Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο σου ακομα δεν εχει παθει κανονικο bootloop.Απλα συνεχιζει να κανει που και που επανεκκινήσεις;

Ναι κάνει επανεκκινησεις μόνο του αλλά συνέρχεται.

Μέχρι τώρα μου έχει κάνει 5 φορές. Όχι συνεχόμενες όμως!! Κάνει μια κάθε ένα τέταρτο - 10 λεπτά ας πούμε.

 

 

Ακόμα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγινε.Καλα ξεμπερδέματα φιλε .Παντως στο service δεν κανουν τους δυσκολους , ευκολα θα περασει για αλλαγη πλακετας.ΜΟΝΟ στην οξυδωση δεν δειχνουν καμια ανοχη!
Link to comment
Share on other sites

Εγινε.Καλα ξεμπερδέματα φιλε .Παντως στο service δεν κανουν τους δυσκολους , ευκολα θα περασει για αλλαγη πλακετας.ΜΟΝΟ στην οξυδωση δεν δειχνουν καμια ανοχη!

Φίλη!

Δεν πιστεύω ότι θα φτάσει μέχρι το σέρβις γιατί το έκλεισα και το άφησα στην άκρη από τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλη!

Δεν πιστεύω ότι θα φτάσει μέχρι το σέρβις γιατί το έκλεισα και το άφησα στην άκρη από τώρα!!!

Γιατι να το αφησεις; Κριμα είναι..!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το αφησεις; Κριμα είναι..!

Ναι κρίμα δε λες τίποτα! Χαχαχαχα!

Ειχα σκοπό να το βάλω στο συρτάρι αμέσως μετά το bootloop που είχε πάθει αλλά το έδωσα στην μητέρα μου. Αφού τώρα βλέπω άρχισε πάλι να κάνει νερα, της άλλαξα την συσκευή και την αφήνω στην άκρη. Δεν γίνεται συνέχεια να ασχολούμαι με το g4 και να περιμένω το επόμενο bootloop!

Ούτε του έχω εμπιστοσύνη!

Το κινητό οποιασδήποτε πλακέτας είναι για πέταμα...

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι κρίμα δε λες τίποτα! Χαχαχαχα!

Ειχα σκοπό να το βάλω στο συρτάρι αμέσως μετά το bootloop που είχε πάθει αλλά το έδωσα στην μητέρα μου. Αφού τώρα βλέπω άρχισε πάλι να κάνει νερα, της άλλαξα την συσκευή και την αφήνω στην άκρη. Δεν γίνεται συνέχεια να ασχολούμαι με το g4 και να περιμένω το επόμενο bootloop!

Ούτε του έχω εμπιστοσύνη!

Το κινητό οποιασδήποτε πλακέτας είναι για πέταμα...

 

Λες ε; Εγω θα βασιστω παντως σ αυτό το τηλεφωνο και οσο με βγαλει.Με εχει βολεψει αφανταστα!

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Εγω θα βασιστω παντως σ αυτό το τηλεφωνο και οσο με βγαλει.Με εχει βολεψει αφανταστα!

Κ εγώ είχα σκοπό να το κρατησω πολύ! Δεν αλλάζω συσκευές τακτικά. Αλλα είχε άλλη άποψη αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.Οχι εγω ακομα πιστευω σ αυτο.Μονο τη καμερα χρειαζεται να αλλαξω που χαλασε το OIS , και οσο βγαλει απο κει και περα!
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.Οχι εγω ακομα πιστευω σ αυτο.Μονο τη καμερα χρειαζεται να αλλαξω που χαλασε το OIS , και οσο βγαλει απο κει και περα!

Μακάρι να είσαι από τους ελάχιστους τυχερούς!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενα pc δοκιμασε να κανεις διορθωση με το προγραμμα της lg και ενα δευτερο οου σκεφτομαι ειναι να κανεις ολα τα update στον μαρκετ των εφαρμογων το ειχα παθει στο spirit του πατερα μου και μολις εκανα τα update των εφαρμογων εστρωσε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα δεν είναι καλά....

 

Δίκαρτο, αγορασμένο Απριλιου του '15 TOY 2016 σειρά 505. Ιούνιο του '16 bootloop, επίσκεψη στο service και αλλαγή πλακέτας σε 605.

Με το που ζέστανε ο καιρός, άρχισε τις τσαχπινιές.

Η μπαταρία τελειώνει μέσα στην ημέρα, χωρίς κάποια αλλαγή στη χρήση.

Η πλάτη είναι ιδιαίτερα ζεστή και η συσκευή αλλάζει την κάρτα που παίρνει δεδομένα ανάλογα τα κέφια της. Εγώ την τοποθετώ στην κάρτα 1 και γυρίζει μόνη της στην κάρτα 2 όποτε γουστάρει.

 

Τηλέφωνο με πρωτοβουλίες!!!

 

Δεν βλέπω να το βγάζουμε το καλοκαίρι. Ηταν να αλλάξουμε τα λάστιχα του αυτοκινήτου.... Με βλέπω για πέταμα της μπακατέλας και αγορά νέου κινητού.

