Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Στην Procordia που είχα πάει το G4 με bootloop πρόσφατα, όταν το παρέλαβαν, ενημέρωσαν ότι ο δείκτης υγρασίας είχε γίνει "triggered", δηλαδή το κινητό κάποια στιγμή είχε δεχθεί νερό/υγρασία. Μου ζήτησαν να αναγνωρίσω (προφορικά) ότι ενημερώθηκα γι'αυτό και πως αν εσωτερικά έβρισκαν οξείδωση, δε θα με κάλυπταν.

 

Τελικά δε βρήκαν κάτι εσωτερικά και μου άλλαξαν πλακέτα δωρέαν. Ωστόσο, ακόμη κι αν έβρισκαν κάτι, θα το θεωρούσα γελοίο να μην με καλύψουν για ένα τόσο γνωστό πρόβλημα με "αφορμή" την υγρασία. Ευτυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο.

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Εγώ έστειλα το κινητό Δευτέρα, και σήμερα παρέλαβα με άλλη πλακέτα, άρα και άλλο imei. Πολύ γρήγορα! Μπραβο στην procordia.

Ενώ πριν ήταν γερμανικό 509.Μια φορά είχε πάθει bootloop και επανήλθε με hard reset. Δεύτερη φορά δεν άνοιγε.

Τώρα από το LG phone from γράφει provider name GREECE.

PRODUCTION DATE: 2017/02/15

Release date: 2017/02/16

Υπάρχει άλλος τρόπος να δω Κατασκευή?

Άρα η εγγύηση επεκτείνεται? Ή μόνο της πλακέτας?

Σχόλια τεχνικου: WE.ADEULD.ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΉ ΤΗΣ ΚΘΡΘΩΣ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΜΕ ΝΈΟ IMEI:

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εγώ έστειλα το κινητό Δευτέρα, και σήμερα παρέλαβα με άλλη πλακέτα, άρα και άλλο imei. Πολύ γρήγορα! Μπραβο στην procordia.

Ενώ πριν ήταν γερμανικό 509.Μια φορά είχε πάθει bootloop και επανήλθε με hard reset. Δεύτερη φορά δεν άνοιγε.

Τώρα από το LG phone from γράφει provider name GREECE.

PRODUCTION DATE: 2017/02/15

Release date: 2017/02/16

Υπάρχει άλλος τρόπος να δω Κατασκευή?

Άρα η εγγύηση επεκτείνεται? Ή μόνο της πλακέτας?

Σχόλια τεχνικου: WE.ADEULD.ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΉ ΤΗΣ ΚΘΡΘΩΣ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΜΕ ΝΈΟ IMEI:

Ναι η εγγυηση της πλακέτας επεκτείνεται μονο. Όχι όλης της συσκευής. Τώρα δεν θυμάμαι αν είναι για ένα η δύο χρόνια όμως

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά και για εμένα, Τρίτη το έστειλα σήμερα ήρθε με καινούργια πλακέτα

 

Τώρα από το LG phone from γράφει provider name GREECE.

PRODUCTION DATE: 2017/03/08

Release date: 2017/03/09

Link to comment
Share on other sites

Στην Procordia που είχα πάει το G4 με bootloop πρόσφατα, όταν το παρέλαβαν, ενημέρωσαν ότι ο δείκτης υγρασίας είχε γίνει "triggered", δηλαδή το κινητό κάποια στιγμή είχε δεχθεί νερό/υγρασία. Μου ζήτησαν να αναγνωρίσω (προφορικά) ότι ενημερώθηκα γι'αυτό και πως αν εσωτερικά έβρισκαν οξείδωση, δε θα με κάλυπταν.

 

Τελικά δε βρήκαν κάτι εσωτερικά και μου άλλαξαν πλακέτα δωρέαν. Ωστόσο, ακόμη κι αν έβρισκαν κάτι, θα το θεωρούσα γελοίο να μην με καλύψουν για ένα τόσο γνωστό πρόβλημα με "αφορμή" την υγρασία. Ευτυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο.

 

Κανονικά η υγρασία δε φαίνεται από ένα άσπρο κυκλάκι στη πίσω μεριά της συσκευής, που γίνεται κόκκινο ή ροζ ?

Link to comment
Share on other sites

Στην Procordia που είχα πάει το G4 με bootloop πρόσφατα, όταν το παρέλαβαν, ενημέρωσαν ότι ο δείκτης υγρασίας είχε γίνει "triggered", δηλαδή το κινητό κάποια στιγμή είχε δεχθεί νερό/υγρασία. Μου ζήτησαν να αναγνωρίσω (προφορικά) ότι ενημερώθηκα γι'αυτό και πως αν εσωτερικά έβρισκαν οξείδωση, δε θα με κάλυπταν.

 

Τελικά δε βρήκαν κάτι εσωτερικά και μου άλλαξαν πλακέτα δωρέαν. Ωστόσο, ακόμη κι αν έβρισκαν κάτι, θα το θεωρούσα γελοίο να μην με καλύψουν για ένα τόσο γνωστό πρόβλημα με "αφορμή" την υγρασία. Ευτυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο.

