε να πάθεις ένα bootloop ....ε Και? Σιγά.....η νέα πλακέτα δεν θα πάθει τίποτα. Το είπε η LG! Ποιος το είπε????? Χαχχχαχαχαχαα....

Ή LG που δεν αναγνώριζε στην αρχή τα bootloop.....Η LG που θεωρεί τις κιτρινιλες φυσιολογικό..... Πήρα τηλ. ενημέρωσα για κιτρινιλες Και μου είπαν είναι φυσιλογικο. Επέμενα να το στείλω και μου είπαν άδικα θα το στείλω. Πάρτε τηλέφωνο και εσείς, να το διαπιστώσετε. Φυσιολογικές οι κιτρινιλες όταν χρησιμοποιείς το κινητό.

Δώστε μνημόνια.....

1...2....3.....survivors!!!!!

Lek σε πάω!..... Και θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου....Δεν μπορώ να διαβάζω πλέον μέντιουμ και πολυγνωστες..... ,,,,, το καλύτερο κινητό λέμε!!!!! Ανάρπαστο!

Τρέξτε να το αγοράσετε το πουλάνε πολλοί μεταχειρισμένο.... Το σκοτώνουν χωρίς να αναγνωρίσουν την αξία του....

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το θεμα. Επειδή δεν γράφουν κάποιοι πλέον στο φόρουμ σημαίνει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα??? Βαθιά νυχτωμένοι! Δώστε μνημόνια στο λαο μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!

1ον. Δεν γίνεται σε κάθε συζήτηση να γράφουμε ότι πάθαμε bootloop. Δηλαδή κάθε 10 μέρες που βγαίνουν οι υπερασπιστές και γράφουν, πρέπει εμείς να αναφέρουμε ότι είχαμε πρόβλημα? Διαβάστε από την αρχή του φόρουμ και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

2ον. Κανένας λογικός που διαβάζει το φόρουμ δεν πρόκειται να δώσει ούτε € για να πάρει αυτό το κινητο. Είναι τζόκερ το bootloop. Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρεσεις.

Οπότε το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι το αγοραζουν μεταχειρισμενο στο σύνολο τους, δεν μπαίνουν στο φόρουμ αυτό.

Και εσείς , οι μετρημένοι στο χέρι, που δεν είχατε πότε προβλημα, μπράβο σας. Σύμφωνα με αυτό το φόρουμ είστε οι λιγοι τυχεροι. Μας το είπατε μια φορά, 2 φορές, 3 φορές......100 φορές! Τσουρέκια!!!! Εντάξει το εμπεδωσαμε ..... μέχρι το όνομα σας μάθαμε από έξω..... Εεεε μην το ξαναγραψετε.....γινατε κουραστικοι. Αφήστε να γράψει και κάποιος αλλος. Από τα δικά σου τα ποστ και μόνο, αν δεν διάβαζα το όνομα σου....θα νόμιζα είσασταν πολλοί!!!! Έλεος .....ενας-δυο είστε!!!!

Και γράφουμε εδώ μέσα την εμπειρία μας για να βοηθήσουμε τα άλλα μέλη μας , να πάρουν σώστες αποφάσεις και να μην ξοδέψουν τα χρήματα τους λαθος. Αυτό μας ενδιαφέρει, γι αυτό γραφουμε. Κοιτάμε το σύνολο....και όχι τις εξαιρέσεις στον κανόνα.

Βέβαια υπάρχουν και εκείνοι, που λένε :ας πάθουν οι άλλοι αυτό που επαθα εγώ".... Ή "εγώ είμαι καλα......δεν με νοιάζει οι άλλοι ή το σύνολο τους αν τρέχουν στην εγγύηση και μείνουν 1 μήνα χωρίς κινητο".

Σοβαρευτείτε, γράψτε την εμπειρία σας, τη γνώμη σας, και αφήστε τα προγνωστικά για τις καινούργιες πλακέτες κτλ...κτλ...κτλ... Αφήστε τα μέλη μας να βγάλουν ασφαλή συμπεράσματα. Είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, και όχι να ερχόμαστε κόντρα μεταξύ μας.

Υπάρχουν κινητά, που συνολικά, ο κανόνας, είναι ακριβώς αντίθετος με το G4. Δεν παρουσιάζουν προβλημα. Σ αυτό το φόρουμ, με λίγο ψάξιμο, μπορούμε να βρούμε αξιόλογα κινητά, που μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες μας.

 

Να το κοιταξεις οσο ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα του κινητού είναι τρία:

 

Bootloop που σύμφωνα με την lg έχει διορθωθεί με τις νέες πλακέτες.

 

Τερματισμός κλήσεων που είναι bug λογισμικού και δεν πιστεύω ότι θα το διορθώσουν ποτέ. Ευτυχώς το κάνει σπάνια και όχι σε όλους.

 

Image retention που δεν θα διορθωθεί και δεν το παρουσιάζει σε όλους.

 

Από εκεί και πέρα το κινητό είναι κορυφή και λειτουργεί υποδειγματικά!

 

Φιλαράκι, είσαι απίστευτος!!!

Θα ήθελα να είχα μαγαζί και να σε είχα πελάτη. Εισαι η χαρά του καταστηματάρχη... Και συγκεκριμένα, είσαι η χαρά του λαμόγιου καταστηματάρχη.

Σου πουλάνε bootloop και σε πείσανε ότι - μάλλον - το λύσανε με τις νέες πλακέτες.

Σου πουλάνε image retention - που δεν μπορούν να λύσουν - αλλά δεν πειράζει.... να μη κάνουν και αυτοί ένα λαθάκι...

Σου πουλάνε "τερματισμούς κλήσεων" - που δε θα το διορθώσουν ποτέ - και σε πείσαν ότι το κάνει σπάνια και όχι σε όλους!!!

 

Και το συμπέρασμα: Το κινητό είναι κορυφή!!

Για αυτό λέω.... Είσαι απίστευτος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...