 

Ουστ LG!!

 

Υ.Γ. Παράκληση. Σεβαστείτε τα νεύρα μου και μη βρεθεί κανένας να απαντήσει "Ναι, αλλά βγάζει τέλειες φωτογραφίες", έτσι;

Edited by apkor
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι κρίμα δε λες τίποτα! Χαχαχαχα!

Ειχα σκοπό να το βάλω στο συρτάρι αμέσως μετά το bootloop που είχε πάθει αλλά το έδωσα στην μητέρα μου. Αφού τώρα βλέπω άρχισε πάλι να κάνει νερα, της άλλαξα την συσκευή και την αφήνω στην άκρη. Δεν γίνεται συνέχεια να ασχολούμαι με το g4 και να περιμένω το επόμενο bootloop!

Ούτε του έχω εμπιστοσύνη!

Το κινητό οποιασδήποτε πλακέτας είναι για πέταμα...

 

Εγώ στη θέση σου θα του έδινα την ευκαιρία να βγάλει το όποιο πρόβλημα έχει όσο είναι ακόμα εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν και ασήμαντη παρατήρηση, δεν παίζει να αγοράστηκε Απρίλιο όχι μόνο επειδή είναι 505 αλλά επειδή δεν είχε καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

Όσο για την μπαταρία μακάρι να μου έβγαζε κι εμένα μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν και ασήμαντη παρατήρηση, δεν παίζει να αγοράστηκε Απρίλιο όχι μόνο επειδή είναι 505 αλλά επειδή δεν είχε καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

Όσο για την μπαταρία μακάρι να μου έβγαζε κι εμένα μια μέρα.[/quote

 

όντως! Ασήμαντη!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα δεν είναι καλά....

 

Δίκαρτο, αγορασμένο Απριλιου του '15 TOY 2016 σειρά 505. Ιούνιο του '16 bootloop, επίσκεψη στο service και αλλαγή πλακέτας σε 605.

Με το που ζέστανε ο καιρός, άρχισε τις τσαχπινιές.

Η μπαταρία τελειώνει μέσα στην ημέρα, χωρίς κάποια αλλαγή στη χρήση.

Η πλάτη είναι ιδιαίτερα ζεστή και η συσκευή αλλάζει την κάρτα που παίρνει δεδομένα ανάλογα τα κέφια της. Εγώ την τοποθετώ στην κάρτα 1 και γυρίζει μόνη της στην κάρτα 2 όποτε γουστάρει.

 

Τηλέφωνο με πρωτοβουλίες!!!

Δεν βλέπω να το βγάζουμε το καλοκαίρι. Ηταν να αλλάξουμε τα λάστιχα του αυτοκινήτου.... Με βλέπω για πέταμα της μπακατέλας και αγορά νέου κινητού.

 

Ουστ LG!!

 

Υ.Γ. Παράκληση. Σεβαστείτε τα νεύρα μου και μη βρεθεί κανένας να απαντήσει "Ναι, αλλά βγάζει τέλειες φωτογραφίες", έτσι;

 

Φιλαρακι μου,γιατι να παρεις καινουριο κινητο;Αφου εχεις εγγυηση για τη μητρικη μεχρι τον Ιουνιο του 18!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι νεες πλακετες, και το θεμα εξαλειφθηκε. Αφου το λεει ο gre, ετσι θα ειναι. Οχι οτι το'χει πουλησει ο μισος πλανητης το κινητο ή το 'χει παρατησει... Και οι δυσμοιροι που το αγοραζουν , δε ξερουν οτι παιρνουν "πατατα τσεπης"...

Καλο χρυσο, αλλα δε μου αρεσει να λεω "οταν δουλευει".

+1 . Συμφωνώ με Tommy.

Οχι τιποτα αλλο, αλλά μερικοί έχουν σπουδάσει μέντιουμ μάλλον! Κανα αριθμό στο τζόκερ πείτε, μπας και σωθούμε! Και αφήστε τα bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Τα μέντιουμ είναι άλλοι είναι που προβλέπουν ότι δεν έχει διορθωθεί το bootloop -ενώ υπάρχουν χιλιάδες απροβλημάτιστες συσκευές με νέες πλακέτες πάνω από ένα χρόνο- και που ξέρουν ότι όλα τα g4(μιλάμε για την κορυφαία συσκευή του 2015) τα έχουν αγοράσει "άσχετοι" και "δύσμοιροι". Να πει κάποιος για τον τερματισμό των κλήσεων και το image retention να το δεχτώ, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι μαντική και φαντασία. Και το χειρότερο είναι ότι θάβουν με πάθος το τηλέφωνο άτομα που δεν έχουν πάθει bootloop με νέα πλακέτα, πράγμα που δεν κάνουν ούτε τα παιδιά που ξαναέπαθαν bootloop και θα είχαν όλα τα δίκια με το μέρος τους!
Link to comment
Share on other sites

Δειξε μου τις χιλιαδες απροβληματιστες συσκευες. Δε βλεπεις την "κατηφορα" που εχουν παρει τα thread του G4; Ποιος ο λογος αραγε;

Επισης τερματισμος κλησεων. Να μη το παρεις χαμπαρι , και να μη μπορεις να δεχτεις κλησεις. Μαγεια, καταπληκτικο τηλεφωνο.