 

Προφανώς η γελοιότητα LG και procordia, έχει αγγίξει νέα ιστορικά υψηλά. Τώρα αν αξίζει να ασχοληθώ με το σαπάκι τους περισσότερο, καταθέτοντας καταγγελίες, αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με καλωσοριζω στο κλαμπ,σε εμένα δεν ανοίγει και κλείνει,μένει κολλημένο στο logo της LG και αναβοσβηνει το led,είναι σειρά 512 και λειτουργεί 10 μήνες,όπου και εχθές πήγα να του κάνω την πρώτη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ήθελα να στείλω ένα email στο customer support της LG εκτός Ελλάδας, αν γνωρίζει κάποιος ένα σχετικό email address, ας το γράψει εδώ, ή ας μου στείλει pm.

thanx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εχουν στηλει μηνυμα σημερα το πρωι και πηγα να το παραλαβω απο την ΜΤΝ Κυπρου οπου το εστηλαν στην αντιπροσωπια η κοπελλα εκει δεν μ ειπε τι ειχε αλλα οτι μ αλλαξαν την πλακετα και τωρα λειτουργει μια χαρα χωρις κανενα προβλημα ευχομαι να μην το ξανα παθω παιδια. Χωρις χρεωση και ευτυχως επειδη ηταν μεσα στην εγγκυηση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πίσω και το άνοιξα να βρω την υγρασία. Μου πήρε αρκετή ώρα να το βρω με γυμνό μάτι. Είναι κοντά στο USB port και θέλει μικροσκόπιο για να καταλάβεις τι γίνεται. Προφανώς οι άνθρωποι (LG και procordia) είναι πολύ απελπισμένοι!

Αν κάποιος έχει προς πώληση μητρική κατασκευής από το Β μισό του 2016 και μετά ας στείλει pm!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by scion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή θα ήθελα να στείλω ένα email στο customer support της LG εκτός Ελλάδας, αν γνωρίζει κάποιος ένα σχετικό email address, ας το γράψει εδώ, ή ας μου στείλει pm.

thanx

 

Μπορείς να τους στείλεις εδώ... http://www.lg.com/uk/support/contact/chat-email

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το service στην procordia,εχθές το παρέδωσα και το απογευμα ήταν έτοιμο,είχα την εντύπωση ότι λύθηκε το πρόβλημα μου με κάποια είδους αναβάθμιση,λόγω ότι ήταν έτοιμο τόσο γρήγορα,αλλά τελικά έγινε αλλαγή στην πλακετα!

 

Υ.Γ.:Πριν είχα την 512,πως μπορω να δω την καινούργια;

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Άψογο το service στην procordia,εχθές το παρέδωσα και το απογευμα ήταν έτοιμο,είχα την εντύπωση ότι λύθηκε το πρόβλημα μου με κάποια είδους αναβάθμιση,λόγω ότι ήταν έτοιμο τόσο γρήγορα,αλλά τελικά έγινε αλλαγή στην πλακετα!

 

Υ.Γ.:Πριν είχα την 512,πως μπορω να δω την καινούργια;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7120691#post7120691

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν μια εβδομάδα ο κύριος bootloop πέρασε και από τα δικά μου τα λημέρια, παρτίδα 509 αγορασμένο Νοέμβριο του 2015 . Δεν υπάρχει ανταλλακτικό προς το παρόν, να υπολογίζω σε κανα μήνα να το πάρω πίσω;;
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα ο κύριος bootloop πέρασε και από τα δικά μου τα λημέρια, παρτίδα 509 αγορασμένο Νοέμβριο του 2015 . Δεν υπάρχει ανταλλακτικό προς το παρόν, να υπολογίζω σε κανα μήνα να το πάρω πίσω;;

Ένα ποστ πιο πίσω το παλικάρι το πήρε την επόμενη μέρα... Εσύ γιατί να υπολογίζεις ένα μήνα;

Τι διαφορά έχει το δικό σου από το δικό του; απλά ρωτάω...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποστ πιο πίσω το παλικάρι το πήρε την επόμενη μέρα... Εσύ γιατί να υπολογίζεις ένα μήνα;

Τι διαφορά έχει το δικό σου από το δικό του; απλά ρωτάω...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Αν δεν έχει πλακέτες το σέρβις πράγματι μπορεί να πάρει μέχρι και μήνα. Είμαι ένας από τους άτυχους. Αν η παραγγελία έχει γίνει νωρίτερα από το ποτέ πήγε για σέρβις η εν λόγω συσκευή λογικά θα φτιαχτεί γρηγορότερα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να'μαι από τους τυχερούς και μέχρι την Παρασκευή να το έχω στα χέρια μου. Μόλις μάθω και ποιά παρτίδα θα μου φορέσουν θα ενημερώσω
Link to comment
Share on other sites

Πείτε για να ξέρουμε γιατί εγώ δεν έχω bootloop αλλά θα πάει σέρβις γιατί χάνει τα δίκτυα στο ξεκουδουνο

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε για να ξέρουμε γιατί εγώ δεν έχω bootloop αλλά θα πάει σέρβις γιατί χάνει τα δίκτυα στο ξεκουδουνο

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Αν έχεις παλιά πλακέτα δεν το γλυτώνεις το bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα και το δικο μου κινητο επαθε bootloop και φυσικα δεν ξαφνιαστηκα καθολου (παρτιδα 508 Ρουμανιας) και απο αυριο θα παρω τηλεφωνο την procordia να ερθουν να το παραλαβουν.Οσο αφορα το image retention επειδη εχω μπερδευτει λιγο τελικα την αλλαζουν την οθονη ή όχι ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα και το δικο μου κινητο επαθε bootloop και φυσικα δεν ξαφνιαστηκα καθολου (παρτιδα 508 Ρουμανιας) και απο αυριο θα παρω τηλεφωνο την procordia να ερθουν να το παραλαβουν.Οσο αφορα το image retention επειδη εχω μπερδευτει λιγο τελικα την αλλαζουν την οθονη ή όχι ;

 

Θα ξαφνιαστούν άλλοι και του χρόνου θα λένε ότι υπήρχαν ακόμα bootloop το 2017 και ότι δεν έχει διορθώσει τίποτα η lg με τις νέες πλακέτες...όπως κάνουν και τώρα για πέρυσι που λένε ότι γινόταν χαμός από bootloop ενώ ήταν όλα σειράς 5χχ και 601.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...