Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν στην ενότητα, συγκεκριμένα πέρσι το Σεπτέμβριο που έπαθα το BL. Εχω καινούργιο θεματακι πλέον με το "διαμάντι". Η μπαταρία πέφτει πολυ γρηγορα και αργει να φορτισει απο το 20% στο φουλ περιπου 4-5 ωρες. Εχει καποιος να προτεινει κατι γι αυτο? Επισης εχει ξεκινησε να υπερθερμαινεται χωρις να ειναι στον ηλιο, απλα οταν ειναι αδρανες. Κατι μου λεει οτι ειναι ετοιμο να με αφησει παλι...

 

Αν δεν είναι θέμα μπαταρίας μπορεί να φταίει το καλώδιο φόρτισης για την αργή φόρτιση.Μου έκανε κάτι αντίστοιχο, άλλαξα καλώδιο και έστρωσε κατευθείαν.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωστη η "ποιοτητα" της LG στα καλωδια φορτισης. Αν και σε εμενα ακομη φορτιζει κανονικα, στα LG Optimus G + G2 ειχε χρειαστει αλλαγη. Χωρις κακομεταχειριση, χωρις τιποτα τετοιο.

Μπορει να ειναι αυτο που ευθυνεται, αλλαξε καλωδιο και βλεπεις :)

Για την υπερθερμανση, not sure what is happening

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η ώρα... :rolleyes:

Σειρά 505, αγορασμένο Δεκ 15 από Γερμανό.

Σήμερα το απόγευμα...μετά από 15 λεπτά navigation...reboot...εμφάνισε για λίγο το LG logo...και shutdown..!!

Από τότε δεν ανοίγει με τίποτα....μουλάρι ο αστραχάν!!!

Πάω αύριο procordia...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο πατησα να ανοίξω το Bluetooth μου κόλλησε και νέκρωσε εντελώς, περιμένω μπας ξεκόλλησει κανα 1 λεπτο ευτυχώς ξεκόλλησε κανει επανεκινησει μονο του και ολα καλα.σειρα 701.βρίσκομαι σε νησί και δουλεύω αν ειναι να μου μείνει καλυτερα να το πετάξω στην θάλασσα να ξεμπερδευω!στο αλλο νημα εχω ανοίξει συζήτηση για ποια συσκευή να πάρω να το δωσω να ξεμπερδευω!
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο πατησα να ανοίξω το Bluetooth μου κόλλησε και νέκρωσε εντελώς, περιμένω μπας ξεκόλλησει κανα 1 λεπτο ευτυχώς ξεκόλλησε κανει επανεκινησει μονο του και ολα καλα.σειρα 701.βρίσκομαι σε νησί και δουλεύω αν ειναι να μου μείνει καλυτερα να το πετάξω στην θάλασσα να ξεμπερδευω!στο αλλο νημα εχω ανοίξει συζήτηση για ποια συσκευή να πάρω να το δωσω να ξεμπερδευω!

 

Μου εχει κανει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο πριν κανα χρονο (δηλαδη στις αρχες που το ειχα παρει σχεδον). Νεκρωσαν τα παντα μολις ανοιξα το bluetooth. ΜΙΑ φορα το εχει κανει. Νομιζω οτι δε περιμενα να κανει επανεκκινηση, εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο επαρχία οποτε πρεπει να το στειλω, και δεν βγαζω ακρη με το τηλεφωνικο κεντρο της procordia 20 λεπτα αναμονης

Μακριά (προσωπική μου άποψη) από arvato

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι και εγω κατοχος g4 και εχει τωρα δυο μερες που εχει σβησει το κιν μου παει να ανοιξει αλλα κολλαει κανει επανεκκίνηση παει να μπει στο μενου και κολλαει και κανει συνεχεια restart μονο του!!!τι ακριβως ειναι αυτο???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι και εγω κατοχος g4 και εχει τωρα δυο μερες που εχει σβησει το κιν μου παει να ανοιξει αλλα κολλαει κανει επανεκκίνηση παει να μπει στο μενου και κολλαει και κανει συνεχεια restart μονο του!!!τι ακριβως ειναι αυτο???

 

Bootloop.....

Θέλει service. Είναι στην εγγύηση ακόμα;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Bootloop.....

Θέλει service. Είναι στην εγγύηση ακόμα;

το πηρα περσι την πρωτοχρονια???

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

το πηρα περσι την πρωτοχρονια???

Εμένα ρωτάς; χαχαχαχαχα αστειεύομαι!

Είσαι στην εγγύηση λοιπόν!! Πάρε ένα τηλέφωνο στην lg να τους πεις το πρόβλημα και να σου κλείσουν ραντεβού να έρθει κουριερ να το πάρει από το σπίτι να το πάει στο σέρβις της procordia με έξοδα δικά τους.

 

Η αν σε βολεύει στείλε μήνυμα μέσω τσατ στην lg να συνεννοηθεις από κει!