 

Μαγεια και η λογικη σου για το ποιος "θαβει" το τηλεφωνο. Οχι οτι ολοι τους το'χουν σουταρει "με παθος" και έμειναν καμμία εκατοστή άτομα ρομαντικά και μερικά με μπόλικη φαντασία να έχουν το τηλέφωνο ακόμη στην κατοχή τους.

 

1000 φορές καλύτερο και απροβλημάτιστο το optimus g. Πάλι καλά που το έχω ως μπακαπ τηλέφωνο ...

 

Επίσης από πότε δεν θα έχουν άποψη όσοι δεν έπαθαν bootloop? Επιλέγεις να προσπεράσεις ότι όλες οι πλακέτες καθώς φαίνεται έχουν ημερομηνία λήξης. Από τους λίγους που έμειναν με το κινητό φαίνεται ότι κάποιοι θα αντιμετωπίσουν το πρόβλημα και αν όχι αυτό αντιμετωπίζουν αλλά. Οπότε μπορείς να κάνεις εσύ ένα εικόνισμα στο κινητό, εμείς ΔΕΝ θα του κάνουμε !!

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω βαρεθει να το λεω. Μην ειστε απολυτοι. Καποιοι δεν εχουν προβληματα (οπως εγω) και δεν θα εχουν. Τι ir που προσωπικα δεν το εχω δει, τι με το μη τερματισμο κλησεων που δεν το εχω δει.. Τι με το bl που ουτε αυτο εχω δει.

Tommy η σκεψη σου ειναι πως το πουλησε ο μισος πλανητης στο διαστημα ή στον αλλο μισο πλανητη;

Το οτι εχει παρει τη κατηφορα στα θεματα του myphone μηπως εστι πως δεν εχουμε καποιο προβλημα με τη συσκευη; Ο κυριοτερος λογος των φορουμ δεν ειναι η λυση ενος προβληματος;

Δεν ηξερα πως θα επρεπε να μπαινω καθε μερα εδω για να ανεβαζω ποσοστα του lg g4.

 

Πες μου ποτε ληγει το κινητο μου 602 nl.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω βαρεθει να το λεω. Μην ειστε απολυτοι. Καποιοι δεν εχουν προβληματα (οπως εγω) και δεν θα εχουν. Τι ir που προσωπικα δεν το εχω δει, τι με το μη τερματισμο κλησεων που δεν το εχω δει.. Τι με το bl που ουτε αυτο εχω δει.

Tommy η σκεψη σου ειναι πως το πουλησε ο μισος πλανητης στο διαστημα ή στον αλλο μισο πλανητη;

Το οτι εχει παρει τη κατηφορα στα θεματα του myphone μηπως εστι πως δεν εχουμε καποιο προβλημα με τη συσκευη; Ο κυριοτερος λογος των φορουμ δεν ειναι η λυση ενος προβληματος;

Δεν ηξερα πως θα επρεπε να μπαινω καθε μερα εδω για να ανεβαζω ποσοστα του lg g4.

 

Πες μου ποτε ληγει το κινητο μου 602 nl.

κ το δικο μου ρωτα τον...σειρα 603

στην αναφορα σου οτι το χουν πουλησει αλλα δεν εχει καταληξει μαλλον σε χερια γηινων(αφου δεν αναφερουν προβληματα) ομολογω οτι μου βγηκε ο καφες απ τη μυτη..χαχαχαχα

καποιοι ανθρωποι εχουν εμπαθεια με το G4...

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 τηλεφωνα γ3 γ4 λ φινο , και τα 3 τα εχω στειλει για επισκευει και το γ4 τωρα μου λενε δεν αναγνωριζουν τη βλαβη σαν προβλημα γτ πλεον αναγνωρισε η lg to προβλημα και δεν το φτιαχνουμε !τωρα γιατι οι αλοι δε μιλουν ειναι λογικο δε μπαινει ολη η ελλαδα στο φορουμ για τα προβληματα του τηλεφωνου πχ ο κουμπαρος μου εχει αλλαξει 2 φορες πλακετα στο γ4 αλλα δε ξερει καν την υπαρξη του φορουμ απλα πουλησε τη συσκευη !το θεμα ειναι να μη σου τυχει αλλα εγω απο την εμπειρια μου δε βλεπω προκοπη 2 πλακετεσ το φινο

μια πλακετα κ μια οθονη το γ3 μεχρι που το πουλησα κ το γ4 μια οθονη και τωρα δε το φτιαχνουν καν ουτε θηκη δε ξανα παιρνω οχι κινητο και με τις κοκκινιλες δε μπορω να το πουλησω κιολας..... το εδωσα στη μανα μου ασχετη απο κινητα μονο τα βασικα και μολισ κατεβασε τις ειδοποιησεις μου λεει αυτο κατι εχει βγαζει τα εικονιδια αχνα κοκκινα χαλασε ......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...