 

Τηλέφωνο: 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Τσατ και email : http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email

 

Εκτός αν μένεις Αθήνα και θες να το πας μόνος σου στο σέρβις!

http://www.procordia.gr/contact-1/

 

 

Δοκίμασες αν επανέλθει με hard reset από τα εξωτερικά πλήκτρα πρώτα;;;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και ακομα δεν επιασαν καλα οι ζεστες παλι πανηγυρι θα εχουμε και φετος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα δεν επιασαν καλα οι ζεστες παλι πανηγυρι θα εχουμε και φετος...

 

Ποσο πανηγυρι να εχουμε ακομη ομως ρε συ;

Αρχικα δε ξερουμε τι σειρας κινητο ειχε ο φιλος πιο πανω.

Μετα, ειναι παρα πολυς ο κοσμος που το εχει πουλησει.

Στη συνεχεια, ακομη περισσοτερος αυτος που μπορει να μη το πουλησε, αλλα δεν εχει ιδεα τι εστι φορουμ.

 

Αρα μη περιμενεις να δεις πανηγυρια. Οσοι ρομαντικοι μειναμε με το κινητο αυτο, αυτους θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Το g4 μου άρχισε να κάνει πάλι νερά σήμερα .....

Το είχα στείλει για bootloop πριν κάτι μήνες και σήμερα έκανε 4 φορές επανεκκίνηση μόνο του!! Μέσα σε διάστημα 15 λεπτών.

 

Ετοιμάζεται για δεύτερο bootloop.

 

Το είχα δώσει της μητέρας μου όταν γύρισε τότε από το σέρβις κ όταν είδα σήμερα να ανοιγοκλεινει, πήρα από μεσα όλα τα σημαντικά αρχεία και περιμενουμε.... Κάνει επανεκκίνηση αλλά ανοίγει κανονικά. Τώρα φαίνεται να είναι εντάξει.

 

Η χρήση που του έκανε είναι απειροελαχιστη. Ούτε ίντερνετ καθόλου ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα. Το είχε μόνο για καμιά κλήση και για ώρα ανάγκης. Τίποτα παραπάνω ούτε καν φωτογραφίες. Η χρήση του ηταν σχεδόν μηδενική

 

 

 

Θυμηστε μου λίγο πως κοιτάμε τον αριθμό πλακέτας.

 

Edit : πέρασα όλα τα σημαντικά αρχεία σε ένα παλιό lenovo που έχουμε και γύρισα το g4 εργοστασιακες ρυθμίσεις και έκανε πάλι επανεκκίνηση μετά τις εργοστασιακες. Αλλά τώρα φαίνεται να λειτουργεί...

Όρεξη να'χεις να ασχολείσαι με αυτό το κινητό πια.... Είναι που οι νέες πλακέτες είναι μια χαρά!!!!!

Κάποια στιγμή δεν θα ανοίγει καθόλου... Κλασικά!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το g4 μου άρχισε να κάνει πάλι νερά σήμερα .....

Το είχα στείλει για bootloop πριν κάτι μήνες και σήμερα έκανε 4 φορές επανεκκίνηση μόνο του!! Μέσα σε διάστημα 15 λεπτών.

 

Ετοιμάζεται για δεύτερο bootloop.

 

Το είχα δώσει της μητέρας μου όταν γύρισε τότε από το σέρβις κ όταν είδα σήμερα να ανοιγοκλεινει, πήρα από μεσα όλα τα σημαντικά αρχεία και περιμενουμε.... Κάνει επανεκκίνηση αλλά ανοίγει κανονικά. Τώρα φαίνεται να είναι εντάξει.

 

Η χρήση που του έκανε είναι απειροελαχιστη. Ούτε ίντερνετ καθόλου ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα. Το είχε μόνο για καμιά κλήση και για ώρα ανάγκης. Τίποτα παραπάνω ούτε καν φωτογραφίες. Η χρήση του ηταν σχεδόν μηδενική

 

 

 

Θυμηστε μου λίγο πως κοιτάμε τον αριθμό πλακέτας.

 

Edit : πέρασα όλα τα σημαντικά αρχεία σε ένα παλιό lenovo που έχουμε και γύρισα το g4 εργοστασιακες ρυθμίσεις και έκανε πάλι επανεκκίνηση μετά τις εργοστασιακες. Αλλά τώρα φαίνεται να λειτουργεί...

Όρεξη να'χεις να ασχολείσαι με αυτό το κινητό πια.... Είναι που οι νέες πλακέτες είναι μια χαρά!!!!!

Κάποια στιγμή δεν θα ανοίγει καθόλου... Κλασικά!

 

Μια χαρα ειναι οι νεες πλακετες, και το θεμα εξαλειφθηκε. Αφου το λεει ο gre, ετσι θα ειναι. Οχι οτι το'χει πουλησει ο μισος πλανητης το κινητο ή το 'χει παρατησει... Και οι δυσμοιροι που το αγοραζουν , δε ξερουν οτι παιρνουν "πατατα τσεπης"...

Καλο χρυσο, αλλα δε μου αρεσει να λεω "οταν δουλευει".

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι νεες πλακετες, και το θεμα εξαλειφθηκε. Αφου το λεει ο gre, ετσι θα ειναι. Οχι οτι το'χει πουλησει ο μισος πλανητης το κινητο ή το 'χει παρατησει... Και οι δυσμοιροι που το αγοραζουν , δε ξερουν οτι παιρνουν "πατατα τσεπης"...

Καλο χρυσο, αλλα δε μου αρεσει να λεω "οταν δουλευει".

 

 

Το θέμα είναι ότι το πιστεύουν αρκετοί αυτό κ όχι ένας μόνο!! Δεν το πίστεψα ποτέ αυτό και το βλέπω κιόλας να μ έρχεται σιγά σιγά το δεύτερο bootloop! Όλες αυτές οι επανεκκινησεις για κάποιο λόγο συμβαίνουν! Ούτε φυσιολογικές είναι ούτε τυχαίες!!!

Και ούτε είναι κάτι που δεν ενοχλεί και μπορεί κάποιος να το παραβλεψει!

Πως κοιτάω τι αριθμό πλακέτας έχω γιατί δεν θυμάμαι;

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι 8 μήνες μετά την αγορά του έπαθε το πρώτο του bootloop. Τωρα έχουν περάσει περίπου 9 μήνες που αλλάξανε πλακέτα κ άρχισε τις επανεκκινησεις.

Οπότε ο μέσος όρος ζωής του σε μένα χωρίς προβλήματα είναι γύρω στους 9 μήνες.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το πιστεύουν αρκετοί αυτό κ όχι ένας μόνο!! Δεν το πίστεψα ποτέ αυτό και το βλέπω κιόλας να μ έρχεται σιγά σιγά το δεύτερο bootloop! Όλες αυτές οι επανεκκινησεις για κάποιο λόγο συμβαίνουν! Ούτε φυσιολογικές είναι ούτε τυχαίες!!!

Και ούτε είναι κάτι που δεν ενοχλεί και μπορεί κάποιος να το παραβλεψει!

Πως κοιτάω τι αριθμό πλακέτας έχω γιατί δεν θυμάμαι;

 

Κατεβασε LG Phone From για να δεις το sn. Εφοσον εχεις αλλαξει πλακετα δε θυμαμαι αλλο τροπο!

Νομιζω οτι πλεον βεβαια δε το λεει και απλα θα δεις "production date"

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Κατω από τη θεση της μπαταριας στο κινητο,σε μια σειρα ,γραφει S/N και διπλα έναν αριθμο.Τα πρωτα δυο ψηφια αναφέρονται στην σειρα της μητρικης,Εκτος αν τσεκαρεις το ιμει στη σελιδα της lg και δεις την ημερομηνια κατασκευης.
Link to comment
Share on other sites

Κατω από τη θεση της μπαταριας στο κινητο,σε μια σειρα ,γραφει S/N και διπλα έναν αριθμο.Τα πρωτα δυο ψηφια αναφέρονται στην σειρα της μητρικης,Εκτος αν τσεκαρεις το ιμει στη σελιδα της lg και δεις την ημερομηνια κατασκευης.

512χχχχχ γράφει στην μπαταρία. Αλλά μετά το σέρβις αυτό άλλαξε.

Κοιτάω στο lg phone from και στο s/n γράφει "Ν" μόνο.

Θα ψάξω να βρω το χαρτί της procordia να δω αν γράφει εκεί το νέο s/n που βάλανε και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την 512 εχεις.Στο service αλλαζουν και το αυτοκολλητο.

Αποκλείεται....

Ειχα γράψει εδώ μετά το σέρβις και ξεκινούσε από 6! Δεν θυμάμαι που το είχα δει τότε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις,κανονικα τα αλλαζουν.Πες ημερομηνια κατασκευης στην πλακετα που σου βγαζει στο lg phone form.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις,κανονικα τα αλλαζουν.Πες ημερομηνια κατασκευης στην πλακετα που σου βγαζει στο lg phone form.

Γράψε λάθος!! 610 είναι!! Θυμόμουν λάθος. 740a36971b61a8bb227caf7525060115.jpg

Link to comment
Share on other sites

610 κι ολας και σου κανει νερα; Μαλιστα...εγω και με 612 ειχα κακη εμπειρα και τωρα είμαι με την 702!! Εχω σαρωσει ολες τις χρονες κατασκευης .505 -> 612 -> 702!!!
Link to comment
Share on other sites

610 κι ολας και σου κανει νερα; Μαλιστα...εγω και με 612 ειχα κακη εμπειρα και τωρα είμαι με την 702!! Εχω σαρωσει ολες τις χρονες κατασκευης .505 -> 612 -> 702!!!

Κρίμα όμως... Τα λεφτά μας δώσαμε και κάθε τρεις και λίγο κάνει τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου ακομα δεν εχει παθει κανονικο bootloop.Απλα συνεχιζει να κανει που και που επανεκκινήσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...